[BIZTPOL] Közép- és Dél-Amerika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 102
11 882
113
https://anna-news.info/igra-kartelej-kak-meksika-bezuspeshno-voyuet-s-narkomafiej/

Mexico a kartell ellenes háborúk eredménye vagy eredménytelensége.
mexico-violence-stats.jpg

halálozási statisztika csücs 90 fő per nap (ez átlagolt)

mexico-cartel-zones-map.png

kartelek eloszlása
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Tegnap este kicsit utana kutattam a dolognak. A ficko szerintem nem Nagy Janos, hanem Moricz Janos. Neki voltak ilyen zavaros kutatasai Argentina es Ecuador teruleten. Es akkoriban 70 korul volt nagy hiresseg az illeto.
Ahogy nezem tegnap a tortenetet belefutottam valami no 1977-es publikalasaba. Na 1977-ben olyan turbo szoveget leirt egy hatalmas iromanyban hogy orom volt olvasni! :D Szerintem ha rakeresel te is vigadhatsz rajt, bar lehet beteszem valamelyik topicba had ragodjanak rajt az itteni muertok. :D Na szoval a ficko letezett, 73-at mondott a szomszed mert 72-ben volt az olimpia. :)
Igy van, Equadorban két expedíciót is vezetett a Tayos barlangokba. Késôbb volt még egy expedíció, aminek Móricz megtagadta a vezetését, mert nem garantálták neki hogy semmilyen tárgyat nem hoznak el onnan. Azt az expedíciót a híres Neil Armstrong vezette.
Móricz bányatársaságoknak dolgozott eredetileg, és tény hogy felfigyelt azôsi indián helyiség és földrajzi nevek nagyon gyakori hasonlóságára a magyarral. Továbbá, bár tény hogy a Shuar és Jivaro indiánok egyáltalán nem beszéltek magyarul, több kifejezésük is hajaz a magyarra. Pl az az indián aki a barlangbejárat ôrzését aznap ellátta, volt a "napos".
Sok érdekes anyag van Móriczról és tevékenységérôl, ha érdekel valakit egy új topikban írhatok róla...bár nem biztos hogy itt népszerû lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 844
91 287
113
A bolíviai kormalányváltás margójára, újra az álszent németekről.
Ökokritika Schiifer András.
https://mandiner.hu/cikk/20200107_erre_a_vilagrendre_kell_nemet_mondani
Utóbbi politikaformáló erejét ősszel is megfigyelhettük. A klímaváltozás híre növeli az elektromos autók iránti keresletet. Az elektromos autók tartós akkumulátoraihoz nagy mennyiségben kell lítium. A világ legnagyobb lítiumtartaléka Bolíviában található. A bolíviai lítiumot eddig a német ACISA termelte ki, és szállított akkumulátorokat az amerikai Tesla számára. A Morales-kormány azonban felmondta az ACISA-megállapodást, és megnyitotta a kaput az újratárgyalás előtt olyan feltételekkel, hogy a nyereség nagyobb része a térség lakosságánál maradjon. Elhatározták, hogy az országon belül dolgozzák fel a lítiumot, és csak feldolgozott formában, például akkumulátorként exportál-ják, egyúttal Bolívia szabhatta volna meg a lítium világpiaci árát. Néhány nap múlva Moralesnek mennie kellett, a Tesla-részvények azonnal kilőttek, a német kormány és a német Zöldek – persze szigorúan a demokrácia és a jogállamiság mentén – az elsők között üdvözölte a bolíviai hatalomváltást."