[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Darabjaira eshet az Egyesült Királyság, legalábbis ez derült ki az európai terrorizmus forró zónájában, Belfastban. Észak-Írországig utaztunk, mert valójában nem Londonban, hanem a merényletektől rettegő északon dől el Anglia jövője. A közelgő, december 12-i brit választás előtt mentünk ki Belfastba, hogy körbejárjuk az egyáltalán nem egyszerű ír helyzet kérdését.
A saját Trianonjukat ássák az angolok

Emmanuel Macron francia elnök 2017-ben azt ígérte, liberális reformjaival gyökeresen felforgatja, és újra naggyá teszi a szerinte begyöpösödött francia jóléti államot, és mellé megreformálja az egész Európai Uniót is. Ehelyett elnöksége félidejében már a harmadik nagyobb tüntetés- és sztrájkhullámmal kell szembenéznie, ami mögött elsősorban az áll, hogy a társadalom egy jelentős része nem osztja a vízióját. Nyugdíjreformját sokan rejtett nyugdíjcsökkentésnek és korhatáremelésnek tartják. Mindez pedig európai és világpolitikai álmait is meggátolhatja.
Elakadt a liberális buldózer Franciaországban
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Pont az jutott az eszembe, mikor láttam ezt a cikket az indexen, hogy "Elakadt a liberális buldózer Franciaországban", hogy MEGINT megerősítést nyert bennem az, hogy akik őket pénzelik, futtatják azok nem úgy általánosságban liberálisok, hanem olyan erők amelyek az USA érdekeit nézik.

Van náluk az a fura tag, a Dezső András nevű mindig jól értesült "újságíró", tolják ezerrel a Momentumot mint süket a csengőt, most meg hogy Macron elkezd egyre nyíltabban szembe menni az amerikai érdekekkel, olyanokat beszél hogy "agyhalott az USA miatt a NATO", erőltetné az EU-s saját haderőt, máris kegyvesztett lesz az indexen, pedig hát liberális Ő is a javából!

Há' hogy van ez ?!
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 476
113
https://m.privatbankar.hu/makro/a-n...nul-fiatal-no-egy-orszagot-fog-vezetni-330022
"Úgy hívják, hogy Sanna Marin.
És várhatóan a héten fogják beiktatni Finnország miniszterelnökének. Mindössze 34 éves, és ezzel a BBC szerint ő lesz a világ legfiatalabb kormányfője az ukrán Olekszij Honcsaruk (35) és az új-zélandi Jacinda Ardern (39) előtt."
Leszbi szülők egyke gyermeke. Neki is van egy gyereke a élettársától (legalább férfi)...
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 476
113

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 565
113
https://m.privatbankar.hu/makro/a-n...nul-fiatal-no-egy-orszagot-fog-vezetni-330022
"Úgy hívják, hogy Sanna Marin.
És várhatóan a héten fogják beiktatni Finnország miniszterelnökének. Mindössze 34 éves, és ezzel a BBC szerint ő lesz a világ legfiatalabb kormányfője az ukrán Olekszij Honcsaruk (35) és az új-zélandi Jacinda Ardern (39) előtt."
Leszbi szülők egyke gyermeke. Neki is van egy gyereke a élettársától (legalább férfi)...
Finnországnak is annyi...o_O
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Loken

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
Finnországnak is annyi...o_O
Mert fiatal vagy miért? A mienké is 35éves volt csak mikor miniszterelnök lett, hibák garmadát csinálgatta de Magyarországnak sem lett annyi.
A mi 22éves helyettes államtitkár kislányunk sem visz csődbe remélhetőleg semmit, bár azért az már tényleg elég korai.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Mert fiatal vagy miért? A mienké is 35éves volt csak mikor miniszterelnök lett, hibák garmadát csinálgatta de Magyarországnak sem lett annyi.
A mi 22éves helyettes államtitkár kislányunk sem visz csődbe remélhetőleg semmit, bár azért az már tényleg elég korai.
Szerintem nem a korára gondolt. Meleg szülők "gyermeke". Ez alapjan valami extra, ultra liberalis politikus lehet.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
Szerintem nem a korára gondolt. Meleg szülők "gyermeke". Ez alapjan valami extra, ultra liberalis politikus lehet.
Akkor ő is meleg lett és akkor előretör a meleg lobbi és csak buzulni szabad a szaunában vagy miért megy csődbe egy ország attól hogy a szülei melegek? Milyen bűnöket mutatott eddig még azon kívül hogy meleg pár nevelte fel?
Amúgy milyen szülőknek nem lehet még a gyerekek fontos hivatalt betöltő? Komcsi szülő maradhat? Kulák vagy értelmiségi? Szemüveges? Bakker, azt nem engedném hogy szemüveges legyen a főnök, mind lelki sérült a négyszemzésűtől, engem is szétpiszkáltak vele.
Fehér, negyvenes kereszténykonzervatív férfi alapkitétel, de mi kell még neki?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Szerintem nem a korára gondolt. Meleg szülők "gyermeke". Ez alapjan valami extra, ultra liberalis politikus lehet.
Ez nyilvánvaló volt alali77 számára is, csak mielőtt lenyomta volna itt a homofil trollkodást, még előtte bele akart rúgni az új államtitkárba is. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
Ez nyilvánvaló volt alali77 számára is, csak mielőtt lenyomta volna itt a homofil trollkodást, még előtte bele akart rúgni az új államtitkárba is. :rolleyes:
Hát nem, én még mindig nem értem mitől lenne rossz miniszterelnök?
Az államtitkár meg rossz vicc... ...nekem és minden ismerősömnek/barátomnak annyi esze volt 22évesen mint egy mosómedvének, vannak persze akik okosabbak/érettebbek voltak nálam, de elenyésző a részarányuk.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Hát nem, én még mindig nem értem mitől lenne rossz miniszterelnök?
Az államtitkár meg rossz vicc... ...nekem és minden ismerősömnek/barátomnak annyi esze volt 22évesen mint egy mosómedvének, vannak persze akik okosabbak/érettebbek voltak nálam, de elenyésző a részarányuk.

Akkor elég gyenge volt az ismerettségi köröd. Az én ismerettségi körömben (pedig ismertem néhány igazi még ma is putrist,) és bizony a nagy többség már 7-8 évesen igencsak a mosómedve felett állt, a leghülyébbek is 12 évesen túllépték a szintet. Meg volt néhány aki korábban.
Szóval igenis lehet képes 22 évesen komoly feladatra felkészült, pláne ha 6-7 éve erre készítik fel. (amit ugye nem tudhatunk)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
...nekem és minden ismerősömnek/barátomnak annyi esze volt 22évesen mint egy mosómedvének, vannak persze akik okosabbak/érettebbek voltak nálam, de elenyésző a részarányuk.
Nekem voltak olyan ismerőseim, barátaim akiknek 22 évesen már benőtt a feje lágya. Értelmesek, szorgalmasak akikre komolyabb munkákat is rá lehetett bízni. Nem egy ilyet ismertem.
Én sem tartoztam közéjük. Sosem értettem, hogy lehet valaki nem elcseszett ebben a világban, de tényleg vannak ilyenek. :)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
Akkor elég gyenge volt az ismerettségi köröd. Az én ismerettségi körömben (pedig ismertem néhány igazi még ma is putrist,) és bizony a nagy többség már 7-8 évesen igencsak a mosómedve felett állt, a leghülyébbek is 12 évesen túllépték a szintet. Meg volt néhány aki korábban.
Szóval igenis lehet képes 22 évesen komoly feladatra felkészült, pláne ha 6-7 éve erre készítik fel. (amit ugye nem tudhatunk)
Sajnálom hogy butákkal nőttem fel, bár nekem jó volt így is . :)
22évesen max azon járt az eszem hogy mi lesz a statika vizsgán, lesz-e koleszbuliban sörakció, sikerül-e a CIV2-ben nyernem. És szerintem ez így volt jól, az való abba a korba.
(nyilván sarkítok valamennyire)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti