Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
https://femina.hu/kapcsolat/tesztel...e=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

Femina! :)

Igazi HR-es áltudmányos megközelítés. Nem az számít, hogy szakamilag alkalmas-e a jelölt, mert arról gőze sincs a mindenható HR-eseknek egy multinál.
Fontosabb, hogy a vélt pszichológiai "profilozás" alapján a jelölt beleillik-e a csapatba.
Miért, a csapat milyen?
Ha elolvassuk a fene nagy teszteket, csak annyi derül ki, hogy a nyíltszíni rosszmodorra, netto bunkóságra, fölényeskedő arroganciára vajon becsicskul-e a szerencsétlen, vagy elég karakán-e ahhoz, hogy már ne legyen megfelelő a corporate soldier-ek közé.
Nagy baja a világnak hogy bölcsészek muszájnak érzik áltudományok létrehozását. :)
(igazából szükség van rájuk, már a bölcsészekre nem az áltudományaikra)
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Mí az, hogy filantróp?

Emberszerető (antropofília :))
Még ha nem is az, elég gyermeteg dolog egy egyszerű pénzsóvár, gonosz bácsinak bemutatni, mert annál vagy jobb vagy rosszabb. Aki 90 évesen még stratégiát vált, ill operativ, annak van egy víziója a világról. Még mindig lehet őrült, vagy túlvilági erők szolgája akik generációkon átívelő programokon dolgoznak, de az nem elég, hogy Sorosnak továbbra is a lóvé kell kizárólag. Elképzelhető, hogy Orbánhoz hasonlóan, csak neki az emberiség egészével van meggyőződéses célja, a másik, meg hogy ha ő spec gonosz is, tutira vannak nála nagyobb és ártalmasabb erők is, akik nem mutatják magukat ennyire.
De annak is fenntartom a lehetőségét, hogy valóban elhiszi, hogy amit csinál, az jó a világnak. Mint ahogy annak is fenntartom a lehetőségét, hogy ki lehet úgy mazsolázni a nacionalizmust és a globalizmust, hogy valami jó süljön ki belőle, a legnagyobb kártételek nélkül.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Nagy baja a világnak hogy bölcsészek muszájnak érzik áltudományok létrehozását. :)
(igazából szükség van rájuk, már a bölcsészekre nem az áltudományaikra)

Pontosítanák Bizonyos bölcsészekre van szükség, és bizonyos korlátozott számban. Az áltudományokra meg semennyire. Azok mehetnek kaját sütni az legalább finom.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 520
113
Emberszerető (antropofília :))
Még ha nem is az, elég gyermeteg dolog egy egyszerű pénzsóvár, gonosz bácsinak bemutatni, mert annál vagy jobb vagy rosszabb. Aki 90 évesen még stratégiát vált, ill operativ, annak van egy víziója a világról. Még mindig lehet őrült, vagy túlvilági erők szolgája akik generációkon átívelő programokon dolgoznak, de az nem elég, hogy Sorosnak továbbra is a lóvé kell kizárólag. Elképzelhető, hogy Orbánhoz hasonlóan, csak neki az emberiség egészével van meggyőződéses célja, a másik, meg hogy ha ő spec gonosz is, tutira vannak nála nagyobb és ártalmasabb erők is, akik nem mutatják magukat ennyire.
De annak is fenntartom a lehetőségét, hogy valóban elhiszi, hogy amit csinál, az jó a világnak. Mint ahogy annak is fenntartom a lehetőségét, hogy ki lehet úgy mazsolázni a nacionalizmust és a globalizmust, hogy valami jó süljön ki belőle, a legnagyobb kártételek nélkül.


És tényleg azt jelenti,megnéztem az online idegen szavak szótárjában benne.:)
gyuribá kicsoda,hát a kedvenc rajzfilm karakterem jut a kérdésről eszembe "kék virág piros tüske,kék virág,piros tüske,mennyivel könnyebb lenne,ha nem lennék színvak!" :D
Interpretálva a kérdésre,mennyivel könyebb lenne,ha az embereknek lenne fogalma arról,hogy kik ők,mit keresnek itt,honnan jöttek,hová tartanak,és ki az utazó,ugye?:rolleyes::)
 
  • Tetszik
Reactions: milagro and fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 983
113
Kifele mentek toluk, minek lovoldoztek, pancserok. Jelzik a magyarnak hol mentek at es tovabb figyelik a mozgasukat a magyar oldalon mig elfogjak oket. Mondjuk nekunk volt az osztrakkal valami atjarorozesi, atjarasi zsebszerzodesunk ilyen esetre mar a vege fele, nem tudom ott mi van, van-e. Igaz ott drot is van. Vagyis par szaz meterre atmehettunk akcio eseten, de mar az ovek volt a csont ha kiertek. Volt hogy mar osztrakbol mentettunk vissza egy tucat gibbont (azok amugy se tudjak epp hol vannak) nem tudta meg az osztrak. Meg amugy is par meter ide oda ott a susnyasban nem annyira szamit am. Osztrak is meg mi is rendszeresen roviditettuk ha setalni kellett, nem nagy ugy.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 488
113
https://kitekinto.hu/2020/01/27/eur...rokkal-varja-a-kulfoldi-szakembereket/178505/
"A brit kormány hétfőn közzétett szabályozási tervezete szerint a magasan képzett külföldi szakemberek gyorsított eljárással kaphatnak nagy-britanniai tartózkodási és munkavállalási engedélyt. A Global Talent nevű terv “csúcsképzettségű tudósokat, kutatókat, matematikusokat” említ azok között, akik a brit EU-tagság megszűnése után e kedvezményes elbírálásban részesülhetnek."
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Így van. Szerinted kik vagyunk, hova tartunk, és ki az utazó?

És tényleg azt jelenti,megnéztem az online idegen szavak szótárjában benne.:)
gyuribá kicsoda,hát a kedvenc rajzfilm karakterem jut a kérdésről eszembe "kék virág piros tüske,kék virág,piros tüske,mennyivel könnyebb lenne,ha nem lennék színvak!" :D
Interpretálva a kérdésre,mennyivel könyebb lenne,ha az embereknek lenne fogalma arról,hogy kik ők,mit keresnek itt,honnan jöttek,hová tartanak,és ki az utazó,ugye?:rolleyes::)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 520
113
Így van. Szerinted kik vagyunk, hova tartunk, és ki az utazó?


:D
Nagy történet ez kérlek,az emberek 99.99%-ának ez olyan,mint nekem a légvédelmi radarok,vagy a tengók passzív szonárja :D ,elolvasom,értem amít valaki odaírt,de nem tudom értelmezni,mert azt sem tudom mitől sugároz rádió jeleket egy radar,hogyan lesz az áramból a radar antennáján kimenő rádió jel,és azt hogyan érzékeli ugyanaz a radar antenna,és,hogyan alkot képet a képernyőn egy 150km-re lévő repülőről :cool:...
Ellenben tudok pár dolgot amit a maradék 0.01% tud,nem azért mert különleges vagyok,vagy kiválasztottságtudatom van(Wolfie,merre vagy ? ),csak mikor én szembesültem pár dologgal,ill hallottam róla,akkor nem kezdtem magam a földhöz csapkodni,hogy ilyen nincs is,mert a tudomány aztán az aztán,na jó először igen,aztán addig döngicsélt a bogár a fejemben,amíg utána jártam,azzal a céllal,hogy bebizonyítsam magamnak,hogy hülyeség,amit nem a hivatalos tudomány állít,az nincs is,aztán beszippantott a dolog,úgy jártam mint Han Solo a jedikkel :rolleyes::D .
Szóval,ha szerinted addig kerülgették egymást az aminosavak a tenger mélyén,amíg hirtelen felindultságukban egysejtű létformává álltak össze,majd ez az egysejtű úgy feltoszta magát,hogy addig fejlődött spontán,hogy már szétküldte volna z ideg,ha nagy kínkeservesen ki nem mászik a szárazföldre,az uszonyain,majd ebből lett az összes dinó,meg a kardfogú tigris,vagy a kolibri,meg mi is,nos akkor ne raboljuk egymás idejét.
Ha úgy érzed több vagy mint 80 kiló rothadó hús,és a természet nem azért van,hogy egyik bakot a másik után lője,és azért fejlesztett ki minket,hogy éljünk 60-80 évet,majd örök sötétség,akkor van értelme diskurálnunk.
:)
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 488
113
https://www.portfolio.hu/unios-forr...-britek-pedig-akar-vissza-is-lephetnek-413945
"Sok kicsi ország egyedül nem képes arra, hogy felvegye a versenyt az Egyesült Államokkal és Kínával, ezért a szorosabb európai integráció felé kell elmozdulni, de a föderális Európa még egy emberöltő távlatában sem reális – hangsúlyozta a Portfolio 20 éves kitekintő interjúsorozatának újabb felvonásában Darvas Zsolt. A világhírű brüsszeli Bruegel Intézet vezető kutatója és a Corvinus Egyetem munkatársa szerint 2040-re már szinte az összes uniós tagország az eurózóna tagja lehet, és akár újra visszaléphetnek az EU-ba a britek is. Ha viszont Magyarország kilépne az EU-ból, akkor a Huxitnek súlyos gazdasági következményei lennének: „az ide települt vállalatok jelentős részének elvándorlásával járna, komoly gazdasági visszaesést és munkanélküliség emelkedést okozva”. Darvas számos témában megosztotta gondolatait és kutatási tapasztalatait, így az olasz gazdaság szenvedéséről, a kereskedelmi háború kifutásáról, a kelet-közép-európai felzárkózás lehetőségeiről és arról is, hogy személy szerint mit tart a legsúlyosabb világszintű problémának."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
https://www.portfolio.hu/unios-forr...-britek-pedig-akar-vissza-is-lephetnek-413945
"Sok kicsi ország egyedül nem képes arra, hogy felvegye a versenyt az Egyesült Államokkal és Kínával, ezért a szorosabb európai integráció felé kell elmozdulni, de a föderális Európa még egy emberöltő távlatában sem reális – hangsúlyozta a Portfolio 20 éves kitekintő interjúsorozatának újabb felvonásában Darvas Zsolt. A világhírű brüsszeli Bruegel Intézet vezető kutatója és a Corvinus Egyetem munkatársa szerint 2040-re már szinte az összes uniós tagország az eurózóna tagja lehet, és akár újra visszaléphetnek az EU-ba a britek is. Ha viszont Magyarország kilépne az EU-ból, akkor a Huxitnek súlyos gazdasági következményei lennének: „az ide települt vállalatok jelentős részének elvándorlásával járna, komoly gazdasági visszaesést és munkanélküliség emelkedést okozva”. Darvas számos témában megosztotta gondolatait és kutatási tapasztalatait, így az olasz gazdaság szenvedéséről, a kereskedelmi háború kifutásáról, a kelet-közép-európai felzárkózás lehetőségeiről és arról is, hogy személy szerint mit tart a legsúlyosabb világszintű problémának."

Világhírű brüsszeli Bruegel Intézet vezető kutatója ide vagy oda, ez azért elég nevetséges, amiket ír. Továbbra is abban a lila ködben vannak, hogy egy erkölcsileg, kulturálisan, emiatt pedig demográfiailag és katonailag/gazdaságilag is hanyatló térség (ez az EU) vezető szerepet tölthet be, dirigálhat évtizedek múlva is majd!
Ez nevetséges! Semmilyen trendforduló nem látszik ezekben a kiinduló paraméterekben, amelyek ezt megalapoznák, előrevetítenék!
..
De még, ha ezeket mind megfordítanánk is pár év alatt, mármint az EU "birodalmi szinten", akkor is tudomásul kell venni a földrajzi TÉNYT, hogy Európa a nagy Eurázsiai térségnek egy kvázi félszigete csupán. Emiatt gazdasági, kulturális, katonai impaktja sosem lesz arra elegendő, hogy ezt kisugározhassa a teljes eurázsiai térségre! Illetve ugyanígy figyelembe kellene venni ezt az aspektust fordítva is, azaz, hogy ugyanez a kisugárzás a másik irányból mennyire erős, és mennyire erősödhet a jövőben majd! E tekintetben Oroszország, Kína földrajzilag előnyösebb helyzetben van! egyszerűen ez tény!
(Halford Mackinder munkásságát javasolnám Darvas Zsoltnak tanulmányozni)
..
Ráadásul a földrajzi adottságot éppen Kína kezdte el kihasználni, ő ragadta meg a lehetőséget és ő kezd el kereskedelmi útvonalakat kiterjeszteni (OBOR), s nem fordítva! Ha az EU akarna valamit, akkor neki kellene gyorsvasúttal, utakkal stb. becsatornáznia Közép-Ázsiát magához, neki kellene kezdeményeznie "selyem utat"!
De látunk ilyet?
Dehogy!
Pont az ellenkezője van. Belső ellentétek miatt még a balkáni bővítést se tudják nyélbe ütni, holott Szerbia és Macedónia méretű országokról van szó!
Líbia dettó. Közel van, ráadásul üzleti- és olajérdekeltségek miatt fontos lenne az EU befolyást megtartani, kicsi is a maga ~6.5 milliós népességével, s mégis az EU labdába sem rúg! Nulla! Oroszország és Törökország felosztotta egymás közt gyakorlatilag, s orosz és török beruházásoknak fog a beduinok földje otthont adni!
Ukrajna? Napirenden van az EU "keleti expanziója"? Ugyan már..., évtizedekig is tartó káosz, amit megint csak Ázsia fordíthat a maga javára.
..
Mindeközben a föderalista, birodalmi álmokat dédelgető EU a saját tagállamai ellen vív gyakorlatilag - legalább is geopolitikai szemszögből - teljesen értelmetlen csatározásokat, lásd 7. cikkely Lengyelország, Magyarország, s időnként Románia ellen. Emellett éppen elveszíti az angolszász Atlanti kapcsolatot jelentő Nagy-Britanniát, plusz azon erőlködik, hogy a saját gazdaságát irgalmatlan összegekből CO2 mentessé tegye full értelmetlenül!
..
Ez a mondat tetszett a legjobban:
Én a klímaváltozást, a globális felmelegedést tartom az egyik legsúlyosabb, legakutabb problémának, mert amit ma teszünk, vagy nem teszünk, annak beláthatatlan következményei lehetnek 10, 20, 30 év múlva, és nem elég 20-30 év múlva tenni, mert akkor már késő lesz. Azonnal kell érdemben tenni érte.
Jó, hogy nem a Napot meg a Holdat akarjuk megállítani az égen!
Ehelyett alkalmazkodni kellene. Kihasználni a változó időjárás kínálta előnyöket és redukálni a keletkező hátrányokat, nem pedig értelmetlenül "elégetni" EU milliárdokat bizonytalan hipotézisek oltárán! Teljesen komolytalan az egész projekt!
Ha az irányítói nem fordítják meg a kormányrudat, akkor csak a lassú leépülés marad, megtűzdelve esetleg gyorsabb szakaszokkal, amikor éppen muszlim-őslakos zavargások szakítják meg az unalmas évtizedeket!
..
Ezt is érdemes eltenni:
"Viszonylag optimista vagyok, mert szerintem 2040-re majdnem minden európai uniós ország tag lesz. A svéd tagság a nagy kérdés."
Mondjuk a svéd euró abban az esetben reális, ha Németország esetleg protekturátusává tenne egy polgárháború felülkerekedésén képtelenné vált Svédországot (amit német katonai segítséggel oldanának meg)!
..
Dániának az uniós alapszerződésben rögzített kimaradási joga van, de kíváncsian várom, hogy ha szinte minden ország a tagja lesz, a visegrádiak is csatlakoznak, Bulgária, Románia is, és csak Svédország és Dánia marad ki, akkor a dánok továbbra is fenn fogják-e tartani ezt az álláspontot.
A dánok jövője meg szerintem attól függ, hogy komolyak-e az Egyesült államok törekvései Grönland elvételére!
Ha igen, akkor fel fog merülni a kérdés, hogy hol látják majd jobban érvényesíthetőnek az ellenállást. A Németország vezette EU-ban, vagy egy brit-kanadai szövetségben keresnek védelmet! Dánia is alkotmányos monarchia, illetve Grönlandra az Egyesült Államokból Kanadán keresztül vezet az út!
Harry & Megan pedig 2020. január 8-ától már Kanada földjén készül a II. Erzsébet utáni időszakra!
..
A visegrádiak és mi is maximum akkor csatlakoznánk, ha leállna a vegzálásunk és ezt Németország előnyösnek ítélné! Plusz elkerülné Európát a muszlim-őslakos katonai, polgárháborús konfrontáció! Ennek egy very-lightos formája is elegendő ugyanis ahhoz, hogy a nemzetközi befektetői bizalmat, s így az euro tekintélyét is megcibálja!
..
Ami pedig végül az aktualitásokat illeti, szerintem várjunk egy kicsit, hogy a Koronás Méreg mekkora pusztítást okoz, s ha elvonult a járvány, akkor kit milyen állapotban látunk majd a terepasztalon.
(És mundánasztrológiával ezúttal nem dúcoltam alá a mondandóm, remélem happy mindenki) :D
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Állok elébe, akár személyesen is :)

:D
Nagy történet ez kérlek,az emberek 99.99%-ának ez olyan,mint nekem a légvédelmi radarok,vagy a tengók passzív szonárja :D ,elolvasom,értem amít valaki odaírt,de nem tudom értelmezni,mert azt sem tudom mitől sugároz rádió jeleket egy radar,hogyan lesz az áramból a radar antennáján kimenő rádió jel,és azt hogyan érzékeli ugyanaz a radar antenna,és,hogyan alkot képet a képernyőn egy 150km-re lévő repülőről :cool:...
Ellenben tudok pár dolgot amit a maradék 0.01% tud,nem azért mert különleges vagyok,vagy kiválasztottságtudatom van(Wolfie,merre vagy ? ),csak mikor én szembesültem pár dologgal,ill hallottam róla,akkor nem kezdtem magam a földhöz csapkodni,hogy ilyen nincs is,mert a tudomány aztán az aztán,na jó először igen,aztán addig döngicsélt a bogár a fejemben,amíg utána jártam,azzal a céllal,hogy bebizonyítsam magamnak,hogy hülyeség,amit nem a hivatalos tudomány állít,az nincs is,aztán beszippantott a dolog,úgy jártam mint Han Solo a jedikkel :rolleyes::D .
Szóval,ha szerinted addig kerülgették egymást az aminosavak a tenger mélyén,amíg hirtelen felindultságukban egysejtű létformává álltak össze,majd ez az egysejtű úgy feltoszta magát,hogy addig fejlődött spontán,hogy már szétküldte volna z ideg,ha nagy kínkeservesen ki nem mászik a szárazföldre,az uszonyain,majd ebből lett az összes dinó,meg a kardfogú tigris,vagy a kolibri,meg mi is,nos akkor ne raboljuk egymás idejét.
Ha úgy érzed több vagy mint 80 kiló rothadó hús,és a természet nem azért van,hogy egyik bakot a másik után lője,és azért fejlesztett ki minket,hogy éljünk 60-80 évet,majd örök sötétség,akkor van értelme diskurálnunk.
:)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 520
113
Így van. Szerinted kik vagyunk, hova tartunk, és ki az utazó?


Soha el nem múló,örök életű,szabad szellemek vagyunk.
Oda tartunk,ahonnan jöttünk,vissza a fénybe,ahol nincs elmúlás,nincs félelem,nincs halál,nincs betegség,nincs háború,stb,lejöttünk a porba játszani,megtapasztalni mindent,amit ez a világ,ill amit a fizikai létsíkok adhatnak,aztán mikor már vannak olyan kincseink is,amit nem eszik meg a rozsda,meg a moly,akkor hazamegyünk.
Ezek a kozmikus utazók vagyunk,akik kíváncsiak voltunk a fizikai létsíkokra,és lejöttünk,végig utaztunk minden világot,minden galaxist,minden naprendszert,minden létformát megnéztünk,játszunk itt,amíg rá nem jövünk,hogy mi az értelme az életnek,az emberi létnek,ennek a túrának itt a fizikai létsíkokon.
Ez a végletekig lebutított verzió,ha érdekel bővebben,kérdezz,a mesterem mindig azt mondja,ha nincs kérdés,nincs fejlődés.
;)
 
Status
Not open for further replies.