Ahogy novekedett a fertozottek szama naprol napra nagyjabol 3-4 hettel ezelott, ugy egyre tobben is fognak meghalni naponta meg par hetig. Viszont a gyogyultak szama is egyre tobb lesz ugyanezert. Tovabba most csokkent valamit az uj betegek szama, tehat 3-4 het mulva csokkenni fog mindket mutato. Aranyaiban pedig egyre tobben gyogyulnak meg mint ahanyan meghalnak. Talan sikerult valami ezen a heten, es forduloponthoz ertunk. Remelem majusra mar a multe lesz ez a jarvany. A gazdasag meg kibirja ha kicsit emiatt befekez, ugyis egy varhato valsaggal tomik a fejunk mar ket eve. Igy legalabb iranyitottan levezetheto az is.
Örülnék neki én is, de sajnos
volt egy cikk, ami rámutatott, hogy mi másért csökkenhet a regisztrált fertőzöttek száma:
"Megrázó interjúban számolt be családja a túlélésért folytatott küzdelméről egy 33 éves vuhani nő a BBC-nek. Vencsun Vang a járvány kitörése óta elvesztette nagybátyját, édesapja válságos állapotban van, és már anyja és nagynénje is mutat tüneteket. "A CT alapján a tüdejük fertőzött. A fivérem is köhög, és már neki is légzési nehézségei vannak" - mondta."
És erről van szó:
"A helyzetük igazán attól drámai, hogy gyorstesztek hiányában egyiküknél sem diagnosztizálták hivatalosan a fertőzést, így édesapja hiába van válságos állapotban, és szorul a nap 24 órájában lélegeztetésre, kórházba nem veszik fel.
A városban több karanténzónát is létrehoztak olyanoknak, akiket ugyan nem diagnosztizáltak a fertőzéssel, de tüneteik vannak. Ezekben a karanténzónákban viszont nem kapnak megfelelő ellátást. Vang nagybátyja egy ilyen zónában vesztette életét.
"Az anyukám és a nagynéném az állapotuk ellenére minden nap elmennek a kórházba, hátha sikerül egy ágyat szerezniük az apukámnak, de egy kórház se fogadja be őket" - mondta. A karanténzónába nem akarnak bemenni. "Amikor először oda vittük apámat és a nagybátyámat, azt hittük, hogy az egy kórház, de kiderült, hogy csak egy szálló. Se orvos, se nővér, se fűtés nem volt. Mindössze egy hideg vacsorát kaptak, és amikor a nagybátyám eszméletét vesztette, nem hívtak hozzá orvost.
"Ha a kormány utasításait követnénk, csak ilyen karanténzónákba mehetnénk. De ha odamennénk, az apámmal is csak az történne, mint a nagybátyámmal. Akkor már inkább halunk meg otthon" - mondta Vang, aki szerint a történetük nem egyedi, "még sok olyan család van, mint a mienk, hasonló helyzetben".
Tehát vannak az ellátásért felelős kórházak és vannak ún. karanténzónák, ahová a fertőzöttséggel gyanúsíthatóakat viszik, mert nincs elég teszt és a kórházakba csak egy töredék jut be naponta. Ennek a statisztikában az lenne a jele, hogy a regisztrált új fertőzöttek száma megtorpan a halálozásokéval nagyjából együttesen, mert a potenciális haldoklók jelentős része is a karanténzónába szorul ellátás helyett. Ez történt elseje óta:
Úgy tűnik háromezer tesztet tudnak naponta végezni, ennyi lehet a kapacitásuk, aminek úgy-ahogy férőhelyet biztosítanak (megjegyzem, megjelentek a sátortáborok/tábori kórházi infrastruktúrák sátrakban a tömegek elhelyezésére alkalmas létesítmények körül, feljebb van videó ilyenről, ez már durván szükségellátás!).
Itt ebben a táblázatban láthatod azt is, hogy a halottak és felgyógyulók száma nagyjából megalapozza, hogy a súlyos betegek száma stagnálhasson. Egyszerűen elértek a falhoz, Vuhanban biztosan. Viszont azt te is látod, hogy a halálozások számának továbbra is növekednie kellene a fertőzés hetekkel ezelőtti növekedési ütemét reprodukálva, hiszen nem két-három nap a kifutási idő, ehelyett csökken az is! Magyarán súlyos állapotban lévő haldoklók tucatjai nem kerülnek kórházba, regisztrálásra és ebből adódóan meghalnak anélkül, hogy bekerülnének a koronavírus hivatalos áldozatai közé.
Nem vagyok optimista, a tény, hogy egyre keményebben csapnak le a kínai hatóságok arra, akik beszámolókat tesznek közzé muttatja, hogy megváltozott a környezet. Úgy indult, hogy tartományi szinten az eltussolás volt a helyi utasítás, ezt követte a probléma központi felismerése és a nyíltságra utasítás, ami néhány napig élt is, de ma már újra keményen üldözik azokat, akik beszámolókat tesznek közzé a helyzetről. Ez központi utasítás lehet, mert a tartományok nem mernének szembemenni a központi akarattal. Az pedig azt jelzi, hogy a hivatalos statisztikák pár napja a bohóctréfa kategóriába tartoznak és csak azok a beszámolók maradtak nekünk a helyzet felmérésére, amik valahogy kiszivárognak a nyugati médiákba, hogy az olyan fakenews gyárak, mint a BBC kedvük szerinti kontextusban közölhessék a valósághoz még a nyugati szerkesztői gyakorlat után is közelebb álló információkat, mint a kínai kommunisták központilag dizájnolt hazugságait.
Ha az új fertőzötteket tesztelés nélkül karanténzónákba küldik meghalni, vagy maguktól felgyógyulni, akkor persze, hogy javulnak a statisztikák. Nyilván erre van szüksége a teljes leálláshoz közel került kínai gazdságnak is. De a világnak nem.
Nagyon ne legyél egyelőre optimista!