[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 164
12 226
113
Hála a papnak nem lesz semmi, Irán előre szólt, hogy mennek a rakketták, amcsik így idejében elcuccoltak, eszközöket meg majd pótolják, ha akarják.
Viszont ez most baj is egyben, mert amerika így jogosan azt érzi, hogy ő bármit megtehet büntetlenül és van 1 olyan érzésem, hogy ezután még jobban élni fog ezen lehetőségével.
Szerintem nem teljesen így lesz ahogy SZU-t a kubai válsággal így most Amerikát Iránnal szembesítik nem mindenütt tehetsz meg mindent. A perzsa nem engedi és többi arab ország se fogja ezután ennyire le alacsonyítani magát.

A függöny mögött folytatódik a történet, az idióta letépte az álcát.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 088
32 620
113
És nem tűnik fel a radarászoknak, hogy a célpont kurva nagy, kis sebességgel emelkedik, és Iránban szállt fel?

Jó kérdés, ha ez közvetlen a teheráni reptér körzetében történt, ennyire hülyék talán (talán...) az irániak sem lehetnek, Még kimerült, napok óta ébren lévő kezelők sem, hiszen jó pár gép szállt fel előtte is onnét..
Akkor pedig mi lehet a baleseten kívül? Zsidó (így mondom, lehettek izraeliek vagy általuk felbérelt helyi kormányellenes "mudzsahedek" vagy amcsi különleges erők, állítólag az iraki lakosság is úgy hívja az ott lévő amerikai katonákat, hogy "a zsidók") ügynökök lőtték le MANPADS-szel, hogy a mullahokra kenjék? De nem látom, hogy erőltetnék ezt a lelövés vonalat, ez ellentmond ennek. Bár úgyis ki fog derülni előbb-utóbb, ha külső hatásra történt a dolog szerintem. Esetleg arra kószált egy amcsi drón, és összeütközött a géppel? Ez esetben azért kellett volna találniuk erre utaló roncsdarabokat, és persze már világgá ordították volna az irániak. Bomba a gépen? Elképzelhető ez is persze.
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 346
13 863
113
Jó kérdés, ha ez közvetlen a teheráni reptér körzetében történt, ennyire hülyék talán (talán...) az irániak sem lehetnek, Még kimerült, napok óta ébren lévő kezelők sem, hiszen jó pár gép szállt fel előtte is onnét..
Akkor pedig mi lehet a baleseten kívül? Zsidó (így mondom, lehettek izraeliek vagy általuk felbérelt helyi kormányellenes "mudzsahedek" vagy amcsi különleges erők, állítólag az iraki lakosság is úgy hívja az ott lévő amerikai katonákat, hogy "a zsidók") ügynökök lőtték le MANPADS-szel, hogy a mullahokra kenjék? De nem látom, hogy erőltetnék ezt a lelövés vonalat, ez ellentmond ennek. Bár úgyis ki fog derülni előbb-utóbb, ha külső hatásra történt a dolog szerintem. Esetleg arra kószált egy amcsi drón, és összeütközött a géppel? Ez esetben azért kellett volna találniuk erre utaló roncsdarabokat, és persze már világgá ordították volna az irániak. Bomba a gépen? Elképzelhető ez is persze.

He?
- Majd fehér ember ott szabadon mászkál egy bazinagy raksival, mi? Pont most... persze
- Drón mi a retket keres egy nemzetközi reptép SID útvonalában, ami mindenki által ismert - nem valami katonai zónában, nem - a nemzetközi reptér műszeres felszálló irányában, mi? Öregem, ennyire zéró tudást repülésből...
- MANPADS kilövése faszán látható - te amerikaiként/zsidóként kétmillió muszlim városának kellős közepén kilősz egy ilyen fáklyát, hogy itt vagyok, mi? Ettől fixebb öngyilkossági módszer nem létezik...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 048
92 071
113
Jó kérdés, ha ez közvetlen a teheráni reptér körzetében történt, ennyire hülyék talán (talán...) az irániak sem lehetnek, Még kimerült, napok óta ébren lévő kezelők sem, hiszen jó pár gép szállt fel előtte is onnét..
Akkor pedig mi lehet a baleseten kívül? Zsidó (így mondom, lehettek izraeliek vagy általuk felbérelt helyi kormányellenes "mudzsahedek" vagy amcsi különleges erők, állítólag az iraki lakosság is úgy hívja az ott lévő amerikai katonákat, hogy "a zsidók") ügynökök lőtték le MANPADS-szel, hogy a mullahokra kenjék? De nem látom, hogy erőltetnék ezt a lelövés vonalat, ez ellentmond ennek. Bár úgyis ki fog derülni előbb-utóbb, ha külső hatásra történt a dolog szerintem. Esetleg arra kószált egy amcsi drón, és összeütközött a géppel? Ez esetben azért kellett volna találniuk erre utaló roncsdarabokat, és persze már világgá ordították volna az irániak. Bomba a gépen? Elképzelhető ez is persze.
Ha felmerült volna bármi gyanús amcsik. Izrael, bomba azt megszellőztetnék az irániak, mert ez nekik kellmetlen.
Nekem az a gyanús, hogy vizsgálat nélkül műszaki hibáznak.
Márpedig általában a józan paraszti ész nem csal. Tegnap rakétáztak, teljes készültség, majd 1-2 órán belül lezuhan egy utasszállító.
Nem szándékosan, ahogy az oroszok sem Ukrajnában, de ez van...
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and DINAMO

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 370
27 486
113
Vagy széttört egyik turbinatárcsa, letört és szétrepült néhány turbinalapát, azok is pont ilyen repesznyomokat hagynak.
Igen, csak nézd meg hol. Így nézett ki újkorában:
iStock-998616924-916x516.jpg


Így néz ki egy sztori, amiről írsz:
440px-Delta_Airlines_Flight_1288_Engine_Failure.jpg


Ez a roncsdarab még alá is támasztaná ezt:
ENvkIekW4AMNUWP


Ám ez itt a gép szárnya, olyan helyen, ahová ezekből a szétrepülő turbinadarabokból, ilyen becsapódási iránnyal elvben nem juthatott:
ENvkIecWwAAombo


Ez pedig itt a gép farka:
ENvkIedXsAAlmi0


Szerintem van olyan gyanú, hogy az iráni légvédelem súlyosat hibázott. Hogy nem adják ki a fekete dobozt is erre vall. Viszont ha ezek a sérülések nem baleset közben szerzettek (végignéztem sok roncsdarabos fotót, ezek nagyon jellegzetesek és nem találtam ilyeneket, de ettől még lehet), akkor olyan kiterjedtek, hogy csak komolyabb légvédelmi rakéta okozhat ilyet.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 164
12 226
113
Ha felmerült volna bármi gyanús amcsik. Izrael, bomba azt megszellőztetnék az irániak, mert ez nekik kellmetlen.
Nekem az a gyanús, hogy vizsgálat nélkül műszaki hibáznak.
Márpedig általában a józan paraszti ész nem csal. Tegnap rakétáztak, teljes készültség, majd 1-2 órán belül lezuhan egy utasszállító.
Nem szándékosan, ahogy az oroszok sem Ukrajnában, de ez van...

van egy videó a zuhanásról a pilóták még komolyan gépészkedtek: kigyulladt a motor igy mentek egyenesen egy darabot majd180 fokot fordultak és ezután a levegőben felrobbant a gép
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ez a roncsdarab még alá is támasztaná ezt
Bocsi, de megnézted ezeket a képeket alaposan?
Törzs szekció bal oldal, jobb szárny kilépő él és mechanizáció egy db.ja, valamint a függőleges vezérsík jobb oldal.
Mégis milyen rakéta lehet az ami körben az egész gépet (jobb és baloldal) beteríti repeszekkel (minimum a tözs közepétől a függőleges v.síkig)? (gondolom arra célzol hogy a sárgával bekarikázott sérülések rakéta repesz nyomok…)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 366
113

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Igen, csak nézd meg hol. Így nézett ki újkorában:
iStock-998616924-916x516.jpg


Így néz ki egy sztori, amiről írsz:
440px-Delta_Airlines_Flight_1288_Engine_Failure.jpg


Ez a roncsdarab még alá is támasztaná ezt:
ENvkIekW4AMNUWP


Ám ez itt a gép szárnya, olyan helyen, ahová ezekből a szétrepülő turbinadarabokból, ilyen becsapódási iránnyal elvben nem juthatott:
ENvkIecWwAAombo


Ez pedig itt a gép farka:
ENvkIedXsAAlmi0


Szerintem van olyan gyanú, hogy az iráni légvédelem súlyosat hibázott. Hogy nem adják ki a fekete dobozt is erre vall. Viszont ha ezek a sérülések nem baleset közben szerzettek (végignéztem sok roncsdarabos fotót, ezek nagyon jellegzetesek és nem találtam ilyeneket, de ettől még lehet), akkor olyan kiterjedtek, hogy csak komolyabb légvédelmi rakéta okozhat ilyet.
Harmadik kep. Torzs szarnybekotes jobboldalt ( belepoel ha jol tevedek) A repesznyomok ehez kepest vizszintesek mintha elolrol jottek volna a torzsel parhuzamosan.

De csak talalgatok..
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 346
13 863
113
Igen, csak nézd meg hol. Így nézett ki újkorában:
iStock-998616924-916x516.jpg


Így néz ki egy sztori, amiről írsz:
440px-Delta_Airlines_Flight_1288_Engine_Failure.jpg


Ez a roncsdarab még alá is támasztaná ezt:
ENvkIekW4AMNUWP


Ám ez itt a gép szárnya, olyan helyen, ahová ezekből a szétrepülő turbinadarabokból, ilyen becsapódási iránnyal elvben nem juthatott:
ENvkIecWwAAombo


Ez pedig itt a gép farka:
ENvkIedXsAAlmi0


Szerintem van olyan gyanú, hogy az iráni légvédelem súlyosat hibázott. Hogy nem adják ki a fekete dobozt is erre vall. Viszont ha ezek a sérülések nem baleset közben szerzettek (végignéztem sok roncsdarabos fotót, ezek nagyon jellegzetesek és nem találtam ilyeneket, de ettől még lehet), akkor olyan kiterjedtek, hogy csak komolyabb légvédelmi rakéta okozhat ilyet.

Nem tudom, jó kérdés mi lett velük. Ha raksi volt, az szétrágja a levegőben - ez meg egy darabban jött le azon a videón, amit láttam. Szóval ha max egy MANPAD csapódógyújtóval. A 777 is eléggé szétesett a levegőben. Szóval fene tudja, én ezt tartom valószínűnek mégis - kérdés ezek a nyomorultak kit engednek oda a roncshoz vizsgálódni. A Boeing szakembereit valszeg nem....
Esetleg bomba a fedélzeten, de az valószínűtlenebb. Az is szétkapja a törzset.

Műszaki hiba - na ehhez jobban hozzá tudok szólni. Szóval mi tud egy NGt a levegőben felgyújtani és hogy leessen úgy, hogy vészjelzést sem adnak el? Hajtóművek ugye tűzoltópalackokat kaptak, shut-off valve-ok leválasztanak mindent, szóval az ok. Egy hajtómű nem nagyon tud felrobbanni, max szétszáll valamelyik forgórész, látható a képeken. De az sem azonnal halálos, főleg nem 8000 feeten, ahol a rapid decompression nem veri szét a törzset. Egy motorral meg akár emelkedik is az a gép.
Ha meg beljebb törik el mondjuk egy üzemanyagcső, ott meg nehezebben gyullad be, meg a szivárgást is észreveszed, meg az is idő. Tele van tűz meg füstjelzővel az egész, márpedig hogy leverje az égből, arra idő kell, vagyis tudnak szólni.

Én raksira tippelek így elsőre, de a zuhanási profil miatt nem egyértelmű (esetleg close proximity fuse detonation)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 088
32 620
113
He?
- Majd fehér ember ott szabadon mászkál egy bazinagy raksival, mi? Pont most... persze
- Drón mi a retket keres egy nemzetközi reptép SID útvonalában, ami mindenki által ismert - nem valami katonai zónában, nem - a nemzetközi reptér műszeres felszálló irányában, mi? Öregem, ennyire zéró tudást repülésből...
- MANPADS kilövése faszán látható - te amerikaiként/zsidóként kétmillió muszlim városának kellős közepén kilősz egy ilyen fáklyát, hogy itt vagyok, mi? Ettől fixebb öngyilkossági módszer nem létezik...

Mondjuk közel-keleti külsejű (lásd afgánban akciózó szakállas, helyi ruházatú Delta katonák stb.) vagy éppen nekik dolgozó helyiek. Ahogy anno a bagdadi reptérnél is lőttek gépre MANPADS-szel "ellenállók", még egy francia újságíró is elkísérte őket az akcióra. Fényes nappal ráadásul, egy pickuppal.
A drón valóban csak egy erőltetett ötlet volt. Bár nemrég egy másik nemzetközi reptérnél kószált éppenséggel drón, abból lett a mostani balhé...
Nem csak a MANPADS kilővése látható, ha légvédelmi rakétával lőttek a gépre, annak is kellett legyen jó pár szemtanúja, jó eséllyel le is videózta volna néhány, ahogy a zuhanó égő gépet is... Persze ez nem zárja ki, hogy lőttek rá, csak messzebb volt a rakéta, és persze már rég nem ment a hajtómű, amikor felrobbant a gép mellett (aminek szintén kellettek lennie szemtanúi).
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Bár az iráni haderő rakétákat lőtt ki amerikai katonai bázisokra Irakban, ez csupán visszafogott válaszcsapásnak tekinthető a Szulejmáni-gyilkosságra. Az iráni vezetés minden jel szerint el akarja kerülni a totális háborút az Egyesült Államokkal, és a fő célja, hogy egyéb eszközökkel szorítsa ki az amerikaiakat a Közel-Keletről.
Megfricskázta Trumpot Irán, de továbbra sem akar háborúzni
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 370
27 486
113
Bocsi, de megnézted ezeket a képeket alaposan?
Törzs szekció bal oldal, jobb szárny kilépő él és mechanizáció egy db.ja, valamint a függőleges vezérsík jobb oldal.
Mégis milyen rakéta lehet az ami körben az egész gépet (jobb és baloldal) beteríti repeszekkel (minimum a tözs közepétől a függőleges v.síkig)? (gondolom arra célzol hogy a sárgával bekarikázott sérülések rakéta repesz nyomok…)

Biztos vagy te, hogy az kilépő él? Mindenesetre a hajtómű biztosan nem lehet, a gép farkán az semmilyen sérülést nem tudna okozni!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Tegnap éjjel korlátozott méretű, Irak területén végrehajtott rakétacsapással válaszolt Irán a kémfőnöke, Kászim Szulejmáni tábornok pénteki megölésére. Az iraki miniszterelnök hivatala arról számolt be, hogy 22 rakéta lépett be országa légterébe Irán felől, amerikai illetékesek 15-ről beszéltek nem sokkal korábban.
Az előbbi forrásból azt is lehet tudni, hogy Irán előzetesen figyelmeztette Irakot a támadásra, ők pedig ezt azonnal továbbadták az amerikaiaknak, így a megcélzott bázisokon a katonák időben óvóhelyekre mentek, így nem sérült meg senki. (Az egyik megcélzott bázison, Erbílben magyar katonák is szolgálnak, de a bázis területét nem érte el lövedék.) A jelek szerint Irán szándékosan olyan csapást hajtott végre, amellyel kielégítheti a Szulejmáni amerikai likvidálása miatt bosszút követelő hazai közvéleményt, miközben csak mérsékelt károkat okoz az amerikaiaknak, lehetőséget adva a konfliktus forró részének lezárására.
Nem azoktól a rakétáktól kell félniük az amerikaiaknak, amelyeket most kilőttek rájuk
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 183
113
Az amerikaiaknak ennel sokkalde sokkal jobb a humorerzekuk! Raadasul nem kivantam a magyar tabornokok halalat. Csak humor volt. IRONIA. Raadasul arra epitve amit itt egy olvtars irt egy ket nappal ezelott. Egy hatalmas blodseget hogy Trump konyorogmar az iraniaknak hogy ne legyen haboru es mar egy tabornoka eletet is felajanlotta.

De ahogy mondtam az amerikaiaknak ugy nez ki jobb a humorerzekuk.
Sokan mondják hogy elég jó humorérzékem van, meg a JÓ viccet isten lássa lelkemet szeretem, ez szimplán szar volt, szar környezetben és időzítéssel.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 366
113
Én gondolom csak laikusként, hogy egy Qiam rakétának nagyobb kárt kellett volna okoznia??
Mik ezek a képek? CGI?
https://www.presstv.com/Detail/2020/01/08/615682/Iran-missile-attack-Iraq-air-base-Qassem-Soleimani
..
Még a végén megint vissza lehet kanyarodni a fake-event eseménysorhoz.
Most már szó sem volt az 52 célpontot 52 túszért dologról, imént ért véget Trump beszéde!
..
A repeszhatás kb. 12 helikopternyi szélességű csak!!!

Tényleg ekkorát pukkan csak egy ballisztikus 700+ km hatótávú eszköz??
Valaki esetleg, aki ért hozzá?
https://www.thedrive.com/the-war-zo...-missile-strikes-on-al-assad-air-base-in-iraq
Nem akarom elhinni, amit látok!
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 164
12 226
113
elviekben 750 Kg nah most ha Szíriát nézed hogy mit csinál egy 250-500 Kg légibomba akkor valami nem stimmel.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Tényleg ekkorát pukkan csak egy ballisztikus 700+ km hatótávú eszköz??
Valaki esetleg, aki ért hozzá?
https://www.thedrive.com/the-war-zo...-missile-strikes-on-al-assad-air-base-in-iraq
Nem akarom elhinni, amit látok!


Pedig hidd el!
Elméletileg Qiam-1 SRBM (750 kg HE és kb. 500m CEP) és Zolfaghar SRBM (450 kg HE és kb. 10-100m CEP) rakétákkal mértek csapást. Tippre a második változat érhette el a pontosabb találatokat, az meg egy 450 kg -os HE töltettel rendelkezik, az nem nagyon fog a 900-1000 Kg -os bombákra jellemző pusztítást végezni!