[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
A bolondabbja lehet, de nem hinném, hogy ez ennyire jellemző lenne.
De, sajnos. Évekig beszélgettem szombatonként 3 órát egy lengyel villamosmérnökkel. Ő értelmes volt, repülés volt a hobbija, jól ment neki, de röhögött a saját népe butaságán. Én sírok. Kínszenvedés velük dolgozni vagy beszélgetni.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A háttérben már folynak egyfajta csendes-óceáni NATO megalakításának előkészületei, ennek egyik lépcsőfoka volt a májusi hadgyakorlat az USA, Ausztrália, Japán és Dél-Korea részvételével. Biztonsági elemzők nem zárják ki, hogy a kínai-vietnámi szembenállás katonai ütésváltásba torkollik, amelyet Peking egyfajta „bemelegítőnek” tekinthet egy Washingtonnal szembeni összecsapás előtt.
A Dél-kínai-tenger körül uralkodó biztonságpolitikai feszültségek csalhatatlan jeleként és Pekingnek küldött félreérthetetlen üzenetként a múlt héten Washington közös haditengerészeti gyakorlatot tartott a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetségének (ASEAN) 10 tagállamával. A hadgyakorlat időzítése nem véletlen, hiszen Kína és Vietnám már hetek óta farkasszemet néz egymással az energiaforrásokban gazdag ’Vanguard Bank’ térségben, miközben fülöp-szigeteki katonai vezetők nyíltan panaszkodnak kínai agresszióról a vitatott tengeri területeken. Mindezzel párhuzamosan jelentések érkeztek arról, hogy Kambodzsa titokban 30 évre átadta a Thaiföldi-öbölnél fekvő hadikikötőjét Kínának, amellyel Peking új déli bástyát szerzett a Dél-kínai tengeren.
Kína ellen új katonai szövetséget alapítanak – eldördülhetnek a fegyverek
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette and fip7

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Tudom, de ettől függetlenül nem bagatellizálnám el ezt az előadást, mert tünete annak, hogyan gondolkoznak a lengyelek az oroszokkal kapcsolatban. Meg azt is jól mutatja, hogy mennyire nem érzik az arányokat.

Régebben Pál nevű fórumtárssal (aki lengyel származású is volt?) vitatkoztam egy nagyot, mert állította, hogy csak a szovjet hátba támadás miatt veszítettek a 2. világháborúban a lengyelek a németek ellen.
Szóval lehetséges, hogy a lengyeleknek túl nagy az önbizalmuk.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
Régebben Pál nevű fórumtárssal (aki lengyel származású is volt?) vitatkoztam egy nagyot, mert állította, hogy csak a szovjet hátba támadás miatt veszítettek a 2. világháborúban a lengyelek a németek ellen.
Szóval lehetséges, hogy a lengyeleknek túl nagy az önbizalmuk.
Én őt sem értettem meg. Folyamatosan Németország szintjére pozicionálta Lengyelországot fontosság tekintetében, nem csak haderő tekintetében, mindenhogy. Egyszerűen értetlenül nézem ezt a nagy Lengyel önbizalmat, de komolyan. Én csípem őket általában, csak nem értem.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Én őt sem értettem meg. Folyamatosan Németország szintjére pozicionálta Lengyelországot fontosság tekintetében, nem csak haderő tekintetében, mindenhogy. Egyszerűen értetlenül nézem ezt a nagy Lengyel önbizalmat, de komolyan. Én csípem őket általában, csak nem értem.
Nem személy szerint neked szól, de ha Ursulát akarjuk aprítani, akkor a németeknek annyi működőképes tankja (repcsije, katonája, akármilye) sincs mint a lengyeleknek. Ugyanez Lengyel oldalról túl nagy arc!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
Nem személy szerint neked szól, de ha Ursulát akarjuk aprítani, akkor a németeknek annyi működőképes tankja (repcsije, katonája, akármilye) sincs mint a lengyeleknek. Ugyanez Lengyel oldalról túl nagy arc!
A BW azért ha megrázná magát, begyalulná a lengyeleket abban biztos vagyok. Viszont én nem erről beszéltem, hanem pont arról, hogy nem az első lengyel véleményt olvasom arról, hogy Lengyelország jelentősége kb. ott van a világban mint Németországé, s ahogy írtam is korábban, NEM a haderőről beszélek!

Ez egy vicc. Lengyelország egy feltörekvő 40 milliós ország, ahol a munkaképes korú lakosság nagyon jelentős része idegenben dolgozik, és a külföldi tőkét használva gyártanak bérbe meg szerelnek össze olyan nagy kaliberű országoknak, mint pl. a németek. A gazda és a szolga közé egyenlőségjelet, vagy fordított relációt tenni sztem. nem az éleslátásról tesz tanúbizonyságot, s nem egy lengyelek azt látom, hogy meg van róla győződve, hogy katonailag ott vannak mint Oroszország, gazdaságilag meg mint Németország.

A valóság meg szerintem teljesen más, egy napon nem említhető egyikkel sem.
 
T

Törölt tag 008

Guest
.....A gazda és a szolga közé egyenlőségjelet, vagy fordított relációt tenni sztem. nem az éleslátásról tesz tanúbizonyságot, .....
Volt egy nemzet, ami betelepített csomó parasztot, hogy majd megművelik a földet. Idővel a szolganép elcsatola ennek az országnak a harmadát. Van olyan, hogy a szolga a gazda fölé emelkedik, főleg ha a szolga szorgalmasan nyalja a franszoá ülepet és a gazdánál akár csak rövid időre is hatalomra jutnak az intrnacionalisták. :(

A németeknél szinte az összes haditechnikával gond van. Már nem az van, hogy besoroznak 6 millió katonát és 1 db Kar98k-val elindítják őket keletre.
Sem emberből sem Karból nincs 6 milliójuk. Hosszú távon persze a németek nyernének, de olyan áron, hogy lehet németország is megsemmisülne benne.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
Volt egy nemzet, ami betelepített csomó parasztot, hogy majd megművelik a földet. Idővel a szolganép elcsatola ennek az országnak a harmadát. Van olyan, hogy a szolga a gazda fölé emelkedik, főleg ha a szolga szorgalmasan nyalja a franszoá ülepet és a gazdánál akár csak rövid időre is hatalomra jutnak az intrnacionalisták. :(

A németeknél szinte az összes haditechnikával gond van. Már nem az van, hogy besoroznak 6 millió katonát és 1 db Kar98k-val elindítják őket keletre.
Sem emberből sem Karból nincs 6 milliójuk. Hosszú távon persze a németek nyernének, de olyan áron, hogy lehet németország is megsemmisülne benne.
Oké, hogy megszenvednének azért ami '39 ben ment mint a karikacsapás, amit ki akartam domborítani az volt, hogy nem egy lengyel fejben én azt látom, hogy ŐK KOMOLYAN ezt látják: Lengyelország >>> Németország. Mindenben. Haderőben, politikai - gazdasági jelentőségben, jövőképben.

Én meg úgy vagyok vele, hogy olyan országoknak, akik sokkal nagyobbnak gondolták magukat a történelem folyamán, mint a valós szerepük, pláne még ha ezen felbátorodva megindultak pl. az oroszok felé, sok babér nem igen termett eddig. Nem ők fognak ezen változtatni, ellenben menetrend szerint megint van rá esély hogy beledöglenek...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
Hm, vajon ha a lengyelek megtamadnak a nemeteket (ami jelenleg teljesen elborult otlet) hany tizmilio nemet menekulne el, sokuk orokre? Lengyelek ilyenek, van es volt bennuk mindig egy fajta kicsit tultolt buszkeseg. Lehet mi is hasonlok lennenk ha nem hagyjuk hogy kommunizaljanak el a szomszedok vagy 250000 negyzetkilometert. A Vsz-ben is az egyik legerosebb tagok voltak, meg lehet ezt a mentalitast szokni ha mar vagy 3 generacio ota ez van.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
https://privatbankar.hu/makro/kina-...-alapitanak-eldordulhetnek-a-fegyverek-328187

Én kína helyébe agyonverném a Vietnámot mint az új fegyverek kipróbálását.Amerika is úgy csiszolta évtizedek alatt a haderejét.
A jenki úgy sem avatkozna be az atomháború veszélye miatt
Délkorával meg japánnal hagy Nátózzon de nehogy már a kis pöcsnyi országok is izmozzanak :hadonaszos::hadonaszos:

Jó vicc. 40 éve már próbálkoztak.
Helyben hagyták őket a vietnámiak, pont úgy, ahogy pár évvel az USA-t, azelőtt pár évvel meg Franciaországot.
Asszem nem sok ország van, ami kis hatalom létére 3 nagyhatalmat vert vissza egymás után.
Dzsungelben nem sokat ér a szuperfejlett technika sem.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
https://privatbankar.hu/makro/kina-...-alapitanak-eldordulhetnek-a-fegyverek-328187

Én kína helyébe agyonverném a Vietnámot mint az új fegyverek kipróbálását.Amerika is úgy csiszolta évtizedek alatt a haderejét.
A jenki úgy sem avatkozna be az atomháború veszélye miatt
Délkorával meg japánnal hagy Nátózzon de nehogy már a kis pöcsnyi országok is izmozzanak :hadonaszos::hadonaszos:
Vietnámban mint kis pöcs országban, azért élnek úgy 100 millióan.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Én őt sem értettem meg. Folyamatosan Németország szintjére pozicionálta Lengyelországot fontosság tekintetében, nem csak haderő tekintetében, mindenhogy. Egyszerűen értetlenül nézem ezt a nagy Lengyel önbizalmat, de komolyan. Én csípem őket általában, csak nem értem.

Kevesebb, mint fele akkora lakosság (annak is kb. a 10-e németben dolgozik), 4555 milliárd dollár vs 1281 milliárd GDP PPP-ben számolva (nominálisban sokkal rosszabb az arány a lengyelek számára). Nagyon nem egy liga a két ország.
Ráadásul katonai erőben sem azok.
Hiába mondják itt páran, hogy milyen nagy bajok vannak a német seregben. A németeknek világszínvonalú fegyveriparuk van, pedig ők csak a GDP 1,2%-át fordítják hadseregre, a lengyelek meg 2%-ot.
Vagyis a németek majdnem fele annyit költenek GDP arányosan.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
Kevesebb, mint fele akkora lakosság (annak is kb. a 10-e németben dolgozik), 4555 milliárd dollár vs 1281 milliárd GDP PPP-ben számolva (nominálisban sokkal rosszabb az arány a lengyelek számára). Nagyon nem egy liga a két ország.
Ráadásul katonai erőben sem azok.
Hiába mondják itt páran, hogy milyen nagy bajok vannak a német seregben. A németeknek világszínvonalú fegyveriparuk van, pedig ők csak a GDP 1,2%-át fordítják hadseregre, a lengyelek meg 2%-ot.
Vagyis a németek majdnem fele annyit költenek GDP arányosan.
Nekem erről nem plusz információ, sem meggyőznöd nem kell, de igen, kb. ennyi a lényeg dióhéjban amit itt leírtál :D.
 
Status
Not open for further replies.