[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 916
65 904
113
Igaz, de ebben a formában szerintem csak kis részben. A helik felújításáról egyszemélyben Orbán döntött. Őt meg szinte kizárólag csak a saját hatalmi ambíciói érdeklik. A felújítással több célja is lehetett, de két fő oka szinte biztosan az, hogy egyrészt a pórnép felé az az illúziót keltse, hogy itt érdemi honvédelmi fejlesztés van, ezzel erősítse a támogatását, a másik hogy Putyinnal ápolja a kicsit szorosabb kapcsolatokat, ezzel növelve a személyes külpolitikai és gazdasági mozgásterét.

Amit nem tudok, hogy vajon a magyar katonák beszopják-e azt, amit Orbán tesz vagy látják azért, hogy miről is szól ez az egész.

Maga a felújítás meg az itt leírtak alapján úgy tűnik legalább annyit ártott, mint segített. Ilyen ad-hoc módon, korlátozott képességű eszközöket nem szabad beszerezni! Alapvetően egy terv alapján kéne következetesen folytatni a hadsereg megújítását. Erősen korlátozott a honvédelemre fordítható pénz, és így meg lett is képesség meg nem is. Ha kevés a pénzünk, akkor annál fontosabb az, hogy értelmesen költsük el.
Szerintem Orbán azt se tudja mi az a Mi-24, vagy hogy volt-e ,van -e nekünk ilyen. Viszont van egy nagyon simulékony, jól fekvő honvédelmi miniszterünk...
 
  • Tetszik
Reactions: marton

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Dehogynem.
Azért mert te nem látod, nagyon is messze került a nyugati döntéshozó elit és a populus szándéka.
Bocs a késésért,de még nyugaton sincs mindenhol internet.Nyugaton is igyekeznek kijátszani a jogállam szabályait,de a rendszer maga neheziti azt.A mi rendszerünk meg egy diktatúra rendszere.A bolsevik diktatúra tipikus példája.A nagy jogharmonizáci a rendszer alapvető hibájára nem orvosság.90töl lazitottak a rendszeren,máskérdés hogy milyen eredménnyel,de a fityisz uj alkotmány teljessen eltörőlte azt.Sőt,egy klasszikus parlamentáris többségi diktatúra,másnéven bolsevik diktatúrát épitettek ki,csak nem komonista hanem oligarha változatban.Szerintem az utóbbi 28év legfőbb tanulsága,hogy az egész államrendszernek buknia kell,és egy új kiépitése szükséges az ország továbbéléséhez
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Helipáncélvita.Eggyetlen egy sincs komolyan páncélozva.Személyzetet védik,amennyire lehet,öntömitő üzemanyagtartály,ée amit még a súly megenged,a létfontosságú részek a hajtásláncon.A fő védelmet a tervezési elvek jelentik.A korszerű kopteren a reduktort két oldalrol a hajtóművek,alulrol maga a test,előröl a valamennyire páncélozott fülke védi.Az első ezen elvek alapján készűlt gép az UH60.A Mihu régebbi,még nem ezen elvek szerint tervezték.
Az oroszok több fémet épitenek be,de ennek a súlyban kifejezhető ára van.Az amik inkább a mozgékonyságra törekednek.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Bocs a késésért,de még nyugaton sincs mindenhol internet.Nyugaton is igyekeznek kijátszani a jogállam szabályait,de a rendszer maga neheziti azt.A mi rendszerünk meg egy diktatúra rendszere.A bolsevik diktatúra tipikus példája.A nagy jogharmonizáci a rendszer alapvető hibájára nem orvosság.90töl lazitottak a rendszeren,máskérdés hogy milyen eredménnyel,de a fityisz uj alkotmány teljessen eltörőlte azt.Sőt,egy klasszikus parlamentáris többségi diktatúra,másnéven bolsevik diktatúrát épitettek ki,csak nem komonista hanem oligarha változatban.Szerintem az utóbbi 28év legfőbb tanulsága,hogy az egész államrendszernek buknia kell,és egy új kiépitése szükséges az ország továbbéléséhez


Azt hiszem, hogy van igazság a mondandódban, bár nem hiszem, hogy ez a berendezkedés MO-n rövid időn belül ki fog múlni, mert jelentős haszonélvezői réteg van. Egyrészt azok, akik a társadalom felső részén vannak jelenleg, míg azok is, nyilván többen, akiknek ez az időszak alulról történő felemelkedést hozott. A középréteg, hát az nagyon felejtős ebben a világban.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Azt hiszem, hogy van igazság a mondandódban, bár nem hiszem, hogy ez a berendezkedés MO-n rövid időn belül ki fog múlni, mert jelentős haszonélvezői réteg van. Egyrészt azok, akik a társadalom felső részén vannak jelenleg, míg azok is, nyilván többen, akiknek ez az időszak alulról történő felemelkedést hozott. A középréteg, hát az nagyon felejtős ebben a világban.
Én nem igy osztanám fel.Az oligarhák érdekeltek a rendszer továbbélésében,mert igy lehet a felelőségrevonás veszélye nélkül lopni.Miliós közalkalmazotti réteg szintén,mert különben elmehetnek dolgozniszintén számonkérésveszélyes helyre.Nyugdijas ettől a rendszertl függ,nincs fedezeti nyugdijrendszer.A cigányoknak szintén ez a rendszer jelenti a jó világot.Csak a melos,a dolgozó,az értékteremtő ember(most mindegy,hogy fehér avagy kékgalléros,softver-fejlesztő mérnök avagy wc-pucoló),aki eltertja a rendszert,az nem érdekelt benne.Hát ők mennek is ki nyugatra.
De ez a Mihu rovat
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Én nem igy osztanám fel.Az oligarhák érdekeltek a rendszer továbbélésében,mert igy lehet a felelőségrevonás veszélye nélkül lopni.Miliós közalkalmazotti réteg szintén,mert különben elmehetnek dolgozniszintén számonkérésveszélyes helyre.Nyugdijas ettől a rendszertl függ,nincs fedezeti nyugdijrendszer.A cigányoknak szintén ez a rendszer jelenti a jó világot.Csak a melos,a dolgozó,az értékteremtő ember(most mindegy,hogy fehér avagy kékgalléros,softver-fejlesztő mérnök avagy wc-pucoló),aki eltertja a rendszert,az nem érdekelt benne.Hát ők mennek is ki nyugatra.
De ez a Mihu rovat


Hát akkor írj a Kantinba, vagy a Beszélgetőbe erről... A közalkalmazotti réteg túlburjánzásával egyet tudok érteni. A rendszerváltás idején szlogen volt a kommunista bürokrácia leépítése (nem kicserélése), mert azt mondták, túl sokan vannak. Hát azóta még többen lettek... Ez is egy valós probléma...amit nem oldott meg senki sem, mert az aktatologatók, akik nem értenek semmihez, már azzal megfélemlíthetők, hogy kirakják őket a jó világukból akkor, ha nem lojálisak...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hát akkor írj a Kantinba, vagy a Beszélgetőbe erről... A közalkalmazotti réteg túlburjánzásával egyet tudok érteni. A rendszerváltás idején szlogen volt a kommunista bürokrácia leépítése (nem kicserélése), mert azt mondták, túl sokan vannak. Hát azóta még többen lettek... Ez is egy valós probléma...amit nem oldott meg senki sem, mert az aktatologatók, akik nem értenek semmihez, már azzal megfélemlíthetők, hogy kirakják őket a jó világukból akkor, ha nem lojálisak...
Nézz rá a seregre.30k HM állományban van 6k "harcoló" katona.Azok is olyan szinten,amilyenen ezek a restaurált Mihuk.Migránskergetőnek és golyófogóónak jók.Nameg látványossan parádézni.Operetthadsereg.Országvédelemre alkalmatlan.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 622
77 564
113
1. Antracitszürke
2. 7 év, 1000 óra
3. "Nem csak felújítva egy kicsit korszerűsítve, nem mondhatnám, hogy modernizálva de korszerűbbek lettek." Ez a mondat a korszerűsítés szót alapul véve nálam 10-es skálán 2-es.
4. Zrínyi 2026 program helikoptereket érintő részéről, a 4.-ik perctől nyilatkozik. nem egyértelműen, tényeket nem közöl de szakaszosan...... ezt tervezik..."szakmailag átgondolt a H145"...

Ez a nyilatkozat is jól mutatja,hogy a harcoló csapatoknál nem hülye hozzánemértő emberek vannak(csak,hogy visszautaljak az előző kommentek egyikére).
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Honnan tudod te,hogy milyen állapotban vannak a harcoló katonál?
Bocs Dudi,de egyénileg lehettek jóók,és eggyes alaegységek is.De itt a haderő egészéről van szó.Én egy 4 százados RT-zl-ban voltam sorkatona.1század működött jol,a többi hárombol még össze lehetett volna szedni 1 jol működőt.És ez a hivatalos értékelés volt.Pont a jónak minősitettben szolgáltam-hát tapasztalatbol tudtam,mi berhálás volt abban a jó működésben.A pk elszántsága tartotta azon a szinten az alegységet.Az orszár másik végébe mentünk alkatrészt guberálni.És akkor még 3ezredes légierőnk volt
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 622
77 564
113
Bocs Dudi,de egyénileg lehettek jóók,és eggyes alaegységek is.De itt a haderő egészéről van szó.Én egy 4 százados RT-zl-ban voltam sorkatona.1század működött jol,a többi hárombol még össze lehetett volna szedni 1 jol működőt.És ez a hivatalos értékelés volt.Pont a jónak minősitettben szolgáltam-hát tapasztalatbol tudtam,mi berhálás volt abban a jó működésben.A pk elszántsága tartotta azon a szinten az alegységet.Az orszár másik végébe mentünk alkatrészt guberálni.És akkor még 3ezredes légierőnk volt

Már elég régóta nem sorkatonaság van.Olya mintha azt mondanád,hogy biztos rossz a VI Golf mert az I-es Golfodban annak idején a gyujtáselosztó volt a legösszetettebb elektronika.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Már elég régóta nem sorkatonaság van.Olya mintha azt mondanád,hogy biztos rossz a VI Golf mert az I-es Golfodban annak idején a gyujtáselosztó volt a legösszetettebb elektronika.


Neked írok, bár Celebra-nak is szól, szerintem mindkettőtök legutóbbi posztjaiban van igazság, nem is kis százalékban...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Már elég régóta nem sorkatonaság van.Olya mintha azt mondanád,hogy biztos rossz a VI Golf mert az I-es Golfodban annak idején a gyujtáselosztó volt a legösszetettebb elektronika.
Az igaz,hogy azóta fejlődtünk.Akkor még a 100k+ létszámú seregnek volt 15k-s minisztériuma.....
Megértem,hogy véded a mundér becsületét.De régen ebaxták már azt.És egyébbként sem tőlem kell féltened a mundérod becsét.Hanem azoktol,akik pizsamagatyával hordják azt-és belexarnak
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem lesz itt éjszakai harcászati bevethetőség és ATGM.
A nyilatkozat alapján. Kinek mi jött még le ebből az interjúból.
Hogy valamit bmég terveznek venni,valóószinüleg szállit helit.Csataheli mostanában nem lesz.Különben kiválló politikusi,neszesemmi fogdmegjol ködösitő szöveg volt
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 484
24 113
113
Nézz rá a seregre.30k HM állományban van 6k "harcoló" katona.Azok is olyan szinten,amilyenen ezek a restaurált Mihuk.Migránskergetőnek és golyófogóónak jók.Nameg látványossan parádézni.Operetthadsereg.Országvédelemre alkalmatlan.
Ezt hogy érted? Úgy, hogy ha ránézünk dudira vagy krissre élőben akkor egy 40+ éves öregembert látunk majd vagy 130-150 kg közötti katonákat?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 622
77 564
113
Az igaz,hogy azóta fejlődtünk.Akkor még a 100k+ létszámú seregnek volt 15k-s minisztériuma.....
Megértem,hogy véded a mundér becsületét.De régen ebaxták már azt.És egyébbként sem tőlem kell féltened a mundérod becsét.Hanem azoktol,akik pizsamagatyával hordják azt-és belexarnak

Az a abaj,hogy te nem tudod szétválasztani a csapatokat meg a minisztériumot.A vízfej nem a csapatoknál lévő tiszteket jelenti...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Az a abaj,hogy te nem tudod szétválasztani a csapatokat meg a minisztériumot.A vízfej nem a csapatoknál lévő tiszteket jelenti...
És az a vizfej az,ami akadájozza,hogy belőletek egy szépségtapasz helyett országvédelemre alkalmas haderő legyen.Mert értem én,hogy kell busz,meg szaladgáló aut.De a beszerzés mérete mutatja,hogy azt igazábol nem nektek,hanem a vizfejnek van döntően szánva.A komplett harcol állományt el lehetne vinni velük,de majd kiderűl,mennyi jut nektek belőlük.Jön 20 knnyüheli,aminek csak a fele lesz ellátva harcászati felszereléssel,és még azt sem tudjuk milyen szinten.A319 a Nagyvezért már hurcolássza,katonát missziba hányszor vitt?Mihuk megintcsak egy látványos pótcselekvés.Harcászati értékük csekélyke.Egy olcsójánoskodó ad hoc pótcselekvés.Ez volt a legolcsóbb módja,hogy papiron legyen harcihelikopteres képesség.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 622
77 564
113
És az a vizfej az,ami akadájozza,hogy belőletek egy szépségtapasz helyett országvédelemre alkalmas haderő legyen.Mert értem én,hogy kell busz,meg szaladgáló aut.De a beszerzés mérete mutatja,hogy azt igazábol nem nektek,hanem a vizfejnek van döntően szánva.A komplett harcol állományt el lehetne vinni velük,de majd kiderűl,mennyi jut nektek belőlük.Jön 20 knnyüheli,aminek csak a fele lesz ellátva harcászati felszereléssel,és még azt sem tudjuk milyen szinten.A319 a Nagyvezért már hurcolássza,katonát missziba hányszor vitt?Mihuk megintcsak egy látványos pótcselekvés.Harcászati értékük csekélyke.Egy olcsójánoskodó ad hoc pótcselekvés.Ez volt a legolcsóbb módja,hogy papiron legyen harcihelikopteres képesség.

Látom teljesen felesleges lenne bármit is írnom.
 
  • Tetszik
Reactions: Phoenix