[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
mb4a8006.jpg

mb4a8230.jpg

mb4a8551.jpg

khm..van tartása a csajnak :rolleyes:

Nekem egyébként tetszik.
A szakáll meg a borosta kötelező viselet hétköznap vagy szabad borotválkozni?? :D:D:hadonaszos::hadonaszos:
 
H

Hummen23

Guest
Vajon a gyakorló bocskai is le lesz cserélve? Azt mondják 21. századiruházat kell, olyan amit a katona büszkén viselhet.
Sem a promó videóban sem a bemutatón nem jelenítették meg.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Bemutatták a Magyar Honvédség tagjainak új köznapi egyenruháját.

https://infostart.hu/belfold/2019/07/12/uj-divat-a-honvedsegnel


"A következő lépés a díszelgőruházat és az ünnepi ruházat megújítása lesz - közölte Benkő Tibor."

Tehát akkor van (lesz?) egy (vagy több?) köznapi, meg díszelgő, meg még ünnepi szett is...
Erre mégis mi szükség van? Azt hittem, hogy a hadsereg feladata az ország védelme és érdekeinek érvényesítése. Nem pedig divatbemutató, rongyrázás és a pénz pocsékolása hülyeségekre. Vagy eddig rosszul tudtam volna?
Miért nem elég a gyakorló a hétköznapokra, meg egy ceremóniaruházat az ünnepségekre?
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
"A következő lépés a díszelgőruházat és az ünnepi ruházat megújítása lesz - közölte Benkő Tibor."

Tehát akkor van (lesz?) egy (vagy több?) köznapi, meg díszelgő, meg még ünnepi szett is...
Erre mégis mi szükség van? Azt hittem, hogy a hadsereg feladata az ország védelme és érdekeinek érvényesítése. Nem pedig divatbemutató, rongyrázás és a pénz pocsékolása hülyeségekre. Vagy eddig rosszul tudtam volna?
Miért nem elég a gyakorló a hétköznapokra, meg egy ceremóniaruházat az ünnepségekre?
Es a hetköznapokon milyen esemenyeken hasznalnák a gyakorlót. Pl olyan esemenyeken ahol elegansabb lenne egy köznapiban való megjelenés?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
"A következő lépés a díszelgőruházat és az ünnepi ruházat megújítása lesz - közölte Benkő Tibor."

Tehát akkor van (lesz?) egy (vagy több?) köznapi, meg díszelgő, meg még ünnepi szett is...
Erre mégis mi szükség van? Azt hittem, hogy a hadsereg feladata az ország védelme és érdekeinek érvényesítése. Nem pedig divatbemutató, rongyrázás és a pénz pocsékolása hülyeségekre. Vagy eddig rosszul tudtam volna?
Miért nem elég a gyakorló a hétköznapokra, meg egy ceremóniaruházat az ünnepségekre?

Mert ezek is hozzátartoznak a katonasághoz ha tetszik ha nem.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
"A következő lépés a díszelgőruházat és az ünnepi ruházat megújítása lesz - közölte Benkő Tibor."

Tehát akkor van (lesz?) egy (vagy több?) köznapi, meg díszelgő, meg még ünnepi szett is...
Erre mégis mi szükség van? Azt hittem, hogy a hadsereg feladata az ország védelme és érdekeinek érvényesítése. Nem pedig divatbemutató, rongyrázás és a pénz pocsékolása hülyeségekre. Vagy eddig rosszul tudtam volna?
Miért nem elég a gyakorló a hétköznapokra, meg egy ceremóniaruházat az ünnepségekre?
Szerintem meg tök normális, hogy mindenre megvan a maga ruhája a tagnak. Lehet károgni, hogy de hát még ez meg az nincs, de könyörgöm...elkezdtek végre rendberakni valamit,...lehet, hogy ez qrvára ráért volna, de legalább csinálják. Nyilvánvaló, hogy mi mindannyian itt az "első vonal" cuccaival kezdtük volna...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Mert ezek is hozzátartoznak a katonasághoz ha tetszik ha nem.


Hát igen, sajnos az efféle bohóckodás még mindig hozzátartozik...

Szerintem meg tök normális, hogy mindenre megvan a maga ruhája a tagnak. Lehet károgni, hogy de hát még ez meg az nincs, de könyörgöm...elkezdtek végre rendberakni valamit,...lehet, hogy ez qrvára ráért volna, de legalább csinálják. Nyilvánvaló, hogy mi mindannyian itt az "első vonal" cuccaival kezdtük volna...


Félreértesz. Nem azt mondom, hogy ráért volna még, mert más fontosabb. Hanem azt, hogy szerintem en bloc felesleges hülyeség. Akár most, akár később.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Cáfoljatok meg, ha tévedek, de az öltözeteknek fontos szerepük van abban is, hogy mennyire vonzó a fiataloknak a katonai pálya, hogy milyen tekintélyt jelent a Honvédség tagjának lenni, akár a tévében, akár csak egy busz hétköznapi utasaként.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Cáfoljatok meg, ha tévedek, de az öltözeteknek fontos szerepük van abban is, hogy mennyire vonzó a fiataloknak a katonai pálya, hogy milyen tekintélyt jelent a Honvédség tagjának lenni, akár a tévében, akár csak egy busz hétköznapi utasaként.

Persze hogy van.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Félreértesz. Nem azt mondom, hogy ráért volna még, mert más fontosabb. Hanem azt, hogy szerintem en bloc felesleges hülyeség. Akár most, akár később.
Akkor nem értünk egyet, pontosan ezért:
Cáfoljatok meg, ha tévedek, de az öltözeteknek fontos szerepük van abban is, hogy mennyire vonzó a fiataloknak a katonai pálya, hogy milyen tekintélyt jelent a Honvédség tagjának lenni, akár a tévében, akár csak egy busz hétköznapi utasaként.
Pontosan igy van.
Fölöslegesnek érzem az új társasági hacukát-és még ráadásul nevetségesnek és idegennek tartom ezt az újat.Ködvágó meg rajzfilm tányérsapka....
...én,aki rühellem ezt az állitólag "nemzeti" rezsimet (qrvára nem az)...
Szerintem meg pont társaságira ilyen kell. Mondom én aki nem utálom csipőből a jelenlegi -szerintem nemzeti- magyar kormányt, ...és igen, elsőre én is hiányoltam a "magyarosabb jelleget" az új ruhákból.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Akkor nem értünk egyet, pontosan ezért:

"Cáfoljatok meg, ha tévedek, de az öltözeteknek fontos szerepük van abban is, hogy mennyire vonzó a fiataloknak a katonai pálya, hogy milyen tekintélyt jelent a Honvédség tagjának lenni, akár a tévében, akár csak egy busz hétköznapi utasaként."

Pontosan igy van.


Úgy tűnik, hogy ebben nem. Személy szerint én mindig is rühelltem a rongyrázást és a kényelmetlen, célszerűtlen szarokat, amikre az aktuális divat szerint azt hazudják-hazudták, hogy elegáns, stb. És ezzel nem vagyok egyedül.

Tekintélye a ruhának? Lehet hogy én vagyok túl fiatal (közeledvén a 40 felé), de számomra egy ruhának önmagában semmiféle tekintélye nincs. A Honvédségnél rendszeresített gyakorlónak is ugyanannyira lehet "tekintélye", ha társul hozzá a Honvédségről a társadalomban kialakult megfelelő kép, mint bármilyen más ruhának. Ha viszont ez a kép nincs meg a köztudatban (mint ahogy a Rendőrség esetében, mert nagyon sokan bármelyik múltbeli, vagy mostani rendőregyenruha és rendőr láttán csak köpnek egyet...), akkor frakkban, meg cilinderben is parádézhatnak, vagy akár úgy, mint azok a bohóc észak-koreai tisztek a combjukon is kitüntetésekkel, akkor sem lesz semmi respektjük.

Persze ez csupán a személyes véleményem. :)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Tekintélye a ruhának? Lehet hogy én vagyok túl fiatal (közeledvén a 40 felé), de számomra egy ruhának önmagában semmiféle tekintélye nincs.
Én is a 40-hez közeledek, de nekem azért az másképp jön le. Az egész átruházás egyik legnagyobb PR hozadéka a "célközönség" felé való nyitás, azaz a fiatalok felé, a jövő katonája felé. Az ilyeneknek az 'amerika győz' filmek és a kül. lövöldözős játékok alapján van "képük" a katonaságról, mivel már sorktonai szolgálatról is csak hirből hallottak...
Személyszerint én irigykedve néznék arra, aki ebben az új köznapiban mellém állna pl. a buszon.
Persze ez csupán a személyes véleményem:)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Én is a 40-hez közeledek, de nekem azért az másképp jön le. Az egész átruházás egyik legnagyobb PR hozadéka a "célközönség" felé való nyitás, azaz a fiatalok felé, a jövő katonája felé. Az ilyeneknek az 'amerika győz' filmek és a kül. lövöldözős játékok alapján van "képük" a katonaságról, mivel már sorktonai szolgálatról is csak hirből hallottak...
Személyszerint én irigykedve néznék arra, aki ebben az új köznapiban mellém állna pl. a buszon.
Persze ez csupán a személyes véleményem:)
Aztán bemennek és kapnak egy jó tártáskát gyakorló meg nincs...
Egy féle kéne ebből tök felesleges társaságit meg köznapit is csinálni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Persze, értem én mire gondolsz,...de nem is erről beszéltem.
Csak a mai fiatalok pont leszarják a köznapit meg a társaságit, nekik menőn kell kinézni mint a Call of duty-ban, meg a jobb amcsi filmekben és ez meg kurvára hiányzik. Mit kapnak ? Rosszabb esetben tártsákát meg 65M málhagyíkot (ez a gyakoribb), jobb esetben BW málhazsákot (ami 30 éves dizájn) meg valami ótvar málhamellényt ami ha szerencséjük van akkor nem szakad szét és nem valami kínai retek, aztán vagy elköltenek alsóhangon kb száz ezer forintot normálisra vagy hagyják a picsába az egészet.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Csak a mai fiatalok pont leszarják a köznapit meg a társaságit, nekik menőn kell kinézni mint a Call of duty-ban, meg a jobb amcsi filmekben és ez meg kurvára hiányzik. Mit kapnak ? Rosszabb esetben tártsákát meg 65M málhagyíkot (ez a gyakoribb), jobb esetben BW málhazsákot (ami 30 éves dizájn) meg valami ótvar málhamellényt ami ha szerencséjük van akkor nem szakad szét és nem valami kínai retek, aztán vagy elköltenek alsóhangon kb száz ezer forintot normálisra vagy hagyják a picsába az egészet.
Egy kérdés: hivatalosan, irásban hányszor jelezted, hogy pl. a Te felszerelésed nem felel meg vagy korszerűtlen, vagy nem alkalmas a feladat végrehajtásához?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Egy kérdés: hivatalosan, irásban hányszor jelezted, hogy pl. a Te felszerelésed nem felel meg vagy korszerűtlen, vagy nem alkalmas a feladat végrehajtásához?
Tanulmányokat írtam, róla, illetve a szakdolgozatom is ilyen témában készült, olvasták is páran. Illetve 2000-óta 4x próbálták megreformálni a személyi felszerelés rendszert, csak mindegyik próbálkozás érdeklődés hiányában elhalt.
Annyi, hogy a felsővezetésnek ez magasabb prioritás.... Főtisztek is jelezték már páran a dolgot, de nemigen haladt még úgy sem előre...
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
... a ....felszerelésed nem felel meg vagy korszerűtlen, vagy nem alkalmas a feladat végrehajtásához?
Elég baj, ha ezt nem tudják, elég lenne pár fórumra benéznie az illetékeseknek... Vagy látni, hogy sokan maguknak veszik. Nem hiszem, hogy ezt "alulról jövő kezdeményezés" szinjén kell megoldani. Ha a vezetés érzékeli, hogy gond van (sok a saját beszerzésű cucc), akkor lépjen.