J-20 Mighty Dragon (Chengdu,Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hány éve repül a J20?Hány évig tartott a sokkal fejlettebb ami repülőipparnak az YF22böl sorozatgyártott F22ig eljutni?Nekem az lenne a gyanus,ha sorozatgyáretott J20 lenne,ezredszám rendszerben.Szerintem természetes,hogy lassan halad a fejlesztés.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 982
113
Értem mit mondasz és mint mondtam nem vonom kétségbe, hogy PS-ben ennél sokkal szinvonalasabb hamisításokat is el lehet végezni. De a pakliban az is benne van, hogy tényleg 6 gép repül kötelékben.
"Az a gyanús, ami nem gyanús"
.
.
Tulajdonképpen én sem vonom egyáltalán kétségbe, hogy van 6 gépük, miért ne lehetne? Az oroszok is összeraktak a mediának egy sokgépes Szu-57 köteléket Putyin gépe mögé nemrég. Egy ilyen kép jól néz ki, de harci értéket még önmagában nem garantál.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
.
.
Tulajdonképpen én sem vonom egyáltalán kétségbe, hogy van 6 gépük, miért ne lehetne? Az oroszok is összeraktak a mediának egy sokgépes Szu-57 köteléket Putyin gépe mögé nemrég. Egy ilyen kép jól néz ki, de harci értéket még önmagában nem garantál.
Senki nem beszélt még harci értékről. Egy csomó dolog még hátravan és mivel az F-35 eléggé komolyan kezd elterjedni, az idő is sürgeti őket. Érdekes módon Kína esetében nem jön elő az atomarzenálos mantra, mint az oroszoknál: ha van atomod nem kell modern fegyver, mivel senki sem fog megtámadni stb. stb.
Mintha párhuzamosan csinálnának többmindent.
Ha tényleg egyszerre adták oda a gépet két kiképző és egy harci alakulatnak, úgy, hogy egyiknél sincs teljesen feltöltve egy század (ezt mondjuk nem lehet tudni). Akkor az kb azt jelentheti, hogy egyszerre kezdték el kidolgozni a géphez a harceljárásokat, kezdték kiképezni a kiképzőket és kezdték megismertetni a gépet a harcoló alakulattal.
És az eredetileg géphez szánt WS-15 még sehol (tesztelik) WS-10 valamilyen változataival kezdték szerelni a gépeket.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 088
113
Senki nem beszélt még harci értékről. Egy csomó dolog még hátravan és mivel az F-35 eléggé komolyan kezd elterjedni, az idő is sürgeti őket. Érdekes módon Kína esetében nem jön elő az atomarzenálos mantra, mint az oroszoknál: ha van atomod nem kell modern fegyver, mivel senki sem fog megtámadni stb. stb.
Mintha párhuzamosan csinálnának többmindent.
Ha tényleg egyszerre adták oda a gépet két kiképző és egy harci alakulatnak, úgy, hogy egyiknél sincs teljesen feltöltve egy század (ezt mondjuk nem lehet tudni). Akkor az kb azt jelentheti, hogy egyszerre kezdték el kidolgozni a géphez a harceljárásokat, kezdték kiképezni a kiképzőket és kezdték megismertetni a gépet a harcoló alakulattal.
És az eredetileg géphez szánt WS-15 még sehol (tesztelik) WS-10 valamilyen változataival kezdték szerelni a gépeket.
Ugyanazt csinálják, mint az oroszok a Szu-57-el, áterőltetik a gépeket, mert az F-35 miatt muszály. Aztán az első pár széria vagy úgy marad, ahogy elkészült (mint az F-35-ösök jelen állás szerint), vagy majd utólag megkapják az új hajtóműveket, és valószínűleg szoftver módosításokat.
Érdekes módon Kína esetében nem jön elő az atomarzenálos mantra, mint az oroszoknál: ha van atomod nem kell modern fegyver, mivel senki sem fog megtámadni stb. stb
Szerintem ez ugyanúgy egyértelmű.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 982
113
Hány éve repül a J20?Hány évig tartott a sokkal fejlettebb ami repülőipparnak az YF22böl sorozatgyártott F22ig eljutni?Nekem az lenne a gyanus,ha sorozatgyáretott J20 lenne,ezredszám rendszerben.Szerintem természetes,hogy lassan halad a fejlesztés.
.
.
Azert ha semmi mast, csak a repulögep kulsö formajat vesszuk mint koncepciot, a kinaiak maris sok idöt sporoltak, hogy az amerikai minta ott van. Ha hozzaadjuk az ipari meretekben uzött szamitogepes hekkelest, feltetelezhetö, hogy ezen tul is nagyon sok idöt megsporoltak maguknak. Biztosan nem kell azt a hosszu utat bejarniuk, mint az uttörö F-22-nek.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
263
296
63
.
.
... jönnek ezek az al-spotter fotok ebböl a környezetböl, hogy jutnak a top haditechnika közelebe "szörfösök" es a többi.

Értem, mire gondolsz, és ez igaz is lehet a fekete fejlesztési programok esetében. A J-20 viszont inkább - sötét - szürkének tűnik, szóval a hírek nagy részét én is "hivatalos" szivárogtatásnak gondolom, de nem mindet.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 844
113
Amúgy ez a péesezés meg egyéb baromság is valamelyik nagy marha miatt megy mert képes volt azt mondani hogy nem létezik 4 j-20 egy képen .

Na majd pont Kínából nem lehet kinézni mikor olyan hajókat építenek amiből az oroszok csak makettet tudnak .
Majd el is hisszük hogy majd pont a 25 tonnás repcsik gyártása fog gondot okozni nekik.

A hajtómű az amiben van lemaradás .

Annyira veszélyesnek tűnik az új kínai rakéta, hogy az USA egy AMRAAM utód fejlesztésébe fogott
http://www.aerotech.hu/newsdetail.p...-120_AMRAAM_JATM_LREW_USAF_US_Navy_PL-15_Kína
 
T

Törölt tag 1526

Guest
"Az a gyanús, ami nem gyanús"
Ami gyanús azon a képen az, hogy Kínában már a 20 dolláros mobilokba is 10 megapixeles kamerát raknak, ez a spotter meg valószínűleg az utolsó ember a Földön aki még 0.7 megapixeles kamerával spottol. Ami nem gyanús az pedig az, hogy a kínai szivárogtatók a nem manipulált képeiket is úgy le szokták rontani mint ahogy azt a manipulált képekkel szokás.

Szóval annyit talán megállapíthatunk arról a képről, hogy az nem egy csóró spotteré aki épp egy J-20 gyakorlat közelében járt az ócska kamerájával, de azt nem lehet megállapítani, hogy a kép manipulált vagy sem.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
775
1 969
93
Ami gyanús azon a képen az, hogy Kínában már a 20 dolláros mobilokba is 10 megapixeles kamerát raknak, ez a spotter meg valószínűleg az utolsó ember a Földön aki még 0.7 megapixeles kamerával spottol....
A megapixelnek semmi köze a képminőséghez. A világ legjobb mobiljával sem csinálsz értékelhető fotót áthaladó gépekről, de még bemutatóról sem. Fogalmad sincs hány spotter van aki hulladékot gyárt még felső kategóriás felszereléssel is... a spotter jelző nem jelent automatikus jó minőséget. Jah, és egyébként meg lehet állapítani hogy manipulált-e, csak tudni kell mit és hogyan kell nézni.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
. Érdekes módon Kína esetében nem jön elő az atomarzenálos mantra, mint az oroszoknál: ha van atomod nem kell modern fegyver, mivel senki sem fog megtámadni stb. stb.

Szerintem Kínánál azért nem kerül szóba az atomarzenál, mert náluk nem a pénz a szűk keresztmetszet. Az oroszoknál viszont igen. Nekik dönteniük kell, hogy azt a kis pénzt, ami a kínai katonai kiadások töredéke, hova költsék. S úgy döntöttek, hogy Grúzia vagy Ukrajna lenyomásához nincs szükség pikk-pakk 5. gen gépekre. New Yorkot meg amúgy sem azokkal indulnának el bevenni.Szóval felállították a sorrendet. Mert muszáj volt.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy a kínai atomarzenál is megfelelően potens, és nincs elhanyagolva a fejlesztése. Csak hát ott több a lóvé.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Amúgy ez a péesezés meg egyéb baromság is valamelyik nagy marha miatt megy mert képes volt azt mondani hogy nem létezik 4 j-20 egy képen .

Na majd pont Kínából nem lehet kinézni mikor olyan hajókat építenek amiből az oroszok csak makettet tudnak .
Majd el is hisszük hogy majd pont a 25 tonnás repcsik gyártása fog gondot okozni nekik.

A hajtómű az amiben van lemaradás .

Azért a hajtómű hiány pont elég ok lehet a gyártás lelassulására.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 844
113
j-20a-4x-for-parade-20190712-jpg.568838
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 982
113
Kicsit megvizsgáltam a képet, nem tűnik csalásnak.
.
.
Nem tudom, hogy nézted, de szerintem ez a kép manipulált. Itt csatolok egy erős ránagyitást az eredeti képről, amin a 6 gép repül. A nagyítás random módon felül balról a második gépet mutatja:
.
https://kepkuldes.com/images/79e8a4c7d248d44472d600629adc20c1.jpg
.
Azt egyből látod, hogy az ég egészen máshogy pixeles, mint a gépek, de ami még furcsább, hogy a gépek pixelessége egy furcsa szögletes lépcsőkben és egyenesekben mozogva kapcsolódik az égháttérhez.
.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a kinaiaknak nem lehet 6 ilyen gépe, lehet 60 is, én csak azt mondom, hogy ez a kép szerintem nem frankó.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 982
113
.
.
És ugyanez a megállapitásom érvényes erre a képre is.
.
.
Szintén erős kinagyitás az egyik gép farokrészére és az égboltról kapcsolódásra mögötte, ezt piros vonallal be is rajzoltam, hogy jobban látszódjon. Simán látszik, hogy fura nyílegyenes a pixelesség változása.
.
Persze nyilván véletlen, meg az időjárás, meg a mittudoménmi.... :) :)
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 982
113