Nem értem,hogy ez miért helybentopogás a fejlesztésben?
Bár T-90A-t szerintem nem akar a vezérkar a BMP-3 meg nem egy elterjedt valami,hogy finoman fogalmazzak.
Szerintem lelassult, elakadt egy hihetetlenül komplex és robusztus hadiipari fejlesztési folyamat, mely Putyin tervének legfontosabb része. Ennek oka, hogy azt hitték a kőolaj, meg földgáz Szaúd-Arábiává teszi őket 10-15 év alatt. Ebben is elszámolta magát a vezér, persze Krímet kár lett volna kihagynia, meg hát az olaj-földgáz ár is másképp szerepelt az állami fejlesztési terv erőforrás oldalán. Ettől függetlenül szép, hogy minden rubel amit nem lopnak el az atomra, tankra, meg rakétafejlesztésre megy, így egyszerre bele tudott kezdeni minden fegyver, jármű, hajó lecserélésének hosszú és költséges folyamatába. A pénz mellet azonban technológia és szellemi tudás is kell, ennek megszerzésében igyekszik korlátozni őt a nyugat a szankciókkal, próbálva lassítani a medve feltámadását.
Konkrétan az új harcjárművek gyártásához új gyártástechnológia, új részegységek és fődarabok (motor, fegyver, rakéta, rádió, számítógép, műszerek) gyártására is be kell rendezkedni, nem lehet a raktárban elfekvő maradék alkatrészekből új generációs cuccokat nagy sorozatban, megfizethető áron gyártani.
Mind az Armata, mind a Kurganyec akkor ér valamit, ha előrelépést nyújt fegyverzet és páncélvédelem terén az elődeikhez képest. A védelem az új alvázakkal, újabb reaktív és aktív cuccokkal még csak-csak meg lesz, de a fegyverzet az mindkettőnél most igényel majd nagyon sok pénzt és innovációt. Az Armata nem sokat ér 125 mm-es löveggel, mindenki tudja, hogy 135 mm-es, 152 mm-es löveg az amit szeretnének rá, kísérleteznek is, de kell új töltő, valamilyen torony, meg sok pénz a lőszergyártásba. Az 57 mm-es gépágyú megfelelő lehet a nyugati vagy bármely korszerű harcjármű ellen, de kell majd programozott repesz lőszer a gyalogsági célok ellen, repülő eszközök ellen, hisz nyugaton a fejlődés erre tart. Ezeket biztos fejlesztik, meg másolják amit lehet, de a fent említett okok miatt sokkal lassabban haladnak. Márpedig ami késik az múlik, lásd Mi-28/Ka-50 30 éves fejlesztése, BTR-90, T-95 stb. Ha lassul a világgazdaság az tovább nehezíti
helyzetét, belpolitikai gondjait a vezér jelentős jóléti intézkedésekkel lesz csak képes kezelni, ergo még kevesebb pénz, meg energia jut majd a csodafegyverekre. Tisztelem és szeretem az orosz technikát, irigylem a bátorságukat és kitartásukat, de magyarként nem szurkolok a fejlesztéseik sikeréhez, tekintve, hogy érzéseim abszolút viszonzatlanok, a fegyvereket ellenünk fejlesztik, akkor is ha velük, akkor is ha ellenük focizunk, ők így gondolkodnak.