• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Némiképp azért aggasztó, hogy vannak atomfegyvereik is, ki tudja mennyire forrófejűek...
Igen, kb. mint ha a Sztojka és a Raffael család összeveszne úgy, hogy van atom mindkettőnél... Remélem legalább a vezetőik rendben lesznek fejben, Modi szerintem épeszű, a Paki vezetést nem igazán ismerem, remélem nem a rosszabbik fajta fanatikus muszlimok.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Igen, kb. mint ha a Sztojka és a Raffael család összeveszne úgy, hogy van atom mindkettőnél... Remélem legalább a vezetőik rendben lesznek fejben, Modi szerintem épeszű, a Paki vezetést nem igazán ismerem, remélem nem a rosszabbik fajta fanatikus muszlimok.

Ez nagyon ütős hasonlat :D:D:D

Amúgy lehet, hogy én vagyok túl gyanakvó, de mi van ha pl valakik tolják is őket, olyan céllal, hogy élesben kipróbáljanak atomot. Mint pl a spanyol polgárháború, eljárások fegyverek tesztelése élesben. Igazából távol vannak, beáldozhatók stb...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Igen, kb. mint ha a Sztojka és a Raffael család összeveszne úgy, hogy van atom mindkettőnél... Remélem legalább a vezetőik rendben lesznek fejben, Modi szerintem épeszű, a Paki vezetést nem igazán ismerem, remélem nem a rosszabbik fajta fanatikus muszlimok.

Ez nagyon ütős hasonlat :D:D:D

Amúgy lehet, hogy én vagyok túl gyanakvó, de mi van ha pl valakik tolják is őket, olyan céllal, hogy élesben kipróbáljanak atomot. Mint pl a spanyol polgárháború, eljárások fegyverek tesztelése élesben. Igazából távol vannak, beáldozhatók stb...

Nem hiszem hogy kéne hozzá külső segítség hogy azok ott utálják egymást, ez egy régi rossz szomszédi viszonyok köztük, van neki bőven oda vissza vallási etnikai vélt és valós sérelme oda-vissza. A víz és élelmiszer is egyre kevesebb, az egyre durvábban növekedő népességhez. Egyszerűen nem férnek már el, azért is indulnak meg a szélrózsa minden irányába.

Gyakorlatilag kinőtték az életterüket, ezért törvényszerű hogy előbb utóbb egymásnak fognak feszülni.

A kérdés számomra csak az, hogy ezt atommal, vagy atom nélkül le tudják-e bokszolni?! Illetve ha szerencsések vagyunk, és nem játszik majd az atom, akkor mennyire fog beszállni Kína a pakik oldalán(szerintem tolni fogja őket, mit süket a csengőt), és ki tolja majd velük szemben az indusokat? Az oroszok, az USA?

Érdekes lehetőségek, nagy dolgok történhetnek még arra felé!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 708
113
Igen, kb. mint ha a Sztojka és a Raffael család összeveszne úgy, hogy van atom mindkettőnél... Remélem legalább a vezetőik rendben lesznek fejben, Modi szerintem épeszű, a Paki vezetést nem igazán ismerem, remélem nem a rosszabbik fajta fanatikus muszlimok.

Ez nagyon ütős hasonlat :D:D:D

Amúgy lehet, hogy én vagyok túl gyanakvó, de mi van ha pl valakik tolják is őket, olyan céllal, hogy élesben kipróbáljanak atomot. Mint pl a spanyol polgárháború, eljárások fegyverek tesztelése élesben. Igazából távol vannak, beáldozhatók stb...
Én sem hinném, hogy itt külső erők próbálkoznának. A két ország között nagyon rég óta megvan z egymás iránti gyűlölet.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 708
113
Nem hiszem hogy kéne hozzá külső segítség hogy azok ott utálják egymást, ez egy régi rossz szomszédi viszonyok köztük, van neki bőven oda vissza vallási etnikai vélt és valós sérelme oda-vissza. A víz és élelmiszer is egyre kevesebb, az egyre durvábban növekedő népességhez. Egyszerűen nem férnek már el, azért is indulnak meg a szélrózsa minden irányába.

Gyakorlatilag kinőtték az életterüket, ezért törvényszerű hogy előbb utóbb egymásnak fognak feszülni.

A kérdés számomra csak az, hogy ezt atommal, vagy atom nélkül le tudják-e bokszolni?! Illetve ha szerencsések vagyunk, és nem játszik majd az atom, akkor mennyire fog beszállni Kína a pakik oldalán(szerintem tolni fogja őket, mit süket a csengőt), és ki tolja majd velük szemben az indusokat? Az oroszok, az USA?

Érdekes lehetőségek, nagy dolgok történhetnek még arra felé!
Szerintem az atom használata attól függ majd, hogy mennyire szélesedik ki a háború. Mert ha "csak" Kasmir területén fog lezajlani addig nem hiszem, hogy bevetnék. Atomot szerintem csak akkor használnának ha az egyik vagy a másik ország területére mélyen behatolnának. A külső beavatkozás meg szerintem attól függ mennyire hosszan húzódna el a háború, de a jelenlegi két ország politikájából kiindulva én azt saccolom, hogy a pakik Kínát választanák, már csak azért is mert ugye India és Kína között nem annyira felhőtlen a viszony.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Szerintem az atom használata attól függ majd, hogy mennyire szélesedik ki a háború. Mert ha "csak" Kasmir területén fog lezajlani addig nem hiszem, hogy bevetnék. Atomot szerintem csak akkor használnának ha az egyik vagy a másik ország területére mélyen behatolnának. A külső beavatkozás meg szerintem attól függ mennyire hosszan húzódna el a háború, de a jelenlegi két ország politikájából kiindulva én azt saccolom, hogy a pakik Kínát választanák, már csak azért is mert ugye India és Kína között nem annyira felhőtlen a viszony.
Amit írsz hogy gondolsz, az már múlt időben megtörtént, a pakik Kínát választották mint legfőbb pártfogót. Ömlik is hozzájuk a kínai tőke, és hadianyag, Indiának pont ez a legnagyobb problémája, hogy a pakikkal valószínűleg elbírnának, de Kína meg önmagában is sok lenne nekik, és az egyre nyíltabban beállt Pakisztán mögé. Ezért is nagy a kapálózás Indiában hogy keressenek maguknak egy erős barátot, akit sokáig az oroszokban láttak, csak hát azok is egyre jobb viszonyt kezdenek ápolni Kínával, így az a legújabb trend, hogy India elkezdett nyitni dobva az oroszokat(pl. Pak-Fa programból kilépés)az USA felé(pl. lehetséges F-16 gyártás F-21 néven).
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nem hiszem hogy kéne hozzá külső segítség hogy azok ott utálják egymást, ez egy régi rossz szomszédi viszonyok köztük, van neki bőven oda vissza vallási etnikai vélt és valós sérelme oda-vissza. A víz és élelmiszer is egyre kevesebb, az egyre durvábban növekedő népességhez. Egyszerűen nem férnek már el, azért is indulnak meg a szélrózsa minden irányába.

Gyakorlatilag kinőtték az életterüket, ezért törvényszerű hogy előbb utóbb egymásnak fognak feszülni.

A kérdés számomra csak az, hogy ezt atommal, vagy atom nélkül le tudják-e bokszolni?! Illetve ha szerencsések vagyunk, és nem játszik majd az atom, akkor mennyire fog beszállni Kína a pakik oldalán(szerintem tolni fogja őket, mit süket a csengőt), és ki tolja majd velük szemben az indusokat? Az oroszok, az USA?

Érdekes lehetőségek, nagy dolgok történhetnek még arra felé!


Olvadnak a Himolája gleccserei, egyre jobban. Kb. 20 év és az édesvízforrásaik zöme jelentős mértékben elapad...!
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Csak mint lehetőséget gondoltam, de amúgy biztos hogy sokan ott lennének a nagyok közül, kiváló alkalom konvencionális háború esetén megfigyelésre elemzésre, fegyvert eladni nekik stb. Atomig eljutás esetén meg, passz, ilyen ugye még nem volt, de nagyon értékes információk, adatok lehetnek( kívülálló hatalmaknak).
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 708
113
Amit írsz hogy gondolsz, az már múlt időben megtörtént, a pakik Kínát választották mint legfőbb pártfogót. Ömlik is hozzájuk a kínai tőke, és hadianyag, Indiának pont ez a legnagyobb problémája, hogy a pakikkal valószínűleg elbírnának, de Kína meg önmagában is sok lenne nekik, és az egyre nyíltabban beállt Pakisztán mögé. Ezért is nagy a kapálózás Indiában hogy keressenek maguknak egy erős barátot, akit sokáig az oroszokban láttak, csak hát azok is egyre jobb viszonyt kezdenek ápolni Kínával, így az a legújabb trend, hogy India elkezdett nyitni dobva az oroszokat(pl. Pak-Fa programból kilépés)az USA felé(pl. lehetséges F-16 gyártás F-21 néven).
Igen, ezt le akartam írni részletesebben én is, de úgy voltam vele, hogy szerintem mi akik ide járunk, tudjuk, hogy milyen jó a kapcsolat Pakisztán és Kína között, és lám nem is tévedtem, hiszen te le is írtad :) :D Viszont én azért abban kételkedem, hogy Kína nyíltan beállna Pakisztán mögé. Én inkább olyasmi forgatókönyvet tudnék elképzelni mint amit az oroszok csinálnak Kelet - Ukrajnában, vagy olyat, (csak kisebb méretekben) mint Szíriában. Nem hiszem, hogy nyílt háborút vállalnának fel Indiával szemben.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Csak mint lehetőséget gondoltam, de amúgy biztos hogy sokan ott lennének a nagyok közül, kiváló alkalom konvencionális háború esetén megfigyelésre elemzésre, fegyvert eladni nekik stb. Atomig eljutás esetén meg, passz, ilyen ugye még nem volt, de nagyon értékes információk, adatok lehetnek( kívülálló hatalmaknak).
Ha nagyon elmérgesedik, én azt tippelem hogy Kína a pakikat fogja megtömni a saját még akár friss ropogós fegyverrendszereivel, az USA meg az indiaiakat, nyilván egyik oldal sem fogja kihagyni a lehetséges tesztet éles környezetben, valamint Kínának az az érdeke hogy gyengüljön India, az USA-nak meg az hogy miközben tolja Kína ezért a céljáért Pakisztánt, addig gyengüljön Kína.

Közben az oroszok meg bontanak egy pezsgőt a kaviár mellé ha van eszük, mert ezzel égeti a pénzt majd Kína is, meg az USA-is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Igen, ezt le akartam írni részletesebben én is, de úgy voltam vele, hogy szerintem mi akik ide járunk, tudjuk, hogy milyen jó a kapcsolat Pakisztán és Kína között, és lám nem is tévedtem, hiszen te le is írtad :) :D Viszont én azért abban kételkedem, hogy Kína nyíltan beállna Pakisztán mögé. Én inkább olyasmi forgatókönyvet tudnék elképzelni mint amit az oroszok csinálnak Kelet - Ukrajnában, vagy olyat, (csak kisebb méretekben) mint Szíriában. Nem hiszem, hogy nyílt háborút vállalnának fel Indiával szemben.
Persze hogy nem, szó nincs róla. Simán folyamatosan ömleni fog a legújabb kínai fegyver a pakiknak, és lőszer meg egyéb ellátmány. Az oda pont elég is, meg ha ugyan ezt megcsinálja mondjuk az USA az indiaiak felé, embere van mindkét félnek annyi mint a szemét. Mondhatni élőerőből állnak a legjobban mindketten...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Na, ki mire fogad, mikor fogja Kína megszállni a 7 nővér államokat, hogy a helyi kínai kissebbség jogait garantálja?
Szerintem az első komolyabb földi összecsapás után 1 héttel.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 708
113
Na, ki mire fogad, mikor fogja Kína megszállni a 7 nővér államokat, hogy a helyi kínai kissebbség jogait garantálja?
Szerintem az első komolyabb földi összecsapás után 1 héttel.
Mondjuk én nem bánnám ha lehiggadnának Lakatosék és nem kezdenék el egymást ütni. A francnak hiányzik egy háború.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 552
113
Tehát akkor eddig úgy állunk, hogy pakisztáni terroristák lépéskényszerbe hozták Indiát, akik már két nagy pofont is befgyűjtöttek: egy durva terrortámadás után az arcoskodást dupla gépveszteség követte!

Fel nem foghatom, hogy mit remélnek az amerikaiak, hogy fogják az indusok adott esetben Kínát megállítani! F-21 mi! A világnak kevés olyan helye van, ahol az iszlám elég komoly társadalomszervező erő ahhoz, hogy minőségi fölényt garantáljon az azt megvalló populációnak. Fekete-Afrika és Dél-Ázsia ilyen helyek.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ha ránézünk a térképre látszik, hogy ha India a terrorizmus elleni harc jegyében ellenőrzése alá vonná a pakik által ellenőrzött kasmíri részt azzal teljesen elvágná kínától és az OBOR projectnek is betenne.
_91767632_kashmir_map624.png
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
  • Tetszik
Reactions: tindalos