Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 787
25 339
113
Első fecske!
https://www.timesofisrael.com/microsoft-co-founder-bill-gates-leaves-board-to-focus-on-philanthropy/
"The billionaire announced Friday that he’s leaving the Microsoft board entirely as well as his seat on the board of Berkshire Hathaway, the conglomerate headed by fellow billionaire Warren Buffett."

Fegyverletétel.
Meg hitelesítés, beismerés...???
Hmm..., érdekes...
https://www.portfolio.hu/uzlet/20200314/teljesen-visszavonul-bill-gates-a-microsofttol-419465
..
Korábban ugye emlékszünk még, lásd 18:35-től
..
EVENT-201
http://www.centerforhealthsecurity.org/event201/about
 
  • Tetszik
Reactions: Lelkeslaikus

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 787
25 339
113
Hagyd már békén Python-t légyszíves ! Mindenféle hírt hoz ! Ezt csak te látod úgy, hogy másikakat nem hoz, de ez nem igaz !

Igen. Ne vitázzunk már...!
A svédségek blog pl. nekem új & hasznos volt!
És Bill Gates tegnapi bejelentése kapcsán is az ázsiábaszakadós videóból hallottak miatt emlékeztem a Bill & Melinda Gates alapítványra... /épp a fentebbi bejegyzésem/
(ne legyen már 2 oldalnyi hitvita megint...)
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 867
81 423
113
Franciaországban éjféltől bezárnak az éttermek, bevásárlóközpontok, szórakozóhelyek, és az üzletek nagy része, mivel már 91-re nőtt a halálos áldozatok száma.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 693
113
Mennyi lehet majd Mo.-n az olyan betegek száma, akik kórházi ellátásra fognak szorulni?? Ha egy átlagos terjedéssel számolunk. Több száz, ezer vagy tízezer?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ha már úgyis otthon kell ülni akinek lehet, nézzetek majd jó filmeket. Az olaszokról ez a vérbeli olasz film jutott eszembe. Régi nagyon, de nálunk is játszották anno. Itt egy részlet. :)

A Nő illata -Vittorio Gassman 1974
Igen. Ne vitázzunk már...!
A svédségek blog pl. nekem új & hasznos volt!
És Bill Gates tegnapi bejelentése kapcsán is az ázsiábaszakadós videóból hallottak miatt emlékeztem a Bill & Melinda Gates alapítványra... /épp a fentebbi bejegyzésem/
(ne legyen már 2 oldalnyi hitvita megint...)
Én is sok releváns hírt láttam Phyton-tól. Igyekszik mindent hozni a teljes palettáról, nem csak egy kis politikai szegmensből. Ha tisztán akarunk látni, mindenhonnan tudnunk kell a híreket, ki mit ír vagy éppen ki milyen hülyeséget firkál. Azzal ha homokba dugjuk a fejünket nem leszünk előrébb, én is azt mondom. Nem kell szeretni mindenkit, de azt jó tudni, ki mit ír, milyen infoi vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro and SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 693
113
Ha már úgyis otthon kell ülni akinek lehet, nézzetek majd jó filmeket. Az olaszokról ez a vérbeli olasz film jutott eszembe. Régi nagyon, de nálunk is játszották anno. Itt egy részlet. :)

A Nő illata -Vittorio Gassman 1974

Én is sok releváns hírt láttam Phyton-tól. Igyekszik mindent hozni a teljes palettáról, nem csak egy kis politikai szegmensből. Ha tisztán akarunk látni, mindenhonnan tudnunk kell a híreket, ki mit ír vagy éppen ki milyen hülyeséget firkál. Azzal ha homokba dugjuk a fejünket nem leszünk előrébb, én is azt mondom. Nem kell szeretni mindenkit, de azt jó tudni, ki mit ír, milyen infoi vannak.
Ehhez a filmhez kedvet kaptam, köszi!!
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 787
25 339
113
Mennyi lehet majd Mo.-n az olyan betegek száma, akik kórházi ellátásra fognak szorulni?? Ha egy átlagos terjedéssel számolunk. Több száz, ezer vagy tízezer?

Megérzésem szerint az egyik legkevesebb Európában.
Nagyon érdekesen terjed ez a vírus, mint már utaltam rá...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 693
113
+3497 beteg ma az olaszoknál. Mennyi volt a legdurvább időszakban a napi kínai emelkedés?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Mennyi lehet majd Mo.-n az olyan betegek száma, akik kórházi ellátásra fognak szorulni?? Ha egy átlagos terjedéssel számolunk. Több száz, ezer vagy tízezer?
A kínai helyzetet átszámolva, 5-600 beteg, 100-120 súlyosabb, 20-25 halott. Bár ilyen kis számoknál nálunk még nem terhelődne túl a rendszer, vagyis a halottak száma sokkal alacsonyabb is lehet. Habár több okot fel lehetne hozni, hogy ezek a számok miért lesznek magasabbak vagy éppen alacsonyabbak, de a tegnap feltöltött gazdasági évnyitón Varga úgy számolt, hogy kevésbé érinti majd az embereket, és inkább a gazdaság fogja megérezni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 693
113
A kínai helyzetet átszámolva, 5-600 beteg, 100-120 súlyosabb, 20-25 halott. Bár ilyen kis számoknál nálunk még nem terhelődne túl a rendszer, vagyis a halottak száma sokkal alacsonyabb is lehet. Habár több okot fel lehetne hozni, hogy ezek a számok miért lesznek magasabbak vagy éppen alacsonyabbak, de a tegnap feltöltött gazdasági évnyitón Varga úgy számolt, hogy kevésbé érinti majd az embereket, és inkább a gazdaság fogja megérezni.
Ez sztem túl optimista verzió. Attól tartok lesz a számaid mögött egy tizes szorzó, de ne legyen igazam.

A gazdasági hatásoknál optimistább vagyok. 2 tegnapi autóipari hír.
új présüzemet épít a Mercedes
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...skemeten-uj-presuzemet-epit-a-mercedes-419387

Megszületett a bérmegállapodás a győri Audinál
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200313/megszuletett-a-bermegallapodas-a-gyori-audinal-419433?amp
 
T

Törölt tag 2577

Guest
A kínai helyzetet átszámolva, 5-600 beteg, 100-120 súlyosabb, 20-25 halott. Bár ilyen kis számoknál nálunk még nem terhelődne túl a rendszer, vagyis a halottak száma sokkal alacsonyabb is lehet. Habár több okot fel lehetne hozni, hogy ezek a számok miért lesznek magasabbak vagy éppen alacsonyabbak, de a tegnap feltöltött gazdasági évnyitón Varga úgy számolt, hogy kevésbé érinti majd az embereket, és inkább a gazdaság fogja megérezni.

Szerintem is inkább a gazdaság fogja megérezni. Attól függ, hogy meddig bírjuk fenntartani a beszállítói hálózatot a termelő üzemeknek.. Ha korlátozva lesz az áruszállítás (alapanyagra gondolok) és forgalmazás, akkor nagyon gyorsan összedől minden, de ha szinten tudjuk tartani, akkor túlélhetjük.
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk and zeal