A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 441
113
Én az aknavédelmet békefenntartó (megszálló) missziókban látom fontosnak ahol a kevésbé szívélyes háziak esetleg aláaknázzák az utakat.
Idehaza talán a magyar lakosság nem fog aknákat telepíteni az utakra. Oldalról és felülről azért tanácsos védettnek lennie hogy néhány gránát repesz ne tegye azonnal taccsra az egész járművet.
hááát, szerintem lebecsülöd hogy ezeket milyen feladatkörben lehetne alkalmazni ha lenne egy normális alapjármű , amit mondasz abba nem lehet belekötni mert igaz
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 117
119 430
113
De ugye nem egy 1.5 tonna teherbírású aluminium dobozos járműre gondoltál mint alapjármű?
Mit kell vinnie egy 4x4-es páncélozott patrol terepjárónak ? :) Olyanra gondoljo, hogy pl koszovóban ahova mi több járművel megyünk futkosni jó lenne, minimális páncélzattal satöbbi.

Amúgy csak a 8x8 APC :D
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
LMV_LAV_IVECO_Defence_Vehicles_4x4_light_multirole_wheeled_armoured_vehicle_Italy_Italian_defense_industry_004.jpg
cikk_01.jpg

Mind a kettő kell mint alapjármű. Más a feladatuk.
DmiJXrc.jpg
TITUS_Tactical_Infantry_Transport_and_utility_System_6x6_armoured_vehicle_Nexter_Tatra_France_French_defense_industry_017.jpg
cougar-6x6-mrap-01.jpg

Ezekre kis mennyiségben speciális körülmények között van szükség. Már többször írtam, hogy az amik is pingvineznek az MRAP mellett, mert nem tudják hasznosítani őket. Célgépek, ezekből soha nem lehet jó ATGM hordozót, felderítőt, építeni. Nem nagyon lehet normálisan felfegyverezni, cserébe hatalmasak, ügyetlenek és jellemzően borulékonyak.

Az amik kínjukban ezt csinálják egy részükből.
59b8104fd5fe1.image.jpg

33381453472_a572d0a543_b.jpg
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Mit kell vinnie egy 4x4-es páncélozott patrol terepjárónak ? :) Olyanra gondoljo, hogy pl koszovóban ahova mi több járművel megyünk futkosni jó lenne, minimális páncélzattal satöbbi.

Amúgy csak a 8x8 APC :D

Na,ezek közül bármelyiket el tudnám képzelni, szerintem jobbnál jobbak, de úgy tudom a török jármű csak fele annyiba kerül, mint ez az új finn csoda. Na,de még a török járgányok sem értek ide, ha egyáltalán ide érnek. Úgy látom a nagy bejelentések elmaradtak, lásd: szállítógépek, amit év elejére ígértek. Szerintem nem piackutatás folyik szállítógép ügyben, hanem a hozzávaló pénz kutatása. Mert állítólag 265 milla lett elkülönítve. Vagy esetleg hamarabb kell kiperkálni a H-145-eket? Egy szó, mint száz, úgy látom szállítógép ügyben igen magasra helyeztük anyagilag a lécet.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 117
119 430
113
Na,ezek közül bármelyiket el tudnám képzelni, szerintem jobbnál jobbak, de úgy tudom a török jármű csak fele annyiba kerül, mint ez az új finn csoda. Na,de még a török járgányok sem értek ide, ha egyáltalán ide érnek. Úgy látom a nagy bejelentések elmaradtak, lásd: szállítógépek, amit év elejére ígértek. Szerintem nem piackutatás folyik szállítógép ügyben, hanem a hozzávaló pénz kutatása. Mert állítólag 265 milla lett elkülönítve. Vagy esetleg hamarabb kell kiperkálni a H-145-eket? Egy szó, mint száz, úgy látom szállítógép ügyben igen magasra helyeztük anyagilag a lécet.
Pénz van elkülönítve, jelenleg az eladókkal való tárgyalások folynak.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
LMV_LAV_IVECO_Defence_Vehicles_4x4_light_multirole_wheeled_armoured_vehicle_Italy_Italian_defense_industry_004.jpg
cikk_01.jpg

Mind a kettő kell mint alapjármű. Más a feladatuk.
DmiJXrc.jpg
TITUS_Tactical_Infantry_Transport_and_utility_System_6x6_armoured_vehicle_Nexter_Tatra_France_French_defense_industry_017.jpg
cougar-6x6-mrap-01.jpg

Ezekre kis mennyiségben speciális körülmények között van szükség. Már többször írtam, hogy az amik is pingvineznek az MRAP mellett, mert nem tudják hasznosítani őket. Célgépek, ezekből soha nem lehet jó ATGM hordozót, felderítőt, építeni. Nem nagyon lehet normálisan felfegyverezni, cserébe hatalmasak, ügyetlenek és jellemzően borulékonyak.

Az amik kínjukban ezt csinálják egy részükből.
59b8104fd5fe1.image.jpg

33381453472_a572d0a543_b.jpg
Vagy lehet kvetni a dél afrikai vonalat,és keresztezni a kettőt
BAE_RG41.jpg

south-african-paramount-group-mbombe-4-promo-pic-e1550872632174.jpg

288bc7ee2947f7a2ba037bb97e80cd1e.jpg
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Amúgy a viccet félretéve...persze jó lenne minden feladathoz egy 8x8-as jármű de azok olyan k.va drágák (alaphangon € 4-5 millió) hogy abból kizárt hogy több százat meg tudjunk venni.

Értem, de sajnos a háromtengelyes MRAP a két szék között a földre ülést jelenti. APC-nek nagyon korlátozottan alkalmas, alapjárműnek pedig semennyire. Ha olcsóbb cuccot akarsz Bahrein 73 Otokar Arma 6x6-ot vett 74 Millió Dollárért. Az azért lényegesen jobb cucc mint az MRAP.
Sajnos az, hogy 40 évig szartunk a fejlesztésekre most meglátszik. Minden kéne ráadásul tegnapra. Ha normálisan akarjuk csinálni a dolgot, az most zsebbenyúlós lesz.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A 4x4 egy nagy MRAP. Nem kell komoly mennyiségben, ezen kívül EU, NATO, ne különutazzunk megint.
Mindegyik MRAP képességű.
Mbombe_8x8_wheeled_armoured_infantry_fighting_vehicle_Paramount_Group_South_Africa_defense_industry_016.jpg

Az előző kéen is látszik,de ezen mégjobban,hogy tulajdonképpen vaskos NERA panelekből épül fel.
A test ami egyedi.De az ninden harcjárműre igaz,A motort és hajtásláncot olyat tesznek bele amilyet kérsz.Akár a Rába H sorozat fődarabjait is kérheted.Ezen a képen egy orosz gá-val van.De az kerül rá,amit a kedves vevő rendel.4x4est meg MRAP képességű PSZHnak,és járőr járműnek nevezik.Elég jó terepjáró-legalábbis a videók alapján.
Már többször irtam,és továbbra is mondom.Nagyon lebecsülitek a dél afrikai tapasztalatokat.20+ éven át vivtak hibrid háborút.Volt benn bozotnéger-kergetés is-meg elég komoly páncélos csaták is.Több összfegyvernemi csatát vivtak,mint akármelyik európai hadsereg az utóbbi 50évbe-többet,mint az összes eu hadsereg együtvéve.