Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Neeem!Az első tényleg gyenge vokt meg erőltetett de a 2. nagyon jó!
Nekem nem jönnek át a poénjai. Mondjuk a záró jelenet bébi Hitleres beszólása jó volt, de a 8.0-tól azért messze áll.
Ízlések és pofonok. A 2. rész túl sokszor hajazott az elsőre, az újdonság ereje már nem volt meg.

De ennyi erővel n+1 film pontszámát megkérdőjelezheted. Pl. az két új szutyok SW filmét... Mindkettő remake és még így is mindkettőt sikerült totálisan eltolni...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and deze75

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 044
113
Ízlések és pofonok. A 2. rész túl sokszor hajazott az elsőre, az újdonság ereje már nem volt meg.

De ennyi erővel n+1 film pontszámát megkérdőjelezheted. Pl. az két új szutyok SW filmét... Mindkettő remake és még így is mindkettőt sikerült totálisan eltolni...

Az biztos,hogy a Solo meg az SW 7 egy rakat szar.A 8. rész az tök átlag viszont a Zsivány egyes messze a legjobb SW filmi az összes közül.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Megnézem a 12 Strongot és kicsit vegyesek az érzéseim.Rossznak nem mondanám mert vannak benne nagyon életszerű és nagyon életszerűtlen dolgok is szóval nem gondolnám,hogy ez egy olyan rossz film mint amilyennek lefestették.
Hát, hogy a valóságban hogy volt, azt nem tudom, de a film marhaság. Pl. a 76. percben mindenki meghalt volna.
Aztán meg beleírtak egy fekát és egy indet, holott mind a 12en fehérek voltak.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
A lenti hsz-ás az SG-ről van !

És bevallom 100% egyetértek vele!

"Ezeknek a Predator filmeknek mindig csak akkor volt értelme/súlya/hangulata, amikor egy civilizációtól elszigetelt helyen - netán másik bolygón -, egy elveszett embercsoport került bajba a predátorok játéka miatt.

- Egyrészt, ha a predátorok létezéséről mindenki tud, az gagyi, illúzióromboló stb.
- A predátorok lényege a meglepetés, álcázás, félrevezetés... Ha mindenki tud róluk, kivezényelhetnek olyan haderőt és technikát az elpusztításukra, hogy nincs értelme a filmnek. Voltak, nincsenek Földre lezuhant predátorok. Biztos relatíve nagy lenne a veszteség, mert azért mégiscsak fejlettebbek nálunk."
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 054
113
Roni

Nekem mondjuk a Predator 2 is működött, pedig egy város közepén zajlottak az események.
A Predator 1 azért ütött nekem akkorát, mert a film első feléből nem következett a második fele a szereplők szempontjából nézve.
A legtöbb akciófilm ott ér véget ahol a predator című film igazából elkezdődik. Ugyanis a filmekben már nem szokott szerepelni az, hogy az akcióhős kommandósok hogyan jutnak haza a küldetés végével. Itt viszont a szokványos küldetés egy nem szokványos haza úttal párosult :eek:
Meg e mellet ugye az őserdős környezet teli találat volt, mert ott még egy embert is nehéz meglátni 5 méterről, nemhogy egy szinte teljesen láthatatlan dolgot, aki/ami pont e miatt bárhol és bármikor lecsaphat. E miatt fogalmad sincs mikor vagy biztonságban, és ezért folyamatosan meg van a feszültség a filmben.
Az is nagyon jól átjön a filmben, ahogyan ettől a folyamatosan felfokozott állapottól kimerülnek idegileg, és inkább szembenéznek a halállal csak legyen már vége :cool:
E mellet az sem árt a filmnek, hogy szerintem hihetetlenül magas színvonalon sikerült megcsinálniuk.

A második rész nekem azért jött be, mert bár a városban nehéz elvegyülnie a ragadozónak, attól függetlenül senki sem számít rá.
A másik ok amiért működött a dolog, hogy itt a ragadozóval szembe szálló erők lényegében sima rendőrök, ennek megfelelő fegyverzettel és képzettséggel, e miatt esélyük sincs. A sztori nem olyan erős, mint az első részben, de a megvalósítás szerintem itt is nagyon magas színvonalú.

A többi ragadozós film nekem nem tetszett.

Számomra az az érdekes, hogy bár a ragadozó az egyik legerősebb filmes szörny, ettől függetlenül nálam a Nr.1 az Alien. Bármelyik fajtája :D Szerintem annál félelmetesebb szörnyet még nem sikerült kitalálnia senkinek eddig a történelemben.... :confused:
 
M

molnibalage

Guest
Számomra az az érdekes, hogy bár a ragadozó az egyik legerősebb filmes szörny, ettől függetlenül nálam a Nr.1 az Alien. Bármelyik fajtája :D Szerintem annál félelmetesebb szörnyet még nem sikerült kitalálnia senkinek eddig a történelemben.... :confused:
Egy pókiszonyos ember erre lehet, hogy mást mondana. ;)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Számomra az az érdekes, hogy bár a ragadozó az egyik legerősebb filmes szörny, ettől függetlenül nálam a Nr.1 az Alien. Bármelyik fajtája :D Szerintem annál félelmetesebb szörnyet még nem sikerült kitalálnia senkinek eddig a történelemben.... :confused:
Az Alienben jól ötvözték azt, hogy elsősorban erős, agresszív, talán gonosz is, de kib*szott undorító is. Ez így együtt tette igazán félelmetessé.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 385
24 821
113
A predátor kutyára kívácsi vagyok. :)

Más :)

"Öregem ez egy elhibázott 5let volt, hallod, huhuhu ..."

 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 043
4 996
113
Dmb_EC9XsAAuOI2.jpg

A Netflix "The Witcher" című sorozatának, első évadának forgatási munkálatait előrehozták október 18-ra, az eredetileg kitűzött november 5-ről. Mint ismeretes, Geralt-ot Henry Cavill (Superman) fogja alakítani. (Na ezt ha elcseszik, azt valószínüleg nem fogom tudni megbocsátani).
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus and Luthero