[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 924
15 500
113
  • Az állam fizet is?
  • Mennyi a vesztett / nyert ügyek aránya?

Én még nem hallottam olyanról, hogy ha az államot elmeszeli a bíróság valamiért, akkor nem fizetett volna. Te igen?

Passz. Az OBT gyárt ilyen statisztikákat, valszeg ők is olvassák őket. Döntvénykereső hirtelen kidobott néhány ezer közig- meg államigazgatási kárügyet, nincs kedvem abból statisztikát gyártani, erre ott vannak a bírói szervek. Ránézésre van köztük rendes köziges is, bírósági ellen indított, államigazgatásis stb. szép számmal, na meg egy rakás büntis kártérítés. Az utóbbiból rengeteg van, mindig nyavajognak a népek hogy nem jó a koszt meg a kvártély, meg bunkók a bévések.

Lényeg a lényeg, az itteni fantasztikus elképzelésekkel szemben ezek teljesen mezei, rendszeresen előforduló perek. Ha szarrá akarod unni magad, be is ülhetsz bármelyikre, ki van írva a bíróságokon a folyosón. Ilyen hülyeségek vannak hogy a fődhivatal nem jegyzett be valamit ahogy kérték, aztán kára lett az embernek. Meg nem kapta meg az engedélyt és elesett a bevételtől. Vagy nem is bírságolhatták volna meg. Se a bírót, se az államot nem rengeti meg, hogy ebben is megítélnek kárt.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Én még nem hallottam olyanról, hogy ha az államot elmeszeli a bíróság valamiért, akkor nem fizetett volna. Te igen?

Passz. Az OBT gyárt ilyen statisztikákat, valszeg ők is olvassák őket. Döntvénykereső hirtelen kidobott néhány ezer közig- meg államigazgatási kárügyet, nincs kedvem abból statisztikát gyártani, erre ott vannak a bírói szervek. Ránézésre van köztük rendes köziges is, bírósági ellen indított, államigazgatásis stb. szép számmal, na meg egy rakás büntis kártérítés. Az utóbbiból rengeteg van, mindig nyavajognak a népek hogy nem jó a koszt meg a kvártély, meg bunkók a bévések.

Lényeg a lényeg, az itteni fantasztikus elképzelésekkel szemben ezek teljesen mezei, rendszeresen előforduló perek. Ha szarrá akarod unni magad, be is ülhetsz bármelyikre, ki van írva a bíróságokon a folyosón. Ilyen hülyeségek vannak hogy a fődhivatal nem jegyzett be valamit ahogy kérték, aztán kára lett az embernek. Meg nem kapta meg az engedélyt és elesett a bevételtől. Vagy nem is bírságolhatták volna meg. Se a bírót, se az államot nem rengeti meg, hogy ebben is megítélnek kárt.


Huszönhat éve egyetlen ügyfelem sem perelte be soha az államot, bármilyen sérelem is érte. Mert rögtön arra gondolt, nem jut legközelebb pld. pályázati pénzhez, vagy kap egy alapos APEH ellenőrzést, stb... A bűnözőknek meg az egyszerű melósoknak nincs ilyen jellegű veszteni valójuk, azok simán perelhetnek a fogva tartási körülményeik miatt. Egyszerűen ők annyira kilógnak a társadalomból, hogy utánuk már nem is érdemes nyúlni,... Nem szabad a különböző szinteket összemosni...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 924
15 500
113
Abban tévedsz, bár nem vagyok jogász, csak volt jogász (bíró) barátnőm, hogy a jogrendszer és a jogszolgáltatás főleg a büntetőjog területén, nem a polgárt védi, hanem a társadalmi stabilitást. Így tök mindegy hogyan szavazol, mert nem az egyén sérelmével arányosak a büntetési tételek. Nekem is volt pld. olyan ügyfelem, akit 4,4 milliárdos csalásért ítéltek 1 év felfüggesztettre és végrehajtottak a számlájáról 29 eFt-ot. Ezek a bűncselekmények jelen megítélés szerint elenyésző súlyúak a terrorcselekményekhez képest. Az emberölés megítélése is alacsony a társadalmom megítélése szerint. Mert bár ha megölnek az neked, családodnak súlyos dolog, de mivel csak kisszámú embert ölnek meg, a társadalmi veszélyessége alacsony, legalábbis relatíve. (félre ne értsél, itt a nem minősített emberőlési esetekre gondolok).

Azért ez nem teljesen igaz. A társadalmi veszélyesség valahol egy fikció a büntetés tekintetében, mert azt hogy mennyire veszélyes, egész egyszerűen a büntető törvény mondja ki azzal, hogy adott elkövetésre milyen büntit határoz meg. Minden bűncselekményhez vannak tól-ig meghatározott büntetési tételek, amik a bűncselekmény súlyához igazodnak, ez pedig le van fektetve valamilyen objektíven megállapítható körülményhez - csalásnál ez a vagyoni hátrány mértékéhez igazodik.

Jelenleg 500 misi feletti vagyoni hátrány különösen jelentős, a csalás legsúlyosabban minősülő esete, ott 5 és 10 év böri a várható jutalom. E két véglet között dönti el a bíró, mennyi sóz rád az elkövetési körülményektől függően, általában a középmérték a kiindulópont. Persze van rengeteg részletszabály, ami alapján az alsó és felső határ kevesebb vagy több is lehet, de az egy év felfüggesztett nekem kevés egy kicsit.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Azért ez nem teljesen igaz. A társadalmi veszélyesség valahol egy fikció a büntetés tekintetében, mert azt hogy mennyire veszélyes, egész egyszerűen a büntető törvény mondja ki azzal, hogy adott elkövetésre milyen büntit határoz meg. Minden bűncselekményhez vannak tól-ig meghatározott büntetési tételek, amik a bűncselekmény súlyához igazodnak, ez pedig le van fektetve valamilyen objektíven megállapítható körülményhez - csalásnál ez a vagyoni hátrány mértékéhez igazodik.

Jelenleg 500 misi feletti vagyoni hátrány különösen jelentős, a csalás legsúlyosabban minősülő esete, ott 5 és 10 év böri a várható jutalom. E két véglet között dönti el a bíró, mennyi sóz rád az elkövetési körülményektől függően, általában a középmérték a kiindulópont. Persze van rengeteg részletszabály, ami alapján az alsó és felső határ kevesebb vagy több is lehet, de az egy év felfüggesztett nekem kevés egy kicsit.


Amit leírtam, az egy 2008-as ügy 2011 körül hozott bírósági ítélete volt.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 924
15 500
113
Huszönhat éve egyetlen ügyfelem sem perelte be soha az államot, bármilyen sérelem is érte. Mert rögtön arra gondolt, nem jut legközelebb pld. pályázati pénzhez, vagy kap egy alapos APEH ellenőrzést, stb... A bűnözőknek meg az egyszerű melósoknak nincs ilyen jellegű veszteni valójuk, azok simán perelhetnek a fogva tartási körülményeik miatt. Egyszerűen ők annyira kilógnak a társadalomból, hogy utánuk már nem is érdemes nyúlni,... Nem szabad a különböző szinteket összemosni...

Az hogy valaki alappal vagy alap nélkül üzleti kockázatot lát abban, hogy az állammal pereskedik, magánügy, régi reflex, üzleti döntés. Nyilván egy pereskedés sehol sem segít az üzleti kapcsolatoknak és nem fogsz azzal annyira üzletelni, aki előtte beperelt, bár van ahol ezt profin kezelik és az üzleti élet részének tartják. Következtetni viszont nem lehet belőle semmire, pláne úgy nem, hogy HA pereltem volna, biztos ez meg ez történt VOLNA. Noch dazu, ha valaki ezen helyi szinten berág és bosszút forral - ilyen az emberi természet.

Nyerni viszont lehet az állammal, itt Kaderják Péter vert le - alig 10 év pereskedés után - cirka 40 misit az államon, miután Megyóék megcsinálták a saját személyre szabott törvényüket és ez alapján váltották le a MEH éléről. http://www.kuria-birosag.hu/hu/elvdont/12014-szamu-polgari-elvi-dontes
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 128
113
Nem kevés embert ismerek, aki perelte a céget, és nyert. Simán lehet az állam ellen nyerni jelenleg is. Még olyan embert is láttam, akit kivágtak, és nem kevés kp. kifizetése mint jóvátétel után kötelezően vissza kellett venni, rendfokozatát-beosztását visszaadni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
Bocsi, de a kőkorszakot kihagytad. Elég jó populista megközelítés volt, hagyd ott a szakmád, menj el politikusnak, nagy karriered lenne...
Valami konkrétummal is előállhatnál ahelyett, hogy folyamatosan hülyeségeket írsz. Ha 1000+ évig mevolt EU nélkül Magyarország, akkor továbbra is meglenne nélküle. Én ezer év alapján vetítek elő a következő ezer évre, de szerinted ez hülyeség. Hát legyen, de akkor te se vetíts előre a végtelenbe 14 év alapján.

A múltból nem lehet kiflit venni ugye azt tudod? Ha itt beüt az a verzió, hogy kib@sznak minket az EU-ból, kb. a kapuzárás előtt kimenekül mindenki. Maradnak a nyuggerek meg az etnikumok. Építs velük országot. Arról nem is beszélve, hogy milyen gazdasági függésben vagyunk az EU-tól.
EU előtt is ment aki akart s akkor sem menekült ki mindenki s hagyta hátra a nyuggereket meg a cigányokat. És nem 2005-ben kezdődött meg az élet Magyarországon, mintha mindent a jóságos EU teremtett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Nemerson

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 306
113
Valami konkrétummal is előállhatnál ahelyett, hogy folyamatosan hülyeségeket írsz. Ha 1000+ évig mevolt EU nélkül Magyarország, akkor továbbra is meglenne nélküle. Én ezer év alapján vetítek elő a következő ezer évre, de szerinted ez hülyeség. Hát legyen, de akkor te se vetíts előre a végtelenbe 14 év alapján.


EU előtt is ment aki akart s akkor sem menekült ki mindenki s hagyta hátra a nyuggereket meg a cigányokat. És nem 2005-ben kezdődött meg az élet Magyarországon, mintha mindent a jóságos EU teremtett volna.
Ezer évig megvoltunk elektromosság nélkül. Most meglennénk? Amúgy látom nem fogod fel milyen szimbiózisba kerültünk az EU-val. Mennyire változtak meg a körülmények.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
Ezer évig megvoltunk elektromosság nélkül. Most meglennénk? Amúgy látom nem fogod fel milyen szimbiózisba kerültünk az EU-val. Mennyire változtak meg a körülmények.
Elektromosság nélkül nem tudnál itt annyi hülyeséget leírni, szerintem sokan meglennénk azzal, ha nálad nem lenne áram. Az EU nem az univerzum bölcsője, hanem egy a sok összetevőből a mindennapi életben. Ha nem lesz EU, attól még lesz áram, víz, kaja, benzin, egészségügy, állami beruházás, stb. Abba a kurvanagy szimbiózisba meg te látsz túl sokat bele és vársz el irreális dolgokat tőe.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 976
66 180
113
Ezer évig megvoltunk elektromosság nélkül. Most meglennénk? Amúgy látom nem fogod fel milyen szimbiózisba kerültünk az EU-val. Mennyire változtak meg a körülmények.
Azt hiszem se Kína, se Usa, se Dubai, se Svájc, se Brunei, se Ausztrália, se stb nem EU tag. Aztán mégis van ott áram.
 
M

molnibalage

Guest
Elektromosság nélkül nem tudnál itt annyi hülyeséget leírni, szerintem sokan meglennénk azzal, ha nálad nem lenne áram. Az EU nem az univerzum bölcsője, hanem egy a sok összetevőből a mindennapi életben. Ha nem lesz EU, attól még lesz áram, víz, kaja, benzin, egészségügy, állami beruházás, stb. Abba a kurvanagy szimbiózisba meg te látsz túl sokat bele és vársz el irreális dolgokat tőe.
Valóban nem az, de én azt látom, hogy többen nyertünk vele sokkal, mint amit vesztettünk.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Elektromosság nélkül nem tudnál itt annyi hülyeséget leírni, szerintem sokan meglennénk azzal, ha nálad nem lenne áram. Az EU nem az univerzum bölcsője, hanem egy a sok összetevőből a mindennapi életben. Ha nem lesz EU, attól még lesz áram, víz, kaja, benzin, egészségügy, állami beruházás, stb. Abba a kurvanagy szimbiózisba meg te látsz túl sokat bele és vársz el irreális dolgokat tőe.


Ha választhatnék, inkább nálad kapcsolnám ki az áramszolgáltatást, aztán gyertyánál körmöld le a tapasztalataidat. Csak aztán tudasd velünk is a (neoprimitív) kísérleted eredményét. Ja bocs, áram nélkül nehezebb, hát akkor kifogytam az ötletekből. Abban mindig van valami naív báj, ha a modern technika és társadalom bírálatát pont azokon az eszközökön terjesztik, amelyeket ez a modern technika és társadalom hozott létre. 90 körül jártam budapesti környezetvédő szervezetek összejöveteleire, ott, akkor dettó ugyanez volt az életérzés, mint most nálad...
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 306
113
Elektromosság nélkül nem tudnál itt annyi hülyeséget leírni, szerintem sokan meglennénk azzal, ha nálad nem lenne áram. Az EU nem az univerzum bölcsője, hanem egy a sok összetevőből a mindennapi életben. Ha nem lesz EU, attól még lesz áram, víz, kaja, benzin, egészségügy, állami beruházás, stb. Abba a kurvanagy szimbiózisba meg te látsz túl sokat bele és vársz el irreális dolgokat tőe.
Azt hiszem se Kína, se Usa, se Dubai, se Svájc, se Brunei, se Ausztrália, se stb nem EU tag. Aztán mégis van ott áram.
Tényleg én látok bele a dologba túl sokat: https://www.portfolio.hu/unios-forr...mlana-az-eu-vagy-kilepne-belole.1.296746.html
Mondjatok még baromságokat lécci.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 460
121 026
113
Valóban nem az, de én azt látom, hogy többen nyertünk vele sokkal, mint amit vesztettünk.
Ez így van bizonyos fokig, csak az EU lényege központi tagállamok gazdaságának szinten tartására. És ahhoz, hogy legyen centrum, kell periféria is, ami felvevő piacként, munkaerő forrásként, szürkeállomány forrásként, nyersanyagforrásként funkcionál. Az, hogy a centrum befektet a perifériába neki is érdeke a hatékonyság növelése érdekében, de egyben az is érdeke, hogy a periféria periféria maradjon. A szimbiózis sajnos teljes, és kurva nagy gazdasági visszaeséssel járna a kilépés, mondjuk úgy elég balkáni lenne a hangulat. Ez annak is egyenes következménye, hogy a 90-es években megrobbantták a közvagyon zömét és nem alakult ki erős vállalkozói réteg (ebben a cerntrum országok szintén ellenérdekeltek ) A kilépés nagyon megtépázná a gazdaságot és adna egy kurva nagy pofont a munkanélküliségnek, és az életszínvonalnak, de nem dobna minket vissza minket a kőkorszakba, de kurvára fájna az biztos.

Egyébként meg, nem fogunk kilépni az EU-ból, mire ebből 7-es cikkelyből lesz valami az jó pár év, úgy hogy jön az EU parlamenti választás ami valószínüsíthetően szemléletváltással is fog járni az EU bürokráciáján belül és vissza is vonják. Viktor 19-re lapott húzott, tavasszal meglátjuk bejött-e neki.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 924
15 500
113
a 7es cikkelyből nem lesz semmi. Macronnak, meg a következő választást szinte tutira bukó liberális pártoknak jó volt a néppárt megosztására, meg egy kis boszorkányüldözésre.

Eleve egy hosszú folyamat, amit Lengyelország megvétóz (és mi viszont), jövő tavasztól más (talán nagyon más) eu parlament lesz a migráns krízis után, és ha meg az sem kedvező akkor még lehet egy kor a bíróság előtt is.

Én arra számítok, hogy a bal/liberális partok masszívan bukják a következő EU választás, a mostani bizottság egy katasztrófa volt, a nemzeti választásokon is folyamatos ez ismétlődik. Az írás már ott van a falon és ők is látják, ezért pörgették ezt most, egyébként meg egy képmutatás az egész, a brexit után Németország és Franciaország nagyobb súlyt kap és igyekeznek kizárni minden komolyabb ellenpólust már most.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 976
66 180
113
Tényleg én látok bele a dologba túl sokat: https://www.portfolio.hu/unios-forr...mlana-az-eu-vagy-kilepne-belole.1.296746.html
Mondjatok még baromságokat lécci.
Jaja, Portfolio. Megint azt írják hogy mi vagyunk a világon a legxarabbak? Vagy csak a Európában vagyunk a legxarabbak megint? Netán csak az EU-ban? Írtak ezek már valaha bármi pozitívat az országról a szoclib összeomlás óta? Van élet az EU-n kívül is. Nem kell két évtized és meglátjuk ígyis úgyis. KGST után is volt élet. Brüsszelt úgyis nyugodtan átkeresztelhetik már Moszkvára. A módszer ugyanaz, csak több az aparatcsik, meg a zászló más.
 
Status
Not open for further replies.