[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ha már így belejöttél a billentyűzeted ilyen intenzív használatába és még be is illesztetted ide, én kérnélek, hogy a véleményedet oszt meg velünk az alábbi témakört illetően, már a korábban is a béke megrögzött hívenkénti viselkedéseddel.

"A USS Liberty megtámadása"

"Válaszokat szeretnének az amerikai kémhajó túlélői"


https://mult-kor.hu/cikk.php?id=17688

https://konteo.blogrepublik.eu/2011/03/17/a-uss-liberty-megtamadasa/

Ezt sem hagyd ki. :)

http://real.mtak.hu/80313/1/2011_1_berki.pdf

Csak ezeket azért linkeltem, hogy a korábban általad leírtakhoz kapcsolhass, mer csak így ér valami részeredményt. :)

Tuti van még bőven a témakörben és lepjél meg [ :) ], várom a válaszodat. :)



TE FIGYU !
EZ MOST HOGY JON A TOPICTEMAHOZ? TUDOD iran !!! vAGY SZIMPLAN VALAMI ERZEKENY PONTOT ERINTETTEM?
AMUGY UGYES GYEREK VAGY HOGY TUDSZ LINKELNI , ESETLEG ONALLO GONDOLATOK IS AKADNAK?
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
TE FIGYU !
EZ MOST HOGY JON A TOPICTEMAHOZ? TUDOD iran !!! vAGY SZIMPLAN VALAMI ERZEKENY PONTOT ERINTETTEM?
AMUGY UGYES GYEREK VAGY HOGY TUDSZ LINKELNI , ESETLEG ONALLO GONDOLATOK IS AKADNAK?
Az fírkádra reagáltam, és senki nem jelezte, hogy ide írjad a válaszodat, ami nincs. Valamint nem kell kiabálnod és ezeket és a korábbiakat is lassan írtam, hogy megértsed, de egy1értelmű, hogy érted, a reakciódból kitűnik. :D

Más.

Bizonytalan lett USA ?

 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Olajszállító hajóval a tengeren....

Ezt ugy gondolod hogy egy magantankersutyiban beuszik valamely allam terminaljahoz ott sutyiban raveszi a tolohajokat hogy toljak ot a csocsre, majd sutyiban feltolti magat ( cca 24 oras folyamat "ezer \" kamera megfigyelese alatt ) majd ismet radumalva a tolohajokat sutyiban kihajozik es irany a nyilt ocean .

Valahogy igy gondoltad?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
"Irán állítása szerint a lefoglalt hajó üzemanyagot csempészett. A történés főleg annak fényében meglepő, hogy az Egyesült Államok a napokban fejezte ki közeledési szándékát Teherán felé. Nagyságrendileg 1 millió liter üzemanyag, azaz 6200 hordó kerülhetett így lefoglalásra.

Az esemény főleg azután furcsa, hogy az elmúlt vasárnap ugyanez a hajó tűnt el nyomtalanul a Hormuzi-szorosban. Az irániak azt állítják, hogy megmentettek egy meghibásodott hajót, mely vészjelzést adott le."


Az irani rezsim barmire hajlando egy amerikai korlatozott csapsert. Kell neki hogy a repedezo hatalmat megszilarditsa ujra.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Erről a közeledési szándékról lemaradtam, mire utalsz pontosan?


"Irán állítása szerint a lefoglalt hajó üzemanyagot csempészett. A történés főleg annak fényében meglepő, hogy az Egyesült Államok a napokban fejezte ki közeledési szándékát Teherán felé. Nagyságrendileg 1 millió liter üzemanyag, azaz 6200 hordó kerülhetett így lefoglalásra.

Az esemény főleg azután furcsa, hogy az elmúlt vasárnap ugyanez a hajó tűnt el nyomtalanul a Hormuzi-szorosban. Az irániak azt állítják, hogy megmentettek egy meghibásodott hajót, mely vészjelzést adott le."


Az irani rezsim barmire hajlando egy amerikai korlatozott csapsert. Kell neki hogy a repedezo hatalmat megszilarditsa ujra.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Ezt ugy gondolod hogy egy magantankersutyiban beuszik valamely allam terminaljahoz ott sutyiban raveszi a tolohajokat hogy toljak ot a csocsre, majd sutyiban feltolti magat ( cca 24 oras folyamat "ezer \" kamera megfigyelese alatt ) majd ismet radumalva a tolohajokat sutyiban kihajozik es irany a nyilt ocean .

Valahogy igy gondoltad?
Nem ez olaj lopas amit leirsz. A csempeszes az mas. /ahhoz hogy csempessz nem kell lopott arunak lennie./
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Erről a közeledési szándékról lemaradtam, mire utalsz pontosan?


Nem a kozeledes volt a fo mondanivalom hanem hogy egy az iraniak altal is veszjelzeseket ado "megmentett" hajot foglaltak vegul le. Alitolag iranbol hajozott ki de maig tisztazatlan ki a tulaj . Az hogy csempeszett volna a ladik kizart. Az olajkitermeles finomitas allami monopolium. Ellophatsz ott is mint barhol mondjuk egy kamionnyi uzianyagot de nem 1 millio hordonyit. Azt csak es kizarolag allami engedelyel es aszisztalassal lehetett beletolteni. Szerintem ez a hajo volt az amihez hozzafertek azutan hogy a Britek elkaptak az o tankeruket. Tudjak hogy kie lehet ( nana hogy tudjak mert az rendelte meg es fizette ki az uzianyagot) es annak probalnak keresztbe tenni. Valszeg nem UK vagy USA a tulaj hanem valamelyik szovetseges orszag.

De csak tippelek.

Tovabbra is tartom hogy iran mindent elkovet hogy tamdas erje. Szerintem a fegyverhasznalatig is elmennek majd csak hogy rajuklojenek az amik.

Olyan szinten repedezett a rendszer iranban hogy mar a propaganda tatja csak ugy ahogy ossze. Rendszeresek az irani "movie maker" latogatasok amikor a Hormuzin nyugati hajo kel at. Nem csak USN de UK AU korabban Japan barmelyik nyugati. A "movie maker" csapat ket hajobol all. Egy Korvett vagy raketakkal felszerelt FPB bol es egy nagyobbacska motorcsonakbol. A korvett kozelmegy a nyugati hadihajohoz koroz korulotte par tiz meteren belul imitalja hogy neki akar menni kozben a tengereszek kint allnak a felso fedelzeten es integetnek meg kiabalnak farszi nyelven hogy "takarodjak innen vagy megbanjatok" tartalmu szovegeket. Ezeket veszik fel a masik hajorol kameraval es megy az irani nepnek a propaganda hogy milyen fasza es rettenetes is az irani hadero hogy menekulnek tole a nyugati hajok.

RENDSZERES ! HA NYUGATI HADIHAJO KEL AT AKKOR SZINTE MAJDNEM MINDEN ESETBEN MEGY A CIRKUSZ.

Par eve mikor en is ott jartam akkor velunk is eljatszottak mikor befele hajoztunk az obolbe (Bahrein) de akkor ez meg csak ritka eset volt. Ma mar folytatasos teleregeny lett belole .
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
A lopas es a csempeszet ket kulon dolog... Te lopasrol beszelsz es csempeszetnek akarod beallitani... A csempeszet nem lopas... A lopas nem csempeszet./es azert kevered hogy aztmondhasd hogy kizart./ez olyan mint a sulyos testi sertes es a markecolas pl / nem ugyan az.../nagyon nem./
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem ez olaj lopas amit leirsz. A csempeszes az mas. /ahhoz hogy csempessz nem kell lopott arunak lennie./

Ahogy irtam itt 1 millio hordo uzianyagrol van szo amit megrendelesre az irani allami szervek cegek toltottek fel arra a hajora. A tankhajo is irani kikotoi engedelyelhajozott ki. Enelkul es a tolohajok nelkul mozdulni sem tudnak ott . Az egesz tortenet santit.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Ahogy irtam itt 1 millio hordo uzianyagrol van szo amit megrendelesre az irani allami szervek cegek toltottek fel arra a hajora. A tankhajo is irani kikotoi engedelyelhajozott ki. Enelkul es a tolohajok nelkul mozdulni sem tudnak ott . Az egesz tortenet santit.
Igen es. Kifizette az olajat. Feltoltottek. Baszott vamotfizetni hogy kivigye az orszagbol. Mi itt a problema? Nem lopas csempeszet. Vamdijak meg nem fizetese.ha az olajat se fizette vilna ki lopas is lett volna nagy ertekbe. Ha a hajo is lopott lett volna vagy tisztazatlan hatteru akkor meg kalozkodas. De csak kiviteli vamott nem fizettek igy csempeszet.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Csempesz hajok es csempesz aru lefoglalasa teljesen jogos. /es valoszinuleg azert volt irani a szemelyzet hogy irani hajonak alitsak be magukat /valamilyen trukkel atlajstromozas radioba vagy barmi.../ mivel az irani tankereknek nem kell kiviteli vamot fizetni. /mert ok iraniak es az irani allam engedmenyt tesz. /megteheti./ nem tilos.