Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Azért néhány 5-10 ilyen gyártósor beindítása országszerte csak nem olyan megoldhatatlan dolog, remélem?
Nem a börtönökben kellene bohóckodni a maszkok gyártásával!


 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem, nekünk ilyen gyártósor kell, de nagyon:


Legyen, ezen már ne vesszünk össze :) Nem a konkrét gyártósor típust szerettem volna reklámozni, hanem azt, hogy AUTOMATIZÁLT gyártósor kell, akár minden megyében, és Budapesten több is. Ne a börtönökben gyártassák, mert annak semmi értelme. Az ilyen gyártósor mellé nem kell sok ember, tehát nem kell hogy rabok álljanak mellette. A rabokkal gyártatni akkor lenne értelme, ha olyan sok ember kellene hozzá, hogy szabadokból nem találnának elegendő embert, akit maszkok gyártására "kényszeríthetnének". De ezek mellé a gépsorok mellé csak találnak 2-3 embert, aki önként vállalja ezt a munkát.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Dobd fel a vaterára árverésnek. Meg fogsz lepődni mennyit kaszálhatsz. Nézd meg, a boltokban meg a patikákban már nem kapható, de a jófogáson meg a vaterán még van kézfertőtlenítő gél is. Csak ki tudja mi van a palackban...
Ja, nem. Én csak vicceltem. Nem adok el maszkot. Ennyiért még nem adom el a becsületem. :hadonaszos:
Ennyiért... :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Python

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Blogen

bár egyébként mégsem biztos, hogy igazad van. Ha FFP-s respirátorokat akarsz gyártatni, akkor azért vedd figyelembe, hogy azok a kilélegzett levegőt nem szűrik.
Ez azért probléma, mert a tárgyakat is védeni kell. Például a közlekedési eszközökön a kapaszkodókat, székeket, egyéb felületeket.
És nem mellesleg azokat is, akiken épp nincs maszk.
Ezért mégis a sebészi maszkok kellenének a lakosságnak (olcsóbb, gyorsabban gyártható nagy mennyiségben) és az FFP-sek az egészségügyiseknek, orvosoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Blogen

bár egyébként mégsem biztos, hogy igazad van. Ha FFP-s respirátorokat akarsz gyártatni, akkor azért vedd figyelembe, hogy azok a kilélegzett levegőt nem szűrik.
Ez azért probléma, mert a tárgyakat is védeni kell. Például a közlekedési eszközökön a kapaszkodókat, székeket, egyéb felületeket.
És nem mellesleg azokat is, akiken épp nincs maszk.
Ezért mégis a sebészi maszkok kellenének a lakosságnak (olcsóbb, gyorsabban gyártható nagy mennyiségben) és az FFP-sek az egészségügyiseknek, orvosoknak.
Dehogynem szűrik. A szelepesek nem szűrik közüllük, mert ott a kilégzés útja szabad!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Qrvaélet, ezt nézzétek :D

https://dressa.hu/szajmaszk.html

szajmaszk.jpg
 
T

Törölt tag 008

Guest
Egyik nap - amikortól kezdve logikus lett volna a maszk viselése - felvettem amikor elindultam otthonról, aztán kimentem az utcára, de 500m gyaloglás után inkább kivágtam a kukába, mivel láttam, hogy az égvilágon senkin sincs. Mellesleg, nehéz benne lélegezni és gyorsan párásodik. Nem is olyan egyszerű viselni. (Most a sebészi maszkról beszélek.)
Az sem utolsó szempont, hogy Budapesten minenhol kamera van az utcán ill. a járműveken is. Nem hiányzik, hogy rögzítsék a kamerák, hogy jéééééé ott mászkál egy maszkos "beteg", miközben mindenki más "egészséges", hiszen más nem visel maszkot :)

Szegényke......most erre mit mondjak. Ha fontos a nyugalmad leszarod.
Olyan allergiám van, hogy augusztus - szeptember időszakban maszkban járkálok az utcán. Egyedül...na jó nem pár ázsiai még így nyomja.

Szóval vedd föl nyugodtan és szard le az emberek nézését. meg lehet szokni. :)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 921
113
Szegényke......most erre mit mondjak. Ha fontos a nyugalmad leszarod.
Olyan allergiám van, hogy augusztus - szeptember időszakban maszkban járkálok az utcán. Egyedül...na jó nem pár ázsiai még így nyomja.

Szóval vedd föl nyugodtan és szard le az emberek nézését. meg lehet szokni. :)
Az iagzság az, hogy ha nem nyomod fullba a kretént mint pl a tegnapi nőci, kb senkit nem érdekel, hogy van-e rajtad maszk vagy nincs észre sem veszik kb.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 887
82 414
113
Ez pontosan az a struccpolitika, amiről a Thaiföldre szakadt hazánkfia mesélt a videojában amit hoztam, hogy ha nincs tesztelés, nincsenek fertőzöttek se, mert nincs rá bizonyíték !!! Itt is ugyan úgy fog nálunk robbanni 1 azaz EGYETLEN NAP ALATT az egész fertőzöttség, hogy SENKI NEM ÁLLÍTHATJA MAJD MEG !!! Ezt én tudom, te is tudod, meg még sok értelmes is tudja, de a vízfej az elcseszte, és ezután is el fogja !!! Na és miért ? Mert azt hiszik, csak sosem fogják bevallani, hogy Isten megvédi magyarországot ! Nem fogja ! Ez csak egy hiú ábránd.

A belgák, hollandok leszarják. Gyorstesztelnek ezerrel. Amire annyira büszkék voltatok. Tök valótlan az egész. Dumáltam rokonnal. Orvos. Kollégája (45 éves) Olaszországból hazajőve gyorsteszten negatív lett. (Szintén orvos, kötelezték rá.) Másnap elment síelni. Ahogy megérkezett autóval, végigsöpört rajta a vírus. Azt már kimutatta gyorsteszt is. Ezután saját maga karanténba ment.

Már az elején tudták, hogy bármi is értelmetlen a schengeni övezet miatt. Amszterdam, Brüsszel, mind mind már az eleje óta végigsöpörték az egész világot, már akkor, amikor még nem is tudtad, hogy van olyan, amit Koronavírusnak hívsz. A nagy reptereken lévő forgalom miatt már novemberben tarolt a vírus. Máskülönben nem lennének kimutatott fertőzések olyan helyeken is, ahol csak repülővel lehet eljutni, majd utána még hajókázni kell.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3