Nők a haderőben

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 210
26 951
113
Értem. Tehát mielőtt az autizmust elkezdték diagnosztizálni, akkor előtte nem volt autista sem. Ezzel a logikával rákbeteg sem volt régen.
Keresem a kandi kamerát.

Pár órája az volt a bajod, hogy olyasmit adnak a szádba, amit te nem mondasz. Ott van a másik link mondata, ami egyértelművé teszi, hogy nem ezt állítottam, de te mégis, a saját -ezen a ponton primitív irányba hajló- diskurzusod keretei közé kényszerítenéd a beszélgetést annak negligálásával, hogy:

De a problémát is csak a tömegháborúk során észlelték először, de a mozgósított tömegek növekedésével korreláló mértékben.

Hatalmas háborúkat vívtunk korábban is, mégsem tűnt fel az a tünetegyüttes amit a modern korban észltek és vettek először górcső alá. Ellentétben az agy és elme különféle genetikailag és biokémiailag is részben determinált állapotaival, mint az autizmus és skizofrénia, az elme zavarjai korspecifikusak is. Meglehetősen kevesen táncolják magukat a halálba korunkban vallási okokból, pedig bizonyos időszakában társadalmaink történelmének ez egy igen elterjedt elmezavar volt. Nyom nélkül tűnt el, ma már igazából rekonstruálni is csak nagy nehézségekkel lehet egyáltalán az egykori tünetegyüttest, diagnózist felállítani pedig egyenesen lehetetlen. Jó okkal feltételezhető, hogy a PTSD tüneteinek észlelése és e tünetek vizsgálata nem szakadt el a tünetek feltűnésétől olyan mértékben, hogy a társadalom arra fogékony részében felmerüljön a vizsgálat, vagy legalább feljegyzés ígénye. A PTSD valamikor a XIX. század elején a modern tömegtársadalmakkal kezdődött abban a formában, amiben ma ismerjük egy jó száz-százötven éves evolúció révén jutott el és még mindig fejlődik, ha lesz PTSD száz év múlva, akkor biztosan nem úgy fog kinézni, ahogy most, mert a társadalmi feltételei is változnak a tünetek kiváltásának!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 210
26 951
113
Ha gondollataidat következetessé akarom tenni, akkor előbb fel kell mondsnunk a genfi konvenciót, hiszen a kártékony bogarak eltaposása során úgysem ejtenénk foglyokat, hanem élből agyonlőnénk mindenkit. Volt már ilyen is. A Führer direktívák következetes végrehajtása megnézhetjük hová vezetett a II. VH-ban. Ennek egyik vele járója volt a zsidók elgázosítása, stb...

A genfi konvenció nem rendelkezik a hátországi diskurzusokról! :D Az ellenséges katonákkal való bánásmódban pedig mindig volt rugalmasság, a magukat legcivilizáltabbaknak hirdető országok részéről is. Fontos, hogy ne fogjuk le a katona kezét, ha az éppen jót cselekszik, a megbosszulandókat bosszulja meg, legyenek azok olyan civilek, akikkel valamilyen okból közösséget tud érezni, vagy a saját odaveszett bajtársai. Valahogy így:
dachaukillinggermans.jpg

A képen háborús bűncselekményt elkövetőknek biztos nem lett PTSD-jük emiatt. Ha viszont otthon végig amiatt baszogatták volna őket, hogy mit műveltek a háborúban, akkor néhányan közüllük biztosan mutattak volna PTSD jellegű tünetegyüttest, mert nem tudták volna pozitív irányba feldolgozni az élményeiket.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 470
55 550
113
Gondolom a régi időkben is vezettek a pszichológusok statisztikákat a mentális betegségekről és sérülésekről.... Jah nem , nem létezett még az emberi elmével foglalkozó tudomány se :p
A törzsi kultúrákban meg azért több a gyilkosság, mert:
1. Primitívebbek az emberek. Az ösztönlények pedig nincsenek belátással a cselekedeteik súlyára.
2. Szűkösebbek az erőforrások
3. Nincs államhatalom amely rendfenntartóként funkcionálna.
 

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Kemény, mint a kád széle.

Egyszer volt, hol nem volt, talán igaz sem volt

Igazából hétköznap nem szokott menni a mesélés, ezért maradjunk inkább a száraz leírásnál. A hölgy akkor lett híres, amikor 2014 novemberében Szíriába utazott, hogy a PKK(Dániában terrorszervezetnek minősül) kötelékében harcoljon az ISIS ellen. Mindezt megtehette volna csendben is, de ő már hetekkel a kiutazás előtt bejelentette a tervet a dán médiában.

https://politiken.dk/magasinet/inte...kurdisk-kvinde-Hellere-dø-i-kamp-end-på-flugt
http://nyheder.tv2.dk/2014-10-19-dansk-kvinde-derfor-overvejer-jeg-at-tage-til-syrien-og-kaempe-0

Ezután egy ideig semmi hír róla, legközelebb 2015 áprilisában bukkant fel, amikor Erbilben(Irak) találkozott Asger Ladefoged dán fotóriporterrel, ahol elkészítették az alább látható sorozat egy részét. A képaláírásokból a szíriai kalandról nem sok derül ki azon kívül, hogy állítólag 6 hónapot töltött ott, tehát, ha minden igaz, a képek készültekor maximum néhány hete lehetett a peshmerga tagja. Az észak-iraki front ekkoriban már egy ideje csendes volt, a kurdok hónapok óta csak szemeztek az ISIS-el, szóval valószínűleg nem sok minden történt az ott-tartózkodása alatt. A fotóriport szerint Joanna összesen 8 hónapot töltött Szíriában és Irakban, mielőtt rövid időre hazalátogatott. Júniusban már ismét úton volt Irak felé(azt sehol sem részletezik, hogy a második útján mit csinált), szeptemberben ismét hazalátogatott, ekkor vonták be egy évre az útlevelét a néhány hónappal azelőtt életbe lépett dán terror-törvényre hivatkozva. A döntés ellen fellebbezett, de a fellebbezést elutasították.

https://www.lensculture.com/projects/190422-joanna
https://www.bt.dk/danmark/omstridt-syrien-kriger-lov-rammer-skaevt
https://www.b.dk/nationalt/politiet-tager-passet-fra-dansk-kurdiske-joanna-palani

2016-ban még Dániában tartózkodott, amikor egy interjút adott a Vice-nak. Itt azt állítja, hogy összesen egy évet töltött kint(6 hónap PKK, 6 hónap peshmerga), ami már sejteti, hogy itt valami nem stimmel, hiszen eddig utazással együtt maximum tíz, de inkább csak 9 hónapot lehet összeszámolni. Ennél is érdekesebb, hogy saját bevallása szerint nem csak az ISIS ellen ment ki harcolni, hanem az Aszad kormány ellen is, sőt élénk beszámolót tart arról, hogy milyen Aszad katonái ellen harcolni. Ezzel csak annyi probléma van, hogy a kurdok és a kormányerők úgy általában nem sokat harcoltak egymás ellen, a 2014 vége-2015 tavasza közötti időszakból pedig egyáltalán semmi ilyesmire nem emlékszem, akkoriban pont, hogy közös erővel próbálták megállítani az ISIS előrenyomulását Kelet-Szíriában. De akkor honnan származtak ezek az élmények?

https://broadly.vice.com/en_us/article/qvd483/joanna-palani-syria-iraq-ran-away-fight-isis

2016. június 6-án a kiutazási tilalomra fittyet hányva Katarba, majd Irakba repült. Legközelebb június végén egy másik önkéntes, Josh Walker beszámolójában találkozni vele, ahol nyugati önkénteseket fuvarozott át Szulejmánijából az iraki-szír határra. Valamikor aztán ő is átkelt a határon, és saját bevallása szerint a Manbij környéki harcokban vett részt. Egyes beszámolók ezt megkérdőjelezik, de ezeket nyilván nem lehet ellenőrizni. Ennek a kalandnak végül októberben lett vége, állítólag egy fejsérülés miatt repült haza Dániába. Itt aztán elővették a kiutazási tilalom megszegése miatt, a per még folyamatban van(nem jogerősen 6 hónapot kapott).

https://theintercept.com/2017/07/10/josh-walker-isis-uk-terrorism-charge-ypg-syria/
https://thenewsrep.com/74725/fake-news-alert-no-danish-woman-not-kill-100-isis-fighters/

Hazaérkezése után a Guardian-nek adott egy interjút, amiben megemlíti, hogy két hétig harcolt Kobaniban, a még az ISIS-offenzíva legelején, ami azért is nehezen értelmezhető, mert a támadás októberben(2014) indult(ő ugye november közepén ment ki), valamit elég nehéz elképzelni, hogy egy kiképzés nélküli nőt csak úgy beküldtek volna a darálóba. Tovább bonyolítja az időrendet, amikor egy instagram bejegyzésben arról ír, hogy érkezést követően egy ideig Irakban maradt, miközben a média azt hitte, hogy már Szíriában harcol.

https://www.theguardian.com/world/2...n-who-fought-against-isis-faces-jail-sentence




Ahogy haladt a per, a média érdeklődése lankadatlan maradt, minden lényeges fejleményről beszámoltak, Joanna az egyik ilyen alkalommal adott egy dupla exkluzív interjút a brit Metro-nak, valamint a Daily Mail-nek. Na, itt olyan részleteket árul el a szíriai kalandokról, ami még azokat is meglepheti, akik eddig figyelmesen olvasták az írást.

A két interjú közül a metrós indul különösen ütősen: „2014-ben elhagytam Dániát, hogy az ISIS ellen harcoljak, de nem ez volt az első alkalmam odaát”, „Az emberek nem tudják, de már több éve csinálom ezt. Az újságok úgy állították be, mintha egy fiatal lány lennék, aki otthagyta a középiskolát, hogy az ISIS ellen harcoljon, de egyáltalán nem így volt.”. Az nem kerül megválaszolásra, hogy pontosan hogy is kezdődött az egész, de pár bekezdéssel később még annyit megjegyez, hogy az elején nem volt ennyi külföldi önkéntes, Aleppóban például ő volt az egyik első. Támpontnak még annyit hozzátesz, hogy nagyjából akkortájt alakult meg a YPJ(kurd Női Védelmi Egység, 2013 elején alakult meg hivatalosan). Ezzel választ kaptunk arra a kérdésre, hogy hol és mikor harcolhatott Aszad erői ellen: 2012-13-ban Aleppóban(vicc, hogy akár közvetve az ISIS mellett is harcolhatott). Van még egy rész, ahol egész érdekes dolgokat állít: a szíriai kalandra készülve először Ukrajnában, Finnországban és Oroszországban képezte magát(a kontextusból nem derül ki, hogy ez mit takar, lehet, hogy csak túrázgatott), Szíriában egy alkalommal pedig orosz különlegesekkel(vagy kiképzőkkel?) dolgozott együtt. A megint érdekes lenne, hogy pontosan hol és mikor történhetett ez a randevú, mert Manbijban és Kobaniban, meg az Eufrátesztől északra nem nagyon voltak oroszok, az mindig is amerikai zóna volt.

A Daily Mail cikke szokás szerint egy nagy összevisszaság, de van benne pár új részlet a kezdetekről: 17-18 éves volt(ez 2011! lesz), amikor először Szíriába látogatott. Először Aleppóban fogta fegyverét az Aszad kormány katonáira, majd az idő haladtával egyre inkább az ISIS-eseket vette célba. Vannak még regénybe(inkább szappanoperába) illő dolgok az interjúban, de most én ezeket inkább kihagyom. Végül, véletlenül ráakadtam még egy bejegyzésre az instagramján, ahol két elesett PKK harcosról írja, hogy 2011-12-ben találkoztak Aleppóban.

https://metro.co.uk/2017/02/07/the-...g-her-life-to-fight-jihadis-in-syria-6230972/
http://www.dailymail.co.uk/news/article-4170840/Joanna-Palani-admits-sniper-fights-Isis.html




Még egy adalék tőlem a végére: minden felröppenő hírrel ellentétben az ISIS nem szokott vérdíjakat kitűzni, ez nem a Vadnyugat.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Naná hogy nem mondanál nemet! Akit ilyen durrantóval a kézben "kérnek fel " :hadonaszos: valamire, az nemigen van olyan bátor/botor, hogy nemet mondjon ... akár a "legénykérésre" is. :D:p


Na ja, az eszköze erősen motiválna a megfelelő döntés meghozására. :D

Egyszer volt, hol nem volt, talán igaz sem volt

Igazából hétköznap nem szokott menni a mesélés, ezért maradjunk inkább a száraz leírásnál. A hölgy akkor lett híres, amikor 2014 novemberében Szíriába utazott, hogy a PKK(Dániában terrorszervezetnek minősül) kötelékében harcoljon az ISIS ellen. Mindezt megtehette volna csendben is, de ő már hetekkel a kiutazás előtt bejelentette a tervet a dán médiában.

https://politiken.dk/magasinet/interview/art5548898/Dansk-kurdisk-kvinde-Hellere-dø-i-kamp-end-på-flugt
http://nyheder.tv2.dk/2014-10-19-dansk-kvinde-derfor-overvejer-jeg-at-tage-til-syrien-og-kaempe-0

Ezután egy ideig semmi hír róla, legközelebb 2015 áprilisában bukkant fel, amikor Erbilben(Irak) találkozott Asger Ladefoged dán fotóriporterrel, ahol elkészítették az alább látható sorozat egy részét. A képaláírásokból a szíriai kalandról nem sok derül ki azon kívül, hogy állítólag 6 hónapot töltött ott, tehát, ha minden igaz, a képek készültekor maximum néhány hete lehetett a peshmerga tagja. Az észak-iraki front ekkoriban már egy ideje csendes volt, a kurdok hónapok óta csak szemeztek az ISIS-el, szóval valószínűleg nem sok minden történt az ott-tartózkodása alatt. A fotóriport szerint Joanna összesen 8 hónapot töltött Szíriában és Irakban, mielőtt rövid időre hazalátogatott. Júniusban már ismét úton volt Irak felé(azt sehol sem részletezik, hogy a második útján mit csinált), szeptemberben ismét hazalátogatott, ekkor vonták be egy évre az útlevelét a néhány hónappal azelőtt életbe lépett dán terror-törvényre hivatkozva. A döntés ellen fellebbezett, de a fellebbezést elutasították.

https://www.lensculture.com/projects/190422-joanna
https://www.bt.dk/danmark/omstridt-syrien-kriger-lov-rammer-skaevt
https://www.b.dk/nationalt/politiet-tager-passet-fra-dansk-kurdiske-joanna-palani

2016-ban még Dániában tartózkodott, amikor egy interjút adott a Vice-nak. Itt azt állítja, hogy összesen egy évet töltött kint(6 hónap PKK, 6 hónap peshmerga), ami már sejteti, hogy itt valami nem stimmel, hiszen eddig utazással együtt maximum tíz, de inkább csak 9 hónapot lehet összeszámolni. Ennél is érdekesebb, hogy saját bevallása szerint nem csak az ISIS ellen ment ki harcolni, hanem az Aszad kormány ellen is, sőt élénk beszámolót tart arról, hogy milyen Aszad katonái ellen harcolni. Ezzel csak annyi probléma van, hogy a kurdok és a kormányerők úgy általában nem sokat harcoltak egymás ellen, a 2014 vége-2015 tavasza közötti időszakból pedig egyáltalán semmi ilyesmire nem emlékszem, akkoriban pont, hogy közös erővel próbálták megállítani az ISIS előrenyomulását Kelet-Szíriában. De akkor honnan származtak ezek az élmények?

https://broadly.vice.com/en_us/article/qvd483/joanna-palani-syria-iraq-ran-away-fight-isis

2016. június 6-án a kiutazási tilalomra fittyet hányva Katarba, majd Irakba repült. Legközelebb június végén egy másik önkéntes, Josh Walker beszámolójában találkozni vele, ahol nyugati önkénteseket fuvarozott át Szulejmánijából az iraki-szír határra. Valamikor aztán ő is átkelt a határon, és saját bevallása szerint a Manbij környéki harcokban vett részt. Egyes beszámolók ezt megkérdőjelezik, de ezeket nyilván nem lehet ellenőrizni. Ennek a kalandnak végül októberben lett vége, állítólag egy fejsérülés miatt repült haza Dániába. Itt aztán elővették a kiutazási tilalom megszegése miatt, a per még folyamatban van(nem jogerősen 6 hónapot kapott).

https://theintercept.com/2017/07/10/josh-walker-isis-uk-terrorism-charge-ypg-syria/
https://thenewsrep.com/74725/fake-news-alert-no-danish-woman-not-kill-100-isis-fighters/

Hazaérkezése után a Guardian-nek adott egy interjút, amiben megemlíti, hogy két hétig harcolt Kobaniban, a még az ISIS-offenzíva legelején, ami azért is nehezen értelmezhető, mert a támadás októberben(2014) indult(ő ugye november közepén ment ki), valamit elég nehéz elképzelni, hogy egy kiképzés nélküli nőt csak úgy beküldtek volna a darálóba. Tovább bonyolítja az időrendet, amikor egy instagram bejegyzésben arról ír, hogy érkezést követően egy ideig Irakban maradt, miközben a média azt hitte, hogy már Szíriában harcol.

https://www.theguardian.com/world/2...n-who-fought-against-isis-faces-jail-sentence




Ahogy haladt a per, a média érdeklődése lankadatlan maradt, minden lényeges fejleményről beszámoltak, Joanna az egyik ilyen alkalommal adott egy dupla exkluzív interjút a brit Metro-nak, valamint a Daily Mail-nek. Na, itt olyan részleteket árul el a szíriai kalandokról, ami még azokat is meglepheti, akik eddig figyelmesen olvasták az írást.

A két interjú közül a metrós indul különösen ütősen: „2014-ben elhagytam Dániát, hogy az ISIS ellen harcoljak, de nem ez volt az első alkalmam odaát”, „Az emberek nem tudják, de már több éve csinálom ezt. Az újságok úgy állították be, mintha egy fiatal lány lennék, aki otthagyta a középiskolát, hogy az ISIS ellen harcoljon, de egyáltalán nem így volt.”. Az nem kerül megválaszolásra, hogy pontosan hogy is kezdődött az egész, de pár bekezdéssel később még annyit megjegyez, hogy az elején nem volt ennyi külföldi önkéntes, Aleppóban például ő volt az egyik első. Támpontnak még annyit hozzátesz, hogy nagyjából akkortájt alakult meg a YPJ(kurd Női Védelmi Egység, 2013 elején alakult meg hivatalosan). Ezzel választ kaptunk arra a kérdésre, hogy hol és mikor harcolhatott Aszad erői ellen: 2012-13-ban Aleppóban(vicc, hogy akár közvetve az ISIS mellett is harcolhatott). Van még egy rész, ahol egész érdekes dolgokat állít: a szíriai kalandra készülve először Ukrajnában, Finnországban és Oroszországban képezte magát(a kontextusból nem derül ki, hogy ez mit takar, lehet, hogy csak túrázgatott), Szíriában egy alkalommal pedig orosz különlegesekkel(vagy kiképzőkkel?) dolgozott együtt. A megint érdekes lenne, hogy pontosan hol és mikor történhetett ez a randevú, mert Manbijban és Kobaniban, meg az Eufrátesztől északra nem nagyon voltak oroszok, az mindig is amerikai zóna volt.

A Daily Mail cikke szokás szerint egy nagy összevisszaság, de van benne pár új részlet a kezdetekről: 17-18 éves volt(ez 2011! lesz), amikor először Szíriába látogatott. Először Aleppóban fogta fegyverét az Aszad kormány katonáira, majd az idő haladtával egyre inkább az ISIS-eseket vette célba. Vannak még regénybe(inkább szappanoperába) illő dolgok az interjúban, de most én ezeket inkább kihagyom. Végül, véletlenül ráakadtam még egy bejegyzésre az instagramján, ahol két elesett PKK harcosról írja, hogy 2011-12-ben találkoztak Aleppóban.

https://metro.co.uk/2017/02/07/the-...g-her-life-to-fight-jihadis-in-syria-6230972/
http://www.dailymail.co.uk/news/article-4170840/Joanna-Palani-admits-sniper-fights-Isis.html




Még egy adalék tőlem a végére: minden felröppenő hírrel ellentétben az ISIS nem szokott vérdíjakat kitűzni, ez nem a Vadnyugat.

Szépen összeszedted. Most vagy nagyobb a füstje, mint a lángja a hölgyikének, vagy valami egészen más lehet a háttérben... De ettől függetlenül, nekem tetszik.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ez neked amúgy honnan jött? Meg miért volt erre szükség? Tényleg nem értelek néha, látszik hogy volt/van közöd a HT-hez, de szerintem az is hogy a fejedben valami nem teljesen ép.
Nők nem valók katonának. Ha valakinek az apja hal meg, abból hős lessz. Ha a nyja, abból meg baj lessz.
Ez különben sem játék. Ezek gyilkológépek, és ha ezekkel játszol, téged is csúnyán meg fognak gyilkolni. CSÚNYÁN!!
Afganisztánból eddig 450 katona tért haza a töke nélkül. Na, ezekből csinálj hőst! Ez még halivúdnak se menne.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 541
45 064
113
Nők nem valók katonának. Ha valakinek az apja hal meg, abból hős lessz. Ha a nyja, abból meg baj lessz.
Ez különben sem játék. Ezek gyilkológépek, és ha ezekkel játszol, téged is csúnyán meg fognak gyilkolni. CSÚNYÁN!!
Afganisztánból eddig 450 katona tért haza a töke nélkül. Na, ezekből csinálj hőst! Ez még halivúdnak se menne.
Lehet velem van a baj, de én meglátok egy csinos pofit uniformisban, nem az az első késztetésem hogy beírjam valahová hogy mennyire csúnya lesz majd fél arccal összeégve.
Megjártad Afganisztánt, Koszóvót?
Ex légiós vagy, láttál valamit ami beégett a retinába?
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 916
15 453
113
Ez neked amúgy honnan jött? Meg miért volt erre szükség? Tényleg nem értelek néha, látszik hogy volt/van közöd a HT-hez, de szerintem az is hogy a fejedben valami nem teljesen ép.

Állítólag izraelieknél is gaz volt s csajokkal a harcoló alakulatokban, nem azért mert rosszabbul csinálták volna, de ha sérülés volt akkor a pasik ösztönösen a sérült nőt pátyolgatták inkább, akkor is, ha volt objektíven súlyosabban sérült férfi katona.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Lehet velem van a baj, de én meglátok egy csinos pofit uniformisban, nem az az első késztetésem hogy beírjam valahová hogy mennyire csúnya lesz majd fél arccal összeégve.
Megjártad Afganisztánt, Koszóvót?
Ex légiós vagy, láttál valamit ami beégett a retinába?
Kösz, de elég, ha elképzelem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 939
65 945
113
Lehet velem van a baj, de én meglátok egy csinos pofit uniformisban, nem az az első késztetésem hogy beírjam valahová hogy mennyire csúnya lesz majd fél arccal összeégve.
Megjártad Afganisztánt, Koszóvót?
Ex légiós vagy, láttál valamit ami beégett a retinába?
Hogy cserél betétet csata közben? Mert ugye akkor is kell. Meg ha fáj a hasa hogy vesz részt a többiekkel? Pisi 2 óránként? És ez csak egyszerű, normális biológia. Az izraeli esetekre emlékszem. Még Hiryu hozta fel. Lehet őket propagálni, meg egyenjogúság meg stb, de szerintem maradjanak csak az EÜ-nél, ellátónál, híradónál, légtér figyelőknél.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 681
12 501
113
Nem a ciklus meg a hiszti baj.
A fiúk a baj. Konkrét kutatások vannak ebben a témában. A vegyes csapatokban a férfiak harcértéke csökken, mert a figyelmüket tudattalanul is megosztják a harci feladat és a nő védelme között. Ez ösztönös, zsigeri reakció, biológiai eredője van. Tudatos koncenctrációval kizárható, de nem szűntethető meg.
A nők harcértéke önmagában legalább olyan jó, mint a férfiaké, ha bizonyítási vággyal párosul, amelyet férfias attitűdök felvétele kísér, akkor megfelelő mentális koncentráltág mellett sokkal jobb teljesítményt is nyújthatnak, mint adott helyzetben egy jó férfi katona. A nyilvános tanulmányok, amiket olvastam, rövid távú kísérletekről szóltak, nem tértek ki a jó teljesítmény színvonalának hosszú távú megőrzésére.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 732
3 852
113
A nők harcértéke önmagában legalább olyan jó, mint a férfiaké, ha bizonyítási vággyal párosul, amelyet férfias attitűdök felvétele kísér, akkor megfelelő mentális koncentráltág mellett sokkal jobb teljesítményt is nyújthatnak, mint adott helyzetben egy jó férfi katona.
Igaz, amit a kísérletek is igazolnak. De! A megfigyelések azt is igazolják, hogy a katonák lehetőség szerint nem fogják lelőni az egyenruhába bujtatott, láthatóan női ellenséget, hanem megpróbálják harcképtelenné tenni, aztán meg jól rábasznak:(
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem a ciklus meg a hiszti baj.
A fiúk a baj. Konkrét kutatások vannak ebben a témában. A vegyes csapatokban a férfiak harcértéke csökken, mert a figyelmüket tudattalanul is megosztják a harci feladat és a nő védelme között. Ez ösztönös, zsigeri reakció, biológiai eredője van. Tudatos koncenctrációval kizárható, de nem szűntethető meg.
...

Persze, hiszen a férfiak ösztönösen érzik, hogy kár lenne egy nő életét elpazarolni a harcban, mert amikor egy nő meghal, akkor nem csak a nő hal meg, hanem utódokat sem fog szülni. Ez sokszoros veszteség a társadalomnak. És pontosan ezért nem valók a nők a harcba. Túl értékesek. Szóval nem tudatos koncentrációval kell kizárni a normalitást, hanem nem kell a nőket a harcba küldeni. Persze békeidőben elhülyéskedhetnek a tankokkal, fegyverekkel ők is, de háborúban ennél fontosabb feladatuk is van, mint már említettem.