[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ferkó84

Active Member
2018. október 2.
81
165
33
CSOK: Önerő egy hitelhez! Most öszintén ettől várunk nagy csodát? Ha már a népesség fogyásnál tartunk akkor erős gazdaság kell! Nem kell 5-10 gyerek, elég 2-3 akit tisztességesen el tud tartani az ember. Mondom én akinek most jön az 5. :p Próbálkoztunk mi is ezzel a Csok dologgal, de az sajnos annyiban jó hogy önerőnek számolja be a bank az ingatlan vételekor. Ha haladni akarunk akkor gazdaságilag kell helyre pofozni az országot, ha ez meg van akkor magától jönn a népesség növekedés. Ha ez meg van akkor a határon túli magyarságot kell úgyan ebben támogatni. Ha ott a Magyar állam munkát tuddna adni az ott élő magyaroknak meg állna úgyan úgy a népesség fogyás. Szerintem! Viktorunk, lehet rá sok rosszat mondani de valamit el kezdett azt be kell vallani! Mostanában mint ha a külpolitikánk is nem a meghunyászkodásról szólna. Nem vagyok Fityesz rajongó de elkezdtek valamit, hát lássuk mi lesz belőle:rolleyes:
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 207
20 249
113
Valójában csökkent a születések száma 2010 óta, csak épp a szülőképes nők száma is csökkent.
Épp ezért sokkal hitelesebb mutató a Teljes Termékenységi Arányszám (TTA). Ez pedig 2010-ben 1,25 volt, 2011-ben pedig 1,24. A 2017-es értéke viszont 1,49. Forrás: KSH - Demográfiai évkönyvek.
Egyértelmű a javulás, azzal együtt is, hogy ez még mindig nagyon kevés, ugye 2,1 az az érték amikor nem csökken a lakosság száma.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Nincs ebben köztünk vita. Viszont abban is van igazság hogy ha nincs reprodukció az is éhezéshez és csórósághoz vezet mert nincs aki termeljen. Magányügy ki mennyi gyereket vállal vagy hogy mit gondol mennyit tud eltartani, becsülettel felnevelni. Távol álljon tőllem hogy én erről másokat kioktassak kérlek ne érts félre. De az tény hogy a környéken mindenki fogy. Akinek a népessége el tud kezdeni nőni az hosszú távon a környéken előnybe kerül.

A cigány nem fogy. Jelen pillanatban ők állnak nyerésre hosszú távon. A kárpát medence semelyik részében sem csökken a számuk.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
a
Téged sem szeretnélek kiábrándítani, de azok a makacs tények nem igazolják az optimizmusodat... Én a hivatalos KSH statisztikákra alapozok és a szerint kb. 2-300 fővel nőtt a születésszám 2017-ig / év!!! 18-ban pedig visszaesett.....mínusz van, és ebben nins etnikai arány ugye feltüntetve...

Bízok én is, a CSOK sem feltétlenül rossz, de sajnos nem hozta a várt eredményeket eddig.... Ez ennél komplikáltabb szitu ...


A természetes fogyás 32 fővel kevesebb volt mint 2017-ben. ami lényegében ugyanaz. hosszú távon lesz csak eredmény mindenképp. A Ratkó gyerekek gyerekei kimentek a szülőképes kórból nagyrészt, így most sokkal kevesebb szülőképes korú nő produkál majdnem ugyanannyi szülést mint a 90-es évek vége-2000-es években. Már ez is haladás. Sok idő mire átfordul. Jó esetben is lemegyünk 8,5-8,7 millióra előtte. Ez csak hosszútávon rendezhető. 40 év alatt alakult ki, ha 20 év alatt rendezzük és megfordítjuk, akkor már királyak vagyunk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 680
113
CSOK: Önerő egy hitelhez! Most öszintén ettől várunk nagy csodát? Ha már a népesség fogyásnál tartunk akkor erős gazdaság kell! Nem kell 5-10 gyerek, elég 2-3 akit tisztességesen el tud tartani az ember. Mondom én akinek most jön az 5. :p Próbálkoztunk mi is ezzel a Csok dologgal, de az sajnos annyiban jó hogy önerőnek számolja be a bank az ingatlan vételekor. Ha haladni akarunk akkor gazdaságilag kell helyre pofozni az országot, ha ez meg van akkor magától jönn a népesség növekedés. Ha ez meg van akkor a határon túli magyarságot kell úgyan ebben támogatni. Ha ott a Magyar állam munkát tuddna adni az ott élő magyaroknak meg állna úgyan úgy a népesség fogyás. Szerintem! Viktorunk, lehet rá sok rosszat mondani de valamit el kezdett azt be kell vallani! Mostanában mint ha a külpolitikánk is nem a meghunyászkodásról szólna. Nem vagyok Fityesz rajongó de elkezdtek valamit, hát lássuk mi lesz belőle:rolleyes:
Sajnos a jó gazdasági helyzet és a népességnövekedés nem jár együtt, sőt sokszor ellenkezőleg. Ezt mutatja a nyugat európai népességfogyás és az afrikai brutál népességrobbanás. A megoldást érzésem szerint senki sem tudja. Valaha valahol sikerült ezt megfordítani migráció nélkül? Sztem nem. Mondon úgy, hogy a merkeli politikát meg gyors öngyilkosságnak tartom. A népesedés meg lesz oldva, csak az orszàg lesz szétcseszve. Hatàron túli magyarok vagy az ukránok. Más ötletem nincs sajnos...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Sajnos a jó gazdasági helyzet és a népességnövekedés nem jár együtt, sőt sokszor ellenkezőleg. Ezt mutatja a nyugat európai népességfogyás és az afrikai brutál népességrobbanás. A megoldást érzésem szerint senki sem tudja. Valaha valahol sikerült ezt megfordítani migráció nélkül? Sztem nem. Mondon úgy, hogy a merkeli politikát meg gyors öngyilkosságnak tartom. A népesedés meg lesz oldva, csak az orszàg lesz szétcseszve. Hatàron túli magyarok vagy az ukránok. Más ötletem nincs sajnos...

Singapore. Sok ugyan a kínai bevándorló is, de a saját népesség is növekedett sokat. De a törvények nem lazák, bizony elég keménykezűek. De nem csak azt kell nézni, hogy gazdaság-népesség összefüggés. Kicsit sokrétűbb. Minden populáció átél egy népességrobbanást, ami túlnépesedéshez vezet, ami idővel beáll egy egyensúlyra de előtte csökkennie kell, a stabilizálódáshoz. Európa túl van ezen. És közép-euróba azért van rossz helyzetben mert az európai népességrobbanás során sorozatban bekapott népírtó háborúkat. (kiszámolták, ha nincs török megszállás, 1910-re lett volna kb. 50 millió magyar, de csak 10-11 millió volt, mert a török, majd az osztrák elleni szabadságharcok összesen vagy 5-6 generációt eltüntettek lényegében, és ugye kevés ember nem tud annyit szülni, mint sok, ha bele szakad se.)
Most Afrika-India és az arabok vannak egy nagy népességrobbanási fázisban, és ha a helyükön maradnának 5-6 generáció alatt normalizálódna a számuk, na a bevándorlásos mizéria ezt borítja fel. A földre elég lenne 4 milliárd fő, ennek lassan a 2x lesz. Ez normalizálódni fog, de majd csak 100-150 év múlva.

Magyarország a térséggel együtt a stabilizációs időszakban van, (enyhe csökkenés, idővel stabilizálódás) de ha mi területeket akarunk visszaszerezni, bizony ebbe a természetes folyamatba erősen bele kell nyúlnunk. A Kárpát medence kényelmesen 25 millió főre lett kitalálva, ezt a számot kell elérnünk, de ehhez nagyon erős nemzettudatra van szükség. Mert amikor a bolygón beáll az egyensúly erre a területre kb. ennyi fő jut (Persze ez abban az esetben érvényes, amennyiben az egész bolygó használható marad legalább úgy mint a jelenlegi állapotában.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
A cigány nem fogy. Jelen pillanatban ők állnak nyerésre hosszú távon. A kárpát medence semelyik részében sem csökken a számuk.
Én azt látom hogy falu szinten (és még mindig szabolcs-ról beszélek) a korábbi 7-8-9 gyerekről leálltak. Egyértelműen azért mert nincs belőle pénz. 3-4 a max amit összehoznak. És egyre több a tudatosan gyereket vállaló a cigányok között is. Amúgy ezzel semmi baj szerintem, én legalábbis így gondolom, mármint hogy szaporodnak. Ez van, ők is ugyanolyan emberek mint mi. Sem nem rosszabbak, sem nem jobbak. Az iskolában látom a jövőt...Pl ha a kormánynak lenne annyi esze hogy a közmunka mellett pl 1-2 év közmunka mellett (bár a waberers (tudom nem igy irják) mintha tett volna valami hasonlót) adna jogsit kamionra, traktorra stb..akkor simán lenne meló már ma is pár ezer embernek, akik aztán adót fizetnének, világot látnának és kiesnének abból az ördögi körből amiben jelenleg élnek.
Én éves szinten több hónapot dolgozom közösen napszámos cigányokkal és azt kell mondjam hogy le a kalappal előttük. reggel 5-től este 5-6ig napi 5000forintért nem találsz magyart..és szavuk nincs. És akiket ismerek azok nem elisszák, nem eldrogozzák, hanem 2 nap után vesznek a gyereknek pl biciklit, vagy lefoglalnak egy disznót amit majd felhizlalnak,és igy tovább..
szóval: van és lenne lehetőség csak oda kellene figyelni kicsit.
Hozzáteszem: látom a fejlődést minden irányból. Nagyon nehéz dolgok ezek, de minden nap hozzáad valamit. Szinte soha nem foglalkozom a politikával, de azt mindenképpen meg kell említeni hogy maguk a cigányok mondják hogy a segély (mszp) helyett a közmunka (fidesz) sokkal jobb és nem annyira megalázó. Majd a jövő kormány (akárki) kitalál majd még jobbat...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 048
113
Sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak, de a tények rideg dolgok... Újvidéken ma jó ha 1-2 ezer ember magyarnak vallja magát, az egész Délvidéki magyarságunk van össze-vissza kb. 350 ezer ember....

A tézis viszint igaz forever: azé a föld aki teleszüli... És mi sem állunk jól, de a szerb nálunk is rosszabb..
Tehát nekem fix ideám hogy velük most egy hajóban evezünk. Én nem a szerbektől tartok, hanem az albánoktól, bosnyákoktól, meg mindenféle olyan népségtől akikkel most jelenleg a szerbek viaskodnak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 048
113
Én azt látom hogy falu szinten (és még mindig szabolcs-ról beszélek) a korábbi 7-8-9 gyerekről leálltak. Egyértelműen azért mert nincs belőle pénz. 3-4 a max amit összehoznak. És egyre több a tudatosan gyereket vállaló a cigányok között is. Amúgy ezzel semmi baj szerintem, én legalábbis így gondolom, mármint hogy szaporodnak. Ez van, ők is ugyanolyan emberek mint mi. Sem nem rosszabbak, sem nem jobbak. Az iskolában látom a jövőt...
Egyet értünk.
Ahogy elmondtam korábban, az egyik legkedvesebb kollégám egy cigány származású főtiszt. Van ilyen is ám.
Iskola, iskola, iskola, és a munka világába való visszavezetés a kulcs ott, ahol eddig a családban ennek nem volt hagyománya/becsülete.

A közmunka program nem tökéletes, csak jobb szerintem nincs még a láthatáron sem. A segélyezésnél ész nélkül nekem meggyőződésem hogy sokkal jobb még akkor is, ha valóban visszaélnek ezzel is többször, több helyen is. Egyszerűen NINCS jobb.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 705
113
Singapore. Sok ugyan a kínai bevándorló is, de a saját népesség is növekedett sokat. De a törvények nem lazák, bizony elég keménykezűek. De nem csak azt kell nézni, hogy gazdaság-népesség összefüggés. Kicsit sokrétűbb. Minden populáció átél egy népességrobbanást, ami túlnépesedéshez vezet, ami idővel beáll egy egyensúlyra de előtte csökkennie kell, a stabilizálódáshoz. Európa túl van ezen. És közép-euróba azért van rossz helyzetben mert az európai népességrobbanás során sorozatban bekapott népírtó háborúkat. (kiszámolták, ha nincs török megszállás, 1910-re lett volna kb. 50 millió magyar, de csak 10-11 millió volt, mert a török, majd az osztrák elleni szabadságharcok összesen vagy 5-6 generációt eltüntettek lényegében, és ugye kevés ember nem tud annyit szülni, mint sok, ha bele szakad se.)
Most Afrika-India és az arabok vannak egy nagy népességrobbanási fázisban, és ha a helyükön maradnának 5-6 generáció alatt normalizálódna a számuk, na a bevándorlásos mizéria ezt borítja fel. A földre elég lenne 4 milliárd fő, ennek lassan a 2x lesz. Ez normalizálódni fog, de majd csak 100-150 év múlva.

Magyarország a térséggel együtt a stabilizációs időszakban van, (enyhe csökkenés, idővel stabilizálódás) de ha mi területeket akarunk visszaszerezni, bizony ebbe a természetes folyamatba erősen bele kell nyúlnunk. A Kárpát medence kényelmesen 25 millió főre lett kitalálva, ezt a számot kell elérnünk, de ehhez nagyon erős nemzettudatra van szükség. Mert amikor a bolygón beáll az egyensúly erre a területre kb. ennyi fő jut (Persze ez abban az esetben érvényes, amennyiben az egész bolygó használható marad legalább úgy mint a jelenlegi állapotában.

A Kárpát-Medencében most is nagyjából 25 millió ember van. Erdély cca 8, Mo cca 10, Szlovákia cca 5,5, Horváto. cca 4,5 +Délvidék és Burgerlamd +Kárpátalja.
Az összetétele lehet érdekes számunkra. Részint ha külső ázsiai (nem feltétlenül arab) migráció van, ők tipikusan kedvelik a magyarokat, mivel mi is oda valók vagyunk (eredet).
Ha valamilyen turáni vonalról jönnének, akkor a helyzet ugyanez lehet.
Szerintem esetleges nyugat-európai átvándorlás is jó lehetne a számunkra. Illetve bár nem beszélünk róla, de izraeli bevándorlás is lehetséges.
Na ahogy a XIX. század végén cca 1 millió zsidó bevándorló vallotta magát magyar nemzetiségűnek, ezt kellene megpróbálni reprodukálni lezárva végre a XX. század okozta sebek újra és újra feltépésével.
És a nyugat-európai vonalon nem beszéltünk még a németekről, akik komolyan részesei tudtak lenni a nemzetnek.
-Sváb bácsi meséli a sztorit a háborúból: "Ketten voltunk csák mágyárok én és a frici bárátom, áki szintén egy pálotábozsoki sváb..."

Rendezni lehet a viszonyt a szlovákokkal, akik nosztalgiáznak Uhorsko iránt egyre jobban, ami nem egyenértékű a Madarrsko-val számukra.
Az előbbi egyfajta közös hazát jelent. Ha ezt mi is erősítenénk, akkor Szlovákia és szerintem Kárpátalja megegyezhet/kiegyezhet Mo-gal.
A ruszinok egy szlovák-magyar közös állammal sokkal jobban járnának, ráadásul ez még talán képviselhető lehetne nemzetközi vonalakon.
Nem tudom tudatos e, de Szlovákiához és hozzávenném a Cseh-medencét, mivel a Jagellók óta egy országcsoportot alkottunk és jól működött ez külön országként is együtt.
És ha nem volt elég Sci-Fi eddig, akkor mivel Románia a topik neve:

Nos Románia jelenleg alkalmatlan bármiféle érdemi együttműködésre, viszont egy Moldovával egyesülés után egy 3 nagy tartományból álló (Erdély, Wlacchia, Moldova) fúziójú szövetségi állam, már könnyebben közelíthető lehetne egy cseh-szlovák-magyar államhoz.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
A Kárpát-Medencében most is nagyjából 25 millió ember van. Erdély cca 8, Mo cca 10, Szlovákia cca 5,5, Horváto. cca 4,5 +Délvidék és Burgerlamd +Kárpátalja.
Az összetétele lehet érdekes számunkra. Részint ha külső ázsiai (nem feltétlenül arab) migráció van, ők tipikusan kedvelik a magyarokat, mivel mi is oda valók vagyunk (eredet).
Ha valamilyen turáni vonalról jönnének, akkor a helyzet ugyanez lehet.
Szerintem esetleges nyugat-európai átvándorlás is jó lehetne a számunkra. Illetve bár nem beszélünk róla, de izraeli bevándorlás is lehetséges.
Na ahogy a XIX. század végén cca 1 millió zsidó bevándorló vallotta magát magyar nemzetiségűnek, ezt kellene megpróbálni reprodukálni lezárva végre a XX. század okozta sebek újra és újra feltépésével.
És a nyugat-európai vonalon nem beszéltünk még a németekről, akik komolyan részesei tudtak lenni a nemzetnek.
-Sváb bácsi meséli a sztorit a háborúból: "Ketten voltunk csák mágyárok én és a frici bárátom, áki szintén egy pálotábozsoki sváb..."

Rendezni lehet a viszonyt a szlovákokkal, akik nosztalgiáznak Uhorsko iránt egyre jobban, ami nem egyenértékű a Madarrsko-val számukra.
Az előbbi egyfajta közös hazát jelent. Ha ezt mi is erősítenénk, akkor Szlovákia és szerintem Kárpátalja megegyezhet/kiegyezhet Mo-gal.
A ruszinok egy szlovák-magyar közös állammal sokkal jobban járnának, ráadásul ez még talán képviselhető lehetne nemzetközi vonalakon.
Nem tudom tudatos e, de Szlovákiához és hozzávenném a Cseh-medencét, mivel a Jagellók óta egy országcsoportot alkottunk és jól működött ez külön országként is együtt.
És ha nem volt elég Sci-Fi eddig, akkor mivel Románia a topik neve:

Nos Románia jelenleg alkalmatlan bármiféle érdemi együttműködésre, viszont egy Moldovával egyesülés után egy 3 nagy tartományból álló (Erdély, Wlacchia, Moldova) fúziójú szövetségi állam, már könnyebben közelíthető lehetne egy cseh-szlovák-magyar államhoz.
Ne haragudj, de te ittál? :)
Ha a felét komolyan gondolod akkor biztos
 

Karak95

Well-Known Member
2018. december 16.
158
295
63
Érdekes új szint hozott be , szociológiai szemléletéve " Szatmár72 " amit én személy szerint köszönök is , mert nem lehet a dolgokat , még a katonaiakat sem , egy aspektusból nézni.
De a román biztonságpolitikához kapcsolódva másolok be egy aktuálst.

156528_deveselu.jpg

Félelem és reszketés Bukarestben: Oroszország nagyon szeretné, ha az amerikaiak megsemmisítenék a romániai rakétakilövő állásaikat
béel
2019. február 8. péntek, 12:24
Szúrja a szemüket a NATO európai rakétapajzsának romániai alkotóeleme.
Jó kis hidegháborús atmoszférájú események középpontjába került Románia: Oroszország hivatalosan felkérte az Egyesült Államokat, hogy számolja fel az országba telepített rakétakilövő állásait.

Az orosz védelmi minisztérium csütörtökön kérette be a Moszkvába akkreditált amerikai katonai attasét, akinek hivatalosan javaslatot tettek a szárazföldi telepítésű közepes és rövid hatótávolságú nukleáris eszközök felszámolásáról szóló (INF) orosz-amerikai szerződés „megmentésére”, miután pár napja mindkét fél annak felfüggesztését jelentette be.

Az orosz javaslat szerint az amerikaiaknak fel kellene számolniuk többek között az MK-41-es függőleges rakétakilövő rendszereiket is. Márpedig a dél-romániai Deveselura pontosan ilyeneket telepítettek.

Az európai NATO-rakétapajzs részeként egy kétoldalú megállapodás nyomán az Egyesült Államok elfogórakéta-ütegeket telepített a Deveseluban található katonai támaszpontra. A támaszponton egy Aegis SPY-1 radar és 24 SM-3 rakéta kapott helyet, a katonai eszközök 2015-ben váltak működőképessé.

Ezek így néznek ki működés közben:





A hivatalos amerikai álláspont szerint az egésznek csupán védelmi jellege van, és az európai NATO-rakétapajzs részét képezi, amelynek célja egy, a Közel-Keletről érkező rakétatámadás elhárítása.

Moszkva viszont azt állítja: a rakétakilövő rendszerek támadásra is alkalmasak, hiszen Tomahawk robotrepülőgépek indítására is felhasználhatóak.

A Tomahawk így működik (itt ugyan hajóról indítják, de ugyanez megy szárazföldi indítóállásokból is):





És egyébként is, az amerikai rendszer – amelynek a romániai mellett a tervek szerint lengyelországi ütegek is a részét képezik majd – csökkenti az orosz elrettentő képességet, és sérti az INF-szerződést – mondják az oroszok.

Persze Bukarestben, amely kézzel lábbal kapaszkodik a Washingtonnal fennálló stratégiai szövetségbe, mert régóta Oroszországot tartja a legnagyobb Mumusnak (persze Magyarország mellett), máris aggodalmat keltett a javaslat.

Teodor Meleşcanu külügyminiszter csütörtökön ismét csak azt bizonygatta, hogy a deveselui rakétatámaszpont csakis és kizárólag védelmi célokat szolgál, és alaptalan kitalációnak nevezte az orosz vádakat. Bukarest ugyanakkor konzultál szövetségeseivel (értsd: Washingtonnal), és ezt követően hivatalosan is reagál a moszkvai javaslatra.

Mihai Fifor volt védelmi miniszter is azt mondja: a deveselui létesítmény csakis védelmi célokat szolgál, és nem sérti az INF-egyezményt.

Valerij Kuzmin bukaresti orosz nagykövet ugyan csütörtökön igyekezett megnyugtatni a románokat, hogy országa nem viszonyul ellenségesen Romániához, de valamiért van egy olyan érzésünk, hogy ettől a bukaresti illetékesek egyáltalán nem aludtak jobban.

Hidegháborús hangulat
Washington pénteken, Moszkva pedig szombaton jelentette be, hogy felfüggeszti részvételét az 1988-ban hatályba lépett INF-szerződésben. A paktum a szárazföldi indítású, hagyományos és nukleáris robbanótöltetekkel felszerelt, közepes (500-5500 kilométeres) hatótávolságú ballisztikus rakéták és manőverező robotrepülőgépek megsemmisítéséről rendelkezett. Az egyezmény, amely mérföldkő volt a hidegháború lezárásában, megtiltotta ilyen eszközök gyártását, birtoklását és tesztelését.
Az Egyesült Államok 2013 óta állítja, hogy Oroszország megsérti az INF-szerződést. 2018-ban azt közölte, hogy ezt a 9M729 típusú manőverező robotrepülőgép tesztelésével követi el, mert a fegyver hatótávolsága szerinte meghaladja az 500 kilométert.
Moszkva tagadja ezt, és azzal vádolja Washingtont, hogy a Lengyelországba és Romániába, valamint a Távol-Keletre telepített vagy telepítendő ballisztikusrakéta-elhárító rendszerének kilövőállásai Tomahawk típusú manőverező robotrepülőgépek indítására is alkalmasak, ami ellentétes a megállapodással. Azt is mondja, hogy az amerikai csapásmérő drónokra és a ballisztikusrakéta-elhárítási gyakorlatok célpontjául kifejlesztett rakétákra szintén vonatkoznak a szerződésben foglalt korlátozások.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Érdekes új szint hozott be , szociológiai szemléletéve " Szatmár72 " amit én személy szerint köszönök is , mert nem lehet a dolgokat , még a katonaiakat sem , egy aspektusból nézni.
Egyet ertek!
De akár a társadalmi folyamatok topikba is lehetne ezt a temát folytatni.:rolleyes:
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 705
113
Persze! És a közös országban latinul beszélnénk, + nyugatra mennénk kalandozni.
Jelenleg nem itt élünk, annyian, mint amennyien vagyunk?
Mi is változna?

Hogy együttműködnénk saját indíttatásból és nem valamiféle külső nyomásból?
Pl Szlovákia most is ott van ahol, úgy ahogy.... Mi változna? :rolleyes:

Ja igen! Mondjuk lehetne még közös pénz, valamilyen közös haderő, közös főbb infrastruktúrák és egy átjárható oktatási rendszer...
Végül is EU, de mégsem az. Egy ilyen alakulat az EU-ban is másféle érdekérvényesítésre alkalmas...

Amúgy az EU őse valamikor az un Montánunió volt. Mi van ha ma is valami ilyesminek vagyunk a szemtanúi?
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
A Kárpát-Medencében most is nagyjából 25 millió ember van. Erdély cca 8, Mo cca 10, Szlovákia cca 5,5, Horváto. cca 4,5 +Délvidék és Burgerlamd +Kárpátalja.
Az összetétele lehet érdekes számunkra. Részint ha külső ázsiai (nem feltétlenül arab) migráció van, ők tipikusan kedvelik a magyarokat, mivel mi is oda valók vagyunk (eredet).
Ha valamilyen turáni vonalról jönnének, akkor a helyzet ugyanez lehet.
Szerintem esetleges nyugat-európai átvándorlás is jó lehetne a számunkra. Illetve bár nem beszélünk róla, de izraeli bevándorlás is lehetséges.
Na ahogy a XIX. század végén cca 1 millió zsidó bevándorló vallotta magát magyar nemzetiségűnek, ezt kellene megpróbálni reprodukálni lezárva végre a XX. század okozta sebek újra és újra feltépésével.
És a nyugat-európai vonalon nem beszéltünk még a németekről, akik komolyan részesei tudtak lenni a nemzetnek.
-Sváb bácsi meséli a sztorit a háborúból: "Ketten voltunk csák mágyárok én és a frici bárátom, áki szintén egy pálotábozsoki sváb..."

Rendezni lehet a viszonyt a szlovákokkal, akik nosztalgiáznak Uhorsko iránt egyre jobban, ami nem egyenértékű a Madarrsko-val számukra.
Az előbbi egyfajta közös hazát jelent. Ha ezt mi is erősítenénk, akkor Szlovákia és szerintem Kárpátalja megegyezhet/kiegyezhet Mo-gal.
A ruszinok egy szlovák-magyar közös állammal sokkal jobban járnának, ráadásul ez még talán képviselhető lehetne nemzetközi vonalakon.
Nem tudom tudatos e, de Szlovákiához és hozzávenném a Cseh-medencét, mivel a Jagellók óta egy országcsoportot alkottunk és jól működött ez külön országként is együtt.
És ha nem volt elég Sci-Fi eddig, akkor mivel Románia a topik neve:

Nos Románia jelenleg alkalmatlan bármiféle érdemi együttműködésre, viszont egy Moldovával egyesülés után egy 3 nagy tartományból álló (Erdély, Wlacchia, Moldova) fúziójú szövetségi állam, már könnyebben közelíthető lehetne egy cseh-szlovák-magyar államhoz.
Egyet értünk.
Ahogy elmondtam korábban, az egyik legkedvesebb kollégám egy cigány származású főtiszt. Van ilyen is ám.
Iskola, iskola, iskola, és a munka világába való visszavezetés a kulcs ott, ahol eddig a családban ennek nem volt hagyománya/becsülete.

A közmunka program nem tökéletes, csak jobb szerintem nincs még a láthatáron sem. A segélyezésnél ész nélkül nekem meggyőződésem hogy sokkal jobb még akkor is, ha valóban visszaélnek ezzel is többször, több helyen is. Egyszerűen NINCS jobb.
Akkor már legalább ketten vagyunk.:) Én nem tudom hogyan tovább...Általában arra szavazok 4 évente aki ezt (is) képviseli...Jelen pillanatban nem látok sem akaratot sem ert a fideszen kivül aki akar és tud tenni bármit. Ezért nálam ők fix x..Elnézést kérek mindenkitl aki nem fityex..Nyitott vagyok, győzzetek meg...