Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 391
113
Akit érdekel annak belinkelem ide találtam egy érdekes cikket egy Svédországban élő magyar házaspárról akik elmondják,hogy hogyan élik meg illetve hogyan látják a jelenlegi svédországi helyzetet:

https://nlc.hu/ezvan/20200419/svedorszag-koronavirus-magyar-csalad/

Igen, Svédország kísérleti terep! Az egész országot "kontrollcsoporttá nyilvánították", csakúgy, mint a korábbi évtizedekben a szélsőliberalizmus hatásainak felmérésére, de ide vehető a nyakló nélküli muszlim-bevándoroltatás hatásainak tesztelésére folytatott társadalmi poliszi.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 391
113
A jattolás mint nyilas szokás??? Ennél nagyobb marhaságot még nem olvastam a fórumon!
Az oldjuk meg okosba a világ minden részén működik, nyitott szemmel kéne járni a világban, vagy élni kéne egy kicsit külföldön nem csak nyugatimádó túristaként azt észrevenni ami beleillik a világképedbe...

Nem igazán tudom hova tenni, amiket írtál...(???)
..
Miért, te melyik (jegy)tulajdonságkörhöz érzed leginkább társíthatónak a nagylelkűséget, segítő adakozást, hála kifejezésre juttatását?
..
Pár helyen én is jártam azért - igaz nem nyugatimádóként -, de sehol sem találkoztam olyan erős vendégszeretettel, mint itthon.
És a borravalózásban sem láttam azt fokú nagyvonalúságot, mint idehaza, ahol még a postás is kap jattot.
De lehetne beszélni a hálapénzről is, ami szintén elég unikális jelenség!
..
OFF
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 391
113

Én is ezt fejtegettem, amikor fentebb a Wuhan Health Organization valódi szerepéről írtam!
Lehetetlen volt nem észrevenni, annyira kilógott a lóláb!
Örülök, hogy másnak is feltűnt!
(megemlíthette volna még a kabbalisztikus összefüggést március 11-e kapcsán)
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 694
46 278
113
Meg az adrenochrome piac is!
Meg a szervkereskedelem piac is!
Meg a gyerekprostitúció piac is!
..
Az Operation Coronavirus pozitív hozadékai!
Illetve ilyen rövid idő alatt is hódit vissza területet a természet!

Delfinek Velencében :D!
Nyilván semmi sem fekete - fehér!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 694
46 278
113
Amiről kiderült, hogy fake, mert szardínián vették föl, ahol ez eddig sem volt ritka.
Ellenben a madarak sok helyen éheznek, mert megszokták, hogy a turisták szemetét eszik.
Szomú vagyok fake news-t bekajáltam, de őszintén örültem neki mikor olvastam, ilyen hírt meg eszembe sem jutott hogy hamisítanak :D!

Hihetetlen világot élünk :p!
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Illetve ilyen rövid idő alatt is hódit vissza területet a természet!

Delfinek Velencében :D!
Nyilván semmi sem fekete - fehér!
Az olaszoknál láttam pár nappal ezelőtt, hogy Rómában több helyen a kiürült utcákon vadkacsák sétálgattak a kiskacsákkal. Nem egy alakulat, hanem több helyen több is. Még a belvárosban is. :D Persze ez nem véletlen, a vadkacsák az egész világon egyre sűrűbben jelentek meg eddig is, akkor is, amikor még komolyabb volt az emberek jelenléte.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 694
46 278
113
Az olaszoknál láttam pár nappal ezelőtt, hogy Rómában több helyen a kiürült utcákon vadkacsák sétálgattak a kiskacsákkal. Nem egy alakulat, hanem több helyen több is. Még a belvárosban is. :D Persze ez nem véletlen, a vadkacsák az egész világon egyre sűrűbben jelentek meg eddig is, akkor is, amikor még komolyabb volt az emberek jelenléte.
Hát ha igaz, jópofa ez is :D! Megmondom őszintén, ezeket már le sem ellenőrzöm, de a delfines kamu után ezt sem tudom igaz-e, itt már mindenki és MINDENBEN hazudik :D!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 507
85 459
113
Elkerülte Magyarország a fertőzés világszerte látott ugrásszerű növekedését – mutatják az adatok – Interjú a WHO budapesti irodavezetőjével, Ledia Lazerivel (KLUBRÁDIÓ!!!)
"- Oké. De vajon elég tesztet végeznek hazánkban ehhez?
- Itt azért fel szeretném hívni a figyelmet valamire. Tudjuk, hogy szerte a világon csak gondolják, mi lenne az optimális tesztszám. A WHO szerint az lenne az optimális, ha minden egyes kimutatott és igazolt fertőzés mellett 10 tesztet tudnának elvégezni. Magyarországon ez az arány magasabb: 1 az 30-hoz, és miden jel arra utal – hogy ezek a tesztek megbízhatóan szűrik ki a pozitív eredményeket." (és akkor át is tértek más témára ... :D)
https://www.klubradio.hu/adasok/elk...asszeru-novekedeset-mutatjak-az-adatok-112121
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Orosz mobil biolabor Bergamóban
Na ez egy jó szemléltetés ahhoz, hogy milyen szintű labor háttár kell a PCR teszteléshez. Igen komoly követelményei vannak, és folyamatosan zabálja az eszközöket. Szóval nem egy olcsó játék a PCR tesztelés. Ugyan ez a többszörös biztonsági protokoll kell egy fix labornál is.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/techtud/2020/04/20/koronavirus_kifozes/
"Az Aix-Marseille Egyetem kutatói azt nézték meg, hogy milyen hőmérséklethez képes alkalmazkodni az új koronavírus. A tanulmány szerint a vírus hosszú ideig képes túlélni a magas hőmérsékletet is.
A vizsgálatsorán tulajdonképpen megfőzték a vírust. 56 fokon melegítették fél óráig, hatvan fokon egy órán keresztül, és 92 fokon, azaz a víz forráspontjához közeli hőmérsékleten melegítették 15 percig.
A megfigyeléseik szerint a magas hőmérséklet jelentősen csökkentette ugyan a koronavírus hatékonyságát, de még mindig képes volt replikálódni, azaz képes fertőzni.
EGYEDÜL A 92 FOKOS, 15 PERCES MELEGÍTÉSSEL INAKTIVÁLTÁK TELJESEN A VÍRUST.
A vírus inaktiválására a leggyakoribb protokoll a 60 fokon, egy órán át tartó melegítés. Ezt javasolja az amerikai járványügyi központ is az olyan magas halálozási rátájú vírusok esetében mint például az ebola.
HA SZERTE A VILÁGON A KORONAVÍRUS ESETÉBEN IS EZT A PROTOKOLLT HASZNÁLJÁK, AZ NAGYON VESZÉLYES A LABORATÓRIUMI DOLGOZÓKRA NÉZVE.
A tanulmány szerint ugyanis ha nem túl hatékony a 60 fokon 60 percig protokoll, akkor maguk a kutatók is fertőzésveszélynek teszik ki magukat, például mikor a teszteket értékelik. A magasabb hőmérséklet viszont fragmentálja a vírus RNS-ét. A francia kutatók ezért azt javasolják, hogy ne a hőmérsékleti protokollal, hanem vegyületekkel deaktiválják a laborokban a vírust, mert az jelenleg biztonságosabb lehet, és az elvégzett tesztek eredményét is kevésbé befolyásolja.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 694
46 278
113
https://index.hu/techtud/2020/04/20/koronavirus_kifozes/
"Az Aix-Marseille Egyetem kutatói azt nézték meg, hogy milyen hőmérséklethez képes alkalmazkodni az új koronavírus. A tanulmány szerint a vírus hosszú ideig képes túlélni a magas hőmérsékletet is.
A vizsgálatsorán tulajdonképpen megfőzték a vírust. 56 fokon melegítették fél óráig, hatvan fokon egy órán keresztül, és 92 fokon, azaz a víz forráspontjához közeli hőmérsékleten melegítették 15 percig.
A megfigyeléseik szerint a magas hőmérséklet jelentősen csökkentette ugyan a koronavírus hatékonyságát, de még mindig képes volt replikálódni, azaz képes fertőzni.
EGYEDÜL A 92 FOKOS, 15 PERCES MELEGÍTÉSSEL INAKTIVÁLTÁK TELJESEN A VÍRUST.
A vírus inaktiválására a leggyakoribb protokoll a 60 fokon, egy órán át tartó melegítés. Ezt javasolja az amerikai járványügyi központ is az olyan magas halálozási rátájú vírusok esetében mint például az ebola.
HA SZERTE A VILÁGON A KORONAVÍRUS ESETÉBEN IS EZT A PROTOKOLLT HASZNÁLJÁK, AZ NAGYON VESZÉLYES A LABORATÓRIUMI DOLGOZÓKRA NÉZVE.
A tanulmány szerint ugyanis ha nem túl hatékony a 60 fokon 60 percig protokoll, akkor maguk a kutatók is fertőzésveszélynek teszik ki magukat, például mikor a teszteket értékelik. A magasabb hőmérséklet viszont fragmentálja a vírus RNS-ét. A francia kutatók ezért azt javasolják, hogy ne a hőmérsékleti protokollal, hanem vegyületekkel deaktiválják a laborokban a vírust, mert az jelenleg biztonságosabb lehet, és az elvégzett tesztek eredményét is kevésbé befolyásolja.
Na fasza, eddig én meg vidáman mikróztam/főztem mindent :D, hogy 60 fokon úgy is nyekk a cocának :p!
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas