[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 498
113
Egy szívszorító kép az úzvölgyi incidens után
Szomorú ezt látni.

Tegnap este került fel a Székelyek a Hadak Útján Facebook-oldalra egy fotó, amely azóta bejárta a közösségi médiát, már több ezren osztották meg.

A leírás alapján a képen Vitéz Bartha Mihály, az utolsó úzvölgyi veterán látható, amint a könnyeivel küszködik a katonatemető mellett a román soviniszták tegnapi akciója után.


Misi bácsi 1944 augusztusában az ezeréves határon védte Magyarországot és Európát.

https://888.hu/ketharmad/egy-szivszorito-kep-az-uzvolgyi-incidens-utan-4183784/
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 048
113
Az indulatokat fogja szítani, és az összképet és a jelenlegi realitásokat nézve ez nem a mi érdekünk :(.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Ez ebben az esetben is a legfontosabb kérdés. Kinek az érdeke?
Amikor az ördögöt festik a falra mindig egyetlen dologra érdemes figyelni.
Kié az a kéz amelyikben az ecset van.

Cui prodest újratöltve? Akkor lássuk!

Érdekében állhat a brüsszeli bandának, hogy így is gyengítse a V4-et.
Érdekében állhat Moszkvának, hogy így is gyengítse a NATO-t.
Érdekében állhat a román kormánynak/ottani politikai tömörüléseknek, hogy a "magyar kártya" újbóli előhúzásával tereljék el az istenadta figyelmét valami nagy és kipattanni készülő mocsokságról.

Hát nekem ennyi jut eszembe. Melyik lehet a legvalószínűbb?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 902
35 707
113
Ez egy szándékos és nagyon durva provokáció volt a román "szövetségesünk" és"barátunk" részéről éppen akkor amikor ők az EU soros elnöke, úgy állítva be a történéseket mintha a magyar kisebbség lenne a hibás.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Cui prodest újratöltve? Akkor lássuk!

Érdekében állhat a brüsszeli bandának, hogy így is gyengítse a V4-et.
Érdekében állhat Moszkvának, hogy így is gyengítse a NATO-t.
Érdekében állhat a román kormánynak/ottani politikai tömörüléseknek, hogy a "magyar kártya" újbóli előhúzásával tereljék el az istenadta figyelmét valami nagy és kipattanni készülő mocsokságról.

Hát nekem ennyi jut eszembe. Melyik lehet a legvalószínűbb?

Egyik sem.
Legfőképpen az USA-nak állhat érdekében, miután most aláírtuk, hogy szabadon mozoghatnak az amerikai csapatok Magyarországon és megkaptak 4 állandó bázist is kizárólagos használatra, ha most tudnak csinálni egy magyar-román katonai konfliktust, akkor ezzel megindokolhatják, hogy miért szükséges néhány ezer amerikai katona helyett legalább 50 ezer amerikai katona (békefenntartó) telepítése Magyarországra és Romániába, előkészítve ezzel Szerbia ismételt megregulázását is (lásd újra élesedő koszovói konfliktus, meg a szerb hadsereg teljes harckészültségbe helyezése).
Ezenkívül érdekében áll még az EU (Európai Egyesült Államok) párti liberálisoknak is, hogy látjátok! ide vezet a nacionalizmus, a nemzetieskedés, a "Nemzetek Európája" (de kétlem, hogy ők csinálták volna, a liberálisoknak inkább csak kapóra jön).
Ami viszont aggasztó, az az, hogy ha ebbe a konfliktusba beleáll az orosz fél is, és például felfegyverzi az erdélyi magyarokat (ahogy a Máglyatűz c. regényben írta meg a szerző)... akkor viszont nagyon nagy gebasz lesz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 048
113
Cui prodest újratöltve? Akkor lássuk!

Érdekében állhat a brüsszeli bandának, hogy így is gyengítse a V4-et.
Érdekében állhat Moszkvának, hogy így is gyengítse a NATO-t.
Érdekében állhat a román kormánynak/ottani politikai tömörüléseknek, hogy a "magyar kártya" újbóli előhúzásával tereljék el az istenadta figyelmét valami nagy és kipattanni készülő mocsokságról.

Hát nekem ennyi jut eszembe. Melyik lehet a legvalószínűbb?
Szerintem egyértelműen a 3. opció.

A brüsszeliek nem szétfeszíteni akarják az EU-t, hanem összetartani, illetve ha mégis a nekik köröm alá szaladt V4 között szítanák a feszültséget hogy éket verjenek közénk, egy szlovák-magyar konfliktus sokkal kézenfekvőbb lenne erre a célra.

Az oroszok akár még lehetnének is azért hogy gyengítsék a NATO-t, de őszintén bevallom, szerintem mi ebben a szerepünkben az ingerküszöbüket nem érjük el. Sokkal fontosabb nekik az hogy az USA és Németország/Franciaország/Olaszország közt tovább mélyítsék a szakadékot. Ráadásul nekik ha mégis mi vagyunk a célország, sokkal jobban megdolgozhatóak lennénk egy újbóli ukrán-magyar konfliktussal, amiben ŐK jelenleg valóban érdekeltek.

No a román politikai vezetés, az viszont nekem gyanús. Éppen a megreccsenés szélén vannak, korruptabbak még nálunk is, jönnek mennek formációk, ígéretek vannak, utak meg pl. nincsenek. Szerintem FIX 3-as ez a történet.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Egyik sem.
Legfőképpen az USA-nak állhat érdekében, miután most aláírtuk, hogy szabadon mozoghatnak az amerikai csapatok Magyarországon és megkaptak 4 állandó bázist is kizárólagos használatra, ha most tudnak csinálni egy magyar-román katonai konfliktust, akkor ezzel megindokolhatják, hogy miért szükséges néhány ezer amerikai katona helyett legalább 50 ezer amerikai katona (békefenntartó) telepítése Magyarországra és Romániába, előkészítve ezzel Szerbia ismételt megregulázását is (lást újra élesedő koszovói konfliktus, meg a szerb hadsereg teljes harckészültségbe helyezése).
Ezenkívül érdekében áll még az EU (Európai Egyesült Államok) párti liberálisoknak is, hogy látjátok! ide vezet a nacionalizmus, a nemzetieskedés, a "Nemzetek Európája" (de kétlem, hogy ők csinálták volna, a liberálisoknak inkább csak kapóra jön).
Ami viszont aggasztó, az az, hogy ha ebbe a konfliktusba beleáll az orosz fél is, és például felfegyverzi az erdélyi magyarokat (ahogy a Máglyatűz c. regényben írta meg a szerző)... akkor viszont nagyon nagy gebasz lesz.

Hát persze, hogy az USA-nak. Pont. Vagy talán még az EEÁ-nak. Persze az oroszokat finoman kizártad. Hiszen a román gáz nem az oroszok üzletét rontaná. A NATO-val sincs semmi bajuk, a román AEGIS miatt sem rinyáltak, így gyengíteni sem akarják úgy, hogy éket vernek a tagok közé.
Nil novi sub sole... :(

Szerintem egyértelműen a 3. opció.

A brüsszeliek nem szétfeszíteni akarják az EU-t, hanem összetartani, illetve ha mégis a nekik köröm alá szaladt V4 között szítanák a feszültséget hogy éket verjenek közénk, egy szlovák-magyar konfliktus sokkal kézenfekvőbb lenne erre a célra.

Az oroszok akár még lehetnének is azért hogy gyengítsék a NATO-t, de őszintén bevallom, szerintem mi ebben a szerepünkben az ingerküszöbüket nem érjük el. Sokkal fontosabb nekik az hogy az USA és Németország/Franciaország/Olaszország közt tovább mélyítsék a szakadékot. Ráadásul nekik ha mégis mi vagyunk a célország, sokkal jobban megdolgozhatóak lennénk egy újbóli ukrán-magyar konfliktussal, amiben ŐK jelenleg valóban érdekeltek.

No a román politikai vezetés, az viszont nekem gyanús. Éppen a megreccsenés szélén vannak, korruptabbak még nálunk is, jönnek mennek formációk, ígéretek vannak, utak meg pl. nincsenek. Szerintem FIX 3-as ez a történet.

Szerintem is a romulán politikusok kavarnak és valami komoly belső problémát próbálnak így elsunnyogni.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Szerintem egyértelműen a 3. opció.

A brüsszeliek nem szétfeszíteni akarják az EU-t, hanem összetartani, illetve ha mégis a nekik köröm alá szaladt V4 között szítanák a feszültséget hogy éket verjenek közénk, egy szlovák-magyar konfliktus sokkal kézenfekvőbb lenne erre a célra.

Egyetértek.

Az oroszok akár még lehetnének is azért hogy gyengítsék a NATO-t, de őszintén bevallom, szerintem mi ebben a szerepünkben az ingerküszöbüket nem érjük el. Sokkal fontosabb nekik az hogy az USA és Németország/Franciaország/Olaszország közt tovább mélyítsék a szakadékot. Ráadásul nekik ha mégis mi vagyunk a célország, sokkal jobban megdolgozhatóak lennénk egy újbóli ukrán-magyar konfliktussal, amiben ŐK jelenleg valóban érdekeltek.

Ez is így van. Viszont - ha - már balhé van, ettől függetlenül az még bevonzhatja az oroszokat is az erdélyi konfliktusba.

No a román politikai vezetés, az viszont nekem gyanús. Éppen a megreccsenés szélén vannak, korruptabbak még nálunk is, jönnek mennek formációk, ígéretek vannak, utak meg pl. nincsenek. Szerintem FIX 3-as ez a történet.

Olyan szempontból ez akár még igaz is lehet, hogy ahogy Kijev próbálta bevonzani az amerikaiakat az ukrán-orosz konfliktus fokozásával, elképzelhető, hogy a román vezetés ránk húzná az amerikaiakat azáltal, hogy magyar-román katonai konfliktust generálnak, amelynek hatására az USA "kénytelen" lenne megjelenni egy jelentősebb amerikai haderővel mindkét országban.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
@haubagoi
Azért azt sem nehéz elképzelni, hogy pl. Oroszországnak vagy Kínának (hogy másokat ne említsünk) jönne kapóra egy kis viszály a NATO-n belül. Simán ki lehet kombinálni.
Ami pedig az általad említett, szerb hadsereg teljes harckészültségbe helyezését illeti, az kizárólag szerb belpolitikai célokat szolgált. Meg aztán közel sem volt az teljes harckészültség.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Hát persze, hogy az USA-nak. Pont. Vagy talán még az EEÁ-nak. Persze az oroszokat finoman kizártad. Hiszen a román gáz nem az oroszok üzletét rontaná. A NATO-val sincs semmi bajuk, a román AEGIS miatt sem rinyáltak, így gyengíteni sem akarják úgy, hogy éket vernek a tagok közé.
Nil novi sub sole... :(



Szerintem is a romulán politikusok kavarnak és valami komoly belső problémát próbálnak így elsunnyogni.

Nem zártam ki az oroszokat, félő, hogy beszállnak ők is, ha már balhé van.
Mellesleg, ha már gáz, akkor Magyarországnak más sem jöhetett volna most jobban kapóra, hogy miért vagyunk kénytelenek mégis az oroszoktól venni a gázt, pedig annyira szerettük volna azt a romániai amerikai gázt... (hiszen minden álmunk Romániától függeni Oroszország helyett, ja nem).
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ehhez mindkét oldalon csak egyetlen dolog hiányzik. A katona. :D

Amerikai szempontból nem kell, hogy nagy konfliktus legyen (az a NATO-t is veszélyeztetné), elég csak akkora, amely már indokot szolgáltathat mondjuk 50 ezer amerikai katona Magyarországra és Romániába telepítésére.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
@haubagoi
Azért azt sem nehéz elképzelni, hogy pl. Oroszországnak vagy Kínának (hogy másokat ne említsünk) jönne kapóra egy kis viszály a NATO-n belül. Simán ki lehet kombinálni.
Ami pedig az általad említett, szerb hadsereg teljes harckészültségbe helyezését illeti, az kizárólag szerb belpolitikai célokat szolgált. Meg aztán közel sem volt az teljes harckészültség.

Természetesen, ezek mind így együtt igazak. (A szerb belpolitikai cél is lehet igaz, bár én nem szeretem ezt a gyakran hangoztatott belpolitikai indokot, mert ezt azért szokták mondani, hogy a nép ne gondolkodjon el a külpolitikai és katonai vonatkozásokról, hanem csak intézze el annyival, hogy belpolitikai haszonszerzés érdekében történt mindez, és semmi komolyabb jelentősége nincsen. Nincs itt semmi látnivaló, gyerünk tovább...)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Cui prodest újratöltve? Akkor lássuk!

Érdekében állhat a brüsszeli bandának, hogy így is gyengítse a V4-et.
Érdekében állhat Moszkvának, hogy így is gyengítse a NATO-t.
Érdekében állhat a román kormánynak/ottani politikai tömörüléseknek, hogy a "magyar kártya" újbóli előhúzásával tereljék el az istenadta figyelmét valami nagy és kipattanni készülő mocsokságról.

Hát nekem ennyi jut eszembe. Melyik lehet a legvalószínűbb?
Talán csak a sorrenden változtatnék.
Bár szerintem ez egy kicsit olyan mint az igazi falusi kocsmai verekedés. Mindegy, hogy ki kezdte, mi volt az eredeti ok mindenkinek jól jött a balhé mert pofán lehetett vágni végre a köcsög szomszédot és másnap meg lehet magyarázni, ki lehet mosakodni, rá lehet fogni bárkire, a véletlenre, vagy a piára és gyanú ide, gyanú oda lehet hangoztatni, hogy te ártatlan vagy. A legfőbb haszonélvező persze az aki kileste a megfelelő pillanatot és akkor ütött amikor senki sem látta és mindenki gyanúsítható.