A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Amraam: az amerikai hivatalos közleményben megadott USD érték szorozva 300 Ft-os USD árfolyammal. Nem árult el semmi újat :(



"A nagyszabászú haderő-fejlesztés eredményekét 2024-re éri el az ország, hogy a GDP 2 százalékát fordítja védelmi kiadásokra. A mai tervek szerint ebben az évben már 1147 milliárd forinttal gazdálkodhat a honvédség, ami óriási nominális, de ezen is túlmutató emelkedés a 2018-os 427 milliárdhoz képest."


Nekem kicsit furcsa a megfogalmazás... nem 2024-re gondolt, amikor azt írta hogy "A mai tervek szerint ebben az évben már 1147 milliárd forinttal gazdálkodhat a honvédség..."?
Remélem tényleg már idén sikerült a honvédelemre ilyen hatalmas összeget átcsoportosítani valahonnan. (És hogy onnan nem fog hiányozni.)
Bakker igazad lehet..... Jól megvezettem a topikot. :oops:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Amraam: az amerikai hivatalos közleményben megadott USD érték szorozva 300 Ft-os USD árfolyammal. Nem árult el semmi újat :(



"A nagyszabászú haderő-fejlesztés eredményekét 2024-re éri el az ország, hogy a GDP 2 százalékát fordítja védelmi kiadásokra. A mai tervek szerint ebben az évben már 1147 milliárd forinttal gazdálkodhat a honvédség, ami óriási nominális, de ezen is túlmutató emelkedés a 2018-os 427 milliárdhoz képest."


Nekem kicsit furcsa a megfogalmazás... nem 2024-re gondolt, amikor azt írta hogy "A mai tervek szerint ebben az évben már 1147 milliárd forinttal gazdálkodhat a honvédség..."?
Remélem tényleg már idén sikerült a honvédelemre ilyen hatalmas összeget átcsoportosítani valahonnan. (És hogy onnan nem fog hiányozni.)
Egyébként idén rengeteg plusz zsé van, ahogy tavaly is maradt, ezért neztem be.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20191009/nagyon-megnyomhatja-a-penzszoro-gombot-a-kormany-403427
Nagyon megnyomhatja a pénzszóró gombot a kormány
VAGYIS AZ IDEI UTOLSÓ NEGYEDÉVBEN KÖZEL 700 MILLIÁRD FORINTOS MÍNUSZBA FUTHAT A BÜDZSÉ, MERT MÉG EKKORA IS TELJESÜL AZ ÉVES DEFICITCÉL
Az éves pénzforgalmi hiány teljesítettsége csupán 30%-on áll, ami a korábban látott első 9 havi adatok fényében rendkívül kedvező helyzetet jelent. Ez azt jelenti, hogy az év utolsó 3 hónapjában összejöhet az éves pénzforgalmi hiány 70%-a.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 964
113
Mi ez a Katonai Világjátékok Wuhanban? Eddig nem hallottam róla, csak arra kaptam fel a fejem, amikor a magyar honvédeket mutatta a TV bemasírozni. Meg hogy egy majdnem olimpiai szintű felhajtást kerítettek hozzá.
Valami Nato futas is lesz 23-apesten. Remelem az oreg beroffenti megint a 34-est...:D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 964
113
Mekkora lehet(tett) szerintetek a fejetlenség a Bundeswherben, ha a fentebb felsoroltak mellett lehet tudni, hogy a tavalyi BW költségvetésből annyi pénzt nem költöttek el, mint a magyar HM költségvetés.? Az ismert problémák mellett! :eek:
Azt gondolom, hogy AKK rendet fog csinálni. Nyilvánvalóan változás jön, mivel azonnal intézett + pénzeket, és gondolom, hogy nem azért mert ne tudnák elkölteni.
AKK? Inkabb par AK. Ha tudnad hogy lefikazzak a nemetek... Jo ez 3 elemes pelda caak.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A két megállapitás nem üti egymást?Miért pazarlás a géplétszám növelésére egy harmadakkora költséggel üzemeltethető tipus?
Lehet hogy félreérthető voltam...
- Géplétszám növelésre mindenképp szükség lenne (2. század)
- Lehetőleg mind a két századnak u.olyan típust kéne repülnie (értsd: korszerűsített Gripen)
Viszont az F35 képességei,élén a lopakodással,olyanok,hogy azok igenis fontos és perdöntő fölényt tudna biztositani
Kivel szemben? A környékünkön legfeljebb a Lengyeleknek lesz F-35.
Ha a Románok vesznek komolyabb mennyiséget az már egy külön fejezet. (nem valószínű - örülnek ha túlélik a mostani beszerzéseket)
Az Oroszok ellen meg talán ne mi készüljünk.
Szerintem is egy típus kell, de ezt az "üzemeltetési rémálom" kifejezést két típus miatt ennyit emlegetni elég vicces. Svájc, Lengyelo. Szerbia, románia, Bulgária,stb. megbírkózik a feladattal. Tudom, most majd kapom az ellenpéldákat, meg számokat, de akkor sem értek egyet vele.
Millió példát lehetne hozni mit jelent két típust üzemeltetni, de itt nem csak egy közönséges új típusról van szó hanem egy STEALTH típusról. Ennél az alap hogy kell egy olyan üzem ahol a STEALTH bevonatot állandóan tökéletes állapotban tartod.
Továbbá kell hozzá egy olyan "könyvtár" amit neked kell felépítened és állandóan up-to-date tartanod (különben a képességek 50%-át máris buktad). És ezeket az adataidat egy USA szerveren kell hogy tartsad (Reprogramming Laboratory) ami azt jelenti hogy az USA engedélye nélkül legfeljebb sétarepülésre használhatod a gépeidet.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Mekkora lehet(tett) szerintetek a fejetlenség a Bundeswherben, ha a fentebb felsoroltak mellett lehet tudni, hogy a tavalyi BW költségvetésből annyi pénzt nem költöttek el, mint a magyar HM költségvetés.? Az ismert problémák mellett! :eek:
Azt gondolom, hogy AKK rendet fog csinálni. Nyilvánvalóan változás jön, mivel azonnal intézett + pénzeket, és gondolom, hogy nem azért mert ne tudnák elkölteni.
Balfaszioktól mit vártál?Szerinted a vajda miért ajánlotta az a félhülye nőszemélyt?
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 516
113
https://wingsandwheelshungary.blogs...wcbVTmN4_VoJOpo-jrFc-uQKuYXRhDy7u4o3rtDGpPloQ
"Igen, egy rendezvény megnyitójára sietek majd tovább, ami szintén fontos esemény lesz a pápai
bázisrepülőtér életében. 2021-ben helikoptervezetők, illetve helikopter kiszolgáló személyzet
képzése lesz itt nálunk."
Az lhsn.hu facebook oldaláról

Majdnem 1 hete linkeltem be ide a HTKA.hu-ra ezt a cikket. Meg is vitattuk. Úgy látszik ott csak most olvasták. A meglepetésből pedig arra következtetek, hogy ők sem tudnak semmit az egészről.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Lehet hogy félreérthető voltam...
- Géplétszám növelésre mindenképp szükség lenne (2. század)
- Lehetőleg mind a két századnak u.olyan típust kéne repülnie (értsd: korszerűsített Gripen)

Kivel szemben? A környékünkön legfeljebb a Lengyeleknek lesz F-35.
Ha a Románok vesznek komolyabb mennyiséget az már egy külön fejezet. (nem valószínű - örülnek ha túlélik a mostani beszerzéseket)
Az Oroszok ellen meg talán ne mi készüljünk.

Millió példát lehetne hozni mit jelent két típust üzemeltetni, de itt nem csak egy közönséges új típusról van szó hanem egy STEALTH típusról. Ennél az alap hogy kell egy olyan üzem ahol a STEALTH bevonatot állandóan tökéletes állapotban tartod.
Továbbá kell hozzá egy olyan "könyvtár" amit neked kell felépítened és állandóan up-to-date tartanod (különben a képességek 50%-át máris buktad). És ezeket az adataidat egy USA szerveren kell hogy tartsad (Reprogramming Laboratory) ami azt jelenti hogy az USA engedélye nélkül legfeljebb sétarepülésre használhatod a gépeidet.
Szerintem 2ezred kéne,legalább 4 vb század.És 2működő légibázis,mondjuk Kecsó és Pápa.
És nem csak az ellen légierejét kell legyőzni,hanem a légvédelmét is.Már most itt van a szlovák S300,román Hawk XXI,ukrán Buk.És várható a román Patriot,ami valószinűleg már az újgenerációs,ARH rakétás rendszer lesz.Szerbek is kaphatnak a ruszkiktol valami komolyabbat.
Az üzemeltetés meg állitólag már könnyebb,mint a B2/F22é-és alighanem még fejlődni is fog a gép ebből a szempontbol is.
Ezt az amik gombnyomásra lekapcsolják a rendszer dolgot meg egyszerűen nem hiszem.Nem hiszem,hogy az angol,holland,vagy norvég ilyen szinten kiszolgáltatná magát az amiknak,akármilen jó szövetségesek is.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
Szerintem 2ezred kéne,legalább 4 vb század.És 2működő légibázis,mondjuk Kecsó és Pápa.
ha már ennyire álmodozunk akkor rögtön legyen mind a négy század F35 nem ? :D
Ezt az amik gombnyomásra lekapcsolják a rendszer dolgot meg egyszerűen nem hiszem.Nem hiszem,hogy az angol,holland,vagy norvég ilyen szinten kiszolgáltatná magát az amiknak,akármilen jó szövetségesek is.
pedig de , így működik , ha lenyomják a gombot akkor ennyi
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
ha már ennyire álmodozunk akkor rögtön legyen mind a négy század F35 nem ?
Az elhiresült 4betüs tejtermékem is erről szól.Olcsó,nagyon jó harcrendszerekkel felszerelt gép az F35 mellé.Megjegyzem,mikor előálltam vele,úgy volt,hogy a svédek nem adják el a használt gépeiket,hanem felhasználják őket az újak épitéséhez.
pedig de , így működik , ha lenyomják a gombot akkor ennyi
Nem hiszem.Az a sok ország,aki megveszi a gépet,mind idióta,hogy ennyire kiszolgáltassa magát?Nem hiszem
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
Az elhiresült 4betüs tejtermékem is erről szól.Olcsó,nagyon jó harcrendszerekkel felszerelt gép az F35 mellé.Megjegyzem,mikor előálltam vele,úgy volt,hogy a svédek nem adják el a használt gépeiket,hanem felhasználják őket az újak épitéséhez.
nem nem nem , ezt nem kezdjük el újra
Nem hiszem.Az a sok ország,aki megveszi a gépet,mind idióta,hogy ennyire kiszolgáltassa magát?Nem hiszem
pedig ott van az a bizonyos gomb , ha elhiszed elhiszed ha nem nem
 

Kishuszár

Active Member
2019. június 19.
108
242
43
Szerintem 2ezred kéne,legalább 4 vb század.És 2működő légibázis,mondjuk Kecsó és Pápa.
És nem csak az ellen légierejét kell legyőzni,hanem a légvédelmét is.Már most itt van a szlovák S300,román Hawk XXI,ukrán Buk.És várható a román Patriot,ami valószinűleg már az újgenerációs,ARH rakétás rendszer lesz.Szerbek is kaphatnak a ruszkiktol valami komolyabbat.
Az üzemeltetés meg állitólag már könnyebb,mint a B2/F22é-és alighanem még fejlődni is fog a gép ebből a szempontbol is.
Ezt az amik gombnyomásra lekapcsolják a rendszer dolgot meg egyszerűen nem hiszem.Nem hiszem,hogy az angol,holland,vagy norvég ilyen szinten kiszolgáltatná magát az amiknak,akármilen jó szövetségesek is.

Nem is gondolná az ember mennyi mindent le tudnak kapcsolni egyetlen gombnyomással, márpedig az F-35 szoftverrendszere pontosan ilyen...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Ha jóban akarunk lenni az USÁ-val, márpedig most ez a helyzet, akkor nekik is kell egy nagy szelet a tortából, amin a 180 AMRAAM csak a hab lesz. Ez fontos szempont! Politikai öngyilkosság lenne Viktor részéről, ha a svédek zsebét tömné ki egy ilyen üzlettel, nem az USÁ-ét. Egyébként más komolyan vehető váltótípust nem is tudok mondani.

Szerintem is egy típus kell, de ezt az "üzemeltetési rémálom" kifejezést két típus miatt ennyit emlegetni elég vicces. Svájc, Lengyelo. Szerbia, románia, Bulgária,stb. megbírkózik a feladattal. Tudom, most majd kapom az ellenpéldákat, meg számokat, de akkor sem értek egyet vele.

Svájc? Nem tudom, hogy birkóznak meg vele, de pénzük mint a pelyva. Lengyel o.? A MiG-ek le lettek állítva valamikor, mert elgyurcsánykodták a hajtómű nagyjavítást. Szerbia? 5 MiG-21-el, 2-3 MiG-29-el alibiztek eddig, meg a saját vackaikkal. Románia? Most kopnak ki a 21-esek! A bolgároknak meg arra sincs pénzük, hogy beüljenek és berregjenek.

Amraam: az amerikai hivatalos közleményben megadott USD érték szorozva 300 Ft-os USD árfolyammal. Nem árult el semmi újat :(



"A nagyszabászú haderő-fejlesztés eredményekét 2024-re éri el az ország, hogy a GDP 2 százalékát fordítja védelmi kiadásokra. A mai tervek szerint ebben az évben már 1147 milliárd forinttal gazdálkodhat a honvédség, ami óriási nominális, de ezen is túlmutató emelkedés a 2018-os 427 milliárdhoz képest."


Nekem kicsit furcsa a megfogalmazás... nem 2024-re gondolt, amikor azt írta hogy "A mai tervek szerint ebben az évben már 1147 milliárd forinttal gazdálkodhat a honvédség..."?
Remélem tényleg már idén sikerült a honvédelemre ilyen hatalmas összeget átcsoportosítani valahonnan. (És hogy onnan nem fog hiányozni.)

Megpróbálhatnának kevesebbet lopni.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ezt az amik gombnyomásra lekapcsolják a rendszer dolgot meg egyszerűen nem hiszem.Nem hiszem,hogy az angol,holland,vagy norvég ilyen szinten kiszolgáltatná magát az amiknak,akármilen jó szövetségesek is.
Ne nekem higyj hanem a kedvenc Norvég F35 pilóta barátunknak
Ő írta:
http://nettsteder.regjeringen.no/kampfly/2017/11/22/har-kontroll-pa-egne-data/
Reprogramming Laboratory hálózat, aminek közvetlen hozzáférése van minden F-35-ös Mission Data File-ihoz. Ez a könyvtár igazából nem más mint az adott környezetben az F-35-re leselkedő veszélyek leírása. A rendszer minden felszállás előtt updateli a fileokat.
A rendszer központja az USA ban van.
Norvégia az Olaszokkal közösen létrehozott egy saját Reprogramming Laboratory-t, (összesen négy labor létezik) ahol a saját nemzeti adataikat tárolják, de ennek a központja is az USA-ban van!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ne nekem higyj hanem a kedvenc Norvég F35 pilóta barátunknak
Ő írta:
http://nettsteder.regjeringen.no/kampfly/2017/11/22/har-kontroll-pa-egne-data/
Reprogramming Laboratory hálózat, aminek közvetlen hozzáférése van minden F-35-ös Mission Data File-ihoz. Ez a könyvtár igazából nem más mint az adott környezetben az F-35-re leselkedő veszélyek leírása. A rendszer minden felszállás előtt updateli a fileokat.
A rendszer központja az USA ban van.
Norvégia az Olaszokkal közösen létrehozott egy saját Reprogramming Laboratory-t, (összesen négy labor létezik) ahol a saját nemzeti adataikat tárolják, de ennek a központja is az USA-ban van!
Angolul továbbra sem értek,de amit irsz,az egy EW knyvtárfrissités.Ez egy szolgáltatás,nem kontrol.