Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 548
113
Kijárási tilalmat vezetnek be Bajorországban

Péntek éjféltől kijárási korlátozások lépnek életbe Bajorországban, ezentúl senki nem hagyhatja el lakóhelyét, aki nem

- munkába,
- gyógyszertárba,
- élelmiszerboltba,
- orvoshoz,
- kutyát sétáltatni,
- vagy sportolni

igyekszik, de csak egyedül vagy a legszűkebb családi körben - jelentette be Markus Söder, a német tartomány miniszterelnöke müncheni sajtótájékoztatóján.

Söder hangsúlyozta, a minden eddiginél szigorúbb korlátozások elengedhetetlenek a járvány lassításához. Bajorországban ugyanis gyorsan emelkedik a regisztrált fertőzések és a halálos kimenetelű megbetegedések száma. "Az olaszországihoz vagy a franciaországihoz hasonló folyamatok indulnak be, ha nem vigyázunk" - mondta a tartományi miniszterelnök.

Bajorországban az igazolt fertőzések száma csütörtökről péntekre 35 százalékkal nőtt, így átlépte a kétezres határt, az új típusú koronavírus okozta betegségben elhunytak száma pedig 10-ről 15-re emelkedett. (MTI)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 869
73 244
113
Kijárási tilalmat vezetnek be Bajorországban

Péntek éjféltől kijárási korlátozások lépnek életbe Bajorországban, ezentúl senki nem hagyhatja el lakóhelyét, aki nem

- munkába,
- gyógyszertárba,
- élelmiszerboltba,
- orvoshoz,
- kutyát sétáltatni,
- vagy sportolni

igyekszik, de csak egyedül vagy a legszűkebb családi körben - jelentette be Markus Söder, a német tartomány miniszterelnöke müncheni sajtótájékoztatóján.

Söder hangsúlyozta, a minden eddiginél szigorúbb korlátozások elengedhetetlenek a járvány lassításához. Bajorországban ugyanis gyorsan emelkedik a regisztrált fertőzések és a halálos kimenetelű megbetegedések száma. "Az olaszországihoz vagy a franciaországihoz hasonló folyamatok indulnak be, ha nem vigyázunk" - mondta a tartományi miniszterelnök.

Bajorországban az igazolt fertőzések száma csütörtökről péntekre 35 százalékkal nőtt, így átlépte a kétezres határt, az új típusú koronavírus okozta betegségben elhunytak száma pedig 10-ről 15-re emelkedett. (MTI)

Bajoroszszág tegnapi adatai:

Fälle: 2 401
Fälle pro 100.000 Einwohner: 18,47
Todesfälle: 12
Einwohnerzahl: 12 997 204
Aktualisierung: 19/3/2020 1:00



Itt pedig a megyékre bontott adatok.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Én itt semmilyet nem használok. Sztem nálunk falun most fölösleges.

Én sem, pedig metróval jöttem ma reggel is.
Belvárosban kevesen vannak, sétálnak, teraszokon sörözgetnek (ez utóbbit még vagy húsz percig)! :D
..
Idősekre figyeljünk, kerüljük az érintkezést. Meg mindenki másra és magunkra is. Mindenki tartsa magát és környezetét tisztán, meg a tudatát is!
És ne gyulladjon be! Ez is fontos!
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 651
113
Kijárási tilalmat vezetnek be Bajorországban

Péntek éjféltől kijárási korlátozások lépnek életbe Bajorországban, ezentúl senki nem hagyhatja el lakóhelyét, aki nem

- munkába,
- gyógyszertárba,
- élelmiszerboltba,
- orvoshoz,
- kutyát sétáltatni,
- vagy sportolni

Na igen, ezt hallottam/olvastam. Az európai kijárási tilalom. Elhiszem, hogy nagyon nincs védőeszköz ha már erre adjuk a fejünket de még a higi gél meg a többi osztogatása korlátok mellett is többet ér mint ez. Magyarán mehetsz amerre szeretnél, csak ne mondd, hogy unalomból kategória. A hatóság meg had szenvedjen a sok "sportolóval".
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Az egészségügyi dolgozók gyilkosa az, aki sima orvosi maszkokban küldi őket fertőzöttek ellátására!
Más fertőző betegségekhez ezek jók voltak, de a koronavírus ellen zárt űrruha kell? Kevés indexet olvasott és nem parázik eléggé, vagy csak el tudja dönteni, hogy melyik védőfelszerelést használja. Te egy hete rettegsz a fertőző betegségektől, mások meg ezekkel dolgoznak folyamatosan évtizedek óta. Hagyjuk már ezt a hisztit, de komolyan. Nagyon gáz. A videóban látható felszerelésekből van elég itthon is. Fölösleges emiatt rettegni.
(Itthon is csak azokkal az eü dolgozókkal volt baj, akik nem használtak védőfelszerelést. Gondolom a külföldi eü dolgozók is hasonló módon fertőződtek meg.)
De. Minden létező intézmény és szervezet ajánlásának a része a gyakori szellőztetés és ne kezdj lovagolni a szavakon!

"Az emberi szervezet működését nagyban segíti a rendszeres, szabad levegőn való tartózkodás. Lehetőségekhez mérten ez legyen zöld – park, erdő. A szabadban tartózkodás mellett, illetve ha erre nincs lehetőség, a tartózkodásra szolgáló épület, szoba rendszeres, napjában többszöri teljes átszellőztetése elengedhetetlen. A szellőztetés nem csak szervezetünket frissíti fel, de a szoba levegőjében esetlegesen összegyűlt kórokozók távozását is elősegítjük"
Nemzeti Népegészségügyi Központ
Értékelem a humorod, de nehogy kinyisd az ablakokat a buszon, mert csak ártasz vele az embereknek. Buta ötlet. Felejtsd el!
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Unalmas ez a propagandazás. Minden propaganda. A masszív smink a csajon első randin... propaganda, ahogy a porszívóreklám is miszerint a hirdető cégé a leghalkabb porszívógép.



Közben úgy tűnik Fehéroroszországban nem félnek a vírustól, a hokibajnokság mellett a focibajnokság is megy, tegnap indult és még csak nem is zártkapus.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem, csak k*rvára nem szeretem a kormánypropagandát.
Okoska(?), mi abban a kormánypropaganda, ha valaki bemásolja ide a hivatalos számokat. Téged ez zavar? Tudod mi a nagyon gáz? Megvárni amíg romlik a helyzet, aztán az új adatokra hivatkozva fikázni másokat, akik korábban a régit belinkelték. Azért ez nagyon pitiáner viselkedés... :eek:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 548
113
Más fertőző betegségekhez ezek jók voltak, de a koronavírus ellen zárt űrruha kell?

Nem voltak jók, honnan veszed ezt a hülyeséget!

Kevés indexet olvasott és nem parázik eléggé, vagy csak el tudja dönteni, hogy melyik védőfelszerelést használja. Te egy hete rettegsz a fertőző betegségektől, mások meg ezekkel dolgoznak folyamatosan évtizedek óta. Hagyjuk már ezt a hisztit, de komolyan. Nagyon gáz. A videóban látható felszerelésekből van elég itthon is. Fölösleges emiatt rettegni.

Már bocs, de nekem szakmába vágnak az egyéni védőfelszerelések! Olyan jó lenne, ha nem akarnád megmagarázni nekem! :D

(Itthon is csak azokkal az eü dolgozókkal volt baj, akik nem használtak védőfelszerelést. Gondolom a külföldi eü dolgozók is hasonló módon fertőződtek meg.)

Nem, nem jól gondolod. Orvosi maszkjaik és vizsgálókesztyűik az olaszoknak is voltak, ezek minden kórházban alapfelszerelések. Legalábbis egy ideig, csakhát ez önmagában nem elégséges!

Értékelem a humorod, de nehogy kinyisd az ablakokat a buszon, mert csak ártasz vele az embereknek. Buta ötlet. Felejtsd el!

Az lenne a jó, ha nem akarnád súlyosbítani a járványügyi helyzetet a hülyeségeiddel! Ne terjessz olyan hülyeséget, ami öl! A tömegközlekedési járműveket és közösségi tereket, ha lehetséges, akkor folyamatosan szellőztetni kell.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 171
20 106
113
Oldal csak lehozza a részleteket. Már írtam róla korábban egyébként, hogy átverték a szlovákokat, hiába egyeztek meg 2 milló maszk vételéről és a szlovák kormánygép is ott volt Kijevben - végül a németeknek adták el , akik nagyobb árat igértek. Saját fülemmel hallottam és előben néztem mikor maga Peter Pellegrini nyilatkozta ezt.

Akkor nem hiszel Peter Pellegrininek?! Csak óvatosan az elhamarkodott kijelentéseiddel, mert nem tudhatsz mindenről. ;)
Sose gondoltam, hogy tudok mindenről.

Azért megengeded, hogy ne higgyek no name oldalaknak?
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
Valahogy továbbra sem hiszek olyan vírusban, ami az influenza időszak kellős közepén "csak" cirka 250k emberkét fertőz meg, és közben a médiapánikkal együtt, ami pl. sose kísért egyetlen influenza járványt se, pedig JÓVAL TÖBB áldozatot követelt simán taccsravágja a gazdasági boom kellős közepén a világ összes gazdaságát, kicsinálva és földönfutóvá téve többszáz millió embert, kinyírva többezer kisebb-nagyobb céget.

Ez egy kurva nagy hype, ami mintha felnagyítaná a média által az influenza tüneteit. Mintha kapnál egy jelölést (koronavírus), ami semmi más, mint egy influenza, viszont lehet tőle rettegni. Elhiszem a nagy küzdelmet, de a média nagyította fel Vuhant is, amikor utcán el-el dőlő emberkéket mutogattak videókban. Azóta látott bárki egy ilyet is? Mert én nem. Qurvára meg volt ez tervezve, és ha tényleg kiderülne, hogy egy médiahack, nos, nem lennék az ezt előidéző illetők bőrében.
Látott már valaki influenzától a végstádiumban fuldokló ötveneseket? Mert én még nem. Az asszony nagyija lábon kihordta az influenzát, 89 évesen, szívnagyobbodással és vizes tüdővel! Ne bagatelizáljuk ezt el!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem voltak jók, honnan veszed ezt a hülyeséget!
És eddig miért nem szóltál, hogy mindenki rossz felszerelésben látja el a betegeket?
Már bocs, de nekem szakmába vágnak az egyéni védőfelszerelések! Olyan jó lenne, ha nem akarnád megmagarázni nekem!
Szerinted milyen védőfelszerelésben kell ellátni a fertőző embereket? Ha acélbetétes bakanccsal kezded a listát, én nem is tudom mit csinálok... :hadonaszos:
Nem, nem jól gondolod. Orvosi maszkjaik és vizsgálókesztyűik az olaszoknak is voltak, ezek minden kórházban alapfelszerelések. Legalábbis egy ideig, csakhát ez önmagában nem elégséges!
Nem csak ennyi látszódik a felvételen, hanem több is és azok mind vannak nálunk is. Különböző maszkok, sapkák, ruhák, többféle köpeny, kötények, stb. Bár asszem', védőszemüveget mindenki magának szokott beszerezni, de arra úgy is kell vigyázni. Mondom, semmi extra nincs abban a videóban, ami azért készült, hogy bemutassa azt a durva helyzetet. Az egy (szub)ITO-nak átalakított betegfelvételi osztály. Az én szememmel semmi extra. Nyugodt, normál üzem.
Ha már mindenképp azon agyalsz, hogy mi az ami nem elégséges, akkor lenne pár ötletem. Az új lélegeztetőgépek mellé kellene monitor, infúziós pumpa és egy modernebb ágy is. Meg pár asztal.. és aztán néhány klumpa is, mert az mindig elrongyolódik., meg tollak, négyszínű, de minimum a piros és a kék, stb...
Az lenne a jó, ha nem akarnád súlyosbítani a járványügyi helyzetet a hülyeségeiddel! Ne terjessz olyan hülyeséget, ami öl! A tömegközlekedési járműveket és közösségi tereket, ha lehetséges, akkor folyamatosan szellőztetni kell.
A fertőző betegek szállítása után kell fertőtleníteni a járműveket(pl. mentőt, de most naponta fertőtlenítik a bkv buszokat is), majd átszellőztetni. Ennek semmi köze a menet közben nyitott ablakokhoz, amivel csak a bajt hozod az utasokra. Ebben az időben nem túl egészséges a kabrió busz. :rolleyes: