• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Atomtámadással fenyegette meg Pakisztán Indiát
"Nem túl burkolt" módon atomtámadással fenyegette meg Pakisztán Indiát, miután az előbbi ország összehívta nukleáris fegyverekért felelős katonai parancsnokságát. Közben állítólag a határ mentén elkezdték a földön is lőni egymást a két ország katonái - írja a Business Insider.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/atomtamadassal-fenyegette-meg-pakisztan-indiat.3.315685.html

Remélem hogy azért aggyal rendelkező embereknek adták a nukleáris indítókódokat...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Atomtámadással fenyegette meg Pakisztán Indiát
"Nem túl burkolt" módon atomtámadással fenyegette meg Pakisztán Indiát, miután az előbbi ország összehívta nukleáris fegyverekért felelős katonai parancsnokságát. Közben állítólag a határ mentén elkezdték a földön is lőni egymást a két ország katonái - írja a Business Insider.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/atomtamadassal-fenyegette-meg-pakisztan-indiat.3.315685.html
Cuki...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Miközben az egész világ arra készült, hogy Donald Trump és Kim Dzsongun újabb randevúja fogja kitölteni a következő pár nap híreit, váratlanul egy rendkívül fenyegető konfliktus robbant ki két atomhatalom, India és Pakisztán között.
A két ország közötti viszály évtizedek óta ismert, de arra közel ötven éve, 1971 óta nem volt példa, ami kedden megtörtént: egy indiai vadászgép átlépte az irányítási vonalaként ismert katonai határvonalat, ami Kasmír indiai és pakisztáni ellenőrzés alatt lévő területei közti de facto határvonalnak számít, és a pakisztáni területen csapásokat hajtott végre.
Már a megelőző légicsapás híre (melyben India szerint számos terrorista meghalt, míg Pakisztán szerint nem sikerült semmit eltalálni vele) jelezte a konfliktus éleződését, szerdán azonban újabb fordulat következett, amikor Pakisztán közölte, hogy lelőttek két indiai vadászgépet, a pilótákat pedig elfogták. A katonai incidens szerdán azzal kezdődött, hogy három pakisztáni harci gép légicsapásokat hajtott végre a vitatott hovatartozású Kasmír indiai területén. Azután az indiai légierő gépei, miközben feltartóztatták a behatoló vadászgépeket, Újdelhi megfogalmazása szerint áttévedtek a szomszédos légtérbe, ahol azonban a pakisztáni erők lelőttek közülük kettőt.

India azóta annyit erősített meg, hogy egy gépet vesztettek el, és egy pilóta nincs meg, viszont ők is lelőttek egy pakisztáni gépet, amit Iszlámábád tagad.

A konfliktus eszkalálódását jelzi, hogy mindkét ország részben lezárta a légterét, Indiában elsősorban az ország északi részén, ahol jelentősebb katonai létesítmények találhatóak. Szintén szerdán Imran Hán pakisztáni kormányfő tévébeszédben jelentette be, hogy tárgyalásokat kezdeményez a feszültség enyhítése miatt.
India részéről egyelőre a külügyminiszter, Sushma Swaraj értékelte a szerdai fejleményeket, és arról beszélt, hogy hazája felelősen fog reagálni, nem céljuk a helyzet további fokozása.
Eddig nem ismert fenyegetést hozott el a két atomhatalom konfliktusa
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 477
113
Én nem hiszem, hogy Kasmír miatt bármelyik fél is megatomozná a másikat - tekintve, hogy ott nem lenne győztes - még egy újabb kasmíri háború kirobbanása esetén sem...ez csak farokméregetés.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 129
19 914
113
Már a megelőző légicsapás híre (melyben India szerint számos terrorista meghalt, míg Pakisztán szerint nem sikerült semmit eltalálni vele)
Nos, az indiaiak szerint ezek lézerirányítású bombák voltak. A semmi eltalálása persze lehetséges, ha a cél megjelölése nem ment vagy hibásak voltak a koordináták. Mivel az akcióban biztosan több gép vett részt a jelölő rendszernek mennie kellett, ha csak nem vesszük azt a verziót, hogy egyetlen gépen volt csak jelölő és az épp bedöglött.

Szóval ez is csak a példa az ilyenkor szokásos méretes hazudozásokra.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
  • Tetszik
Reactions: Ocses

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 030
113
Egy nappal azután, hogy kölcsönös légicsapásokkal új szintre lépett az indiai-pakisztáni konfliktus, Narendra Modi indiai kormányfő videószózatot intézett a több mint 1,3 milliárdos országhoz: "Barátaim, amikor az ellenség megpróbálja megrendíteni Indiát, és terrortámadást követ el [a területén], akkor ezzel céljuk részben megakasztani az ország fejlődését. Ezzel szemben minden indiainak sziklaszilárdan és egységesen fel kell vennie a harcot."
Harcba szólította 1 milliárd 300 milliós népét az indiai miniszterelnök


Indiában jelenleg kampányidőszak van, így a pakisztáni gesztus nem tűnik elegendőnek. Korábban az amerikai külügyminisztérium közvetített, de ott most akkora a káosz, hogy a mai napig nincs kinevezve Dél- és Közép-Ázsiáért Felelős Államtitkár. Washington geopolitikai szövetségese kedvében jár, amellyel Pakisztánt és Kínát is üti.
Megnyugtató, hogy a pakisztáni miniszterelnök ma szabadon bocsátja az elfogott indiai pilótát, ez azonban Újdelhit nem elégíti ki. Egyrészt választási kampányidőszak van (áprilisban és májusban lesznek több lépcsőben az általános választások), és a hindu nacionalista kormány el akarja terelni saját gyenge gazdasági teljesítményéről a figyelmet. Másrészt Indiának ebben a friss vitában bizony igaza van.
Egymásnak ugrott a két atomhatalom: megbékél-e India?
Az a sajnálatos, hogy mikor kirobbant ez az egész, én a Pakiktól féltem, még le is írtam talán hogy India első embere, Modi szerintem épeszű, és a pakikban láttam inkább a problémát, hisz csak muszlim ország...

Erre pár nap eltelik, Pakisztán teljesen korrektül(legalább is kifelé nekem most úgy tűnik) reagálja le a helyzetet, és Modi játsza a vadembert...

Hihetetlen nekem az Indiai hozzáállás, ezeket sem az eszéért szeretheti senki, na!
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 333
113
Az a sajnálatos, hogy mikor kirobbant ez az egész, én a Pakiktól féltem, még le is írtam talán hogy India első embere, Modi szerintem épeszű, és a pakikban láttam inkább a problémát, hisz csak muszlim ország...

Erre pár nap eltelik, Pakisztán teljesen korrektül(legalább is kifelé nekem most úgy tűnik) reagálja le a helyzetet, és Modi játsza a vadembert...

Hihetetlen nekem az Indiai hozzáállás, ezeket sem az eszéért szeretheti senki, na!

Ugyanúgy, mint szinte minden - hatalmak közötti konfliktusban mindenképp - konfliktusban, itt is mindenki megéri a pénzét.
Legyen az a szíriai, ukrajnai, venezuelai stb., stb. konfliktus, megérik a pénzüket a szemben álló felek, azok titkosszolgálatai, erőszakszervezetei, hatalomaspiráns személyei, társadalmi tömörülései, a külső hatalmak befolyásvágya.
Mindenki hatalmat akar, meg hasznot.
Persze vannak a hasznos hülyék is még, akiknek idealizmusát, naivitást, az előbbiek szintén felhasználják.
Akik leginkább a szenvedő áldozatai a konfliktusoknak, azok az egyszerű emberek, akik egyszerűen csak élni, túlélni szeretnének (akár sorkatonaként).
Aki meg qurvának áll, ne csodálkozzon, ha megszekszualizálják. (pl. a konfliktusba belebukó politikusok)
Szerintem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 030
113
Ugyanúgy, mint szinte minden - hatalmak közötti konfliktusban mindenképp - konfliktusban, itt is mindenki megéri a pénzét.
Legyen az a szíriai, ukrajnai, venezuelai stb., stb. konfliktus, megérik a pénzüket a szemben álló felek, azok titkosszolgálatai, erőszakszervezetei, hatalomaspiráns személyei, társadalmi tömörülései, a külső hatalmak befolyásvágya.
Mindenki hatalmat akar, meg hasznot.
Persze vannak a hasznos hülyék is még, akiknek idealizmusát, naivitást, az előbbiek szintén felhasználják.
Akik leginkább a szenvedő áldozatai a konfliktusoknak, azok az egyszerű emberek, akik egyszerűen csak élni, túlélni szeretnének (akár sorkatonaként).
Aki meg qurvának áll, ne csodálkozzon, ha megszekszualizálják. (pl. a konfliktusba belebukó politikusok)
Szerintem.
Ezzel csak egyet érteni lehet, viszont eddig a kifelé leadott nyilatkozatok engem mondom azért döbbentenek meg, mert pont az a korrektebb/normálisabban reagáló fél, akitől tartottam, Moditól meg több nagy interjút is végignéztem angolul, nem rövideket is, és eddig az volt a benyomásom hogy egyébként korrekt, értelmes vezető.

Erre most úgy viselkedik hogy az isten mentesen meg minket az ilyen hülyéktől, akik a saját országukat tüzelik fel miközben ő bombázott át elsőnek, és épp küldik vissza az amúgy teljesen korrektül kezelt pilótáját a pakik. EGY barom, nincs mit szépíteni rajta.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az a sajnálatos, hogy mikor kirobbant ez az egész, én a Pakiktól féltem, még le is írtam talán hogy India első embere, Modi szerintem épeszű, és a pakikban láttam inkább a problémát, hisz csak muszlim ország...

Erre pár nap eltelik, Pakisztán teljesen korrektül(legalább is kifelé nekem most úgy tűnik) reagálja le a helyzetet, és Modi játsza a vadembert...

Hihetetlen nekem az Indiai hozzáállás, ezeket sem az eszéért szeretheti senki, na!
Szerintem lehet is tőlük félni, van miért. Mivel is kezdődött a balhé: egy muszlim terrorista szervezet indiai-Kasmírban robbantással majd 50 indiai katonát(rendőrt?) ölt meg. A szervezet bázisai paki-Kasmírban vannak, vagyis Pakisztán mint ország támogatja a terrorizmust - ha másképp nem is, de időnként másfelé néz mint kellene! A pakik akkor lettek volna korrektek, ha az önkéntes robbantók táborait minél sűrűbb szögesdróttal meg aknamezővel kerítik be, és aki öngyilkolni akar az próbáljon kijönni onnan! A jelenlegi helyzetben mit tehet India:
- tiltakozik - ez tudjuk hogy pont semmit se ér, a terrorista ettől csak röhög a markába és felbátorodik!!
- katonai büntetőakció a la Izrael - és az indusok pont ezt tették. Az más kérdés hogy az "indiánok" nem olyan profik mint az izraeli légierő, de közel sincs ebben olyan gyakorlatuk - hogy sajnos vagy szerencsére, azon lehet elgondolkozni. Viszont szerintem az az ország aki ebben nem az indiai oldalt támogatja az a terrorizmust támogatja, lehet választani politikus uraim!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 030
113
Szerintem lehet is tőlük félni, van miért. Mivel is kezdődött a balhé: egy muszlim terrorista szervezet indiai-Kasmírban robbantással majd 50 indiai katonát(rendőrt?) ölt meg. A szervezet bázisai paki-Kasmírban vannak, vagyis Pakisztán mint ország támogatja a terrorizmust - ha másképp nem is, de időnként másfelé néz mint kellene! A pakik akkor lettek volna korrektek, ha az önkéntes robbantók táborait minél sűrűbb szögesdróttal meg aknamezővel kerítik be, és aki öngyilkolni akar az próbáljon kijönni onnan! A jelenlegi helyzetben mit tehet India:
- tiltakozik - ez tudjuk hogy pont semmit se ér, a terrorista ettől csak röhög a markába és felbátorodik!!
- katonai büntetőakció a la Izrael - és az indusok pont ezt tették. Az más kérdés hogy az "indiánok" nem olyan profik mint az izraeli légierő, de közel sincs ebben olyan gyakorlatuk - hogy sajnos vagy szerencsére, azon lehet elgondolkozni. Viszont szerintem az az ország aki ebben nem az indiai oldalt támogatja az a terrorizmust támogatja, lehet választani politikus uraim!!
NA veled viszont legtöbbször egyet szoktam érteni(és ez a családban nem mindenkire igaz ugye :p), most nem!
Teljesen jogos amit írsz, a pakik nyilván sárosak abban hogy legalább is nem kellő alapossággal csapnak oda a terror gyanús elemeknek.
Volt valóban egy felháborító támadás, igen.
Viszont erre SZERINTEM nem lehet az a válasz, hogy akkor reguláris haderővel átbombázok a szomszéd ország(aki amúgy mellesleg szintén atomhatalom) területére, és pláne nem jó omen mikor az a pár nap pofozkodás után békülne, kezet nyújt, visszaadja nagyjából sértetlenül egy pilótámat, hergelni a saját milliárd feletti lakosságom.

Ez nem a jó irány!

Egy helyes válasz mondjuk a saját besúgó hálózat erősítése a térségben, fokozott rendőri/antiterror intézkedések bevezetése, NE adj isten egy hasonló válasz, csak hogy tudják a pakik hogy hol lakik az úristen/allah!

De ez kreténség, kreténség a javából az indiaiak részéről.

Szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Azért azt se felejtsük el, hogy ez ugyanaz a Pakisztán ahol Oszamát bújtatták évekig - egy katonai főiskola közvetlen szomszédságában!! A paki rendőrség és belső elhárítás meg persze nem tudott róla?!!:p Persze, én meg vagyok az Ali Baba ...:mad:
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 821
31 823
113
Két olyan ország feszül egymásnak, ahol a lakosságszám hatalmas. Nem hinném hogy az emberi életek komoly tényezők lenénnek bármelyik politikusnál is ott. Van bőven belőlük, ha egy megnyert háború után a választók, pld India, a választásokon a jelenlegi miniszterelnökre szavazzanak. India 1 300 000 000 ember. Mi van ha egy háborúban meghal 20 000 000 ? Azonban a háborút megnyerik. A halottak hozzátartozói talán nem, de a magmaradtak a győztesre szavaznak majd. Ennyi. Szerintem az emberi élet értéke ott nem európai mércével mérendő.

Vívtak már pár háborút, egyikben sem volt túl sok halott (a létszámhoz képest), ahogy két népes család baltákkal és kardokkal nyomatékosított vitája sem szokott hullahegyeket hagyni maga után. Remélhetőleg annyi esze van mindkettőnek, hogy atomhoz nem nyúlnak. Utoljára húsz éve volt komolyabb balhé, az ún. kargili háború, bár ott paki részről csak milíciák vettek részt (bár voltak Stingereik, amikkel leszedtek pár indiai MiG-et és helikoptert).
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 008

Guest
Ha nem vágják el gyorsan az OBOR-t be lesznek kerítve. Indiának kell Kasmír, hogy a paki-kínai határ megszünjön.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ha nem vágják el gyorsan az OBOR-t be lesznek kerítve. Indiának kell Kasmír, hogy a paki-kínai határ megszünjön.
Ha India megkockáztatja a teljes Kasmír elfoglalását, az szerintem nemcsak Pakisztánnal hanem Kínával is háborút jelentene. Kétlem hogy ez nagyon hiányzik nekik ...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 501
113
Nyilván. De hasonló módszerekkel kell válaszolni már 2019 ben, titkosszolgálati akciókkal, saját fanatikusok támogatásával, komolyabb belügyi-rendvédelmi-antiterror szervezetekkel legalább a régióban.

Ez hogy átbombázol, légi-harcot vívsz ez nem fizet. Mondom még 1x, ráadásul atomhatalom mindkettő.

Nem jó ómen.


Egy 50 rendőrt megölő robbantást nem hagyhatnak válasz nélkül,nem kell csodálkozni,hogy megszórták a tenorista tábort.
Nyilván feleslegesnek érezték,hogy szóljanak a Paki államnak ez ügyben,így saját hatáskörbe vonták az ügyet.
Ne parázz(atok) már a az atom miatt.
Harcba hívta a népét,mit kellett volna tennie,kártérítést fizetni a tenoristákért?
Ha háborúzni akarnak,hát hagy játszanak,a Pakiknak reszeltek ebben a menetben,ha tényleg összeugranak.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz