Haderő fejlesztési tippmix

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Na akkor tippelek én is de én úgy látom nem vagyok olyan optimista mint mások :D

MBT: Leo2 Spanyoloktól amiket felújitatunk németekkel 60 darab. Valamint meglévő T-72 felújítás a Lengyelekkel

IFV: Marder felújítva 120-130 darab

APC: BTR-80A 2026-ig

SPH: Sztem kerekes törökökkel kooperálva, valami Yavuz szerű Rábára applikálva

ATGM: ez sztem török lesz Mizrak lehetőleg licence.

AH: MI-24 amig birja aztán nem lesz

UH: H145M 20 db H215M 20 db
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 757
113
zsolti

Hiába mutat minden jel a Boxerre , nagyon remélem, hogy nem olyan hülyék, hogy azt vesznek...
30-38 tonna az a cucc változattól függően és csak 4 tengelyes. Egy ilyen gép optimális súlya valahol 20 tonna körül van, lásd. Patria AMV.
Hiába erős motorikusan, meg komoly alatta az összkerék hajtás, ha egyszer siralmasan tragikus a talaj nyomási értéke. Ilyen súly/méret mellet , sáros terepen csak lánctalpassal tudsz érdemben haladni.
E mellet olcsónak sem mondanám, bár hiteles árra forrást nem nagyon találtam. E mellet a "modularitása" egy nagyon elméleti dolog, mivel a harctéren jó eséllyel nem a modul hanem az alváz sérül. Ez a Boxer fajta modularitás inkább a fejlesztőket segíti a típusváltozatok kialakításánál, nem pedig az üzemeltetőket. (szerintem)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 753
113
zsolti

Hiába mutat minden jel a Boxerre , nagyon remélem, hogy nem olyan hülyék, hogy azt vesznek...
30-38 tonna az a cucc változattól függően és csak 4 tengelyes. Egy ilyen gép optimális súlya valahol 20 tonna körül van, lásd. Patria AMV.
Hiába erős motorikusan, meg komoly alatta az összkerék hajtás, ha egyszer siralmasan tragikus a talaj nyomási értéke. Ilyen súly/méret mellet , sáros terepen csak lánctalpassal tudsz érdemben haladni.
E mellet olcsónak sem mondanám, bár hiteles árra forrást nem nagyon találtam. E mellet a "modularitása" egy nagyon elméleti dolog, mivel a harctéren jó eséllyel nem a modul hanem az alváz sérül. Ez a Boxer fajta modularitás inkább a fejlesztőket segíti a típusváltozatok kialakításánál, nem pedig az üzemeltetőket. (szerintem)


Azért ha javításra kerül a sor, nem mindegy hogy 5 féle alvázad van vagy 1... nagyon nem mindegy!
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Mire minden kategóriában megtudjuk hogy mi lesz a beszerzés, arra éveket is várhatunk, így javaslom hogy mindenki jegyezze meg hanyadik oldalon van az ő tippje (felteszem sokan kapcsolódnak még be a játékba). Jó lenne tudni mikor lesz kb a legközelebbi bejelentés, hogy meddig lehet még gondolkozni... (év vége, jövő év eleje?)

Egyébként IFV témában Kriss a Pumás topikban vmi olyat írt hogy ebben a kategóriában (láncos ifv) még nincs döntés. Közben viszont moduláris harcjárműről volt konkrétum nélküli bejelentés. APC az marad a BTR, tehát akkor úgy néz ki lesz valami kerekes ifv. Persze csak találgatás.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Ha már itt tartunk, akkor valaki hozzáértő kérem, hogy írja le, mit jelent a moduláris megoldás? Az érthetőség kedvéért írhatna egy példát konkrét járműtípusokkal (jó lenne néhány linkkel megtámogatni). (Bocs, ha már valaki megtette máshol! Akkor egy utalás is elég a másik fórum topicra...)


Itt 1 videó boxer modul cseréről. 8 csavart kicsavarsz meg kihúzol pár kábelt és máris apc lesz az orvosi járműből.

 
  • Tetszik
Reactions: KissA1981

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Nem kívánság- hanem tipplista :D

MBT: 60 db Altay, addig T-72 felújítás

IFV lánctalp: 60 db Tulpar

IFV kerekes: Boxer (nem hiszem hogy 2-féle ifv lesz)

APC kerekes: felújított BTR

SPH: valami Cseh/Szlovák cucc, pl. Eva

ATGM: Spike

AH: Mi-24 aztán kész vége-

UH: 20 db H225 a H145 mellé
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 691
32 361
113
Lessz apc beszerzes is az hogy a btr ekkel az aktiv allomanynal 10 evre terveznek az nem azt jelenti hogy 10 evig nem lessz semmi... nyertes beszallitoi szerzodes eseten is legalabb 1 ev mire a gyartas beintul legalabb 2 ev mire az elsok megerkeznek es tobb ev mire a "teljes" btr flotta megy tartalekosoknak .

Csak mert mindenki kihagyja.

Csak nem most lessz befuto a program elejen... /en azert kivancsi vagyok az apc tippekre is./
Apc platfprm bol lessz egyeb verzio is. /es a magyar hozzaadott ertek ott jelentos lessz./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 691
32 361
113
Folyami atkelesi kepesseg nato vallalasunk... Es a jovobenn is az lessz es nato nelkul is fontos lenne aaz mh nak. Ezzel is kalkulaljatok nem azt irom hogy uszokepes apc lessz de valami uszokepes fegyveres barmi lessz ha kis db szamban is de valami lessz a btr utan is...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
535
1 335
93
Én ezeket venném, de úgy sem találok el semmit belőle :D

MBT: Leopard 2 vagy Abrams

IFV kerekes: Boxer vagy Stryker

IFV láncos: Marder vagy Bradley (esetleg Puma)

SPG: PzH2000 vagy Paladin

ATGM: Javelin

AH: AH-1Z

UH: UH-1Y ( a két Bell a csereszabatosságuk miatt) vagy NH90
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
MBT: 60db ágyus IFV - CV90120-T Messziről tanknak látszik, tehát az is

IFV lánctalp: 120 használt svéd CV90

IFV kerekes: 0db

APC kerekes: 300db felújított Btr80 + 100hasznélt dingo belgiumból

SPH: 36db használt M-109 az Usából

ATGM: MILAN 50 indító, 300 rakéta

AH: nem lesz többet

UH: 15db M17 Cseh-Lengyel készletből használtan beszerezve, Nagy-Oroszországban felújítva
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Lessz apc beszerzes is az hogy a btr ekkel az aktiv allomanynal 10 evre terveznek az nem azt jelenti hogy 10 evig nem lessz semmi... nyertes beszallitoi szerzodes eseten is legalabb 1 ev mire a gyartas beintul legalabb 2 ev mire az elsok megerkeznek es tobb ev mire a "teljes" btr flotta megy tartalekosoknak .

Csak mert mindenki kihagyja.

Csak nem most lessz befuto a program elejen... /en azert kivancsi vagyok az apc tippekre is./
Apc platfprm bol lessz egyeb verzio is. /es a magyar hozzaadott ertek ott jelentos lessz./

Ezt akartam én is írni, csak az F1 miatt megelőztél :D A BTR ráncfelvarrást sokat félreértették. Amúgy mennyire biztos az, hogy odafent kerekes és láncos IFVben is gondolkoznak?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Csak nem most lessz befuto a program elejen... /en azert kivancsi vagyok az apc tippekre is./
Apc platform bol lessz egyeb verzio is. /es a magyar hozzaadott ertek ott jelentos lessz./
Itt csak két típust tudok elképzelni az úszóképesség miatt. Ami szóba is jöhet és itthon is jelentős hozzáadott értékkel lehetne gyártani. (Rába,Kravtex,Currus stb... együttműködéseben
-Patria 8x8 (vagy Rosomak lengyel licenszbe) Teljesen mindegy
-Otokar 8x8 as. Ennél a tippusnál is van licencgyártás pl Emirátusi beszerzést licenc gyártással oldották meg. Tehát a licenc gyártást elvileg meg lehetne oldani.
A lényeg mindkettő ár szempontjából legalábbis számunkra kedvező lehet. Lásd szlovák Patria beszerzést.
Mivel családról volt szó. Lásd legutóbbi nyilatkozatokat így könnyen lehet hogy az apc és ifv egy családon (gyártón) belül lenne?????
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
MBT : 60db K2 vagy Leo2 majd 2026-ban addig a 72-esek maradnak (felújítva)

IFV lánctalp : K21-est szeretnék de az MBT-től fog szerintem függeni, ahonnan az MBT jön, onnan fog jönni az IFV is

IFV kerekes: nem fog érkezni szerintem, anno Benkő azt hiszem úgy fogalmazott hogy a lánctalpas IFV-k kidobása volt az egyik legnagyobb hiba , szerintem ezért kerekes nem lesz

APC kerekes: felújított BTR marad

SPH: ez egy érdekes kérdés szerintem hogy lesz e egyáltalán , ha lesz akkor vagy USA-tól 109-esek vagy a lengyelektől Krab (nem nagy darabszámban)

ATGM: nagyon szeretném hogy Javelin legyen (valamit muszáj lesz venni az Trumptól , ha nem SPH akkor legalább ATGM)

AH:egyelőre azt mondom hogy a Mihuk után nem lesz semmi de remélem tévedek

UH: +20db H225 a H145 mellé

Amit nem szabad elfelejteni hogy ugyan ki lett hangsúlyozva hogy olyan beszerzések lesznek "ami a honvédség számára a legmegfelelőbb" (azt hiszem így fogalmazott Benkő az egyik rádióműsorban) de ettől függetlenül USA-tól muszáj lesz valamit venni , a kérdés szerintem csak az hogy melyik irányba akarunk jobban elmenni , ha USA akkor az is elképzelhető hogy SHP, ATGM és APC (Stryker, legalábbis ha logikusan gondolkoznak) is tőlük lesz.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 370
2 568
113
Mbt: K2 black panther licenc gyártás. 250 db
IFV: CV-90 lincenc gy. 150 db.
APC: Piranha 450 db.
SHP: 60 db svéd csoda.
AH: kínai. 14 db.
UH: NH90 18 db.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
MBT: EMBT 120 db
IFV lánctalp: Lynx 88 db
IFV kerekes: Boxer 88 db
APC kerekes: Boxer 88 db
SPH: PzH 2000 24 db
ATGM: Carl Gustav
AH: ATAK 12 db
UH: H225 20 db
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD