[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Ha emlékeim nem csalnak, Raffay Ernő az egykori kormányzó MDF frakciójának tagja 1990-1993-ig államtitkárként szolgált a HM-ben (beavatottsága folytán 1998-ban felmerült annak lehetősége, hogy ő legyen az első Orbán-kormányban a honvédelmi miniszter) , visszaemlékezéseiben pontosan elmondta milyen tervekkel a hóna alatt tárgyaltak anno cseh-szlovákiával, de végül a "merjünk kicsik lenni" szemlélet győzött és a jószomszédi megengedő viszony "nyugatiasabb" volt, mint hogy tankokkal felszántsuk a felvidéket....

Érdemes átolvasni a Bősi erőmű idevágó időszakát, olyan dipl. húzások történtek, hogy egyébként minden alapja meg lett volna egy katonai beavatkozásnak...
Erre utalt Kövér is, ez alapján született ez a lenti karikatúra az idézettel a szlovák sajtóban:
1df3625b83c624a59a5ff66f8f32e338.jpg


kb.: "Használhattunk volna katonai erőt, vagy a józan eszünket. Nem tettük!"
Egy biztos, egy kis erődemonstráció jót tett volna nekik, hogy értsék merre hány méter így meg mindig mi szívtunk. pl. teljesen kiszáradó Duna ágak, de napokig lehetne sorolni sajnos az aljasságaikat... És még a togoi felszabadítási front is megnyithatta volna a vízerőművet, nem a zsilipnél gondoltam.... Például...
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Egy biztos, egy kis erődemonstráció jót tett volna nekik, hogy értsék merre hány méter így meg mindig mi szívtunk. pl. teljesen kiszáradó Duna ágak, de napokig lehetne sorolni sajnos az aljasságaikat... És még a togoi felszabadítási front is megnyithatta volna a vízerőművet, nem a zsilipnél gondoltam.... Például...

Raffay uram kb mindenkit meg akart támadni, a forradalom alatt romániát, a szétváláskor szlovákiát, a polgárháború alatt szerbiát. (Nem tudom mennyire urban legend, de a végére állitólag háziőrizetben volt). Azóta ma magyar történelem vonalon alakít, pont annyira elszállt mint korábban, csak abban a témában kevésbé veszélyes.
 
  • Tetszik
Reactions: torsen and Masztiff

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 512
15 736
113
Raffay uram kb mindenkit meg akart támadni, a forradalom alatt romániát, a szétváláskor szlovákiát, a polgárháború alatt szerbiát. (Nem tudom mennyire urban legend, de a végére állitólag háziőrizetben volt). Azóta ma magyar történelem vonalon alakít, pont annyira elszállt mint korábban, csak abban a témában kevésbé veszélyes.
Honnan veszed? A felvidék megszállása felmerült, de jött jeszenszky. Romániába nem volt beavatkozási szándék, ilyet Raffay sem állít. Erőnk se lett volna. Délvidék kapcsán komoly aktivitás volt (horvát fegyverszállítások, felderítők átdobása, stb), de beavatkozás akkor sem volt tervezve komolyabb, sőt. Nem volt háziőrizetben sem...messze még április elseje.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Azt ne felejtsük el, hogy a debreceni gyár akkora állami támogatást kapott amit soha nem fog magyarországnak visszatermelni... és ezen felül vettünk enyhén nyomott piaci áron haditechnikàt.

Pár év alatt mindegyik támogatás egy cég esetében simán visszajön, utána már netto haszon ,amit itt kifizetnek a dolgozóknak és az államnak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Pár év alatt mindegyik támogatás egy cég esetében simán visszajön, utána már netto haszon ,amit itt kifizetnek a dolgozóknak és az államnak.
Meg az a néhány százezer ember aki egyébként közvetlenül/közvetve a beszállítói láncban ebből él, az sem mindegy a nemzetgazdaságnak. Ez a legfontosabb, nem az amit befizetnek iparűzési adó!
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Raffay uram kb mindenkit meg akart támadni, a forradalom alatt romániát, a szétváláskor szlovákiát, a polgárháború alatt szerbiát. (Nem tudom mennyire urban legend, de a végére állitólag háziőrizetben volt). Azóta ma magyar történelem vonalon alakít, pont annyira elszállt mint korábban, csak abban a témában kevésbé veszélyes.
Nem itt kellene ezt tárgyalni, de még egy utolsó gondolat:
- Nem megtámadni akart mindenkit, csak neki legalább utólag volt bátorsága elismerni, hogy voltak ilyen tervek is. Nagy különbség.
- Mai napig nyiltan revizió párti ember, mit vársz tőle mit mondjon?...
- Azt, hogy Ő márpedig tűzközelben volt nehéz és egyben kár is elvitatni.

- az hogy mi értelme lett volna egy ilyen katonai lépésnek és mik lettek volna a következményei, arról lehet vitatkozni. ÉN a legelején csak annyit jeleztem, hogy voltak ilyen vakmerő tervek, is.

Az akkori időkről annyit, hogy mikor szüleim élőláncot alkotva tüntettek a felvidéki magyarság jogaiért a helyi "szlovák helytartó" a kocsija ablakából azt kiabálta, hogy "géppuskával lőjetek már közéjük!" Csak szerencse, hogy a piás f.szt akkor senki sem vette komolyan. A felső szinteken kb. ennyit ért egy magyar nemzetiségű szlovák polgár. Úgyhogy nálam MO eme kedves szomszédait szövetségesi szinben qrvanehéz bemutatni. Legyen szó Romániáról vagy Szlovákiáról.
Szóval...
...vegyünk már valami ütős légvédelmi rakéta-rendszert, mindenki jobban fog aludni majd este.;)
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Honnan veszed? A felvidék megszállása felmerült, de jött jeszenszky. Romániába nem volt beavatkozási szándék, ilyet Raffay sem állít. Erőnk se lett volna. Délvidék kapcsán komoly aktivitás volt (horvát fegyverszállítások, felderítők átdobása, stb), de beavatkozás akkor sem volt tervezve komolyabb, sőt. Nem volt háziőrizetben sem...messze még április elseje.
Valahol olvastam, hogy az Usa felkért minket annak idején a jugo háborúba avatkozzunk be a szerbek ellen és ezzel segítjük a Nato-ot. Igaz vagy nem azt nem tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
nem az eredeti forrás ugyan de itt is meg van hivatkozva.
http://www.blikk.hu/aktualis/raketatamadasra-keszultek-a-paksi-atomeromu-ellen/c8ltvzl
"Az újságírónak Németh Miklós akkori magyar miniszterelnök is megerősítette az információt. A volt magyar kormányfő arról is tájékoztatta, hogy a fenyegetés hatására Magyarország az Amerikai Egyesült Államokból és Japánból szerzett be rakétavédelmi rendszert."
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
nem az eredeti forrás ugyan de itt is meg van hivatkozva.
http://www.blikk.hu/aktualis/raketatamadasra-keszultek-a-paksi-atomeromu-ellen/c8ltvzl
"Az újságírónak Németh Miklós akkori magyar miniszterelnök is megerősítette az információt. A volt magyar kormányfő arról is tájékoztatta, hogy a fenyegetés hatására Magyarország az Amerikai Egyesült Államokból és Japánból szerzett be rakétavédelmi rendszert."
Ha jók az információim, akkor az volt az elképzelés hogy ha helikopteres támadás történne, akkor az akkor beszerzett kb 1-2 tucatnyi stinger védte volna 2 módon paksot. földről, illetve 2db kb 3km magasan állandóan fenn lévő helikopterből a "lehulló" scudok ellen. az hogy mi volt a helikoptereken még, nem tudni. Ezt egy volt rakétás mesélte, hogy még ők sem kaptak infót, ezt az egészet egy külön csoport intézte, illetve intézi a mai napig.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Ha jók az információim, akkor az volt az elképzelés hogy ha helikopteres támadás történne, akkor az akkor beszerzett kb 1-2 tucatnyi stinger védte volna 2 módon paksot. földről, illetve 2db kb 3km magasan állandóan fenn lévő helikopterből a "lehulló" scudok ellen. az hogy mi volt a helikoptereken még, nem tudni. Ezt egy volt rakétás mesélte, hogy még ők sem kaptak infót, ezt az egészet egy külön csoport intézte, illetve intézi a mai napig.

Bocs, de amiket írtál, az marhaság.
:rolleyes:
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Bocs, de amiket írtál, az marhaság.
:rolleyes:
lehet, nekem is mondták. elnézést ha fals a dolog.
tegnap irta valaki hogy honnan az info hogy japánból vettünk valamit. itt az info. a stingert biztos forrásból tudom, a kezelő személyek egyikét személyesen ismerem, így utólag bevallom.
a többit sem megerősíteni sem cáfolni nem tudom, csak leírtam.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
tanulság...
1, nem kell mindent elhinni az ismerősnek
2, nem kell szaktopicba írogatni, ha nem akarod hogy megcáfolják a legendáidat
igazad van. bár eddig senki nem cáfolta meg.

Mutass légyszives egy olyan cikket ahol cáfolja bárki a volt miniszterelnök idézett szövegét.
ettől függetlenül persze lehet hogy nem is vettünk semmit és paksot a neutron csak csúzlival védi.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
zsolti

Tudom, hogy viccnek szántad, de azért leírom, hogy egy MANPAD befogási ideje (tudtommal) 3-5 másodperc.
Az R-17 meg ilyet lép indulásnál:
Még így is meglepne a találat, nem, hogy az érkezésnél (2 km/s).
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
zsolti

Tudom, hogy viccnek szántad, de azért leírom, hogy egy MANPAD befogási ideje (tudtommal) 3-5 másodperc.
Az R-17 meg ilyet lép indulásnál:
Még így is meglepne a találat, nem, hogy az érkezésnél (2 km/s).
Viccnek szántam, de ha én egy hegyen állok fent, és a völgyből indítják, illetve be tudom fogni már az előtt hogy elindul a rakéta felfelé, csak a kezdeti hőtől :D?!!

És különben is, nyald meg a bal fülem :p.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7