[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Különben, szerintem nem a háborúért megy a kártyacsata..... Nem lennék meglepve, ha Trump úgy egy hónap múlva bejelentené mellékesen, hogy megállapodtak Iránnal. Csak azt ő tenné, nem Obama. Csak ő és nem a demokraták! A britek meg úgyis azt teszik, amit a gazdi füttyent.... mi és a többi meg szintén.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Irán közlése szerint hatóságai azért foglalták le előző nap a Hormuzi-szorosban a Stena Impero brit tartályhajót, mert balesete volt egy iráni halászhajóval. Az iráni halászhajó vészjelzést adott le, de a Stena Impero nem vett erről tudomást - közölte Allahmorad Afifipur, Hormuzgán tartomány kikötői és tengeri hatóságának vezetője szombaton a Farsz hírügynökséggel. A brit hajó legénységének mind a 23 tagja jelenleg a bandar-abbászi kikötőben van hajóján, és az eset kivizsgálásának végéig ott marad - tette hozzá. Arról nem számolt be, hogy milyen baleset történt.
Teherán magyarázatot adott arra, miért foglalták le a brit tankert


Egyre keményebben fenyegetőzik az USA és Irán, a katonai konfliktus veszélye nő. A két fél már harcolt egymás ellen a Hormuzi-szorosban, amely a világ egyik legfontosabb kereskedelmi vízi útvonala.
Ne játsszon az oroszlán farkával, mert örökre bánni fogja – intette Hasszán Rohani iráni elnök az USA-t. Az amerikaiaknak tudniuk kell, hogy a háború Iránnal a háborúk legrosszabbika – tette hozzá nemrég Teheránban diplomaták előtt. De Donald Trump amerikai elnököt sem kell félteni, ha szájkaratézni kell. Egy háború Iránnal rövid lesz, és olyan, amilyet a perzsa állam a történelme során még nem élt át – fenyegetőzött. Hónapok óta éleződik a feszültség az USA és Irán között, miközben bizarr módon mindkét fél azt bizonygatja, hogy nem akar háborút. Ennek ellenére tovább folyik a piszkálódás, az USA mintha tengeri szövetséget akarna létrehozni Teherán ellen, iráni katonai csónakok pedig a Hormuzi-szorosban egy brit tankerhajót próbáltak feltartóztatni. A legújabb vészjosló fejlemény, hogy az amerikaiak lelőttek egy drónt, amely megközelítette egy hadihajójukat.
Könnyen rossz vége lehet az amerikai-iráni acsarkodásnak
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ezt a "hagyjak mar beken Irant" szoveget azert erdemes atgondolni annak fenyeben hogy Iran ( a mostani) szuletesenek elso percetol azon van hogy exportalja a sajat kis forradalmat rendszeret es uralmat ahova csak tudja. Ma is ott van Jemenben Sziriaban.Folyamatosan felforgato tevekenyseget vegez Bahreinben Irakban Szaudiban Jordaniaban . Izraelt evtizedek ota elakarja torolni ez a "bekes nemzet hagyjak mar beken"

Iran akkor hagyja csak ezta fajta viselkedest abba amikor rakenyszeritik. Pl Izrael ellen sem kene haboruznia. Kolthetne azt a penzt a gazdasagara lenne helye a penznek de o inkabb haboruzni akar.
 

Groove

Well-Known Member
2017. október 3.
90
271
53
Ezt a "hagyjak mar beken Irant" szoveget azert erdemes atgondolni annak fenyeben hogy Iran ( a mostani) szuletesenek elso percetol azon van hogy exportalja a sajat kis forradalmat rendszeret es uralmat ahova csak tudja. Ma is ott van Jemenben Sziriaban.Folyamatosan felforgato tevekenyseget vegez Bahreinben Irakban Szaudiban Jordaniaban . Izraelt evtizedek ota elakarja torolni ez a "bekes nemzet hagyjak mar beken"

Iran akkor hagyja csak ezta fajta viselkedest abba amikor rakenyszeritik. Pl Izrael ellen sem kene haboruznia. Kolthetne azt a penzt a gazdasagara lenne helye a penznek de o inkabb haboruzni akar.
Ezt a "Amerika jót akar" szoveget azert erdemes atgondolni annak fenyeben hogy Amerika ( a mostani) szuletesenek elso percetol azon van hogy exportalja a sajat kis forradalmat rendszeret es uralmat ahova csak tudja. Ma is ott van MINDENHOL. Folyamatosan felforgato tevekenyseget vegez MINDENHOL. Oroszországot (hehehehe) ota elakarja torolni ez a "Amerika jót akar"

Amerika akkor hagyja csak ezta fajta viselkedest abba amikor rakenyszeritik. Pl Mndenki ellen sem kene haboruznia. Kolthetne azt a penzt a gazdasagara lenne helye a penznek de o inkabb haboruzni akar.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Amerika akkor hagyja csak ezta fajta viselkedest abba amikor rakenyszeritik. Pl Mndenki ellen sem kene haboruznia. Kolthetne azt a penzt a gazdasagara lenne helye a penznek de o inkabb haboruzni akar.
Amerikának azért kell háborúznia és fenntartania saját hegemóniáját mert túl távol van a középpontól, tulajdonképpen amerikai kontinens egy sziget amit így nagyon könnyen el lehetne szigetelni mindenkitől. Amerika ezt nem akarja (ami érthető), ezért megtesz minden azért, hogy ő legyen a középpont.
Divide et impera, és ezt mindenhol IS el kell játszania nehogy véletlen valaki gondolkodjon.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Tudjátok miért foglalták le az angol hajót egyálltalán? Nagyon egyszerűen elkövették azt a hibát hogy amikor az iráni nagyforgalmú cstornarészbe értek kikapcsolták a transzporterüket. Barmok. Azt hitték nem látják, érzékelik a helyzetüket. Egyszerre kiszúrták őket, persze ezt a média nem fogja nagydobra verni. Pedig azon a helyen súlyos hajózási hiba.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Tudjátok miért foglalták le az angol hajót egyálltalán? Nagyon egyszerűen elkövették azt a hibát hogy amikor az iráni nagyforgalmú cstornarészbe értek kikapcsolták a transzporterüket. Barmok. Azt hitték nem látják, érzékelik a helyzetüket. Egyszerre kiszúrták őket, persze ezt a média nem fogja nagydobra verni. Pedig azon a helyen súlyos hajózási hiba.
Most akkor mégsem balesetet okoztak?? El kéne már dönteni.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Hát ez az. Megy a cirkusz, mi meg beszopjuk, hogy itt tényleg valamiféle küzdelemről van szó. Küzdeni azért kellene, hogy kiszabaduljunk a szellemi középkorból, és testvérként nézzünk a másik emberre, népre, vallásra. Nem hiszem el, hogy pár tucat eltorzult materialista manipulátor kedvéért, akik a szigeteikről tologatják sakkbábuként az országokat, képesek lennénk ismét beleugrani egy globális konfliktusba. Talán ők sem hiszik.Ráadásul az egyfajta megtisztulást is hozna, illetve hatalmi átrendeződést, tehát kockázatos. Ezért kell fűteni ezeket a lokális műbalhékat, mi a jólétben fogyasztó konzumidióták mozizunk, akinek nincs vásárlóreje az meg megdögölhet elpuffogtatva a méregdrága fegyvereket, valami debil vallási vagy nemzeti ideológia nevében. Semmi köze az egésznek a nemzethez, valláshoz, ez a mese. Abból is látszik hogy most már egy az egyben idióta ripacsok, Tillák állnak a kamerák előtt. Trump, Boris Johnson, Juncker, Kim, a cionista barmok, a pontagyú fundamentalista muzulmánok, a kiüresedett keresztények, a nemzeti radikális inkvizítorjelöltek, az ultraliberális moslék élére állók, ezek nem döntenek semmiről ezek kutyák, biorobotok, elugrálják a szerepüket oszt jó napot. Vannak még az önálló ambíciókkal rendelkező erős emberek, Putyin, Erdogan meg vezérünk is, majd a történelem megítéli mit tettek, de sokaknak vonzóbbak mint a bohócok, az ő valódi kockázatuk abban rejlik, hogy mire kiépítik a totális rendszerüket meg is öregszenek, a helyükre meg jöhet egy őrült akinek a kezében ezek a rendszerek igazi elnyomó gépezetté válnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ezt a "Amerika jót akar" szoveget azert erdemes atgondolni annak fenyeben hogy Amerika ( a mostani) szuletesenek elso percetol azon van hogy exportalja a sajat kis forradalmat rendszeret es uralmat ahova csak tudja. Ma is ott van MINDENHOL. Folyamatosan felforgato tevekenyseget vegez MINDENHOL. Oroszországot (hehehehe) ota elakarja torolni ez a "Amerika jót akar"

Amerika akkor hagyja csak ezta fajta viselkedest abba amikor rakenyszeritik. Pl Mndenki ellen sem kene haboruznia. Kolthetne azt a penzt a gazdasagara lenne helye a penznek de o inkabb haboruzni akar.


Ha visszaolvasol akkor lathatod hogy sosem azt irtam hogy amerika a jo es iran vagy oroszorszag a rossz hanem hogy CSAK A KISSEBBIK ROSSZ !!!
Hogy mennyire igy van azt szerintem orosz viszonylatban nem kene magyarazni mert hat szenvedtunk tole eleget mig Irani viszonylatban eleg megnezni mire tartanak bennunket is es ha sorra kerulunk mi veleunk a celjuk . Es mindezt nyiltan. Most ha lehet valasztani akit tamogatok akkor nekem sem az orosz sem az irani forradalom exportja messze nincs annyira szimpatikus mint az USA demokracia exportja. Nezd meg mire ment az USA demokracia exportal Japan Nemetorszag es mire mentek az orosszal a Magyarok Romanok Szlovakok stb?

Neked melyik tunik jobbnak ?
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Gillette vagy Wilkinson borotva tűnik jobbnak?
Ízlés kérdése. Nincs több boldog ember és több kultúra, civilizáció a USÁban mint Oroszországban vagy Iránban, és abban sem vagyok biztos, hogy egy kulturált, civilizált, boldog ember ma jobban tudna érvényesülni bármelyikben. Szerintem nincs kisebbik rossz, de a nagyobb rosszat nagyobb hatalmánál fogva jelenleg az USA által lehet elkövetni. Amúgy értem, és elfogadom, hogy miért mondod, és ha igaz lenne az illúziód, ami még az USA mellé állít, akkor egyet is értenék.


Ha visszaolvasol akkor lathatod hogy sosem azt irtam hogy amerika a jo es iran vagy oroszorszag a rossz hanem hogy CSAK A KISSEBBIK ROSSZ !!!
Hogy mennyire igy van azt szerintem orosz viszonylatban nem kene magyarazni mert hat szenvedtunk tole eleget mig Irani viszonylatban eleg megnezni mire tartanak bennunket is es ha sorra kerulunk mi veleunk a celjuk . Es mindezt nyiltan. Most ha lehet valasztani akit tamogatok akkor nekem sem az orosz sem az irani forradalom exportja messze nincs annyira szimpatikus mint az USA demokracia exportja. Nezd meg mire ment az USA demokracia exportal Japan Nemetorszag es mire mentek az orosszal a Magyarok Romanok Szlovakok stb?

Neked melyik tunik jobbnak ?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Groove

Well-Known Member
2017. október 3.
90
271
53
Ha visszaolvasol akkor lathatod hogy sosem azt irtam hogy amerika a jo es iran vagy oroszorszag a rossz hanem hogy CSAK A KISSEBBIK ROSSZ !!!
Hogy mennyire igy van azt szerintem orosz viszonylatban nem kene magyarazni mert hat szenvedtunk tole eleget mig Irani viszonylatban eleg megnezni mire tartanak bennunket is es ha sorra kerulunk mi veleunk a celjuk . Es mindezt nyiltan. Most ha lehet valasztani akit tamogatok akkor nekem sem az orosz sem az irani forradalom exportja messze nincs annyira szimpatikus mint az USA demokracia exportja. Nezd meg mire ment az USA demokracia exportal Japan Nemetorszag es mire mentek az orosszal a Magyarok Romanok Szlovakok stb?

Neked melyik tunik jobbnak ?
Nem, nem!
Nem jó a kérdés. És a hozzáállás sem.
Nincs olyan, hogy "CSAK A KISSEBBIK ROSSZ"- at "tamogatok". Semilyen rosszat nem szabad támogatni. Önállóságra kell törekedni!
Én veled ha fizetnének sem szeretnék eszmét cserélni, szóval...
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Most akkor mégsem balesetet okoztak?? El kéne már dönteni.


Az egesz a Perzsak hazugsaga. Eloszor is a tankernak mivel o a nagyobb elsobbsege van a halaszhajoval szemben. A halaszhajonak kell kiternie ha ugy jon. Az mas m kerdes ha a halaszhajo "veletlen" pont ugy manoverezik hogy utkozes legyen. Ha a halaszhajo " veletlen" pont irani es ha "veletlen" pont ott van egy irani jarorhajo.

Tudtommal a Brit tanker nem adott le veszjelzest sem balesetre sem egyebb havariara. Ezert is bukkant fel hirtelen a halaszhajos verzio.

Azon sem csodalkoznek ha a jelado kikapcsolasa "veletlen" azutan tortent volna miutan az iraniak a fedelzetre szaltak. Az egesz buzlik megint.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Gillette vagy Wilkinson borotva tűnik jobbnak?
Ízlés kérdése. Nincs több boldog ember és több kultúra, civilizáció a USÁban mint Oroszországban vagy Iránban, és abban sem vagyok biztos, hogy egy kulturált, civilizált, boldog ember ma jobban tudna érvényesülni bármelyikben. Szerintem nincs kisebbik rossz, de a nagyobb rosszat nagyobb hatalmánál fogva jelenleg az USA által lehet elkövetni. Amúgy értem, és elfogadom, hogy miért mondod, és ha igaz lenne az illúziód, ami még az USA mellé állít, akkor egyet is értenék.


Az emberek ma is tudjak melyik akisebbik rossz. Nem az USA bol vagy az EU bol emigralnanak tomegevel az oroszokhoz hanem forditva. Ha tehetnek. Ahogy Mexikonak is vannak elonyei de megis az USA a kisebbik rossz szinte valamennyi mexikoinak.

Bizony van kisebbik rossz. Anno mi is tudtuk meg a szoci alatt hol jobb az elet es a szoci rendszergazdak is ezert emeltek keritest es aknazarat a nyugati hatarra. Nem azert hogy a gaz nyugatiak ne tudjanak tomegevel ide bejonni hanem hogy ne hagyja ott az orszagot mindaz aki a kisebbik rosszat valasztana.

Ma sincs mashogy. Eszak Korea vagy Magyarorszag . Szerinted melyik a jobb elhetobb hely ?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Tudjátok miért foglalták le az angol hajót egyálltalán? Nagyon egyszerűen elkövették azt a hibát hogy amikor az iráni nagyforgalmú cstornarészbe értek kikapcsolták a transzporterüket. Barmok. Azt hitték nem látják, érzékelik a helyzetüket. Egyszerre kiszúrták őket, persze ezt a média nem fogja nagydobra verni. Pedig azon a helyen súlyos hajózási hiba.


Ilyet senki nem csinal arra fele. Plane nem azon a reszen. Ez valami olyan lenne mintha azt mondanad hogy " a hulye pilota leszallas kozben becsukta a szemet" A transzponder alapjan mar szaz ezer merfoldekre lehet latni hogy jon a hajo es milyen nemzetisegu fajtaju stb. Annak hogy ott a szoros kozepen kapcsolja ki semmi de semmi ertelme nincs. Nincs az a biztosito tarsasag akivel szerzodes tudnanak kotni egy ilyen eset utan. Vagy ha igen akkor baromi nagy felarral. Ott egymas seggebe ernek a tankerek. Az a rendszer nem csak kijelzi de a hajo iranyitasi rendszere azalapjan megtervezi a hajo utvonalat sebesseget manovereit.

Ha kikapcsoltak ( es valszeg kikapcsolatak ) akkor azt a mar a fedelzeten levo iraniak tettek vagy azok parancsara. Ne feledd eloszor azt mondtak hogy baleset erte a hajot es ok segiteni mentek. Aztan lett belole egy version 1.2 mar kikapcsolt jeladovel meg halaszhajoval.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem, nem!
Nem jó a kérdés. És a hozzáállás sem.
Nincs olyan, hogy "CSAK A KISSEBBIK ROSSZ"- at "tamogatok". Semilyen rosszat nem szabad támogatni. Önállóságra kell törekedni!
Én veled ha fizetnének sem szeretnék eszmét cserélni, szóval...


Mutass nekem csak egy olyan orszagot amelyikben semilyen rossz hiba bun nincs. Csak egyet !!!
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 156
113
Fontos mindig betenni az idióta EUTV-t. Nem áll másból, mint hazugságból. Nem az EU állampolgárok érdekeit képviseli. Egyre jó, a csekélyértelmű nézők agyának zsugorítására, ami -látom- sikerrel jár. Én szeretnék kimaradni abból a betegségből, amiben szenvedsz, így kérlek, ne tüsszentsd rám a szellemleépítő bacilusaidat. :)

Az én szemem épp az Euronews nyitotta fel. Na nem úgy, hogy vaklégy maradtam... 2014-ben a legfrissebbnek tűnő ukrajnai hírek onnan jutottak el hozzám. Aztán egy - két nap és jöttek a más hírforrások más szemszögű, de ugyanarról a konkrét eseményről szóló hírei. És szépen fokozatosan kiismertem az Euronews ferdítéseit. Ma már jókat nevetek a szándékosan uszító megfogalmazásokon, szánalmas hangulatkeltéseken. Python nem hiszem, hogy meggyőződéses Euronews fan lehet, csak mivel ez magyar nyelvű, de mégis külföldi forrás, ami naprakészen foglalkozik a témával, hát beteszi.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
Szerinted mennyi civil halt meg az USA miatt?
Az uccsó harminc évben? Közvetlenül akiket lebombáztatok, meg tomahawkoztatok megáll szerintem százezres nagyságrendben.

Irak, Szíra, Afgán és Líbiai kavarás után akik közvetetten ez miatt haltak éhen/szomjan, belső polgárháború áldozata lett, az már milliós tétel. Ebben nincsenek benne azok a szintén nem kevesek, akiket a szankciózós játékaitok miatt halasztottatok éhen mondjuk É-Koreában, Venezuelában, vagy épp Iránban.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az uccsó harminc évben? Közvetlenül akiket lebombáztatok, meg tomahawkoztatok megáll szerintem százezres nagyságrendben.

Irak, Szíra, Afgán és Líbiai kavarás után akik közvetetten ez miatt haltak éhen/szomjan, belső polgárháború áldozata lett, az már milliós tétel. Ebben nincsenek benne azok a szintén nem kevesek, akiket a szankciózós játékaitok miatt halasztottatok éhen mondjuk É-Koreában, Venezuelában, vagy épp Iránban.

szoval mennyi ???