[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 713
6 520
113

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 150
26 845
113
Igen, csak nézd meg hol. Így nézett ki újkorában:
iStock-998616924-916x516.jpg


Így néz ki egy sztori, amiről írsz:
440px-Delta_Airlines_Flight_1288_Engine_Failure.jpg


Ez a roncsdarab még alá is támasztaná ezt:
ENvkIekW4AMNUWP


Ám ez itt a gép szárnya, olyan helyen, ahová ezekből a szétrepülő turbinadarabokból, ilyen becsapódási iránnyal elvben nem juthatott:
ENvkIecWwAAombo


Ez pedig itt a gép farka:
ENvkIedXsAAlmi0


Szerintem van olyan gyanú, hogy az iráni légvédelem súlyosat hibázott. Hogy nem adják ki a fekete dobozt is erre vall. Viszont ha ezek a sérülések nem baleset közben szerzettek (végignéztem sok roncsdarabos fotót, ezek nagyon jellegzetesek és nem találtam ilyeneket, de ettől még lehet), akkor olyan kiterjedtek, hogy csak komolyabb légvédelmi rakéta okozhat ilyet.

A gép farkán jobb oldalt, törzsének jobb oldalán és a jobb szárnyának külső részén lévő repeszbecsapódásnak tűnő nyomokat jól magyarázná, ha legalább egy rakéta talált volna, valahol középtájon, közel a törzshöz és a szárnyhoz, de elég távol, hogy a szétrepülő repeszekből a faroknak is jusson!
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem vitatom/vitattam eddig se hogy ők voltak , sőt , eddig ezt mondtam DE picit azért gyanús hogy ilyen hamar elismerték nem??
Sajnos ez nyilvanvalo volt az elmult ket nap esemnyei utan. Es most akkor helyere lehet tennia sok ketkedest a raketa videojaval kapcsolatban ( amugy egy ejszakai biztonsagi or keszitette a felvetelt aki kiment bodejabol cigizni es halott valami lovoldozest es a hang iranyaba forditotta a kamerajat )

Az hogy nem ertunk valamit meg nem jelenti azthogy az nem tortenhetett meg.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 713
6 520
113
Sajnos ez nyilvanvalo volt az elmult ket nap esemnyei utan. Es most akkor helyere lehet tennia sok ketkedest a raketa videojaval kapcsolatban ( amugy egy ejszakai biztonsagi or keszitette a felvetelt aki kiment bodejabol cigizni es halott valami lovoldozest es a hang iranyaba forditotta a kamerajat )

Az hogy nem ertunk valamit meg nem jelenti azthogy az nem tortenhetett meg.
Mégegyszer , nem vitatattam eddig se hogy az irániak lőtték volna le , sőt ezt mondtam kb a kezdetektől , utána jött csak a videó . Nekem csak picit az furcsa hogy ilyen hamar elismerték , ha nem volt szándékos akkor sose ismernék el... nyilvánvaló hogy az épp ami segget nyaló ország gépe kerül “véletlen” a célkeresztbe nem pedig másik gép , tiszta sor
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 713
6 520
113
A gép farkán jobb oldalt, törzsének jobb oldalán és a jobb szárnyának külső részén lévő repeszbecsapódásnak tűnő nyomokat jól magyarázná, ha legalább egy rakéta talált volna, valahol középtájon, közel a törzshöz és a szárnyhoz, de elég távol, hogy a szétrepülő repeszekből a faroknak is jusson!
Az fel se tűnik hogy a gép orrát eddig miért nem fotózta le senki kb? ( tévedés jogát fenntartom de én még egy képet nem láttam a gép orráról) csak mert ott kell keresni a nagyobb roncsolódást , amik a közzétett képeken vannak elvileg repeszektől szedett roncsolás az egyáltalán nem vészes egy Tor rakétájához képest
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 379
14 374
113
Mégegyszer , nem vitatattam eddig se hogy az irániak lőtték volna le , sőt ezt mondtam kb a kezdetektől , utána jött csak a videó . Nekem csak picit az furcsa hogy ilyen hamar elismerték , ha nem volt szándékos akkor sose ismernék el... nyilvánvaló hogy az épp ami segget nyaló ország gépe kerül “véletlen” a célkeresztbe nem pedig másik gép , tiszta sor


Szóval szerinted direkt lőttek le egy ukrán gépet? 82 iráni állampolgárral a fedélzetén, mert ezzel jól megszivatják az amcsi seggnyaló ukránokat?
És ezzel jól megmutatják, hogy.....

Hát ez nagyon logikus. :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 713
6 520
113
Szóval szerinted direkt lőttek le egy ukrán gépet? 82 iráni állampolgárral a fedélzetén, mert ezzel jól megszivatják az amcsi seggnyaló ukránokat?
És ezzel jól megmutatják, hogy.....

Hát ez nagyon logikus. :eek:
Áldoztak már fel több életet is hogy elérjenek valamit... nem mondom hogy direkt volt , a felvetett elmélet csak egy ötlet , ettől függetlenül a tény tény marad , Irán lőtte le azt a gépet és habár eddig tagadták ( gondolom mert előbb kiakarták deríteni melyik idióta nyomta meg véletlen a gombot) már beismerték , ismételten ott vagyunk hogy akkor most mit fognak lépni a felek
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 379
14 374
113
Áldoztak már fel több életet is hogy elérjenek valamit... nem mondom hogy direkt volt , a felvetett elmélet csak egy ötlet , ettől függetlenül a tény tény marad , Irán lőtte le azt a gépet és habár eddig tagadták ( gondolom mert előbb kiakarták deríteni melyik idióta nyomta meg véletlen a gombot) már beismerték , ismételten ott vagyunk hogy akkor most mit fognak lépni a felek


Hát szerintem pont azért ismerték be, hogy az amcsik ne tudjanak erre is hivatkozva összeharácsolni valami koalíciót.
Hiszen nagyjából nyilvánvaló volt mi történt.
Főleg a felvétel után. És sokáig nem lehetett volna húzni halasztani, hogy kiderüljön.
Ez nem a maláj gép lelövése ahol a két fél tudott egymásra mutogatni.
Így jöttek belőle ki a legjobban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Mégegyszer , nem vitatattam eddig se hogy az irániak lőtték volna le , sőt ezt mondtam kb a kezdetektől , utána jött csak a videó . Nekem csak picit az furcsa hogy ilyen hamar elismerték , ha nem volt szándékos akkor sose ismernék el... nyilvánvaló hogy az épp ami segget nyaló ország gépe kerül “véletlen” a célkeresztbe nem pedig másik gép , tiszta sor
Ne hülyéskedjél már, szerinted az a lényeg hogy "ukrán gép" volt, vagy az hogy az áldozatok túlnyomó része a saját állampolgáruk, vagy iráni származású "ukrán"?

Ez így korrekt, sajnos ilyen hibát mindenki vétett már, még kevésbé felfokozott környezetben is(pont az ukránok is! Vegával, az amiknak sincs semmilyen morális alapjuk kiabálni, ők meg pont irániakat durrantottak le az öböl felett), ez benne van.

Szinte biztos voltam benne hogy lelőtték a gépet, de vizsgálat előtt nem szép okoskodni. Irán elismerte, tessék, ennyi. Szomorú eset, az összes áldozat nyugodjon békében.

Aki ezért koalíciót akar formálni, és megtámadni Iránt, annak üzenem hogy akkor előbb menjen végig az egyesített bosszúálló föld hadsereg Ukrajnán, utána az USA-n, és mehetünk rá sorban majd Iránra is! Ha viszont az első kettőt kihagynánk, akkor szerintem nem szép a kettős mérce végett azonnal ezért az esetért Irán vérét kívánni!

Nyugodtság, szerénység!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Szóval szerinted direkt lőttek le egy ukrán gépet? 82 iráni állampolgárral a fedélzetén, mert ezzel jól megszivatják az amcsi seggnyaló ukránokat?
És ezzel jól megmutatják, hogy.....

Hát ez nagyon logikus. :eek:
Persze, pont mint lelőni nekünk dugig magyarral megrakva Budapestről felszállva egy AirFrance gépet, ha összevitatkozunk a németekkel, hisz ők jóban vannak a germánokkal !

Tudnám még tovább csavarni a hülyeség potméterét, de szerintem kurvára itt lenne az ideje csak simán befogni a pofáját mindenkinek, némi együttérzést kimutatni, és arra koncentrálni hogy több mint 100 ember meghalt.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 910
91 529
113
Azért megleoett ez az elismerés. Pozitívan csalódtam az iráni vezetésben.

"Hozzátették, hogy a katasztrófát emberi hiba idézte elő. Az Egyesült Államokkal szemben kialakult feszült helyzetben az iráni hadsereg a legmagasabb fokú készültségben volt akkor, és a Teheránból felszálló ukrán gép a Forradalmi Gárda elitalakulat egyik kényes katonai központja felé fordult, emiatt ellenséges gépnek nézték - hangzott a közlemény. A felolvasott dokumentum szerint az iráni hadsereg bocsánatot kér a tragédia okozásáért, és fogadkozik, hogy tökéletesíteni fogja légvédelmi rendszerét a hasonló hibák elkerülésére."


" Hozzátették, hogy bíróság elé állítják azokat, akik felelősek a repülőgép lelövéséért."

Ezt viszont nem értem! Lehet partizánakció volt???? Most nem a katonai értelmében. hanem vki parancs nélkül szedte le???
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 910
91 529
113
Ezt sem értem. Ezek után most miért titkolják a fekete dobozt?

Inkább Iránban dolgoznánk fel a feketedobozok adatait” mondta Ali Abedzadeh, az Iráni Polgári Légi Közlekedési Szervezet vezetője. (Ez a szervezet korábban műszaki hibának titulálta az eseményeket – a szerk.) „Azonban ha úgy látjuk, hogy azok károsodása miatt ezt nem tudjuk megtenni, akkor segítséget fogunk kérni” – tette hozzá."

Nézzük át azt az utaslistát!!! o_O
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Mégegyszer , nem vitatattam eddig se hogy az irániak lőtték volna le , sőt ezt mondtam kb a kezdetektől , utána jött csak a videó . Nekem csak picit az furcsa hogy ilyen hamar elismerték , ha nem volt szándékos akkor sose ismernék el... nyilvánvaló hogy az épp ami segget nyaló ország gépe kerül “véletlen” a célkeresztbe nem pedig másik gép , tiszta sor
Ne viccelj mar. Te voltal az elsok kozott aki kepes volt logikusan vegiggondolni a rendelkezesre allo adatokat. Nem neked szolt az "uzenet"
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Áldoztak már fel több életet is hogy elérjenek valamit... nem mondom hogy direkt volt , a felvetett elmélet csak egy ötlet , ettől függetlenül a tény tény marad , Irán lőtte le azt a gépet és habár eddig tagadták ( gondolom mert előbb kiakarták deríteni melyik idióta nyomta meg véletlen a gombot) már beismerték , ismételten ott vagyunk hogy akkor most mit fognak lépni a felek
Azt tudtak 5 max 10 percen belul hogy ki lott. Loves utan jelentest kaptak vagy kertek es hat a kezelo jelentette. Szimplan megprobaltak meguszni a dolgot.

Itt egy viszonylag friss alig 12 oras nyilatkozataz iraniaktol. Ugye ekkor mar biztosan tudtak mindent.

"“The thing that is clear to us and that we can say with certainty is that this plane was not hit by a missile,” Ali Abedzadeh told reporters, with Iranian government spokesman, Ali Rabiei, accusing the US and its allies of “lying and engaging in psychological warfare” in their speculation over the cause of the accident."
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus