Kurganec-25 / Kurganets-25 (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 042
113
2019-2020 ban kezdodik a Kurganec-25 sorozatgyártása. 100 darabra már meg is van az állami megrendelés . 2016-tol évi 33 darab érkezik a a hadsereg egyes egységeihez Oo kulonbozo teruletein, ahol tesztelve lesznek.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ez még bokitól 2015-ből

Mintha ez a program is megdöglött volna :confused:
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 157
113
:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ez még bokitól 2015-ből

Mintha ez a program is megdöglött volna :confused:

Nem döglött meg.
Ez egy 2018-as cikk. A gyártó ígérete szerint a tesztelés a csapatoknál 2019-ben elkezdődik. A tesztidőszak 2021-re lezárul, egész sor típusnak lesz plattformja.
Amire kíváncsi vagyok, hogy csak az 57 mm-es gá. -ús változatra koncentrálnak-e, meg hogy azt a szerintem tök felesleges APC-t elfelejtik-e...

https://topwar.ru/143957-postavka-pervyh-bmp-kurganec-25-v-voyska-zaplanirovana-na-2019-god.html
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
Nem döglött meg.
Ez egy 2018-as cikk. A gyártó ígérete szerint a tesztelés a csapatoknál 2019-ben elkezdődik. A tesztidőszak 2021-re lezárul, egész sor típusnak lesz plattformja.
Amire kíváncsi vagyok, hogy csak az 57 mm-es gá. -ús változatra koncentrálnak-e, meg hogy azt a szerintem tök felesleges APC-t elfelejtik-e...

https://topwar.ru/143957-postavka-pervyh-bmp-kurganec-25-v-voyska-zaplanirovana-na-2019-god.html

Sőt nem is olyan régen Szíriában is letesztelték valós harci körülmények között.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 088
24 993
113
B-11 object 695 - Kurganets-25 IFV "БМП Б-11 объект 695 - Курганец-25"
2019ParadeRehearsal4May-20-X2.jpg

2019ParadeRehearsal4May-22-X2.jpg
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Úgy találtam, szerintem Kurganets lehet. A neten két különböző változatról vannak képek, ezek belső felépítésükben eltérnek. Az egyiken a vezető balra elöl ül, a bemutatott (2015-ös) változaton viszont a vezető a pk és az irányzóval egy térben helyezkedik el.

kurganets.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and dudi

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
Úgy találtam, szerintem Kurganets lehet. A neten két különböző változatról vannak képek, ezek belső felépítésükben eltérnek. Az egyiken a vezető balra elöl ül, a bemutatott (2015-ös) változaton viszont a vezető a pk és az irányzóval egy térben helyezkedik el.

kurganets.jpg

Létezik Kurganyec-25 BMP és Kurganyec-25 BTR
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Létezik Kurganyec-25 BMP és Kurganyec-25 BTR
Itt mindkettőn az új távirányított torony van (gépágyú, rakéta), így szerintem ennek IFV-nek (BMP-nek) kellene lenni. Az APC (BTR) géppuskás toronnyal van, de szerintem ugyanazon a testen. Én azt gondolom, hogy komoly áttervezésre szorult a 2015-ben bemutatott alváz, egyszerűbb megoldással, talán más meghajtással próbálkoznak, mielőtt sorozatgyártásba menne. Azért elég sok teljesen új harcjármű fejlesztése zajlik, pénzszűke, embargó meg lassítja ezt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 866
113
Itt mindkettőn az új távirányított torony van (gépágyú, rakéta), így szerintem ennek IFV-nek (BMP-nek) kellene lenni. Az APC (BTR) géppuskás toronnyal van, de szerintem ugyanazon a testen. Én azt gondolom, hogy komoly áttervezésre szorult a 2015-ben bemutatott alváz, egyszerűbb megoldással, talán más meghajtással próbálkoznak, mielőtt sorozatgyártásba menne. Azért elég sok teljesen új harcjármű fejlesztése zajlik, pénzszűke, embargó meg lassítja ezt.

Új távirányatott torony?Mind a két gépen az a torony van amivel először bemutatták a Kurganyecet.Illetve van még hozzá egy 14,5-ös nehéz-géppuskás torony is de az is távirányított.Egyébként valószínűleg ebből a 30-es gépágyús toronyból nem lesz semmi mert az oroszok elkezdték tolni az 57mm-es ágyúval szerelt változatot.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Új távirányatott torony?Mind a két gépen az a torony van amivel először bemutatták a Kurganyecet.Illetve van még hozzá egy 14,5-ös nehéz-géppuskás torony is de az is távirányított.Egyébként valószínűleg ebből a 30-es gépágyús toronyból nem lesz semmi mert az oroszok elkezdték tolni az 57mm-es ágyúval szerelt változatot.
Igazad van, legalább öt éves a torony, meg a protók is, meg minden amit 15-ben Putyin parancsára felvonultattak a Vörös téren, azóta helyben topi. :confused:
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Helyben topi?Akkor az 57-es torony micsoda?A T-14 a csapatpróbánál jár a T-15 detto.Nincs helyebenjárás csak semmit nem mondanak.
Úgy vannak mindennel, mint mi az euró bevezetéssel. Egy (hat-hét) teljesen új konstrukció gyártásba vitele elég nagy kihívás. A nullszériás példányokon itt-ott látható volt, hogy azért meglévő cuccokból építkeznek (görgők, lánc), gondolom belül sem volt minden készen. Fontos döntés előtt állnak, új lőszerek (57 mm-es, 152 mm-es?), ami mind nagyon sok pénzt igényel. Az oroszok az egyszerű, könnyen gyártható szerkezeteikkel a tömeghaderő részére relatíve olcsón tudtak gyártani fegyverzeti eszközöket, harcjárműveket, illetve alkatrészből, lőszerből vannak még készleteik, meg gyártósorok. Az új cuccoknál mindez nagyon megváltozik, hisz nem tudnak egyből akkora menyiségeket berendelni, ami gazdaságossá tenné ezeket a beruházásokat. A kis szériás gyártás meg a legdrágább, és elveszítik korábbi előnyüket a nyugati termékekkel szemben. A vezérkar ezért szeretne még T-90-et BMP-3-at, BTR-82A-t. Ezekből még lehet, lesz mennyiség, az újabbakból már valószínűleg nem fognak ezreket gyártani.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 866
113
Úgy vannak mindennel, mint mi az euró bevezetéssel. Egy (hat-hét) teljesen új konstrukció gyártásba vitele elég nagy kihívás. A nullszériás példányokon itt-ott látható volt, hogy azért meglévő cuccokból építkeznek (görgők, lánc), gondolom belül sem volt minden készen. Fontos döntés előtt állnak, új lőszerek (57 mm-es, 152 mm-es?), ami mind nagyon sok pénzt igényel. Az oroszok az egyszerű, könnyen gyártható szerkezeteikkel a tömeghaderő részére relatíve olcsón tudtak gyártani fegyverzeti eszközöket, harcjárműveket, illetve alkatrészből, lőszerből vannak még készleteik, meg gyártósorok. Az új cuccoknál mindez nagyon megváltozik, hisz nem tudnak egyből akkora menyiségeket berendelni, ami gazdaságossá tenné ezeket a beruházásokat. A kis szériás gyártás meg a legdrágább, és elveszítik korábbi előnyüket a nyugati termékekkel szemben. A vezérkar ezért szeretne még T-90-et BMP-3-at, BTR-82A-t. Ezekből még lehet, lesz mennyiség, az újabbakból már valószínűleg nem fognak ezreket gyártani.

Nem értem,hogy ez miért helybentopogás a fejlesztésben?
Bár T-90A-t szerintem nem akar a vezérkar a BMP-3 meg nem egy elterjedt valami,hogy finoman fogalmazzak.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Nem értem,hogy ez miért helybentopogás a fejlesztésben?
Bár T-90A-t szerintem nem akar a vezérkar a BMP-3 meg nem egy elterjedt valami,hogy finoman fogalmazzak.
Szerintem lelassult, elakadt egy hihetetlenül komplex és robusztus hadiipari fejlesztési folyamat, mely Putyin tervének legfontosabb része. Ennek oka, hogy azt hitték a kőolaj, meg földgáz Szaúd-Arábiává teszi őket 10-15 év alatt. Ebben is elszámolta magát a vezér, persze Krímet kár lett volna kihagynia, meg hát az olaj-földgáz ár is másképp szerepelt az állami fejlesztési terv erőforrás oldalán. Ettől függetlenül szép, hogy minden rubel amit nem lopnak el az atomra, tankra, meg rakétafejlesztésre megy, így egyszerre bele tudott kezdeni minden fegyver, jármű, hajó lecserélésének hosszú és költséges folyamatába. A pénz mellet azonban technológia és szellemi tudás is kell, ennek megszerzésében igyekszik korlátozni őt a nyugat a szankciókkal, próbálva lassítani a medve feltámadását.
Konkrétan az új harcjárművek gyártásához új gyártástechnológia, új részegységek és fődarabok (motor, fegyver, rakéta, rádió, számítógép, műszerek) gyártására is be kell rendezkedni, nem lehet a raktárban elfekvő maradék alkatrészekből új generációs cuccokat nagy sorozatban, megfizethető áron gyártani.
Mind az Armata, mind a Kurganyec akkor ér valamit, ha előrelépést nyújt fegyverzet és páncélvédelem terén az elődeikhez képest. A védelem az új alvázakkal, újabb reaktív és aktív cuccokkal még csak-csak meg lesz, de a fegyverzet az mindkettőnél most igényel majd nagyon sok pénzt és innovációt. Az Armata nem sokat ér 125 mm-es löveggel, mindenki tudja, hogy 135 mm-es, 152 mm-es löveg az amit szeretnének rá, kísérleteznek is, de kell új töltő, valamilyen torony, meg sok pénz a lőszergyártásba. Az 57 mm-es gépágyú megfelelő lehet a nyugati vagy bármely korszerű harcjármű ellen, de kell majd programozott repesz lőszer a gyalogsági célok ellen, repülő eszközök ellen, hisz nyugaton a fejlődés erre tart. Ezeket biztos fejlesztik, meg másolják amit lehet, de a fent említett okok miatt sokkal lassabban haladnak. Márpedig ami késik az múlik, lásd Mi-28/Ka-50 30 éves fejlesztése, BTR-90, T-95 stb. Ha lassul a világgazdaság az tovább nehezíti o_O helyzetét, belpolitikai gondjait a vezér jelentős jóléti intézkedésekkel lesz csak képes kezelni, ergo még kevesebb pénz, meg energia jut majd a csodafegyverekre. Tisztelem és szeretem az orosz technikát, irigylem a bátorságukat és kitartásukat, de magyarként nem szurkolok a fejlesztéseik sikeréhez, tekintve, hogy érzéseim abszolút viszonzatlanok, a fegyvereket ellenünk fejlesztik, akkor is ha velük, akkor is ha ellenük focizunk, ők így gondolkodnak.