Izraeli drónok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 257
71 927
113
Ezalatt a közel-keleten....

http://www.gizmag.com/tactical-robotics-airmule-vtol/30196/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 680
80 141
113
Az izraeli AirMule elso repulése 2015 dec.30-án:
2726583_original.jpg

2726698_original.jpg

2726262_original.jpg



https://www.youtube.com/watch?v=ppKklhRtmTg
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Az izraeli Uvision cég bemutatta a Hero sorozat legújabb 400EC Extended Range névre hallgató tagját.
https://www.defencetalk.com/uvision-demos-the-hero-400ec-extended-range-loitering-system-71036/
Imponáló adatok:
- 10 kg-os robbanófej (tandem HEAT vagy HE)
- stabilizált EO / IR éjjel-nappali kamera.
- 2 óra őrjárati időtartam. Ha ez idő alatt nem talál célpontot visszatérhet a "gazdához" és ejtőernyővel leereszkedik. Újra töltés után ismételten bevethető.
- őrjárati sebesség 100 - 270 km/h őrjárati sebesség, max. 6000 m magasság.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ez vajon micsoda?
8682250985_4b9e180f1e_c.jpg


Ezt találtam amire leginkább hasonlít, IAI Heron, de a fenti erősen modifikált, ami érdekes lehet, hogy a nagy hasában vajon mi van.
56550_1284677400.jpg
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Arra én is rájöttem, hogy az egy Heron-alapú valami, de van rajta több módosítás is, a legfurább a nagy hasa, az érdekelt volna leginkább. Én egy olyan helyen találtam ahol MI alapú autonóm drónokról volt szó, talán ehhez van köze, lehet hogy a hasában van az agya.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ez vajon micsoda?
8682250985_4b9e180f1e_c.jpg


Ezt találtam amire leginkább hasonlít, IAI Heron, de a fenti erősen modifikált, ami érdekes lehet, hogy a nagy hasában vajon mi van.
56550_1284677400.jpg
Ez a Németek által használt Izraeli Heron 1.
Gondolom a törzs tetején és alján levő két nagy púp a furcsa.
A felső púp alatt egy satcom antenna van.
Olyan mint ezé a Reaperé
220px-MQ-9_Reaper_Satcom.jpg

Az alsó hengerben pedig egy ELTA ELM 2055 SAR radar van
36090.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1586

Guest
És valóban, ebben is olyan radar van és úgy is néz ki a doboza.

c562363a2e8a6f0ab7c9ef32e179f5b5.jpeg
És ha már szó volt a Heron 1-ről...az ára is fontos.
Izrael most szállít Indiának 50 db-ot $500m-ért vagyis $10m / db
Nagyon fontos lenne hogy a Honvédségben is megjelenjen végre egy ilyen potens minden idős harcászati felderítő kapacitás!
Israel_has_signed_an_agreement_with_India_to_sale_50_Heron_UAVs_925_001.jpg

52 órán keresztül 10 km magasan 200 km/h órával ott lebeg a harcmező felett egy EO / IR szenzor, egy SAR radar, némi ELINT kapacitás folyamatos műholdas kapcsolatban a parancsnoksággal….ha valami hát ez az igaz force multiplier.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Arra én is rájöttem, hogy az egy Heron-alapú valami, de van rajta több módosítás is, a legfurább a nagy hasa, az érdekelt volna leginkább. Én egy olyan helyen találtam ahol MI alapú autonóm drónokról volt szó, talán ehhez van köze, lehet hogy a hasában van az agya.
lehet vemhes. Így lesznek a kis heronok
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 361
43 713
113
És ha már szó volt a Heron 1-ről...az ára is fontos.
Izrael most szállít Indiának 50 db-ot $500m-ért vagyis $10m / db
Nagyon fontos lenne hogy a Honvédségben is megjelenjen végre egy ilyen potens minden idős harcászati felderítő kapacitás!
Israel_has_signed_an_agreement_with_India_to_sale_50_Heron_UAVs_925_001.jpg

52 órán keresztül 10 km magasan 200 km/h órával ott lebeg a harcmező felett egy EO / IR szenzor, egy SAR radar, némi ELINT kapacitás folyamatos műholdas kapcsolatban a parancsnoksággal….ha valami hát ez az igaz force multiplier.
Jogos, csak azt felejted el hogy ezt olyankor tudja, amikor az alkalmazóé a légi fölény, mert azért ez finoman szólva sem a lelőhetetlen kategória sem a légierőnek, sem a légvédelmi rakétásoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen
T

Törölt tag 1586

Guest
Jogos, csak azt felejted el hogy ezt olyankor tudja, amikor az alkalmazóé a légi fölény, mert azért ez finoman szólva sem a lelőhetetlen kategória sem a légierőnek, sem a légvédelmi rakétásoknak.
A légi fölény mindennek az alapja.
Ha nem tudod megszerezni a légi fölényt akkor jobb ha azonnal felteszed a kezed...olcsóbban megúszod.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 361
43 713
113
A légi fölény mindennek az alapja.
Ha nem tudod megszerezni a légi fölényt akkor jobb ha azonnal felteszed a kezed...olcsóbban megúszod.
Két nagyjából egyenlő erejű(értsd nem egy pici ország vs egy szuperhatalom) közt reálisan nézve még mindig a szárazföldi erők fognak dönteni. Tudom hogy nagyon légi fölény mániások itt sokan, de nem értek ebben velük és veled egyet.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1586

Guest
Két nagyjából egyenlő erejű(értsd nem egy pici ország vs egy szuperhatalom) közt reálisan nézve még mindig a szárazföldi erők fognak dönteni..
Nos tényleg nem értünk egyet...(ami nem baj)
Jó néhány példa van arra hogy a légierő - és a kivívott légifölény - segítette győzelemre az amúgy szárazföldön kb. egyforma erős ellenfelek közül az egyiket.
Fordítva - amikor valaki a légifölény ellenére veszített - nem tudok példát.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 361
43 713
113
Nos tényleg nem értünk egyet...(ami nem baj)
Jó néhány példa van arra hogy a légierő - és a kivívott légifölény - segítette győzelemre az amúgy szárazföldön kb. egyforma erős ellenfelek közül az egyiket.
Fordítva - amikor valaki a légifölény ellenére veszített - nem tudok példát.
A szárazföldön egyforma erős ellenfelek mellett ha a légierő erősebb a másik oldalon, az komoly fegyvertény valóban.
Viszont olyan hogy valaki légifölény ellenére veszített, azért nem nagyon tudsz példát rá én azt gondolom, mert nem volt az utóbbi időben olyan hogy bár légi fölénye lett volna, de szárazföldön gyengébb lett volna.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 813
2 504
113
A szárazföldön egyforma erős ellenfelek mellett ha a légierő erősebb a másik oldalon, az komoly fegyvertény valóban.
Viszont olyan hogy valaki légifölény ellenére veszített, azért nem nagyon tudsz példát rá én azt gondolom, mert nem volt az utóbbi időben olyan hogy bár légi fölénye lett volna, de szárazföldön gyengébb lett volna.
Azért azt megmutathatnátok nekem, hogy hol volt utoljára olyan, hogy két, teljesen egyforma erösségü hadsereg csapott volna össze.