[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 035
10 074
113
Nekem voltak olyan ismerőseim, barátaim akiknek 22 évesen már benőtt a feje lágya. Értelmesek, szorgalmasak akikre komolyabb munkákat is rá lehetett bízni. Nem egy ilyet ismertem.
Én sem tartoztam közéjük. Sosem értettem, hogy lehet valaki nem elcseszett ebben a világban, de tényleg vannak ilyenek. :)
Jé, szinte egyetértünk valamiben, mi a franc?! :)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and zeal
R

rejsz felügyelő

Guest
Nagyon ígéretes:

„Egy szivárványcsalád gyermeke vagyok. Számomra az emberi jogok vagy az emberek egyenlősége soha nem volt vélemény kérdése. Azért kezdtem el politizálni, mert meg akarom változtatni, ahogy a társadalom a tagjait és azoknak jogait látja. Ezenkívül kiáll a környezetvédelem fontossága mellett is. Személyes hitvallásaként három szót tart fontosnak: szabadság, egyenlőség, szolidaritás.”

https://index.hu/kulfold/2019/12/10/finnorszag_minszterelnok_legfiatalabb_rekord_sanna_marin
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Akkor elég gyenge volt az ismerettségi köröd. Az én ismerettségi körömben (pedig ismertem néhány igazi még ma is putrist,) és bizony a nagy többség már 7-8 évesen igencsak a mosómedve felett állt, a leghülyébbek is 12 évesen túllépték a szintet. Meg volt néhány aki korábban.
Szóval igenis lehet képes 22 évesen komoly feladatra felkészült, pláne ha 6-7 éve erre készítik fel. (amit ugye nem tudhatunk)
Nem ezzel van probléma, hanem azzal, hogy a csini leányzónak nincs meg a törvény által előírt végzettsége, ami elvileg mindenkire kéne hogy vonatkozzon. Kivéve persze a gyevi bírót... (meg a mi kutyánk kölykének a kislányát ...). Mátyás király meg elmehet a ..csába?!!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 778
65 101
113
Akkor ő is meleg lett és akkor előretör a meleg lobbi és csak buzulni szabad a szaunában vagy miért megy csődbe egy ország attól hogy a szülei melegek? Milyen bűnöket mutatott eddig még azon kívül hogy meleg pár nevelte fel?
Amúgy milyen szülőknek nem lehet még a gyerekek fontos hivatalt betöltő? Komcsi szülő maradhat? Kulák vagy értelmiségi? Szemüveges? Bakker, azt nem engedném hogy szemüveges legyen a főnök, mind lelki sérült a négyszemzésűtől, engem is szétpiszkáltak vele.
Fehér, negyvenes kereszténykonzervatív férfi alapkitétel, de mi kell még neki?
Hat ezaz. Nem tudom miert kell kulon kiemelni hogy meleg szulok gyereke. Ezzel most fokozottan hatranyos, vagy elonyos, vagy mi? Vagy ez mit jelent, mit kellene varnunk tole? Valamit amit varunk, vagy annak az ellenkezojet?
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem ezzel van probléma, hanem azzal, hogy a csini leányzónak nincs meg a törvény által előírt végzettsége, ami elvileg mindenkire kéne hogy vonatkozzon. Kivéve persze a gyevi bírót... (meg a mi kutyánk kölykének a kislányát ...). Mátyás király meg elmehet a ..csába?!!
Semmi baj nincs vele, maximum az, hogy fideszes. o_O
A jogi(!) végzettsége is meglesz nemsokára. Nem a rokoni kapcsolatai miatt lehet vezető, hanem mert okostojás. (Nyilván nem az utolsó évben tanulja meg a szakmát egy hallgató sem.)
Nem mellesleg fiatal, okos és szép is(, ami sokak számára nem kicsit lehet frusztráló). Igaz, nem a Blanka és a Gréta által kitaposott egy igaz úton indult el, de azért még ne írd le. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nulla élettapasztalata van. Eddig csak tanult és eltartott volt. Szakmai tapasztalata sincs.
Akkor reméljük elég jó a magyar oktatás, mert különben végünk van. ;)

Elemzőként dolgozott az Alapjogokért Központban. Nem sokan vállalnak be komoly melót a jogi kar mellett, ezt azért ne felejtsük el. A fiatalok ügyeiért lesz felelős. Az meg pont az a hely, ahova hiba lenne egy "boomer"-t kinevezni, a mai felgyorsult világban... :rolleyes:
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Akkor reméljük elég jó a magyar oktatás, mert különben végünk van. ;)

Elemzőként dolgozott az Alapjogokért Központban. Nem sokan vállalnak be komoly melót a jogi kar mellett, ezt azért ne felejtsük el. A fiatalok ügyeiért lesz felelős. Az meg pont az a hely, ahova hiba lenne egy "boomer"-t kinevezni, a mai felgyorsult világban... :rolleyes:
Persze, megfelelő meggyőződéssel mindent ki lehet magyarázni, magas szintű gyakorlatoddal neked még a Kúrcsányt is sikerülne kimosdatni. :eek::D:p Csak nem nálam ... :hadonaszos:
Persze azt se mindenki hinné el, mint ahogy ennek az ügynek a korrektségét sem. :mad: Most őszintén, milyen alapon várják el az állampolgárok szabálykövetését, ha még azok se tartják be akik a törvényeket hozták?!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Persze, megfelelő meggyőződéssel mindent ki lehet magyarázni, magas szintű gyakorlatoddal neked még a Kúrcsányt is sikerülne kimosdatni. :eek::D:p Csak nem nálam ... :hadonaszos:
Persze azt se mindenki hinné el, mint ahogy ennek az ügynek a korrektségét sem. :mad: Most őszintén, milyen alapon várják el az állampolgárok szabálykövetését, ha még azok se tartják be akik a törvényeket hozták?!!
Be fogják tartani, csak még most nem jó :D! Majd ha módosítják jó lesz, csak ki kell várnod és máris törvényes lesz az :p!
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
De nagy az ellenszenv a leányzóval szemben. Ez most azért van ,mert fideszes?
Nem, azért mert 22 évesen úgy hogy hamarabb van kinevezve egy magas állami pozícióra mint sem meglenne hozzá a kötelezően előírt iskolai végzettsége, azért többen szerintem is okkal szisszenek fel, hogy "ez meg miaf!!!".

Arrogancia a köbön. Már megint, sajnos. Ha ő kell mert 22 évesen egyedi tudás és tehetség tapasztalat birtokában van(kétlem), akkor meg kell várni míg lesz végzettsége, és utána kinevezni.

Ez így pofátlanság, sajnos.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Persze, megfelelő meggyőződéssel mindent ki lehet magyarázni, magas szintű gyakorlatoddal neked még a Kúrcsányt is sikerülne kimosdatni. :eek::D:p Csak nem nálam ...
Gyurcsány diploma nélkül nem helyettes államtitkár volt, hanem ifjúságügyi miniszter, aztán meg miniszterelnök. :p;)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Gyurcsány diploma nélkül nem helyettes államtitkár volt, hanem ifjúságügyi miniszter, aztán meg miniszterelnök. :p;)
Aha, szóval szerinted az oké volt, most már ő a példakép, a hivatkozási alap??!! Na szépen vagyunk ....
De mint korábban írtam nekem Kúrcsányt és csapatát nem fogod eladni, még ha egy zsák pénzt is kötsz hozzá akkor se ...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Semmi baj nincs vele, maximum az, hogy fideszes. o_O
A jogi(!) végzettsége is meglesz nemsokára. Nem a rokoni kapcsolatai miatt lehet vezető, hanem mert okostojás. (Nyilván nem az utolsó évben tanulja meg a szakmát egy hallgató sem.)
Nem mellesleg fiatal, okos és szép is(, ami sokak számára nem kicsit lehet frusztráló). Igaz, nem a Blanka és a Gréta által kitaposott egy igaz úton indult el, de azért még ne írd le. :rolleyes:
Az a baj vele, hogy azért rakták ki a kirakatba, mert ettől remélik, hogy az ifjúságnak egy része talán elkezd oldalogni a Fidesz felé, amiért a narancsosok szája eléggé sír az utóbbi időben.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 933
113
Az a baj vele, hogy azért rakták ki a kirakatba, mert ettől remélik, hogy az ifjúságnak egy része talán elkezd oldalogni a Fidesz felé, amiért a narancsosok szája eléggé sír az utóbbi időben.
Kb. ezt látom bele én is, amivel nem is lenne baj, ha nem szarul csinálták volna. De ez így öngól.
 
  • Tetszik
Reactions: empontipont