Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 028
113
Politikai ár talán már volt korábban (is). Hirtelen elsőre a Budapest-Belgrád vasútvonal jut eszembe, ami emlékeim szerint miattuk épül, sokat firtatott áron. Mindenesetre ha ez mind igaz és ömlik ide a cucc, talán semmi sem drága. (?)
Itt mikor azon múlik akár hogy adott esetben elszáll e az ország a tarthatatlanul sok megbetegedés felé, vagy sem, hogy ad-e valaki a vírus kontrollálásához védőeszközt, semmi sem drága!

A németeknek meg nyugodtan jegyezze meg mindenki, hogy megfogták azt a pakkot, ami a mienk!

Kína meg a törökök meg akkor adtak/adnak amikor a legnagyobb szükségünk van rá!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 028
113
Van olyqn magyarországi önkori, aki így védekezik....lavor, kéztörlő, kuka.. :confused:
t%C3%B6r%C3%B6kszentmikl%C3%B3s_facebook.jpg
Semmitől pont több, ha valami komoly vegyszeres oldat van a lavórban, működhet ez is.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and Ocses

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Úgy bebizonyosodni szerintem nyilván nem fog, hogy este a fej bemondja a fél nyolcas híradóban, de azért érzékelhető lesz annak aki figyel!
Majd a végén lehet készíteni egy összesítést, hogy kik kapták el, kik nem, kik vonultak vissza a politikai, gazdasági élvonalból, kik nem!
..
Ez is érdekes ám:
https://neokohn.hu/2020/03/23/a-koronavirus-a-zsido-kozossegeket-is-megtamadta/
..
Nem véletlenül kérdeztem, hogy Soros György is elkaphatja?
..
(Az hogy ennyi nagykutyával kapcsolatban tudósítanak fertőződésről, vagy annak gyanújáról, azzal egy elitek közötti harcban "üzenni is lehet ám"!
Szerintem van akiknél már ki van készítve a széntabletta az éjjeli szekrénykére!)

Ha te is keresztül kasul bejárnád a világot, minden nap rengeteg olyan emberrel találkozva, akik szintén rengeteget utaznak és találkozgatnak, akkor te is hamar elkapnád.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Itt mikor azon múlik akár hogy adott esetben elszáll e az ország a tarthatatlanul sok megbetegedés felé, vagy sem, hogy ad-e valaki a vírus kontrollálásához védőeszközt, semmi sem drága!

A németeknek meg nyugodtan jegyezze meg mindenki, hogy megfogták azt a pakkot, ami a mienk!

Kína meg a törökök meg akkor adtak/adnak amikor a legnagyobb szükségünk van rá!


Törököktől mit vettünk/kaptunk? Lemaradtam róla
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Egy gondot látok csak, a kinaiak elkezdték hazahurcolni újra a vírust. Tegnap 39, ma 78 új beteg, amiből 74 külföldről behurcolt. Ha újra elkezd terjedni, tuti leállítják az exportot. Nem buztos, hogy sok időnk lesz feltölteni a készleteket és valahogy rá kellene állni hazai gyártásra!!!
A visszatérteket tutira karanténba lökik. Még a környezetüket is. Egyébként se hiszem hogy csak úgy a hazaérkezés után lófrálnának otthon. Gondolom nyomatékosan felhívják a figyelmüket hogy maradjanak otthon. Ha nem teszik nem fognak szarozni. Nyugalom meg fogják oldani. A gond ott kezdődne ha a számok elé 1 es teszel. Egyébként szerintem minden hazaérkezettől mintát vesznek.
Kb egy hónap és ezt is megoldják majd.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
A visszatérteket tutira karanténba lökik. Még a környezetüket is. Egyébként se hiszem hogy csak úgy a hazaérkezés után lófrálnának otthon. Gondolom nyomatékosan felhívják a figyelmüket hogy maradjanak otthon. Ha nem teszik nem fognak szarozni. Nyugalom meg fogják oldani. A gond ott kezdődne ha a számok elé 1 es teszel. Egyébként szerintem minden hazaérkezettől mintát vesznek.
Kb egy hónap és ezt is megoldják majd.
Automatikusan 2 hét karantén mindenki.Valahol ezt olvastam itt.
Ajka az egyik kijelölt vidéki korona kórház. Sztem ebben az esetszámban benne van a fertőzött és a kórházi karanténos páciens is.
Nálunk Szhelyen, a kórházban is sok betegről pletykálnak..
A háziorvosok jelezték a polgármesternek, egyre többen gyanús tünetekkel keresik fel őket.
Most külön rendelőintézetet alakítanak ki gyorsan,hogy más jellegű betegekkel véletlen se érintkezzenek.
 
  • Tetszik
Reactions: bejczi

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A képről az oxigén palackokat hiányolom.
Majd lesznek, de megértem, hogy halogatták a komoly intézkedéseket az első másfél hónapban. Nehéz ezzel a realitással úgy szembenézni, hogy ne akarja valaki elhárítani a gondolatot, de a vezetőket mégiscsak arra tartjuk, hogy időben megtegyék! Nem nyertünk annyi a gazdaságon ebben az utolsó hat hétben, mint amit vesztettünk a védekezésen.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
A visszatérteket tutira karanténba lökik. Még a környezetüket is. Egyébként se hiszem hogy csak úgy a hazaérkezés után lófrálnának otthon. Gondolom nyomatékosan felhívják a figyelmüket hogy maradjanak otthon. Ha nem teszik nem fognak szarozni. Nyugalom meg fogják oldani. A gond ott kezdődne ha a számok elé 1 es teszel. Egyébként szerintem minden hazaérkezettől mintát vesznek.
Kb egy hónap és ezt is megoldják majd.
Én szkeptikus vagyok. A lappangó betegeket szinte lehetetlen szűrni. És nekik most a világ összes országából érkezőket kellene.
A gyorsteszt jelenleg vérvétel, ami csak a tüneteket produkáló betegeknél mutatja ki a fertőzést. A lappangó beteg szűrésére a normál teszt is csak 60-80%, ezért ismétlik meg háromszor.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Majd lesznek, de megértem, hogy halogatták a komoly intézkedéseket az első másfél hónapban. Nehéz ezzel a realitással úgy szembenézni, hogy ne akarja valaki elhárítani a gondolatot, de a vezetőket mégiscsak arra tartjuk, hogy időben megtegyék! Nem nyertünk annyi a gazdaságon ebben az utolsó hat hétben, mint amit vesztettünk a védekezésen.
Sztem van egy másik fontos kérdés is, a vedekezéshez szükséges készletek hatékony felhasználása. Erről nem adnak ki konkrét infót, de gyanítom feszesek a keretek. Több országnál, már súlyos készlethiányokba belefutottak. Orbán is tett rá utalást, hogy szükséges az észszerű felhasználás, mert hónapokra tervezünk.

Ha a héten a várt 9 kínai gép befut, akkor sztem nyár közepéig rendben vagyunk. Ha utána us még 2-3 hétig nem állítják le a szállítást, akkor idénre pipa. Mert azzal is számolni kell, hogy ősz közepén, ha nem lesz oltás újabb forduló lesz.... :confused: