• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Azt én se!!
De azért írtam kérdésként, amiket!
Lehet, hogy valamit nem tudunk mi laikusok?

Én csak azt nem értem,hogy miért nem vizsgálták meg a hölgyet, szerintem ebben a helyzetben ha a leghalványabb esély is van arra,hogy megfertőződhetett akkor igenis el kell végezni a tesztet,kerül amibe kerül.Ebben az országban milliárdok mennek el teljesen értelmetlen dolgokra úgy,hogy a tesztre kell lennie forrásnak.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Hát ez az. A német dokik szerint meg a hideg nedves idő kedvez a vírusnak......

Egy google fordítós dologra hivatkozol? Az összes kórokozót a száraz és hideg lassítja. Szerintem arra gondolt, hogy a 20-25C tartományban tovább életképes mint a szervezet 37C fokos hőmérsékletén. De a nedves hideg az pl lehet -40C jég, ami a vírust lényegében hibernálja. De lehet 10C is ami a mozgást lassítja. A vírus gazdaszervezet nélkül nem képes szaporodni, így csak a passzív szállítódása (mozgása) és az életképessége jellemezhető. És a meleg levegő nagyobb kinetikai energiája lévén, gyorsabb részecskemozgással jellemezhető.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Én csak azt nem értem,hogy miért nem vizsgálták meg a hölgyet, szerintem ebben a helyzetben ha a leghalványabb esély is van arra,hogy megfertőződhetett akkor igenis el kell végezni a tesztet,kerül amibe kerül.Ebben az országban milliárdok mennek el teljesen értelmetlen dolgokra úgy,hogy a tesztre kell lennie forrásnak.

Lehet, hogy azért nem, mert akkor esetleg felkerülne a térképre...
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Én csak azt nem értem,hogy miért nem vizsgálták meg a hölgyet, szerintem ebben a helyzetben ha a leghalványabb esély is van arra,hogy megfertőződhetett akkor igenis el kell végezni a tesztet,kerül amibe kerül.Ebben az országban milliárdok mennek el teljesen értelmetlen dolgokra úgy,hogy a tesztre kell lennie forrásnak.

Lehet, hogy azért nem, mert akkor esetleg felkerülne a térképre...

Ne legyünk naívak!
Zavaros az egész sztori!
Volt mintavétel a reptéren (legalább nyál)??
Torkába belenéztek?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 423
113
Egy google fordítós dologra hivatkozol?.
Az egyszerűs kedvéért tettem be úgy. De németül is elolvastam.

"Kälte und hohe Luftfeuchtigkeit steigern ihre Lebensdauer noch“, so Günter Kampf vom Institut für Hygiene und Umweltmedizin der Universitätsmedizin Greifswald."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
https://news.sky.com/story/prince-a...from-queen-to-china-over-coronavirus-11929728
Na. Szerintem most közölték, hogy nekik semmi közük az egészhez!
Hszi Csin-ping napok óta eltűnt a nyilvánosság elől.
Trump ugyanakkor egyeztetett vele telefonon.
Egyesült Államok 100 millió dollárral segít, oroszok is küldtek repülőn ezt-azt.
Sokasodnak a jelek, hogy ezt lehet mégis valamely szakadár háttérhatalmi/titkosszolgálati műhely spaknizta össze!
Ha lesz kínai válaszcsapás, abból okosabbak leszünk talán!
Figyeljünk nagyon mi következik, kit ér balszerencse...
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Az egyszerűs kedvéért tettem be úgy. De németül is elolvastam.

"Kälte und hohe Luftfeuchtigkeit steigern ihre Lebensdauer noch“, so Günter Kampf vom Institut für Hygiene und Umweltmedizin der Universitätsmedizin Greifswald."

Ez még így sem tartalmaz konkrét adatot. Mihez képest, és mennyivel hidegebb? Ez így még mindig nem mond semmit, csak a szavak forgatása.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kína szárazföldi részén szombaton 811-re emelkedett az új koronavírus okozta járvány halálos áldozatainak száma – közölte vasárnap a kínai Nemzeti Egészségügyi Bizottság. Országosan 89 új halálos áldozatot jelentettek Kínában szombaton és 2656 újonnan megerősített koronavírusos esetet, túlnyomó többségüket a járvány fészkének számító Hupej tartományból. A járvány decemberi kitörése óta ezzel 33 738-ra emelkedett a koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált esetek száma.

Az új halálos áldozatok száma minden eddigi napi adatnál magasabb, az újonnan megerősített esetek száma ugyanakkor február 1-je óta először esett 3000 alá. A vírus áldozatainak elsöprő többségét, 89-ből 81-et továbbra is a járvány fészkének számító Hupejből jelentették (ezzel 780-ra nőtt a hupeji áldozatok száma), de a 2656 új tüdőgyulladásos esetből is 2147-et ebben a tartományban diagnosztizáltak az előző 24 órában. Ezzel 27 100-ra nőtt a koronavírusos esetek száma a tartományban – írja az MTI. Az datok alapján hírügynökségek megállapítják, hogy a 2019-nCoV jelű vírus járványa – amely decemberben tört ki a közép-kínai Hupej tartomány székhelyén, Vuhanban – több ember halálát okozta eddig Kínában, mint a 2002-2003-as SARS-járvány világszerte. A 18 éve kezdődött súlyos akut légzőszervi szindróma (SARS) járvány világszerte 774 ember halálát okozta.
Legyőzte a koronavírus a SARS-t: már több a halálos áldozata

A kínai Vuhanban megjelent, globális pánikot gerjesztő koronavírus már elérte az autók, a mobiltelefonok és a luxusruhák piacát is: miközben Budapesten sorra jelennek meg a kínai boltokon a „vietnámi vagyok” feliratok, a nagyobb cégek is megérzik a krízis hatását.
A Kínában üzemelő alkatrészgyárak többségét a hatóságok első körben a holdújévig, január 25-ig bezáratták, de az esetek többségében a zárlatot ezután is meghosszabbították, így nehéz helyzetbe kerülhet a Volkswagen, a Toyota, a Daimler, a General Motors, a Renault, a Honda és a Hyundai is. A járvány hatására a CNN szerint 15 százalékkal csökken a szektor termelése az országban az első negyedévben, a mostani hírek szerint a gyárak legalább február 17-ig zárva is maradnak. Mohamed El-Erian, az Allianz gazdasági főtanácsadója szerint az efféle válságok először ott bontakoznak ki, ahol a betegséget először észlelték, aztán viszont az egész világon képesek elterjedni. Az autógyáraktól eltekintve például problémák lehetnek az okostelefonok piacán is: a világ legnagyobb chipbeszállítója, a Qualcomm is a termelés jelentős visszaesésére figyelmeztet.
A kínai piac már megérezte a vírus hatását: tizenöt éve nem voltak olyan rosszak az árfolyamok, mint egy hete, az elemzők pedig nem tudják megmondani, hogy vajon milyen hosszabb távú hatásai lesznek a fertőzésnek, legalábbis a piac szempontjából. Azt még senki sem tudja, hogy mekkora járványról van szó, ennek megfelelően az üzleti szereplők sem tudják, hova nyúljanak, a kínai hatóságok viszont gyárbezárásokkal próbálják elejét venni a fertőzés további terjedésének, amit a világpiac is megérez. A hivatalos kommunikáció sem segít sokat a dolgon, a kínai kormány elutasította a WHO és a CDC segítségét, valószínűleg azért, mert a betegség terjedése a vezetőség szerint rossz fényt vetne az ország egészségügyi helyzetére – miközben kínai források szerint minden segítő kézre szükség lenne.
Az autók és a mobiltelefonok mellett persze Kína idegenforgalma is megérzi a csapást: több légitársaság is törölte közvetlen kínai járatait, a hajótársaságok közül pedig a Royal Caribbean jelentette be pénteken, hogy a kínai, hong-kongi és makaói útlevéllel rendelkező állampolgárokat sem utasként, sem személyzetként nem szállítja a hajóin.
A koronavírus már a gazdaságot is megfertőzte
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 089
26 678
113
A Belügyminisztérium furcsa utasítására hivatkozva megtagadták a koronavírus-fertőzést legbiztosabban kimutató vizsgálatot egy Kínából hazaérkezett magyar nőtől. A Szent László Kórházban arra hivatkoztak, hogy a kenetlevételt az utasítás szerint csak a legfertőzöttebb területekről hazaérkezőkön lehet alkalmazni.
Magyari Éva és férje az elmúlt időszakban Kínában vállalt munkát. Az év elején, a koronavírus kitörése idején Malajziában töltötték szabadságukat, ahova a holdújév miatt nagy tömegben utaztak a kínai turisták is. A két magyar az egyre rosszabb hírek miatt visszautazott Kínába. Az üresen kongó Sanghajon keresztül vonattal, majd taxival érték el lakhelyüket. Azt remélték, hogy a kisváros, ahol éltek, eléggé elzárt terület lesz a vírus terjedésétől. De, tévedtek, a várost piros kordonnal vették körbe a hatóságok, a lakóparkban pedig maszkos, beöltözött őrök fogadták őket, akik ellentmondást nem tűrően azonnal megmérték a testhőmérsékletüket, és a papírjaikat követelték. Miután kiderült, hogy a hideg időjárás ellenére biztonsági okokból a fűtést is kikapcsolták az egész városban, úgy döntöttek, haza jönnek. Hétfőn ismét Sanghajon keresztül az utolsó budapesti járattal érkeztek Ferihegyre, ahol hőmérőzés után probléma nélkül átengedték őket. Magyari Éva, aki a Facebookon részletesen beszámolt az utóbbi hetek eseményeiről, és arról, hogy már Kínában betegnek érezte magát, ezért itthon rögtön megpróbálta kivizsgáltatni magát.
Hiába kért vírustesztet egy Kínából hazatérő nő, pedig betegnek érezte magát
Szóval még mindig érvényben van az utasítás, hogy:

"a járvány Kína Vuhan tartományában tombol, így csak az gyanús, aki onnan érkezik és két héten belül a tüdőgyulladás tüneteit mutatja - magyarázza Szlávik János a Szent László kórház oszályvezető főorvosa, aki érthetetlennek tartja a vírust övező pánikot és hisztériát, hiszen az adatok alapján ez a korábbiakhoz képest ez "jóindulatú" betegség."

Ezen az utasításon dühöngtem nyolc nappal ezelőtt:
Már bocs, de van világjárványos bizpol topik? Nincs, mert ez az, itt hozzuk szóba olykor pár szóban három-ötoldalanként a magyar vonatkozásokat és alapvetően nem is én! Ha nem tetszik az, hogy se nekem, se a saját kormányunknak nincs bizalma abban a két emberben (a kormánynak csak Káslerban, azért vettek el tőle majd minden hatáskört tavaly), aki felelős értünk, akkor meg ne nálam reklamálj! Én a magam részéről addig fogom bírálni a kormányzatot azért, mert egy agyalágyultra bízta tízmillió állampolgár életét, amíg életben vagyok.

Legalább azt vedd észre, hogy a legtöbb nyugati ország is leállítja éppen a forgalmat Kína felé, nálunk pedig semmi ilyesmi. Még a kínai utasok közül is csak a vuhaniakat szűrjük a legutolsó megnyilatkozások alapján:

"a járvány Kína Vuhan tartományában tombol, így csak az gyanús, aki onnan érkezik és két héten belül a tüdőgyulladás tüneteit mutatja"
Szlávik János az esetek kezelésével megbízott Szent László kórház osztályvezető főorvosa arról, hogy nagyon szigorú kritériumai vannak annak, kit tesztelnek le egyáltalán.

Ezek a csodálatos szakemberek, akik tündérrózsák hazánk testén, hogy kicsit a te szavajárásodat kövessem, ugyan miért is tesztelnék a nem vuhaniakat! Hiszen csak a regisztált fertőzöttek 62 százalékai hubeji (Vuhan a székhely), a többiekkel nyilván nem kell foglalkozni:
Screenshot-2020-02-01.png


Szóval most ott tartunk, hogy az államunk és tanácsadói szerint a helyzet végül is jó, semmi tragikus.
Persze akkor is nyilván én dramatizáltam túl, hogy hova vezet, ha egy olajos maffiózó és egy agyalágyult sámán felelős az országvédelemért járványügyi vészhelyzet esetén...

ps. Még az is lehet, hogy a Koronavírus-járvány Elleni Védekezésért Felelős Operatív Törzs éppúgy nem felelős semmiért, ahogy a kormányzat sem, mert semmilyen szervezett védekezés nincs értelemszerűen, hanem minden érintett intézmény végső soron azt csinál, amihez kedve van, vagy forrása és a Szent Lászlóban például az osztályvezető főorvos dönti el, hogy a rendelkezéséére álló rendkívül szűkös anyagi keretből kiket vizsgáljon és ezt indokolandó adja ki a nyilatkozatokat arról, hogy milyen jóindulatú járvány ez. Pintértől, meg a sámántól tényeg ne várjunk semmit, a rendőrség és a Kásler állapotán pontosan látszik, hogy mire képesek.
 
  • Tetszik
Reactions: Python and Bleroka

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Eltűnt egy kínai újságíró Vuhanban, aki a városon belülről kritikusan tudósított a koronavírusról, írja a CNN. Ahogy a lap fogalmaz: “újabb igazmondót hallgattattak el”.
https://index.hu/kulfold/2020/02/09/kinai_koronavirus_eltunt_ferfi_eltussolas/

Olvasónk egy a koronavírus gócpontjának tekintett Vuhantól több ezer kilométerre lévő tartományban él, de a kínai hatóságok ott is nagyon szigorúan ellenőriznek. Az olvasónk által küldött képen az látszik, ahogy az egyik út mellett kialakított ellenőrzőpontnál védőfelszerelésbe öltözött emberek mérik meg az utazók testhőmérsékletét. A beszámolók szerint akinél lázat jelez a műszer, azt azonnal kórházba viszik.
https://index.hu/mindekozben/poszt/...ltozott_emberek_merik_a_lazat_a_kinai_utakon/
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
811-re emelkedett az új koronavírus halálos áldozatainak száma - közölte vasárnap a kínai Nemzeti Egészségügyi Bizottság. Ezzel a 2019-nCoV jelű vírus járványa több ember halálát okozta eddig Kínában, mint a 2002-2003-as SARS-járvány. A 18 éve szintén Kínából kiindult súlyos akut légzőszervi szindróma (SARS) járványa világszerte 774 ember halálát okozta. Országosan 89 új halálos áldozatot jelentettek Kínában szombaton és 2656 újonnan megerősített koronavírusos esetet, túlnyomó többségüket a járvány fészkének számító Hupej tartományból. A járvány decemberi kitörése óta ezzel 33 738-ra emelkedett a koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált esetek száma.
Már több halálos áldozata van a koronavírusnak, mint a 2002-es SARS-járványnak
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 544
113
Szóval még mindig érvényben van az utasítás, hogy:

"a járvány Kína Vuhan tartományában tombol, így csak az gyanús, aki onnan érkezik és két héten belül a tüdőgyulladás tüneteit mutatja - magyarázza Szlávik János a Szent László kórház oszályvezető főorvosa, aki érthetetlennek tartja a vírust övező pánikot és hisztériát, hiszen az adatok alapján ez a korábbiakhoz képest ez "jóindulatú" betegség."

Ezen az utasításon dühöngtem nyolc nappal ezelőtt:

Persze akkor is nyilván én dramatizáltam túl, hogy hova vezet, ha egy olajos maffiózó és egy agyalágyult sámán felelős az országvédelemért járványügyi vészhelyzet esetén...

ps. Még az is lehet, hogy a Koronavírus-járvány Elleni Védekezésért Felelős Operatív Törzs éppúgy nem felelős semmiért, ahogy a kormányzat sem, mert semmilyen szervezett védekezés nincs értelemszerűen, hanem minden érintett intézmény végső soron azt csinál, amihez kedve van, vagy forrása és a Szent Lászlóban például az osztályvezető főorvos dönti el, hogy a rendelkezéséére álló rendkívül szűkös anyagi keretből kiket vizsgáljon és ezt indokolandó adja ki a nyilatkozatokat arról, hogy milyen jóindulatú járvány ez. Pintértől, meg a sámántól tényeg ne várjunk semmit, a rendőrség és a Kásler állapotán pontosan látszik, hogy mire képesek.
Ahogy novekedett a fertozottek szama naprol napra nagyjabol 3-4 hettel ezelott, ugy egyre tobben is fognak meghalni naponta meg par hetig. Viszont a gyogyultak szama is egyre tobb lesz ugyanezert. Tovabba most csokkent valamit az uj betegek szama, tehat 3-4 het mulva csokkenni fog mindket mutato. Aranyaiban pedig egyre tobben gyogyulnak meg mint ahanyan meghalnak. Talan sikerult valami ezen a heten, es forduloponthoz ertunk. Remelem majusra mar a multe lesz ez a jarvany. A gazdasag meg kibirja ha kicsit emiatt befekez, ugyis egy varhato valsaggal tomik a fejunk mar ket eve. Igy legalabb iranyitottan levezetheto az is.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and b4l4g3