Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 938
113
"Koronavírus: az egyik iráni diák közvetíti a karanténban történő dolgokat – Reagált a hatóságok információira is"
"Az egyik karanténban lévő svéd–iráni kettős állampolgár cáfolta ezeket a kijelentéseket. Azt írta, a problémákat főleg az okozza, hogy nem nagyon beszélnek a kórházban angolul, de ők ezek ellenére követik az utasításokat, együttműködnek a kórházzal."

Oké, az iráni követségről jöttek be hozzá a sajátjaik. Ott is maradtak. Lazán leszarták. Elkezdtek törni, zúzni. Miről beszél ez a csávó?

https://www.blikk.hu/aktualis/belfo...-diak-kozvetiti-a-karantenban-torteno/xz916kp
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Első. Nem kell kiemelni a mondandódat. Így is aki akarja megérti.
Az olaszokat most nem kellene "fikázni" van azoknak elég bajuk.
Nem kellene mindent túl dramatizálni. Ha beütne a legrosszabb vajon hányan mennének itt ki karantént és egyéb polgárvédelmi szolgálatott csinálni? Mert sztem te biztosan otthon fogsz csücsölni. Ja és nem kellene túl reagálni ha valaki nem ért veled egyet. Vagy csak részben.
Én már voltam 10 évesen ennél százszor rosszabb fertőzéssel hetekig karanténban, és végigoltottak mindenkit, még azt is aki csak messziről látott !! Úgy hogy ezzel most nagyon mellényúltál ! :) Ezen kívül aktívan irányítottam orvosokat a fiam fertőzésénél, nekem köszönheti az életét, mert az orvosok 24 órát sem adtak neki !!! Él, virul, minden károsodás nélkül !!! :) (általában súlyos károsodásokkal élnek túl egy ilyet, de én ezt is kijátszottam, sokat tanultak tőlem az orvosok !!! Ja, és ha a te gyereked és te a hülye hozzáállásoddal, akkor egy halott gyereked lenne a temetőben !!! AZ ENYÉM MEG EGÉSZSÉGES IS MARADT!!! olvass vissza az elejétől, mert nem titkoltam eddig sem semmit !!!) Ha megkérhetnélek rá, azonnal fejezd be ezt a gyerekes hisztériát amit művelsz !! Olyan vagy mint az Emese ! :rolleyes::) (Pécs egyik híressége)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 938
113
Amint elkezd működni az olasz lezárás, itthon is be fogják zárni az iskolákat, óvodákat. Már ma látom, hogy sorra mondják le a nyílt napokat itthon, az egyetemeken hazazavarják az idősebb profokat, szóval két napon belül (hogy késő vagy sem) átalakul az ország élete.

Fogalmam sincs mit fognak meglépni, de unorthodox lesz, az tuti. Persze meg lesz az ellenzéki ájvék is hozzá, de legyen.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
"Dr. K. G.: Ebben az időszakban sem bagatellizálni, sem pánikolni nem szabad. Ugyanakkor majd meglátjuk, hogy mennyire sikerült megfogni a járványt, hiszen a betegség lappangási ideje 14 nap, ráadásul az öndiagnosztizálást sem könnyíti meg, hogy a németországi reprint-jelentések szerint ott már előfordult a koronavírus felső légúti manifesztációja, amit még nehezebb laboratóriumi vizsgálatok nélkül elkülöníteni az ilyenkor szezonálisan előforduló egyéb vírusfertőzésektől vagy egy egyszerű náthától."
Tehát a megbízható légúti teszt nélkül !!!! (a kiváló magyar virológus mai videoja, ugye egye ? ;)) Ezért aztán VAKON TAPOGATÓZNAK, JÁRVÁNY TERJED EZERREL !!! Ezt kéne utánuk csinálnunk ? Ugorjunk mi is vakon utánuk a kútba ? Na neeeeee... :rolleyes:;)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Én már voltam 10 évesen ennél százszor rosszabb fertőzéssel hetekig karanténban, és végigoltottak mindenkit, még azt is aki csak messziről látott !! Úgy hogy ezzel most nagyon mellényúltál ! :) Ezen kívül aktívan irányítottam orvosokat a fiam fertőzésénél, nekem köszönheti az életét, mert az orvosok 24 órát sem adtak neki !!! Él, virul, minden károsodás nélkül !!! :) (általában súlyos károsodásokkal élnek túl egy ilyet, de én ezt is kijátszottam, sokat tanultak tőlem az orvosok !!! Ja, és ha a te gyereked és te a hülye hozzáállásoddal, akkor egy halott gyereked lenne a temetőben !!! AZ ENYÉM MEG EGÉSZSÉGES IS MARADT!!! olvass vissza az elejétől, mert nem titkoltam eddig sem semmit !!!) Ha megkérhetnélek rá, azonnal fejezd be ezt a gyerekes hisztériát amit művelsz !! Olyan vagy mint az Emese ! :rolleyes::) (Pécs egyik híressége)
Emesém. 17 évesen két hétig feküdtem a fertőző részlegen. Úgy hogy majdnem én is elpatkoltam.
Attól hogy mindenkitől okosabbnak képzeled magadat, az még nem ruház fel arra hogy másokat megítélj. Mert szerintem vannak itt jó páran itt a fórumon akiknek a szakkmájukból adódóan pontosan tisztában vannak vele hogy milyen veszélyekkel is járhat ez a járvány.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Emesém. 17 évesen két hétig feküdtem a fertőző részlegen. Úgy hogy majdnem én is elpatkoltam.
Attól hogy mindenkitől okosabbnak képzeled magadat, az még nem ruház fel arra hogy másokat megítélj. Mert szerintem vannak itt jó páran itt a fórumon akiknek a szakkmájukból adódóan pontosan tisztában vannak vele hogy milyen veszélyekkel is járhat ez a járvány.
Befejeznéd végre ezt az ajvékolást Emese ? Van miről beszélgetni a felnőtteknek, menjél szépen játszani...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 465
113
Csehek is meglépik...:

Andrej Babiš cseh miniszterelnök kedd délelőtt bejelentette, hogy az összes általános és középiskolában szerdától tanítási szünet lesz – a rendelkezés nem terjed ki az egyetemekre. Ezenkívül a koronavírusra válaszul hozott rendkívüli intézkedések keretében betiltanak minden 100 főnél nagyobb rendezvényt. Adam Vojtěch egészségügyi miniszter szerint kedd délutánra további rendkívüli intézkedések várhatók.
Koronavírus: Csehországban bezárják az iskolákat
Ausztriában bezàrtàk az egyetemeket. Az iskolákat még nem. Tudja a fene, mi a helyes.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 616
113
Nagyon halkan jegyzem meg, hogy elfelejtetted megformázni a szöveget rendesen, úgy istenigazából!
Sehol egy piros bold, vagy világító kék óriás betűk. Hát mire megy így Magyarország! Drága Szent Hazánk jövője!
Tessék már picit odafigyelni!
De tényleg érdekelne, hogy milyen olyan életbevágó információt találtál abban, hogy a már különben is megfigyelés alatt álló irániak között újabb 3 betegen jöttek ki a tünetek, vagy lett pozitív a tesztjük!
Vagy mennyire releváns az "ország jövőjével" kapcsolatban, hogy idézem (a formázást direkt meghagyva!!!):
Kezdő újságírók és társaik szokták ezt csinálni, Viszont ami zavar (pontosabban megszokás), régen a fórumokon a piros szín és a betűméret növelése adminisztrátornak/moderátornak volt megengedett, mert azzal hívták fel a figyelmet valamilyen a fórum jövőjét rendező hírre
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
705
3 000
93
Amint elkezd működni az olasz lezárás, itthon is be fogják zárni az iskolákat, óvodákat. Már ma látom, hogy sorra mondják le a nyílt napokat itthon, az egyetemeken hazazavarják az idősebb profokat, szóval két napon belül (hogy késő vagy sem) átalakul az ország élete.

Fogalmam sincs mit fognak meglépni, de unorthodox lesz, az tuti. Persze meg lesz az ellenzéki ájvék is hozzá, de legyen.

Meglepne, ha nálunk nem történne meg néhány napon belül.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
705
3 000
93
A napokban nagyon sok munkavállaló fog haza érkezni az olasz és osztrák téli szezon kényszerű vége miatt. Van ennek kontrollálására valami terv? Kérés önkéntes karantén tartására stb?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Az olasz állam kérje a maffia segítségét! - erre szólított fel egy olasz professzor
https://m.origo.hu/nagyvilag/202003...szakrol-delre-a-vesztegzarbol-es-a-voros.html

Egy egyetemi professzor már a négy legnagyobb maffiaszervezet segítségét kérte, hogy a "szökevényeket" ők tereljék karanténba. Közben több börtönben fellázadtak a rabok, mert megtiltották nekik, hogy látogatókat fogadjanak. Hatan meghaltak Modenában, és sokan meg is sérültek a fogvatartottak közül - írja a V4NA nemzetközi hírügynökség.


Ez nem tudom mennyire szenzációhajhászás, mennyire valós, de az olasz állam a szétesés jeleit mutatja.
Börtönkátadások, háborús állapotok a kórházban. A dokik szelektálnak, kit tesznek még fel lélegeztetőgépre, kit nem és "ítélnek halálra". A kormány kapkod, félig meghozott intézkedéssekkel növelik a pánikot.

Nem tudom máshol hogyan lesz, de egyedül az izraeli lépést látom követendőnek, viszont nincs sok idő.

Ez azért vicces valahol, mert ez lényegében a "hivatalos diplomáciai kapcsolatok felvétele" lenne!
Ha ennek csak az árnyalatát is meglépik, akkor az a szicíliaiak, Cosa Nostra vagy a N'drangheta tulajdonképpeni állami elismerését,
és "térképre helyezését" jelentené.
..
Megágyaznának ezzel az amúgy is döcögősen megvalósult és nem túl hosszú múltra visszatekintő (Garibaldi) olasz egység felbomlásának,
és Itália legújabbkori szétdarabolódásának. Ez az Olasz Bika elgyengülését fogja okozni hosszabb távon.
(remélem van eszük felfogni a távlati következményeket)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Tegnap este a retekklub mozicsatornája( Film+) vetítette a Vírus c. nagysikerű amerikai filmet.
Nincs pánikkeltés! Nincs!!!!!

Retekklub elnökét azért most berendelném egy reggel hatórás "elbeszélgetésre" valamelyik államvédelmi szerv alagsori irodájába...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 794
113
A napokban nagyon sok munkavállaló fog haza érkezni az olasz és osztrák téli szezon kényszerű vége miatt. Van ennek kontrollálására valami terv? Kérés önkéntes karantén tartására stb?
Sajnos ilyen terve Izraelen kívül senkinek sincs nekünk sem. Ők ott kötelező 2 hetes itthoni karanténba kerülnek. Aki ezt nem tudja hitekesen igazolni, belépés megtagadva.

Az osztrákok csináltak még azbolasz határon reszleges zárást. Csak osztrák állampolgár mehet be, illetve ha igazolja vki, hogy nem beteg. Ez utóbbit hogyan képzelték?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 850
18 962
113
A vízművek után az MNB is lépett. Úgy tűnik az államon kívül mindenkinek van terve!

Karanténba kerülnek a magyar bankjegyek is
Korábban már írtunk arról, hogy a kínai bankokban fertőtlenítik és két hétre karanténba rakják a bankjegyeket, hogy ezzel is gátolják a koronavírus terjedését.

Hasonló döntést hozott a Magyar Nemzeti Bank (MNB) is. A Ripost azt írja, hogy naponta többmilliárdnyi forintot helyeznek karanténba, majd tisztítanak meg. A vírus akár napokig is életben maradhat a papíron, és pár óráig a fémen is életképes, ráadásul a bankjegyek sűrűn cserélnek gazdát.

A jegybank azt írta a Ripostnak, hogy
a készpénzforgalomból naponta milliárdos nagyságrendben, zárt konténerekben befizetett bankjegyeket minden esetben a vírus túlélési periódusával összhangban két hétig „pihenteti”. Azt követően a megfelelőnek ítélt és kötegelt bankjegyeket zsugorfóliázzák, s azokat egy 160-170 Celsius-fok hőmérsékletű alagúton küldik át. Az alkalmazott intézkedésnek és a korszerű technológiának köszönhetően a jegybankba befizetett bankjegyek újra kifizetése esetén minimális a kockázata annak, hogy esetlegesen fertőzött bankjegyek kerüljenek a forgalomba.

A fertőtlenítés okés. De mi értelme van a bankjegyeket karanténba tenni? Két héttel később a karanténból kiengedett embereket újra lehessen fertőzni vele?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
Erre megvannak a kiváló szakértőink is, hogy ellássák ezt a feladatot !! ;):hadonaszos:
Hagyni kell őket dolgozni!

Ha azt mondják hogy akkor ÁLLJ! Akkor a politikum dolga az, hogy ezt végrehajtassa!

Szarni a GDP-re, meg arra hogy a Just in time összejön e a merciaudibmw-nek, vagy sem, a biztonság kell legyen az első!
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
518
2 389
93
Szerintem a hosszù èvek òta tönkre tett egèszsègügy most megbosszùlja magàt,kèszűlhetünk a legrosszabbra is akàr.
Nagyon remèlem ha ezt àtvèszeljük èszre veszik magukat ès hajlandòak lesznek pènzt ès mèg több pènzt az egèszsègügybe tolni na meg persze a benne dolgozòkat is megbecsülni .
Mindenki kövesse az alapvető tisztàlkodàst ,de viktorèktòl csodàt be vàrjunk.Na meg persze minden egèszsègügyes tiszteletet èrdemel a kitartàsèrt ,sajnos nem ők tehetnek róla azèrt ami jönni fog.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen and tonyo