[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Azért nem olyan, mert a román oldalról focihuligánok szervezett odautaztatásáról beszélhetünk. Tehát ez nem egy spontán történet.
Persze, hogy nem. A legfőbb haszonélvezőt írtam aki szervezte, kirobbantotta a többieknek csak jól jött.
Akár még mi is gyanúsak lehetünk mit Hobagoi írta, a brüsszeli elit meg nekem ugyanaz mint az USA, ötödik hadoszlop.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Keserves csalódás fog érni ha egyszer becsöppensz valami háborúba, mert annak nem sok köze van a kinematográfiához!
Egyszer közel voltam hozzá. A laktanya már készültségben volt, de a mi századunk nem. Viszont már akkor is láttam, hogy azzal a tudással ha levisznek minket csak hullazsákmegtöltők leszünk.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Egyvalamit szögezzünk le: népek, úgy általában, nem bunkók. Egy halom román van, megkockáztatom, a többségük, akik békében szeretnének élni velünk.
Egyetértek!
A nemzetiségi konfliktusok okai mindig, ismétlem, mindig! nagyhatalmaknál keresendők.
Azért szóba kerülhetnek ilyen esetben helybéli szervezésű akciók is, melyekre útközban rátelepedhetnek nagykutyák.
Egyszer közel voltam hozzá. A laktanya már készültségben volt, de a mi századunk nem. Viszont már akkor is láttam, hogy azzal a tudással ha levisznek minket csak hullazsákmegtöltők leszünk.
Délvidék? És ami azt illeti, elkerülhetetlen hogy sokak hullazsákba kerüljenek. Valakikről azonban az éles helyzetekben kiderül hogy született katonák. A többség élete viszont nagyban a szerencsén fog múlni.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Azonban nagyon gyakran azok a lokális szintű vezetők is valamelyik nagyhatalomba kapaszkodnak, nem egyedül olyan bátrak.
Ott már a fizikai segítségnyújtásról lehet csak tárgyalni, ez a alatt a szint alatt nem is lehet érdemben támogatni.
Nem tudom mennyire érthető, mire gondolok. Például: az USA az FSA-t akkor kezdte el hatékony páncéltörő fegyverekkel támogatni, amikor már kialakultak azok az alegységek és formális hálózatuk akiket érdemes is volt.

Közben olvasom, hogy a helyszíni dramaturg Sebastian Cucos ex-csendőrparancsnok volt, a román belügyminiszter közeli kapcsolata.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Van-e most olyan dolog a két országban, amiről érdemes egy ilyennel elterelni a figyelmet?
Román külker hiánya és az egyre nagyobb mértéket öltő költségvetési hiány valamint mára a kezelhetetlen elvándorlás........
Sajnos itthon mi se állunk e tekintetben fényesen.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Az lesz bőséggel. Egy kis vérengzés itt, egy kis vérengzés ott, mutogatás az ellenfélre mint elkövetőre, és lesz önkéntes éppen elegendő. Csak fegyver legyen.
Dehogy lesz. Marha jópofa dolog a BF en meg COD on szocializálódott vérpisták neten való hőbörgése, meg teljesen más dolog mikor oda kéne állni lövészárkot ásni, fegyelmezetten parancsot végrehajtani életed kockáztatásával, s meglátni az első tüzérségi gránáttól széttépett surranótársadat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Egyvalamit szögezzünk le: népek, úgy általában, nem bunkók. Egy halom román van, megkockáztatom, a többségük, akik békében szeretnének élni velünk. A nemzetiségi konfliktusok okai mindig, ismétlem, mindig! nagyhatalmaknál keresendők.
Nekem általában véve szintén vannak előítéleteim(és ezek jellemzően történelmi okokra vezethetőek vissza), de szerintem sem szerencsés konkrét népeket megbélyegezni. Egy biztos, ha megtapasztalja egy nép úgy igazán, hogy mit jelent a háborúskodás, kurva gyorsan megszelídül a többség, s csodás békeszerető mintapolgárrá válik. Megint lassan kikopott az a generáció, aki tudna erről mesélni első kézből, hogy miért ocsmány dolog egy háború :(.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Van-e most olyan dolog a két országban, amiről érdemes egy ilyennel elterelni a figyelmet?

Gyalázatosan rosszul szerepelt az EP választáson a PSD nekik nagyon jól jön a cirkusz, és az RMDSZ is reméli, hogy újra egy tömbbé tudja kovácsolni a tőle elpártolt magyarokat.

A konfliktus jól jön az oroszoknak is, ha az ellenség között viszály van az mindig jó!
Az USA-nak is, mert így több fegyvert tud eladni mind a két országnak.
Az EU -nak pont nem, mert mekkora blamázs már, hogy az EU soros elnökének területen hősi temetőt gyaláznak karhatalmi segítséggel.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Keserves csalódás fog érni ha egyszer becsöppensz valami háborúba, mert annak nem sok köze van a kinematográfiához!
A lényeg azért még átment. Mindenféle Ajdar meg Azov féle szabadcsapatokat lehet elvakult soviniszta focihuligánokból alkotni, pár zászlóaljat, de profi katonákat nem. Egy alacsony intenzitású háborúban ezek terrorizálni az ellenfél civiljeit jók lehetnek, de komoly harcértékük sosem lesz, a győzelmet nem a meglétük vagy hiányuk okozza majd.