Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
  • Tetszik
Reactions: zeal and fip7

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 747
113
papajoe

"Katasztrófa volt a film,talán 3.-ra sikerült végignéznem,abban a reményben,hogy talán történni fog majd valami, lesz cselekmény,de nem lett.:(" (Érkezés)

Nekem nagyon bejött az Érkezés című film. Kicsit lassan esik le, hogy miről szól, de érdekes és egyedi a történet.

Robur

"Én két részletben tudtam végignézni. Stream tékában. Még az alacsonyra tett lécet is leverte ez a fos."

Azt a filmet nem szabad komolyan venni. ;)
Már a történet is egy vicc, ennek megfelelően morbid és szürreális az egész :)
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat
M

molnibalage

Guest
papajoe

"Katasztrófa volt a film,talán 3.-ra sikerült végignéznem,abban a reményben,hogy talán történni fog majd valami, lesz cselekmény,de nem lett.:(" (Érkezés)

Nekem nagyon bejött az Érkezés című film. Kicsit lassan esik le, hogy miről szól, de érdekes és egyedi a történet.
Értem én, hogy mire akarták kihegyezni, csak a probléma az, hogy a film szemen köpi saját magát és teljesen értelmetlenné válik. Csak megint egy önmagát létrehozó kvázi időutazós film, csak anélkül A film nem sci-fi, inkább fantasy. Kevés filmben csalódtam akkorát, mint ebben.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 747
113
molnibalage

Én úgy értelmeztem a filmet, hogy semmilyen időutazás sincs benne. A főhős elkezdi érzékelni az időt úgy, mintha minden egyszerre egy időben zajlana. Így látja a múltat a jelent és a jövőt egyszerre, és a sztori érdekessége az, hogy ennek tudatában is ugyan azokat a döntéseket hozza meg, mint amit amúgy is meghozna.
Ez a része elgondolkodtató volt számomra. (Szabad akarat vagy eleve elrendelés? Vagy az ésszerűség miatt igazából csak egy út járható, hiszen ésszerűen adott információk birtokában mindig ugyan úgy döntenénk?)
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

Én úgy értelmeztem a filmet, hogy semmilyen időutazás sincs benne. A főhős elkezdi érzékelni az időt úgy, mintha minden egyszerre egy időben zajlana. Így látja a múltat a jelent és a jövőt egyszerre, és a sztori érdekessége az, hogy ennek tudatában is ugyan azokat a döntéseket hozza meg, mint amit amúgy is meghozna.
Ez a része elgondolkodtató volt számomra. (Szabad akarat vagy eleve elrendelés? Vagy az ésszerűség miatt igazából csak egy út járható, hiszen ésszerűen adott információk birtokában mindig ugyan úgy döntenénk?)
Nincs időutazás benne, de az egész lényegében az, mert ha előre látod a jövőt olyan, mintha már átélnéd és úgy módosítod, ahogy jól esik. Ez egy T2 és n+1 más film féle hurok, semmi új ötlet.

Értem, hogy arról szól, hogy változtanál-e valamin, ha tudod, hogy előre megtörténik, de ebben a formában az én szememben vérostobán csinálták meg és totál értelmetlen volt pl. az egyik idegen halála is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 865
113
Ma 22:50-kor a film+ on leadják az Iron Sky-t, vagyis azt a filmet amiben a hold sötét oldaláról támadnak az űrnácik

Vagányak voltak ! Aztán mikor megjelentek az f-22-sek meg a Burke rombolók csak úgy gyalulták az űrnácikat :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 747
113
molnibalage

Elfogadom a te véleményed is :)
Számomra az is érdekes kérdés fölvetés, hogyha tényleg jönnének idegenek a földre, akkor , hogy tudnánk velük kommunikálni? o_O
És ugye ezt általában két fajta megoldással tudják le a filmekben:
1. Telepátia (ami egyrészt nem bizonyított létezésű, másrészt szimplán a kérdés megúszása)
2. Olyan fejlettek az idegenek, hogy mindegyik tud angolul :D
Ehhez képest nekem jó volt látni azt egy filmben, hogy igazából sehogy sem tudunk kommunikálni egymással XD
Ellenben nem kis szenvedés megfejteni a másik "nyelvi" kódjait. És azt is csak rajzolgatva :rolleyes:
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Robur

"Én két részletben tudtam végignézni. Stream tékában. Még az alacsonyra tett lécet is leverte ez a fos."

Azt a filmet nem szabad komolyan venni. ;)
Már a történet is egy vicc, ennek megfelelően morbid és szürreális az egész :)
Próbáltam ilyen szemmel is nézni, de még úgy is xar volt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
Brexit - Háborúban mindent szabad


(Mindenkinek ajánlott, aki még mindig elhiszi magáról, hogy innen "Európa közepéről" meg tudja fejteni a világban zajló eseményeket, mert látott külföldön ezt-azt vagy tud szűrni a tv-ben, az újságokban, az interneten megjelenő információk között vagy esetleg elhiszi hogy minden amit lát vagy olvas, abból bármi is igaz és úgy igaz ahogy ő gondolja....)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Brexit - Háborúban mindent szabad


(Mindenkinek ajánlott, aki még mindig elhiszi magáról, hogy innen "Európa közepéről" meg tudja fejteni a világban zajló eseményeket, mert látott külföldön ezt-azt vagy tud szűrni a tv-ben, az újságokban, az interneten megjelenő információk között vagy esetleg elhiszi hogy minden amit lát vagy olvas, abból bármi is igaz és úgy igaz ahogy ő gondolja....)

Bizony, a Brexitet felülről vezényelték. Mindenki benne volt Farage-tól, Cameron-tól, Theresa May-től kezdve a királynőig. Eldöntötték, hogy kell a Brexit, és lélegzetvisszafojtva figyelték, hogy meglegyen a kilépéshez szükséges többlet szavazat.
Ezért ki is fognak lépni, bármi áron. Utána fel fogják építeni újra a Brit Birodalmat, amely részben átveszi az összeomló USA helyét a világpolitikában. Azért csak részben, mert az USA másik örököse az új Brit Birodalom mellett, az új Szovjetunió lesz. A cél természetesen Kína bekerítése.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
Bizony, a Brexitet felülről vezényelték. Mindenki benne volt Farage-tól, Cameron-tól, Theresa May-től kezdve a királynőig. Eldöntötték, hogy kell a Brexit, és lélegzetvisszafojtva figyelték, hogy meglegyen a kilépéshez szükséges többlet szavazat.
Ezért ki is fognak lépni, bármi áron. Utána fel fogják építeni újra a Brit Birodalmat, amely részben átveszi az összeomló USA helyét a világpolitikában. Azért csak részben, mert az USA másik örököse az új Brit Birodalom mellett, az új Szovjetunió lesz. A cél természetesen Kína bekerítése.

Szerintem te is tudnál egy érdekes filmet csinálni... :cool:
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
hogyha tényleg jönnének idegenek a földre, akkor , hogy tudnánk velük kommunikálni?
Aligha tudnánk, viszont próbálkozás közben megoldanánk pár régi talányt, pl. hogy a matematika "önmagában" is létező, univerzális valami-e, vagy az is az emberi tudat terméke? Tanulságos lenne, az biztos.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and fip7