[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

R

rejsz felügyelő

Guest
Ha a magyar nem képes megemberelni magát, és gyerekeket vállalni, akkor én nem zárkózok el attól, hogy a kiüresedő falvakat orosz munkáscsaládokkal népesítsük be.
Bocs de számomra ez alsóbbrendűség és életképtelenség, a saját országunkat nekünk kell megtölteni és nem mindenféle jöttmentnek. Akármilyen marha rendes emberek.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 450
17 688
113
a cikk szerint : "Jelenleg 13, az állam által elismert nemzetiség van: a bolgár, a görög, a horvát, a lengyel, a német, az örmény, a roma, a román, a ruszin, a szerb, a szlovák, a szlovén és az ukrán."

akkor ennyi erővel a görögök sem,mivel kb az 50-es évek körül települtek be,viszont mégis hivatalos nemzeti kisebbségnek számítanak.

Sniper kedves... Ha figyelmesen elolvastad a válaszom, akkor láthattad, hogy Panzerfaust kolléga beírására reagáltam. Ő pedig beidézte a jogszabályt, ahol az szerepel, hogy: "1. § (1) E törvény értelmében nemzetiség minden olyan – Magyarország területén legalább egy évszázada honos – népcsoport". Ergo nem a kisujjamból szoptam ki azt a beírásomat amiben szerepel a több évszázados szó. Nem én találtam ki a jogszabályt. Az, hogy ennek ellenére a görögök, hogy lettek kisebbség, nem tudom. De azt hiszem ezt nem is az én tisztem eldönteni vagy tisztázni.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 921
113
Na igen. Ennek az országnak soha nem tett jót, hoa nagy számú, más nemzetiségű idegent fogadtunk be. Amikor legutóbb ezt megtettük, annak Trianon lett a vége.
Ez is olyan is-is dolog, a kunokkal a jászokkal a svábokkal jól jártunk, ellenben a román, csehszlovák, szerb, horvát és a szászokkal nem, szóval többségében a szlávokkal. Itt az az érdekes, hogy míg a Bajor területekről érkező németek akiket mi Sváboknak hívunk könnyen asszimilálódtak és beilleszkedtek a társadalomba, addig a szász és rajna menti területekről érkező németek akiket mi összességében szászoknak nevezünk, mindig is a magyarság árulóinak számítottak (mondjuk büntetésüket végül megkapták, mert hiába tapsikoltak a benyomuló román csapatoknak, később őket módszeresen kisemmizték/elüldözték/irtották a romulánok.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 661
113
3 évig dolgoztam oroszok százaival Németországba. Szorgos, barátságos, hasonló emberek mint mi. A gyerekeik már alig beszélnek oroszul, rendre németül szólalnak meg inkább.
Ha a magyar nem képes megemberelni magát, és gyerekeket vállalni, akkor én nem zárkózok el attól, hogy a kiüresedő falvakat orosz munkáscsaládokkal népesítsük be.

És akkor engem macerálnak, ha ilyen nyíltan idegen népek betelepítését támogató konmmentek után finoman megpendítem a fizetett orosz trollok jelenlétét :D
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 033
10 068
113
3 évig dolgoztam oroszok százaival Németországba. Szorgos, barátságos, hasonló emberek mint mi. A gyerekeik már alig beszélnek oroszul, rendre németül szólalnak meg inkább.
Ha a magyar nem képes megemberelni magát, és gyerekeket vállalni, akkor én nem zárkózok el attól, hogy a kiüresedő falvakat orosz munkáscsaládokkal népesítsük be.
Nem mintha a saját hazájában az orosz nem lenne egy kihaló fajta...
Nem elég hogy nem szülnek ők sem, de az alkohol egy átlagos orosz férfit 66 éves korára felold és koporsó éretté tesz.
Azért akik itt rinyálnak a népesedés miatt megnézném hány gyereknél járnak...
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 764
65 058
113
Sniper kedves... Ha figyelmesen elolvastad a válaszom, akkor láthattad, hogy Panzerfaust kolléga beírására reagáltam. Ő pedig beidézte a jogszabályt, ahol az szerepel, hogy: "1. § (1) E törvény értelmében nemzetiség minden olyan – Magyarország területén legalább egy évszázada honos – népcsoport". Ergo nem a kisujjamból szoptam ki azt a beírásomat amiben szerepel a több évszázados szó. Nem én találtam ki a jogszabályt. Az, hogy ennek ellenére a görögök, hogy lettek kisebbség, nem tudom. De azt hiszem ezt nem is az én tisztem eldönteni vagy tisztázni.
Na de mi lesz ha a hantik, meg a manysik jönnek, meg a többi oroszban élő rokon nép? Szergej Szojgu pl?
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
Búrok mentek, mennek, menni fognak Oroszországba. Vajon lenne helyük nálunk?? Okoznának társadalmi feszültséget, ha teszem fel megyénként 15-20 család letelepülne és itt foglalkoznának mezőgazdasággal. Állattartás, gyümölcstermelés stb...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 921
113
Búrok mentek, mennek, menni fognak Oroszországba. Vajon lenne helyük nálunk?? Okoznának társadalmi feszültséget, ha teszem fel megyénként 15-20 család letelepülne és itt foglalkoznának mezőgazdasággal. Állattartás, gyümölcstermelés stb...
Én most maximum annyi feszültséget tudok elképzelni, hogy azok a családok akik a tsz után megszedték magukat földekből most konkurenciára találnak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Ha eldobatjak a cigekel a papirokat tanitanak nekik par szot arabul vagy ukranul es aztmondjak ahaboru elol menekulo arab ukran barmi dzsipsik kotelesek befogadni oket es segelyezni mimt a migransokat. Hisz bizonyitsa ra hogy nem sziriabol menekult uldoztetett szir gipsi vagy ukrajnabol donbaszi dzsipsi.

Ha a tudatukba jutna par biztos megjatszana es ossze is jonne neki meg iden jovo ev elejen aztan vihetne a pereputtyot is.

De az ido ameddig megjatszhato veszesen tellik es ezeknek maguktol nem jut eszukbe...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Ha valaki ismer valkit a kornyezetebe akit nem szeretne a kozelebe tudni szerintem bujtsa fel nyugodtan... Nem hiszem hogy barmi kovetkezmenye lenne anmak ha valaki felvazol egy teoriat hogy a hejebe mit tenne... Valaki irta hogy sok a kissebseg aaz utcajukba.

Had menmyenek vilagcsavargoi szabadon mi megbunhodtunk veluk ok megbunhodtek velunk.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Ha mar egyszer nepvandorlas van. Aki meg marad kozuluk az azert marad mert tetszik neki beolvadasra hajlamos.../ide koti valami/ behozni valami azsiai neptoredeket hivank be orosz foderaciobol... Nem sokat par tizezer embert /mint a gorogoket anno vaagy az olaszokat./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Ezzel megmentenenk egy nepet egy idore a kipusztulastol. /vagy mint a kunok be is olvadhatnak uggy hogy identitas marad...rajtuk allna./ van eleg csupa kissebbseg lakta falvak akar meg egy szukebb region bellul is./
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 435
10 191
113
Igazából ha csak cigányul beszélnek majd az ügyintézőnek is elég lehet annak úgyis mindegy mit hablatyol na meg pont ezért éri üldöztetés mert nem akart beolvadni az arabok közé aztán jó napot :D a mohácsi cigók már megindultak kanadába párszor de hát visszapaterolták őket, de most boldog boldogtalan mehet nemétbe vagy svédországba ha arabnak nézik
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Na de mi lesz ha a hantik, meg a manysik jönnek, meg a többi oroszban élő rokon nép? Szergej Szojgu pl?

Jöhetnek, mert ők is oroszok. Szerintem hajtsunk végre területcsere-egyezményt az oroszokkal :D Kérünk egy jókora területet Putyintól az Urál mellett, meg egy kisebbet a gyönyörűséges Altaj-ban, ők meg cserébe megkapják Nyugat-Magyarországot :D Aztán hadd hadakozzanak a németekkel és az osztrákokkal :D
Azért azt kössük ki, hogy az uráli és az altáji magyar területek is Magyarország integráns részei legyenek, és a szabad utazás biztosítva legyen Magyarország egymástól távol eső tájegységei között :D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 395
113
Jöhetnek, mert ők is oroszok. Szerintem hajtsunk végre területcsere-egyezményt az oroszokkal :D Kérünk egy jókora területet Putyintól az Urál mellett, meg egy kisebbet a gyönyörűséges Altaj-ban, ők meg cserébe megkapják Nyugat-Magyarországot :D Aztán hadd hadakozzanak a németekkel és az osztrákokkal :D
Azért azt kössük ki, hogy az uráli és az altáji magyar területek is Magyarország integráns részei legyenek, és a szabad utazás biztosítva legyen Magyarország egymástól távol eső tájegységei között :D

Te csak ugye játszod a hülyét ? :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Te csak ugye játszod a hülyét ? :)

:D

Hát most nézz rá ezekre a képekre, és aztán mondd, hogy NEM:

https://www.google.hu/search?q=altai&source=lnms&tbm=isch

altai....jpg


409362.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 764
65 058
113
Búrok mentek, mennek, menni fognak Oroszországba. Vajon lenne helyük nálunk?? Okoznának társadalmi feszültséget, ha teszem fel megyénként 15-20 család letelepülne és itt foglalkoznának mezőgazdasággal. Állattartás, gyümölcstermelés stb...
Ki ad nekik földet? Mennyi idő míg megtanulják a helyi termelési viszonyokat, hogy pl mit milyen sor és tőtávra érdemes vetni mert pl egy kukoricán belül is vannak nagy eltérések, fajtára, FAO számra, ezer mag tömegre, műtrágyára,permetre,stb. Jogszabályok, állami és EU-s pályázatok menete. Felvásárlókkal szerződések kötése. Á, ez egy idegennek már itt szinte lehetetlen, ezek nem a kilencvenes évek, akkor még hozzáfért segítséggel és meg tudott indulni a külföldi. Mára egy morzsát nem tud szerezni (és te sem). Amiben fejlődnünk kell az felvásárlói szerződések, mert a felvásárlók zöme ,nagy zöme külföldi cég. A pénz pedig abban van.