[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 614
113
"A következő lépés a díszelgőruházat és az ünnepi ruházat megújítása lesz - közölte Benkő Tibor."

Tehát akkor van (lesz?) egy (vagy több?) köznapi, meg díszelgő, meg még ünnepi szett is...
Erre mégis mi szükség van? Azt hittem, hogy a hadsereg feladata az ország védelme és érdekeinek érvényesítése. Nem pedig divatbemutató, rongyrázás és a pénz pocsékolása hülyeségekre. Vagy eddig rosszul tudtam volna?
Miért nem elég a gyakorló a hétköznapokra, meg egy ceremóniaruházat az ünnepségekre?
Szerintem a könnyűipart akarják újraéleszteni, kell egy varroda ami hazai és pont. Az, hogy ez a varroda éppen a honvédség könnyebben előállítható ruházatával/ruhatárával indítja a termelést az mellékes, ha ez a varroda valahonnan leakaszt 2 éven belül ~40-60 varrónőt és kiszolgáló személyzetet akkor már előrébb van az iparunk és a honvédjeink is ruházattal.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Nem hiszem, hogy ezt "alulról jövő kezdeményezés" szinjén kell megoldani. Ha a vezetés érzékeli, hogy gond van (sok a saját beszerzésű cucc), akkor lépjen.
A lehetőségekre voltam kiváncsi, ill. hogy alulról vannak-e jelzések és hogy reagálnak-e rá. Ha csak tűrsz és sajnáltatod magad...ne csodálkozz. Akkor odafent is azt hiszik, hogy lent minden ok.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
A lehetőségekre voltam kiváncsi, ill. hogy alulról vannak-e jelzések és hogy reagálnak-e rá. Ha csak tűrsz és sajnáltatod magad...ne csodálkozz. Akkor odafent is azt hiszik, hogy lent minden ok.
Ne játszuk már, hogy Rákosi elvtárs ha tudná, hogy szar nekünk akkor biztos nem hagyná... Ez akkor is kamu volt meg most is az.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Szerintem a könnyűipart akarják újraéleszteni, kell egy varroda ami hazai és pont. Az, hogy ez a varroda éppen a honvédség könnyebben előállítható ruházatával/ruhatárával indítja a termelést az mellékes, ha ez a varroda valahonnan leakaszt 2 éven belül ~40-60 varrónőt és kiszolgáló személyzetet akkor már előrébb van az iparunk és a honvédjeink is ruházattal.

A TMK/2013M meg a 2015M szerencsétlenkedés után biztos ez?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 614
113
A TMK/2013M meg a 2015M szerencsétlenkedés után biztos ez?
Szerintem valami belső könnyűipart ami nem összeszerelésen alapszik össze kellene hozni, szőrmeiparból tudok kiindulni, mert ahonnan származom település ott volt egy elég nagynak mondható komplexum, amit úgy privatizáltak, hogy heti 5-10 milliós bevétele volt a 90-es években (itt a heti meg a 90-es éveken van a hangsúly) devizában és forintban vegyesen folyt be a pénz (oroszok/törökök/olaszok voltak a fő vásárlók dollárt hoztak, csak a belső piaci felvásárlók fizettek forintban, olaszoknak át is játszották szépen akik bezáratták pár év után), első kézből tudom mert nagyapám volt az aki tudta, hogy hétvégén mennyi pénz van a páncélszekrényben, mivel mindig péntek este jöttek felvásárolni és a bank akkor már nem volt, ezért hétfőig a telephelyen volt a pénz.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Ne játszuk már, hogy Rákosi elvtárs ha tudná, hogy szar nekünk akkor biztos nem hagyná... Ez akkor is kamu volt meg most is az.
:eek:
Na jó, ...majd emlékeztetlek rá.
A múltkor pont Te mondtad, hogy nincs köznapi, vagy szar, stb. ...
Szerintem csak szimplán annyira kényelmetlen volt, hogy nem hordták.
Hát én már az MHP-n sem sok emberen láttam köznapit.
Dudi reakciója szerint meg az egyik leginkább használt öltözék lenne - ha normális lenne.
Nekem -igy kívülről- szükségesnek és kívánatosnak tűnik egy normális ilyen gönc,...lehet Te belülről másképp látod. Ennyi.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
:eek:
Na jó, ...majd emlékeztetlek rá.
A múltkor pont Te mondtad, hogy nincs köznapi, vagy szar, stb. ...


Dudi reakciója szerint meg az egyik leginkább használt öltözék lenne - ha normális lenne.
Nekem -igy kívülről- szükségesnek és kívánatosnak tűnik egy normális ilyen gönc,...lehet Te belülről másképp látod. Ennyi.
Dudinak nincs és sosem hordta, én viszont tudom, hogy milyen mivel van. Meg dudi nemigen mászkál ott ahol hordanak ilyesmit. A mostaninak a szabása meg az anyag minőség csapnivaló(az ing olyan mint ha zacskót húznál . Nem lenne gond ezzel ha ésszerűsítve lenne pl tényleg minek a köznapi mellett a társasági is külön és jelenleg úgy, hogy se gyakorló se személyi felszerelés ehhez kéne legutoljára nyúlni.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and arcas

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Egy volt kollégám mondta még két hónapja, hogy Récselé az üzlet egy barátnője/üzlettársa neve alatt a ruhaüzlet. A katonák (főtiszt haverjai) szerint nem kényelmesek, szar anyagból vannak. Nekem tetszik a sapka és a sapkarózsa kivételével. Kiváncsian várom a seregben szolgálók véleményét a gyakorlati tapasztalatok alapján, de úgy olvastam itt korábban, hogy most inkább málhamellény, rendes málhazsák, tártáska, és egyéb felszerelésre lenne szükség. Az ipari háttérre visszatérve, évente gyakorló ruha tízezres nagyságrendben nem lehet rossz biznisz.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Egy volt kollégám mondta még két hónapja, hogy Récselé az üzlet egy barátnője/üzlettársa neve alatt a ruhaüzlet. A katonák (főtiszt haverjai) szerint nem kényelmesek, szar anyagból vannak. Nekem tetszik a sapka és a sapkarózsa kivételével. Kiváncsian várom a seregben szolgálók véleményét a gyakorlati tapasztalatok alapján, de úgy olvastam itt korábban, hogy most inkább málhamellény, rendes málhazsák, tártáska, és egyéb felszerelésre lenne szükség. Az ipari háttérre visszatérve, évente gyakorló ruha tízezres nagyságrendben nem lehet rossz biznisz.
Annyit egy évben kb 1990-ben rendeltek utoljára...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Én is a 40-hez közeledek, de nekem azért az másképp jön le. Az egész átruházás egyik legnagyobb PR hozadéka a "célközönség" felé való nyitás, azaz a fiatalok felé, a jövő katonája felé. Az ilyeneknek az 'amerika győz' filmek és a kül. lövöldözős játékok alapján van "képük" a katonaságról, mivel már sorktonai szolgálatról is csak hirből hallottak...

A fiatalokat és különösen a játékokon és az amcsi háborús filmeken szocializálódott és a katonáskodás iránt jelentős részben emiatt érdeklődő részüket eléggé hidegen hagyja a "köznapi" és hasonló cuki rucikák. Nekik (és ebben osztozom az igényeikkel) az elérhető legmodernebb, "leghightechebb" eszközök és felszerelés, korszerű, magas szintű kiképzés, jó fizetés és olyan elöljárók kellenek, akik profik, akik (jó) példát tudnak mutatni és akikről tudják, hogy lehet számítani rájuk (és a tudásukra) akkor is, ha éles helyzetbe kerülnek.

Személyszerint én irigykedve néznék arra, aki ebben az új köznapiban mellém állna pl. a buszon.
Persze ez csupán a személyes véleményem:)

Nos, én akkor néznék irigykedve rájuk, ha olyan katonákat látnék, akikről tudom, hogy a rendszer megbecsüli őket, és ez a megbecsülés mind kiképzésben, mind anyagiakban, mind életpályamodellben, mind a személyi felszerelésükön (megfelelő mennyiségű korszerű éjjellátó, vagy kombinált termó-éjjellátó, korszerű védősisak, málhamellény, védőmellény, hátizsák, stb. mindenkinek) is meglátszana. A Bren 2, az új bakancsok és a többi mostani beszerzés jó kezdet, de még nagyon az elején jár a dolog.

Szerintem a könnyűipart akarják újraéleszteni, kell egy varroda ami hazai és pont. Az, hogy ez a varroda éppen a honvédség könnyebben előállítható ruházatával/ruhatárával indítja a termelést az mellékes, ha ez a varroda valahonnan leakaszt 2 éven belül ~40-60 varrónőt és kiszolgáló személyzetet akkor már előrébb van az iparunk és a honvédjeink is ruházattal.

Lehetséges. De nem tartom túl jó ötletnek ezen a módon.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
A vérbalosoknak valahogy mindig van szegről-égről egy fideszes ismerősük. :D :D
A narancsködös tekintettel mindenkit vérbalosnak látsz, aki nem dicsőíti a fidesz minden intézkedését. Te nem vér-, inkább agybajosnak tűnsz a hozzászólásaid alapján.