[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Ez sok, szerintem hülyeség. Nagy része az első listának jogos, mert tényleg tilos az LKW meg PKW forgalom, elvileg már jó ideje és eredetileg is, de ez az összes átkelő ami csak van a két ország közt. Ha lesz időm később lehet kiugrok megnézem. bár szerintem nem lesz, na mindegy. Ha ezt mind lezárnák az autósok elől akkor megszűnne a forgalom a nyugati határon. Hülyék ezek az újságírók, keltik itt a hisztériát. Az Irottkőnél meg eddig se mentél át semmi mással csak gyalog, meg max öszvérrel.
A
Rechnitz - Bucsu, Nikítsch - Zsira, Klingenbach - Sopron, Heíligenkreuz- Szentgotthárd, ezek pl szerintem tuti nyitva vannak mindennek. Öcsém is itt jár át az egyiken, tegnap is volt, szóval...
A Kiostermarienberg - Ólmod,Lutzmannsburg - Zsira,Nikifsch — Sopronkövesd, meg pl eddig is elméletileg tilos volt, csak traktor, bicikli meg gyalogos. Persze én is átjártam ezeken ha rövidíteni akartam, megúsztam mert nem kaptak el, de ha elkaptak volna akkor eddig is megbüntettek volna, ahogy néha meg is büntették ezt azt a renitenst. Amúgy megértem az osztrákot, meg ugye fosnak is a magyar cigányok, meg aljanép miatt hogy betörnek hozzájuk, mert volt mikor a lomtalanításkor a ház elé épp leparkolt robogót is elvitték. Másrészt ugye a forgalom, na az nem hiányzik senkinek, nem azért veszel házat egy nyugodt helyen hogy rá pár évre meg sztráda legyen melletted.
Másrészt ugye Schengen miatt meg ott mész ám át ahol akarsz, csak a tábla ne tiltsa és az okmányok legyenek nálad. Szóval ha átmész a földúton,vagy a szántáson, erdőben(bár ott inkább ne mert ezeknek maszek erdeik vannak) , akkor is átmehetsz.
Nem azt mondták a határra, hogy nem lépheted át, a hozzá vezető út forgalmára vetettek ki forgalmi korlátozó rendszabályokat. És ezért zseniális húzás. :)
A szabályosan közlekedő ezután nem megy arra, mert megbüntetik, aki meg kocsival megy, azt messziről kiszúrja akár egy automatizált rendszer is és mehet a mélységi elfogás. Csökkentik a terhelést azzal, hogy kevesebb belépési pontra korlátozták a legális forgalmat..
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 890
65 728
113
Nem azt mondták a határra, hogy nem lépheted át, a hozzá vezető út forgalmára vetettek ki forgalmi korlátozó rendszabályokat. És ezért zseniális húzás. :)
A szabályosan közlekedő ezután nem megy arra, mert megbüntetik, aki meg kocsival megy, azt messziről kiszúrja akár egy automatizált rendszer is és mehet a mélységi elfogás. Csökkentik a terhelést azzal, hogy kevesebb belépési pontra korlátozták a legális forgalmat..
Attól még ott lesznek ám, csak szerintem pénzt gyűjtenek. :) Pl Kópházánál Németkeresztúr felé komplett központjuk van az átkelőn, teherautók (Steyr, Pinzgauerek, L-200 pick-upok) , Nikits-Zsira szakaszon meg egy sátor van kibaxva két unatkozó kiskatonával.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Nem akarlak megbántani, szóval ne haragudj, de ezzel most mit akartál mondani? Azt, hogy a kapitalizmus alapvetően egy rossz idea? Mert ha ezt akkor ebben van igazság. De ez, hogy jött ide az én mondandómhoz? Ennek most mi köze van ahhoz, hogy Németországot két részre osztották és kreáltak egy kommunista Németországot ahol 40 évig diktatúra volt? Csak azt ne mond nekem, hogy az 1948 és 1990 közötti időszak NDK-ja jobb volt mint az akkori NSZK.
Így van, alapvetően az. Az én kedves cégem minden további nélkül bevállalta 4500 tonna erősen mérgező anyag Budapest fő légvonalában történő tárolását minden valós biztonsági rendszer nélkül másfél évre, mert a haszon az első.
Az oltórendszer alkalmatlan volt, az oltóhabos IBC tartályok nem a tárolótérben az egyébként rossz oltórendszer betöltési pontjainál, hanem a bázis egy eldugott pontján a lomok és építési maradványok közepén a tűző nap alatt álldogáltak.
Azt sem merte senki megnézni, a tartályokban mi lehet az, amiről évekkel előbb azt mondtásk, szerves alapú habképző. :)
 

kopoltyu

Well-Known Member
2017. február 3.
116
282
63
Nem azt mondták a határra, hogy nem lépheted át, a hozzá vezető út forgalmára vetettek ki forgalmi korlátozó rendszabályokat. És ezért zseniális húzás. :)
A szabályosan közlekedő ezután nem megy arra, mert megbüntetik, aki meg kocsival megy, azt messziről kiszúrja akár egy automatizált rendszer is és mehet a mélységi elfogás. Csökkentik a terhelést azzal, hogy kevesebb belépési pontra korlátozták a legális forgalmat..
van jo par hely ahol regen ugy volt (nyitott hatarok elso idokben , most nem tudom igy van-e meg)hogy az osztrak kirakta a tablat hogy behajtani tilos csak engedellyel, a magyar oldalon nem volt korlatozas..... a labanc atjarhatott nyugisan a magyarok meg nehogy mar az o falujukon keresztul jarkaljanak....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 469
17 862
113
Így van, alapvetően az. Az én kedves cégem minden további nélkül bevállalta 4500 tonna erősen mérgező anyag Budapest fő légvonalában történő tárolását minden valós biztonsági rendszer nélkül másfél évre, mert a haszon az első.
Az oltórendszer alkalmatlan volt, az oltóhabos IBC tartályok nem a tárolótérben az egyébként rossz oltórendszer betöltési pontjainál, hanem a bázis egy eldugott pontján a lomok és építési maradványok közepén a tűző nap alatt álldogáltak.
Azt sem merte senki megnézni, a tartályokban mi lehet az, amiről évekkel előbb azt mondtásk, szerves alapú habképző. :)
Főváros tulajdonában lévő cég? Mert akkor sejtem, hogy melyik.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 890
65 728
113
Börtönlázadás (Leopoldov) . Havelnek volt köszönhető. Több őrt megöltek a rabok. A főszervező(rab) Rigó nevezetü "magyar" cigány volt.
De mitől magyar? Én ismerek több mint egy tucat szlovákiai cigányt és egy sem beszél magyarul. Szlovákul meg mondjuk nem hallottam beszélni őket, mert nincs kivel. A magyar cigányokkal cigányul beszélnek, de szlovakosan, vagyis szlovák szavakat kevernek bele, ahogy a magyar romák a magyar cigány beszédbe. Egymást perfekt megértik.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 350
113
Pedig vannak szép számmal.
Ismertebbek(zenészek): Rigó Mónika, Rigó János, Sárközi Ernő, Sárközi Szilvia...stb
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 498
113
Az oroszok után leginkább Magyarországtól félnek a románok
A napokban nyilvánosságra hozott, románok körében készített közvélemény-kutatás szerint Oroszország után hazánktól félnek leginkább a dákok és a rómaiak közös leszármazottai.

A vitézségére, hűségére és bátorságára mindig is oly büszke román társadalom az elmúlt időszakban megmérettetett és könnyűnek találtatott, hiszen az Avangarde cég kutatásaszerint jelen pillanatban gyávább és félretájékozottabb nép nemigen van náluk.

Egy most nyilvánosságra hozott reprezentatív kutatásból ugyanis az derült ki, hogy a román társadalom leginkább az éppen most bukdácsoló Merkelben és csatlósában, Macronban bízik. A románokban mindig is felülkerekedett az erősebbhez való dörgölőzés állatias ösztöne, így nem sokat jelent a Macronba és a Merkelbe vetett töretlen bizalom.

Azonban ennél sokkal fontosabb, hogy kitől félnek a románok. Ebben a kategóriában dobogós helyezést értünk el, hiszen a Putyin által vezetett Oroszország után tőlünk rettegnek leginkább.
Feltehetően a románok azért szeretik Németországot meg Franciaországot, mert azok gazdag államok, ahová sokan kijárnak dolgozni, és mert olcsón lehet vásárolni jó állapotban lévő használt autókat. Nem mellesleg több millióra tehető azok száma, akik életvitelszerűen ezen országok területén tartózkodnak.

Magyarországtól elsősorban Erdély elrablása miatt félnek, az oroszoktól pedig megszokásból.

https://www.dcnews.ro/sondaj-avanga...i-liderii-mondiali-procente-bomba_620459.html

https://888.hu/article-az-oroszok-utan-leginkabb-magyarorszagtol-felnek-a-romanok
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 029
54 082
113
Az oroszok után leginkább Magyarországtól félnek a románok
A napokban nyilvánosságra hozott, románok körében készített közvélemény-kutatás szerint Oroszország után hazánktól félnek leginkább a dákok és a rómaiak közös leszármazottai.

A vitézségére, hűségére és bátorságára mindig is oly büszke román társadalom az elmúlt időszakban megmérettetett és könnyűnek találtatott, hiszen az Avangarde cég kutatásaszerint jelen pillanatban gyávább és félretájékozottabb nép nemigen van náluk.

Egy most nyilvánosságra hozott reprezentatív kutatásból ugyanis az derült ki, hogy a román társadalom leginkább az éppen most bukdácsoló Merkelben és csatlósában, Macronban bízik. A románokban mindig is felülkerekedett az erősebbhez való dörgölőzés állatias ösztöne, így nem sokat jelent a Macronba és a Merkelbe vetett töretlen bizalom.

Azonban ennél sokkal fontosabb, hogy kitől félnek a románok. Ebben a kategóriában dobogós helyezést értünk el, hiszen a Putyin által vezetett Oroszország után tőlünk rettegnek leginkább.
Feltehetően a románok azért szeretik Németországot meg Franciaországot, mert azok gazdag államok, ahová sokan kijárnak dolgozni, és mert olcsón lehet vásárolni jó állapotban lévő használt autókat. Nem mellesleg több millióra tehető azok száma, akik életvitelszerűen ezen országok területén tartózkodnak.

Magyarországtól elsősorban Erdély elrablása miatt félnek, az oroszoktól pedig megszokásból.

https://www.dcnews.ro/sondaj-avanga...i-liderii-mondiali-procente-bomba_620459.html

https://888.hu/article-az-oroszok-utan-leginkabb-magyarorszagtol-felnek-a-romanok


Nahát,mikor kiugrottak a szovjetek előnyére,akkor nem féltek tőlük?
Erdélyt nem elrabolni akarjuk,hanem törvény szerint vissza kapni,némi szerep tévesztést vélek felfedezni.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Nahát,mikor kiugrottak a szovjetek előnyére,akkor nem féltek tőlük?
Erdélyt nem elrabolni akarjuk,hanem törvény szerint vissza kapni,némi szerep tévesztést vélek felfedezni.
Amíg lesz Magyarország és Románia, Erdély egy örök tüske lesz mindkét oldalon.