[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Jó ezt értem. De egy ilyen bírósági eljárással elbizonytalanítod a katonáidat.
Vannak korszerű irányító rendszerek a légvédelemnek, mi most vettünk ilyet az Airbustól, de régebben és valószínűleg Iránban ma is annyi esélye van a légvédelemnek, hogy felderít és tüzel. Ilyen kevés az idő, szóval vagy ad nekik egy rendszer adatot a célpontokról (ehhez ők is adnak céladatot, csak azt értékelni kell), vagy ők döntenek. Ha nem döntenek, akkor vagy-vagy egy ilyen helyzetben. A nem lövésért is fejüket vehetik ha igazi támadás volt!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 584
93 984
113
.
Rossz volt a RoE vagy a parancs vagy a vegrehajtas. Hagyhatod buntetlenul de akkor megint meg fog ismetlodni.
Igen, de ha ilyen nyíltan teszed, kihangsúlyozod, mégis bizonytakanságot szülhet.

Más. B+, most szembesültem vele, hogy az ajatollah is twitterbetyár!!!! :cool:
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ebbe kb. ennyit látok bele én is. Nyilván elsőre megpróbálták tagadni, amíg nem tudom biztosra hasonló szituban felelős vezetőként hogy mi lőttük le, tagadnám én is full kakaóval. Az első normális reakció ilyen esetben MINDENHOL a tagadás, és egy nyomozás elrendelése. Kiderül hogy mi voltunk, akkor meg jöhetnek az olyan nyilatkozatok, hogy vétlen indítás, emberi mulasztás, részvétnyilvánítás, felelősök felkutatása és bíróság elé állítása.

Kb. így menne ez mindenhol.

Nem!

Az elso normalis reakcio ilyen esetben a : Nem tudjuk mi tortent meg vizsgaljuk" Aztan az igy nyert 6-12 ora alatt kell kisutni hogyan lehet a legjobban kijonni a dologbol. Karmentes. Damage control A full tagadas meg a megalapozatlan kategorikus velemeny "MUSZAKI HIBA MIATT>>>" mindig gyanus es az esetek tulnyomo tobbsegeben tokeletesen jelzi a valos esemenyt.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 369
14 324
113
Ennyit kellett volna az elejétől fogva és kész. Nyilván az Iráni légvédelem NEM akart civileket ölni - soha nem állt szándékukban, de megtörtént. Van ilyen. El kell mondani mi történt, hogy legalább az áldozatok családjai tudhassák. AKKOR, és csak akkor nem csorbul a nemzeti büszkeség. A hiba miatt nem, hazugság miatt igen.
Az USA is elvitte a balhét a lelőtt utasgép miatt, ha nehezen is.

Csak úgy a margóra: az oroszok is kiállhattak volna és elmondják, lelőtték a 777-est. Igen, természetesen nem akarták, előfordul, harcizóna... tények, ennyi. Kártérítés - és kész, lecsengett volna mára. Ehelyett hazudoznak. Ergo Irán most vert köröket az oroszokra gerincben.

(ahogy a másik eltűnt 777-est is bevallhatnák, hogy lelőtték - arról fű alatt már nagyrészt kiderült, mi is történt. Nagyjából ugyanez).

A dolgot le kell zárni, civil vonalon szélesebb együttműködést kell indítani és akkor az ilyesmit el lehet később kerülni. És ennyi - tanulságokat levonni és javítani a biztosnágot, hogy ez újra ne fordulhasson elő.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 584
93 984
113
Ebbe kb. ennyit látok bele én is. Nyilván elsőre megpróbálták tagadni, amíg nem tudom biztosra hasonló szituban felelős vezetőként hogy mi lőttük le, tagadnám én is full kakaóval. Az első normális reakció ilyen esetben MINDENHOL a tagadás, és egy nyomozás elrendelése. Kiderül hogy mi voltunk, akkor meg jöhetnek az olyan nyilatkozatok, hogy vétlen indítás, emberi mulasztás, részvétnyilvánítás, felelősök felkutatása és bíróság elé állítása.

Kb. így menne ez mindenhol.
Hát Ukrajnában nem így volt...
En meg voltam győzödve arról, hogy nem lesz elismerés.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Jut eszembe, ezek az emberek most álltak neki atombombát gyártani... :D:rolleyes::hadonaszos:

Ez a gepleloves olyan szarul jott a perzsaknak mint anno az oroszoknak a malaj gep elolvese. Nem tolhatjak fullba az atomot mert ujabb szankciok jonnek amit megerez a nep. Az a nep akit idaig is elnyomtak es ha kiment az utcara tuntetni akkor elhurcoltak bebortonoztek lelottek es akinek a szemebe hazudtak az elmult napokban is. Most kene valami nagy pozitiv dolog pl Mi rendezzuk az olimpiat 2345 ben vagy megnagyobb terror. A nyomas nagyobb a kuktaban es a fedo mar nagyon remeg.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 872
47 476
113
Vannak korszerű irányító rendszerek a légvédelemnek, mi most vettünk ilyet az Airbustól, de régebben és valószínűleg Iránban ma is annyi esélye van a légvédelemnek, hogy felderít és tüzel. Ilyen kevés az idő, szóval vagy ad nekik egy rendszer adatot a célpontokról (ehhez ők is adnak céladatot, csak azt értékelni kell), vagy ők döntenek. Ha nem döntenek, akkor vagy-vagy egy ilyen helyzetben. A nem lövésért is fejüket vehetik ha igazi támadás volt!
Egy dologban hibáztak ott nagyot, hogy engedték a civil gépeket felszállni. Mikor van egy kicsit nagyobb szél, villámlás etc meg lehet oldani hogy légtérzárat rendeljenek el adott terület felett, gépeket átirányítanak, itt meg vártak egy válaszcsapást és repkedhettek közben a civil gépek. Ukránok felett ugyan ez volt.
Asszem mindenki komoly felelősséget-kockázatot vállal aki ilyen térségbe bevállalja jóhiszeműen hogy repülőgéppel megy. EU-ban Ukrajna, Közel Keleten Izrael, Szíria/Irak/Irán, Afrikában Líbia Ázsiában pedig a két Korea körül aki repülőgéppel utazik, annak én úgy látom ez benne van. Nem zárják időben a légtereket, sőt van hogy direkt utasszállító/más fegyvertelen felderítő gép mögé bújócskázik pl. Izraeli csapásmérő kötelék.

Azt gondolom eleve nem mennék erre magamtól civilben sosem, ha kell és lehet választani, kb. vonat/autó inkább.
 
  • Tetszik
Reactions: empontipont

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 872
47 476
113
Hát Ukrajnában nem így volt...
En meg voltam győzödve arról, hogy nem lesz elismerés.
Itt egyértelműen Iráni területen történt, nincs más megoldás nagyon. Ott Ukrán területen, oda - vissza változó frontvonalak mellett úgy, hogy mindkét oldalnak lehet hozzá fegyvere hogy végrehajtsa a lelövést. Az a szitu nekem pl. mai napig nem tiszta, hogy ki hazudik. Ez egyértelmű.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 872
47 476
113
Ez a gepleloves olyan szarul jott a perzsaknak mint anno az oroszoknak a malaj gep elolvese. Nem tolhatjak fullba az atomot mert ujabb szankciok jonnek amit megerez a nep. Az a nep akit idaig is elnyomtak es ha kiment az utcara tuntetni akkor elhurcoltak bebortonoztek lelottek es akinek a szemebe hazudtak az elmult napokban is. Most kene valami nagy pozitiv dolog pl Mi rendezzuk az olimpiat 2345 ben vagy megnagyobb terror. A nyomas nagyobb a kuktaban es a fedo mar nagyon remeg.
Na kíváncsi leszek én arra, hogy a belső nyomás szétfeszítő ereje a nagyobb, vagy az ellenetek érzett utálat, ami meg összetartja majd és egységbe kovácsolja őket!

Nagyon ne lepődj majd meg, ha a második erő lesz a nagyobb!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 584
93 984
113
A rendszer nem akarja visszafogni az gardat mert az a hatalmanak egyik alapkove. Olyan mint a komunistaknak volt az AVH vagy a Romanoknak a Secu. Azt sem tudjuk hogy a Tor az a hadsereg vagy a garda parancsnoklasa alatt allt. Ha az elobbii akkor meg szigorithatnak is a rendszeren "lam ezek a felelotlen katonak mire kepesek bezzzeg ha mi gardistak lettunk volna"

Az igazi kerdes hogy mikent reagalnak az irani emberek!!!! Ne feledjuk hogy dontoen irani emberek utaztak azon a gepen akiknek csaladtagjaik ott vanak iranban.
Ha tippelnem kellene, akkor a Gárda volt. Miért erősödik bennem az az érzés, hogy a cél egy kis átalakítás a szervezetben. Már a baráti válaszcsapás is érdekes volt.
Kivel targyalt november végén december elején Pompeo az irániak közül?
Állítólag akkor mondta ki a fatvát Szulejmanira. (javasolta Trumpnak a likvidálását)
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Az is jobb lenne mint hogy nekik keljen elvinni a balhet. Mar az is a kepernyon lenne. Amugy nincs az a hulye ellenzek amelyik 170 artatlan ember legyilkolasaval akarna a vilag szimpatiajat megnyerni.

Szerintem néha fordítva ülsz a lovon.
Nem állítottam hogy szimpátiát akart volna kivívni bárki. Éppen ellenkezőleg. De had ne magyarázzam, ha nem akarod akkor nem érted. Pesti srácok :D:D:D
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ha tippelnem kellene, akkor a Gárda volt. Miért erősödik bennem az az érzés, hogy a cél egy kis átalakítás a szervezetben. Már a baráti válaszcsapás is érdekes volt.
Kivel targyalt november végén december elején Pompeo az irániak közül?
Állítólag akkor mondta ki a fatvát Szulejmanira. (javasolta Trumpnak a likvidálását)

ez x. De a baráti válaszcsapás (sztem még robbanófej/anyag se volt azokban a rakétákban) után az egyértelmű, hogy ez csak pr befele. Nem akarnak ők semmiféle valós választ, konfrontálódni USel.
na ez az ami kicsit wtf és sok kérdést felvet...
 
  • Tetszik
Reactions: Lelkeslaikus

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 362
68 750
113
Hm, vajon ki fogjak vegezni a teljes kezeloszemelyzetet? Hat percet vagy mennyit volt a gep a felszallas utan? Azert igy ilyen gyorsan befogni meg kiloni ugy hogy az be is csapodjon meg lezuhanjon azert nem semmi tudomany. Elbaxtak ezek valamit ennyire vagy mi? Mikor lehetett ott muszakvaltas hatkor? Utana kis eligazitas, aztan az elso gep ami arra jart puff. Kivancsian varom a kovetkezo idoszak hireit errol.
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Pontosan. Nem kell mindenfele elvont torteneteket kitalalni mikor a valosag olyan kezenfekvo.

Persze lehet hogy faék egyszerű a sztori. Csak az nem illik a képbe, hogy ha volt több felszállás ezt megelőzően, akkor miért pont itt sült el a puska? Azt gondolom, hogy legalábbis érdemes ezt a kérdést feltenni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Egy dologban hibáztak ott nagyot, hogy engedték a civil gépeket felszállni.
A légiforgalomért felelős magas rangú iráni civil és katonai vezetők a felelősek, ez nyilvánvaló. Egészen minimális az esélye, hogy egy üteg csak úgy lövöldözni kezdjen békeállapot idején.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 362
68 750
113
ez x. De a baráti válaszcsapás (sztem még robbanófej/anyag se volt azokban a rakétákban) után az egyértelmű, hogy ez csak pr befele. Nem akarnak ők semmiféle valós választ, konfrontálódni USel.
na ez az ami kicsit wtf és sok kérdést felvet...
Szerintem se volt benn robbanoanyag, otven meteres korben vitte szet a ponyvas beallokat, ennyit kb a becsapodas meg a maradek uzemanyag a raketakban csinal. Egy 155mm granat viheti igy szet kb azt a teruletet.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 584
93 984
113
ez x. De a baráti válaszcsapás (sztem még robbanófej/anyag se volt azokban a rakétákban) után az egyértelmű, hogy ez csak pr befele. Nem akarnak ők semmiféle valós választ, konfrontálódni USel.
na ez az ami kicsit wtf és sok kérdést felvet...
Nah meg itt a kolléga hívta fel a figyelmet a PS.cikkre. Kb. előre adtak menekülőutat az ajatollahnak.

"Irán napokig tagadta, hogy rakétatalálat érte volna az ukrán repülőgépet, majd az Egyesült Államok és Kanada közölte: hírszerzési értesüléseik szerint valószínű, hogy Irán lőtte azt le. Sőt ők kezdtek el emberi hibáról beszélni."

Azt az utaslistát, hiába van meg elvileg tutira utólag pontosították. o_O

" Kanada pénteken pontosította ezt, közölték, hogy nem 63, hanem 57 kanadai volt a gépen"
Hat fő egyelőre nem nemet, csak állampolgárságot váltott. :cool:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Azért megleoett ez az elismerés. Pozitívan csalódtam az iráni vezetésben.

"Hozzátették, hogy a katasztrófát emberi hiba idézte elő. Az Egyesült Államokkal szemben kialakult feszült helyzetben az iráni hadsereg a legmagasabb fokú készültségben volt akkor, és a Teheránból felszálló ukrán gép a Forradalmi Gárda elitalakulat egyik kényes katonai központja felé fordult, emiatt ellenséges gépnek nézték - hangzott a közlemény. A felolvasott dokumentum szerint az iráni hadsereg bocsánatot kér a tragédia okozásáért, és fogadkozik, hogy tökéletesíteni fogja légvédelmi rendszerét a hasonló hibák elkerülésére."


" Hozzátették, hogy bíróság elé állítják azokat, akik felelősek a repülőgép lelövéséért."

Ezt viszont nem értem! Lehet partizánakció volt???? Most nem a katonai értelmében. hanem vki parancs nélkül szedte le???
Ne hülyéskedj már! 2-3 napon keresztül hazudoznak össze vissza, és te pozitívan csalódtál az Irániakban? Mihez képest?
Miközben azonnal tisztában voltak mindennel?! :hadonaszos:
Nem a lelövéssel van a gond - persze, hogy azzal is! - hanem azzal, ahogy megpróbálták másra kenni.
Dehogy partizán akció! Sima emberi hiba. Sajnos van ilyen.
Én azért nagyon remélem, hogy nem a szerencsétlen kezelőt kapják el, hanem a tényleges felelőst. Annak a nyomorult kezelőnek elég lesz azokkal a képekkel együttélni...:(
 
  • Tetszik
Reactions: DINAMO