[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Pont ez a probléma.A tűzoltóságnak külön szervetnek kellene lennie.
Rendben, akkor az egészet írd át úgy az eddigi beszélgetésünket hogy ne Katasztófavédelemre, hanem Tűzoltóságra szabd át. Jobb lenne tehát ha az adott keretből a Tűzoltóság kapna néhány helikoptert, hogy aztán az ott NEM meglévő műszakiakat, pilótákat még elő is kelljen teremteni azokra a helikopterekre a semmiből? Vagy még sem akkora hülyeség az MH meglévő szaktudását/szakembereit/logisztikáját felhasználni évente/két évente egy egy árvíznél?

Melyik ésszerűbb szerinted?
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 619
8 909
113
Mihu a helik között egyedülálló módon NBC védett pilótafülkével rendelkezett.A konténert más helikopter is hordozhatja,vagy beszerezhető megfelelő dron.Közutakra meg az ellenőrző-kapuknál lehet telepitett műszerekkel ellenőrizni.
Ismertem pár tisztet.Nagyrést már nyugdijasok.És nagyrészük ingyenélő léhütő.Szerencsére azért van elhivatott tiszt iis,remélem,ma már nagyobb számban mint régen.Visszaolvasod,egy ilyen tiszt 98as tanulmányát idéztem,hogy már akkor korszerűsiteni javasolták a Mihut-mert már akkor elavultnak értékelték.
Seregnek volt még Rábákra épitett tábori kenyérgyára is.Volt.Ma már nincs.És ha a haderőfejlesztési topikba elolvasod,ott irtam,hogy 3 gépesitett zl,1 hk zl-jal még nem dandár.A külnféle ellátószolgálatok összefogására egy ellátó ezredet számoltam a dd-hoz.

De mivel van Mi-24-es, így az hordozza a konténert. Pontosan a hermetizált pilótafülke és deszanttér miatt... Nem véletlenül lett a 24-eshez kitalálva a dolog úgy kb 12 éve. Sikerrel tesztelték. Katasztrófavédelmi gyakorlaton az atomerőmű szakemberei is láthatták mit tud. Nagyon elégedettek voltak vele. A földön ott az erőműben a Komondor (a Hende éra egyetlen pozitívuma) a vegyi és sugárfelderítésre a légi lépcső pedig ismét lehet a 24-es. De tudom dobjuk ki. A svájci bicskát is szedjük szét otthon és a késpenge kivételével a többi funkció takarodjon a kukába.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and zsolti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Rendben, akkor az egészet írd át úgy az eddigi beszélgetésünket hogy ne Katasztófavédelemre, hanem Tűzoltóságra szabd át. Jobb lenne tehát ha az adott keretből a Tűzoltóság kapna néhány helikoptert, hogy aztán az ott NEM meglévő műszakiakat, pilótákat még elő is kelljen teremteni azokra a helikopterekre a semmiből? Vagy még sem akkora hülyeség az MH meglévő szaktudását/szakembereit/logisztikáját felhasználni évente/két évente egy egy árvíznél?

Melyik ésszerűbb szerinted?

Látom nem érted.Ma van katasztrófavédelmi főigazgatóság amibe beletartotik a tűzoltóság.Na ki kell venni a tűzoltókat a katasztrófavédelmi főigazgatóság alól ami meg megmarad azt meg fel kell számolni úgy,hogy csak egy minimális koordináló szervezet maradjon és már meg is szűnt a pénznyelő nulla képességgel.Ha ez megtörtént akkor lehet azt mondani,hogy a katonai eszközöknél szempont a civil felhasználás.Ha ez nem történik meg akkor lwgyen a különálló katasztrófavédelemnek eszközparkja meg emberei ne kelljen minden szarért katonákat hívni.Ja hogy így nem lenne egy halom sógor koma jó barátnak zsíros állása meg nem lehetne lopni...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Látom nem érted.Ma van katasztrófavédelmi főigazgatóság amibe beletartotik a tűzoltóság.Na ki kell venni a tűzoltókat a katasztrófavédelmi főigazgatóság alól ami meg megmarad azt meg fel kell számolni úgy,hogy csak egy minimális koordináló szervezet maradjon és már meg is szűnt a pénznyelő nulla képességgel.Ha ez megtörtént akkor lehet azt mondani,hogy a katonai eszközöknél szempont a civil felhasználás.Ha ez nem történik meg akkor lwgyen a különálló katasztrófavédelemnek eszközparkja meg emberei ne kelljen minden szarért katonákat hívni.Ja hogy így nem lenne egy halom sógor koma jó barátnak zsíros állása meg nem lehetne lopni...
Még akár igazad is lehet, de hogy jön ez most a Mi-24-hez, meg ahhoz amiről beszélgetünk reggel óta, hogy a sugárfelderítés/homokzsák cipelés/árvíznél segítség mint képesség az most hasznos, vagy sem? Onnan indultunk ki, hogy szerinted ez vicc képesség, semmire sem való, haszontalan dolog.

Én felvázoltam, hogy nem, NEM az, mert komplexen kell nézni a dolgokat, a helibeszerzést, azt hogy több szervezet igényeit kell kielégíteni forgószárnyas fronton.
Azt gondolom te most már mellébeszélsz mindenféle szervezeti átalakításokkal, Katvéd - Tűzoltó - Bakondi vonallal. Mi-24 képességekről ről volt szó, és Koller J. ddtbk. interjújáról.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
De mivel van Mi-24-es, így az hordozza a konténert. Pontosan a hermetizált pilótafülke és deszanttér miatt... Nem véletlenül lett a 24-eshez kitalálva a dolog úgy kb 12 éve. Sikerrel tesztelték. Katasztrófavédelmi gyakorlaton az atomerőmű szakemberei is láthatták mit tud. Nagyon elégedettek voltak vele. A földön ott az erőműben a Komondor (a Hende éra egyetlen pozitívuma) a vegyi és sugárfelderítésre a légi lépcső pedig ismét lehet a 24-es. De tudom dobjuk ki. A svájci bicskát is szedjük szét otthon és a késpenge kivételével a többi funkció takarodjon a kukába.
No meg a tűzoltóságnak NINCS helikopterbázisa. Sem pilótája. Sem műszaki szakembere hozzá. Nyilván logikus lenne a nulláról felépíteni mindezt, csak azért hogy takarodjon a Mihu, ami egy bűnös kor gyermeke...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Lemaradtam vagy 25 oldallal,elkezdtem olvasni,de megfájdult a fejem,hol tartunk,lett új képesség?
 
T

Törölt tag 467

Guest
Lemaradtam vagy 25 oldallal,elkezdtem olvasni,de megfájdult a fejem,hol tartunk,lett új képesség?
2 P, 2 V eddig. Meg nem határozott, de megerősített műszeres repülési, navigációs, kommunikációs fejlesztésekkel. Részletek szokás szerint titkosak. Meg nem erősített, de tényként kezelt NVG képességgel.
Irányított fegyverzetről (nem fejlesztettről, az eleve anno rendszeresítettről sem) nincs hír.
Amúgy nem maradtál le semmiről, szokásos megy, belpol., biztpol, semmi témába vágó.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Ez is egy vélemény :D. Azért ha ég majd a házad, csattantál az autóddal és kicsit be vagy szorulva, jusson majd eszedbe hogy mi mire való :p!

Ahogy Dudi mondja, a hülye Bakondi nem szereti a tűzoltókat, ezért lett az, ami. Cserébe a tűzoltók sem szeretik, mert szar.
Képzeld el, hogy minde egyes megyében van egy katasztrófavédelmis tábornok, meg annak az udvartartása, és így tovább. Cserébe még a PTSZM sem kellett nekik, mert hogy nem hajlandóak a fenntartására költeni. Logisztika, meg a többi szir-szar amúgy se nagyon van.
Vagy töltsék és szereljék fel rendesen, vagy szüntessék meg.
Az, hogy a Mi-24 képes terhet emelni jó, de sokadlagos szempont. És döntsük el, hogy a akkor kellenek-e nekik saját helikoptere, vagy sem? Vagy akkor miért nem a rendőrség biztosítja azokat, mint BM?

De mivel van Mi-24-es, így az hordozza a konténert. Pontosan a hermetizált pilótafülke és deszanttér miatt... Nem véletlenül lett a 24-eshez kitalálva a dolog úgy kb 12 éve. Sikerrel tesztelték. Katasztrófavédelmi gyakorlaton az atomerőmű szakemberei is láthatták mit tud. Nagyon elégedettek voltak vele. A földön ott az erőműben a Komondor (a Hende éra egyetlen pozitívuma) a vegyi és sugárfelderítésre a légi lépcső pedig ismét lehet a 24-es. De tudom dobjuk ki. A svájci bicskát is szedjük szét otthon és a késpenge kivételével a többi funkció takarodjon a kukába.

A Komondorhoz mi köze volt Hendének?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Én még mindig nem szervezetek/vezetőik közti cicaharcról beszélek, kinek mi vagy mi kéne hogy legyen a feladata!

Arról, hogy jelenleg a Mi-24 azon túl hogy életben tart a H-145M valós rendszerbe állításáig(mennyi idő még az, urak? évek!) egy fegyvernemet, ami azért ha kell lőni is tud, hasznos EGYÉB képességet is visszahoz/újrateremt.

Erről beszélek, hogy Koller tábornok úr nem beszélt hülyeséget az interjúban, mikor megemlítette ezt is, és nem elhanyagolható ez sem. Nyilván NEM ez a legfontosabb feladata.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
A páncélüveg csak szemből van oldalról sima plexi és ez minden helikopternél így van kivéve a MI-28-at.

Ennek utána
Jelenleg a katasztrófavédelem úgy néz ki,hogy bármi van jöjjön a sereg...Innentől lezdve minden fillér kidobás ami a katasztrófavédelemre megy el hisz semmire sem alkalmas szervezet.

még a végén a kéményseprés is bekerül a kiképzési feladataitokba, (csak nehogy valami fejes elolvassa ezt, mert még a végén valóság lesz)
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
Mi-35M OPS-24N toronnyal

mi-35m-4.jpg
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Szerintem Orbán azt se tudja mi az a Mi-24, vagy hogy volt-e ,van -e nekünk ilyen. Viszont van egy nagyon simulékony, jól fekvő honvédelmi miniszterünk...

Tudhatja. Szerintem ő is volt olyan hadgyakorlaton, ahol együtt szerepelt az alegységével a MI-24. Zalaegerszegen volt katona. Valamelyik lövész zászlóalj, aknavető ütegénél szolgált. Tuti volt összfegyvernemi hadgyakorlaton, mivel első lépcsős alakulat volt az egerszegi is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 529
113
Látom nem érted.Ma van katasztrófavédelmi főigazgatóság amibe beletartotik a tűzoltóság.Na ki kell venni a tűzoltókat a katasztrófavédelmi főigazgatóság alól ami meg megmarad azt meg fel kell számolni úgy,hogy csak egy minimális koordináló szervezet maradjon és már meg is szűnt a pénznyelő nulla képességgel.Ha ez megtörtént akkor lehet azt mondani,hogy a katonai eszközöknél szempont a civil felhasználás.Ha ez nem történik meg akkor lwgyen a különálló katasztrófavédelemnek eszközparkja meg emberei ne kelljen minden szarért katonákat hívni.Ja hogy így nem lenne egy halom sógor koma jó barátnak zsíros állása meg nem lehetne lopni...
Bakondi?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 529
113
Tudhatja. Szerintem ő is volt olyan hadgyakorlaton, ahol együtt szerepelt az alegységével a MI-24. Zalaegerszegen volt katona. Valamelyik lövész zászlóalj, aknavető ütegénél szolgált. Tuti volt összfegyvernemi hadgyakorlaton, mivel első lépcsős alakulat volt az egerszegi is.
Fax tudja, azt tudom hogy Keszthelyen volt aknavetős. Legalábbis így rémlik. Lógni szeretett, de ez sorkatonaság alatt erény volt nem hátrány. Nem szerette a mundért na. 87(??)-ben talán?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Fax tudja, azt tudom hogy Keszthelyen volt aknavetős. Legalábbis így rémlik. Lógni szeretett, de ez sorkatonaság alatt erény volt nem hátrány. Nem szerette a mundért na. 87(??)-ben talán?

Ahol ő tanult, annak az egyetemnek az előfevételiseit Zalaegerszegre vitték be. Hogyan lehetett lógni abban az időben egy első lépcsős dandár aknavető útegében ? Szerintem nem volt se jobb, se rosszabb, mint bármelyik előfelvételis, 19 éves srác a Néphadseregben.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 529
113
Ahol ő tanult, annak az egyetemnek az előfevételiseit Zalaegerszegre vitték be. Hogyan lehetett lógni abban az időben egy első lépcsős dandár aknavető útegében ? Szerintem nem volt se jobb, se rosszabb, mint bármelyik előfelvételis, 19 éves srác a Néphadseregben.
Nem tudom, egyszer igazoltattam egy kocsit, Pestiek voltak, kiszálltak mert az iratok a csomeszban voltak, egy könyvet meg a kocsi tetejére tettek. Aztán mikor elindultak a könyv ott maradt, és pár méter után leesett. Ez volt a Kende P féle botránykönyv. Szóval beleolvastam unalmamban, de szoli végén kukába dobtam. Abban írtak valami lógós sztoriról hogy stoppal ment be meg mit tudom én, de tényleg nem igazán értettem, mert ilyen persze szinte minden sorossal előfordult, én pl segg részegen egy üveg Jonny-val másztam be a tatai laktanya kerítésén jóval kimaradási idő után, szerencsésen sikerült. Szóval rég volt és fenntartásokkal kezelendő, de volt már info többször is hogy annyira nem kedvelte a sereget. Én speciel keszthelyi aknavetősökre emlékszem.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 019
113
Olyan információtok van, hogy a közvetlenül érintettek mit gondolnak, mit kellene beszerezni a Mi-24-ek helyett? Vagy a modernizációt (akár nyugati is lehet) tartják jobbnak? Mert eddig csak arról olvastam, hogy jó volt felújíttatni a gépeket, illetve köztörvényes bűntett volt.