[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1526

Guest
Dolgoztasd te a lemenőid meg felmenőid. Nem azért vannak az emberek, hogy a hazugságaid keressék és bizonyítsák. Te is tudod hogy hazudtál nagyon sokat. Többet mint bárki más. Engem meg hidegen hagy az ügynökök élnek-e vagy halnak az MH17 sem szívügyem mint neked.

Es te vagy az egyetlen gerinctelen csúszómászó aki valószínű politikai nyomással sikerült az örökös kitiltásról visszamásznod. Ez azért elmond valamit.
Én azt tudom, hogy több hazugságot lepleztem le mint bárki más. Meg azt, hogy azért vagytok olyan idegesek mert ezek mind a ti bandátok hazugságai voltak. Amibe ti kapaszkodtok az egy-két teljesen jelentéktelen kis tévedés, én is szoktam tévedni még ha ritkán is.

De nem tudtok semmi olyat, még csak hasonlót sem felhozni mint amiket én hoztam példaként, olyan ügyeket amikor az igazsággal szemben felépült egy hazugságokból szőtt alternatív verzió ami aztán a tények súlya alatt összeomlott. Az ilyen ügyekben mindig az igazság oldalán voltam és ti omlottatok össze az alternatív verzióitokkal együtt.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
A pancserságuknak is megvan a maga veszélye. Belehalt egy brit nő a novicsokos ügynökök pancserságába. A BUK-os pancserok miatt háromszázan haltak meg. Szó sincs arról, hogy a NATO rettegne vagy hisztizne, de tudja hogy milyen veszélyt jelentenek még a pancserok is ha veszélyes eszközök vannak a kezükben.
A nyugati értékek terjesztésében mennyien is haltak meg pl. a kijevi felforgatásban?
A NATO önmagában a szovjet/orosz rettegés önmaga, hisz épp ezért jött létre, ezért van még egyben, vagy ha nem, akkor miért?
Nem hisztizik? Ha a németek kereskednek az oroszokkal akkor valóban nem, ha a magyarok, akkor meg igen.

Amúgy ezeket a "pancserokat" még egy nyugati, büszke mai NATO tag sem tudta legyőzni a történelemben, annyira pancserok.

Nem kell szeretni az oroszokat, de azért az "Óbudai álmosköny szerint" nem sok jót jelent ha az ellenséget lenézzük, magunkat túlértékeljük -akárki, akár melyik oldalon álljon is.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Én azt tudom, hogy több hazugságot lepleztem le mint bárki más. Meg azt, hogy azért vagytok olyan idegesek mert ezek mind a ti bandátok hazugságai voltak. Amibe ti kapaszkodtok az egy-két teljesen jelentéktelen kis tévedés, én is szoktam tévedni még ha ritkán is.

De nem tudtok semmi olyat, még csak hasonlót sem felhozni mint amiket én hoztam példaként, olyan ügyeket amikor az igazsággal szemben felépült egy hazugságokból szőtt alternatív verzió ami aztán a tények súlya alatt összeomlott. Az ilyen ügyekben mindig az igazság oldalán voltam és ti omlottatok össze az alternatív verzióitokkal együtt.

Jó 5 éveském lemegyek a szintre hogy megértsd: 1-et mondj tőlem ( CSAK tőlem) ha már sikerült itt végig köpködnöd rám, azzal a feltétellel ha nem sikerül beraknod topik névvel és hozzászólás számmal örökre kitiltatod magad a fórumról. Áll az alku?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Micsoda européer toleranciabajnok szöveg. Még véletlenül sem hasonlít az ócska kommunista lózungokra. :D
Ti lelkesedtek a putyini újkommunizmusért, mert az általa létrehozott népköztársaságokért, meg a kínai kommunistákért, úgyhogy engem aztán hiába kommunistázol, a tények már megint mást mutatnak arról kik itt a komcsik.

Kik szokták itt mentegetni az 56-ot eltipró komcsikat is? Kiknek van erről is alternatív verziója? Igen, arról a bandáról van szó.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Hát ez nagyon gyenge lett. A bellincat infók eddig mindig igaznak bizonyultak, terrorista propagandát én soha nem toltam, fogalmam sincs milyen t90-ról volt látomásod, vagy hogy júniusban miért ne lehetne korábbi havas képet berakni. Semmit se mondtál ezzel.

Csak frusztráltak vagytok mert én tényleg lelepleztem a hazugságaitokat az MH17 ügyben, a Skripal ügyben, az ungvári székház ügyében, amiért lelepleztem több tucat photoshoppolt képet, amiért elmondom az "illusztrációkról" hogy valójában hol és mikor készültek, amiért már nem tudjátok nyugadtan idecitálni a zugoldalaitokról a olcsó kamuhíreket, mert tudjátok hogy az igazság kalapácsa lesújt rájuk.

Justitiának mérlege van és kardja. Ne keverjük a szimbólumokat, nem szeretem.
(Amúgy nem akartam belevakkantani...)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ti lelkesedtek a putyini újkommunizmusért, mert az általa létrehozott népköztársaságokért, meg a kínai kommunistákért, úgyhogy engem aztán hiába kommunistázol, a tények már megint mást mutatnak arról kik itt a komcsik.

Kik szokták itt mentegetni az 56-ot eltipró komcsikat is? Kiknek van erről is alternatív verziója? Igen, arról a bandáról van szó.
Mi ez a Ti? Én nem lelkesedem sem Putyinért, sem a kommunizmusért; csak nem gondolom, hogy pl.: Magyarországról (vagy más országból) kell megmondani, hogy adott esetben az oroszoknak milyen vezetési struktúra, milyen hatalomgyakorlás, vagy épp melyik személy a legvonzóbb, vagy, hogy az merre is orientálódik.
Egyébként a NATO és az Unió tagországainak vezetőinek semmi baja sem az oroszokkal, sem az oroszok pénzével, sem pedig Putyin személyével, erről számtalan találkozó, értekezlet, látogatás tesz tanúbizonyságot; ha nekik jó, akkor én mit foglalkozzam vele?

Ha jól tudom, akkor a kommunizmus német találmány, a németek segítették hatalomrajutni, a németek és az USA üzletelt legnagyobb mértékben a SzU-val; se nem én, se nem az itt fórumozók, de még az Magyarország sem. Száradjon azok lelkén a kommunizmus, akik megalkották, hatalomra juttatták, fenntartották.

Én nem fogok 56-ért tapsikolni, mert valahogy nem tudom értékelni, hogy az egyik véres kezű kommunistát váltotta a másik véres kezű kommunista (Nagy), se a nyugatiak hitegetésének és felforgatásának sem fogok tapsikolni, mivel cserben hagyták a magyarokat, se a megszállókért és az őket kiszolgálókért és haszonélvezőiért, egyedüli tisztelet a feláldozott hősöknek jár.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Mi ez a Ti? Én nem lelkesedem sem Putyinért, sem a kommunizmusért; csak nem gondolom, hogy pl.: Magyarországról (vagy más országból) kell megmondani, hogy adott esetben az oroszoknak milyen vezetési struktúra, milyen hatalomgyakorlás, vagy épp melyik személy a legvonzóbb, vagy, hogy az merre is orientálódik.
Egyébként a NATO és az Unió tagországainak vezetőinek semmi baja sem az oroszokkal, sem az oroszok pénzével, sem pedig Putyin személyével, erről számtalan találkozó, értekezlet, látogatás tesz tanúbizonyságot; ha nekik jó, akkor én mit foglalkozzam vele?

Ha jól tudom, akkor a kommunizmus német találmány, a németek segítették hatalomrajutni, a németek és az USA üzletelt legnagyobb mértékben a SzU-val; se nem én, se nem az itt fórumozók, de még az Magyarország sem. Száradjon azok lelkén a kommunizmus, akik megalkották, hatalomra juttatták, fenntartották.

Én nem fogok 56-ért tapsikolni, mert valahogy nem tudom értékelni, hogy az egyik véres kezű kommunistát váltotta a másik véres kezű kommunista (Nagy), se a nyugatiak hitegetésének és felforgatásának sem fogok tapsikolni, mivel cserben hagyták a magyarokat, se a megszállókért és az őket kiszolgálókért és haszonélvezőiért, egyedüli tisztelet a feláldozott hősöknek jár.

Annyi, hogy a német szót kurziváld vagy tedd idézőjelbe.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3
T

Törölt tag 1526

Guest
Egyébként a NATO és az Unió tagországainak vezetőinek semmi baja sem az oroszokkal, sem az oroszok pénzével, sem pedig Putyin személyével, erről számtalan találkozó, értekezlet, látogatás tesz tanúbizonyságot

Ha igen, akkor miért fosik tőlük ennyire a NATO?
Most akkor semmi bajuk sincs vele vagy pedig fosnak tőle? Egy kis következetesség nem ártana. Beszálltál a vitába pontosan úgy ahogy a banda tagjai szoktak, aztán inkább áthangoltad magad egy konszolidáltabb vonalra, csak közben elveszett a koherencia.

Nincs nekünk bajunk az oroszokkal és nem is fosunk tőlük, csak vannak olyan ügyek amiért a vezetésük a felelős és amiket nem fogadunk el. Sem a britek, sem a németek, sem a csehek, sem a montenegróiak nem fogadják el, hogy a területükön gyilkolásszanak az ügynökeik, pláne nem vegyifegyverekkel amik a saját lakosaikat is ölik. Nem és kész, ez nem olyan amit el lehet fogadni.
Nem fogadjuk el, hogy az európai biztonsági rendszerünk, ami az államhatárok tiszteletben tartásán és a katonai beavatkozás tilalmán alakul, szétessen egy renitens állam miatt. Nincs kivétel, még akkor sem ha Oroszországnak hívják.
Nem fogadjuk el, hogy egy hitvány vezető nem hajlandó vállalni a felelősséget a tetteiért és az MH17 áldozatok hozzátartozóinak már hat éve kell küzdenie azért, hogy kimondják végre az igazságot az ügyükben.

Nem fosunk és bajunk sincs velük, de az ilyen ügyekről nem fogunk se félrenézni, se elfelejteni, se azt mondani, hogy ez elfogadható, mert nem az.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Most akkor semmi bajuk sincs vele vagy pedig fosnak tőle? Egy kis következetesség nem ártana. Beszálltál a vitába pontosan úgy ahogy a banda tagjai szoktak, aztán inkább áthangoltad magad egy konszolidáltabb vonalra, csak közben elveszett a koherencia.

Azért tűnik Neked úgy, hogy nincs koherencia, mert nincs koherencia az országok vezetőinek véleményében és cselekedetében. Amit az átlagember elvtelenségnek nevez az némely országokban ezek szerint politikának. Nem koharens dolgokról nem lehet koharensen beszélni, tehát ahol az elveszett, az nem itt van.
Tudod, ha a szomszéd, akivel rosszban vagyok és korábban már betört a házamba bejön az udvaromba, lemérgezi a kutyámat, azzal nem fogok smúzolni és üzletelni. Vagy ha igen, én sem vagyok jobb a másiknál. Nemde?

A banda után mikor jön, hogy galeri? Jó kis popperpéter szöveg. Ugyan az a séma, mint az ős komcsi időkben. Tiszta Pravda vagy Zsenmin Zsipao. És akkor még Te félted Magyarországot az "újkommunista putyinizmustól"? Vagy csak simán konkurenciaharc? :D

Nincs nekünk bajunk az oroszokkal és nem is fosunk tőlük
Nem? De! Pl. egy tök véletlenül mai cikk: https://pestisracok.hu/lengyelorsza...lenti-a-legfobb-nemzetbiztonsagi-fenyegetest/
De fosunk, mármint mi, mint mi a NATO.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3
T

Törölt tag 1526

Guest
Azért tűnik Neked úgy, hogy nincs koherencia, mert nincs koherencia az országok vezetőinek véleményében és cselekedetében. Amit az átlagember elvtelenségnek nevez az némely országokban ezek szerint politikának. Nem koharens dolgokról nem lehet koharensen beszélni, tehát ahol az elveszett, az nem itt van.
Tudod, ha a szomszéd, akivel rosszban vagyok és korábban már betört a házamba bejön az udvaromba, lemérgezi a kutyámat, azzal nem fogok smúzolni és üzletelni. Vagy ha igen, én sem vagyok jobb a másiknál. Nemde?

A banda után mikor jön, hogy galeri? Jó kis popperpéter szöveg. Ugyan az a séma, mint az ős komcsi időkben. Tiszta Pravda vagy Zsenmin Zsipao. És akkor még Te félted Magyarországot az "újkommunista putyinizmustól"? Vagy csak simán konkurenciaharc? :D


Nem? De! Pl. egy tök véletlenül mai cikk: https://pestisracok.hu/lengyelorsza...lenti-a-legfobb-nemzetbiztonsagi-fenyegetest/
De fosunk, mármint mi, mint mi a NATO.
Veled ellentétben az EU vezetői koherensen viselkednek. A szankciókról is koherensen ugyanazt mondják a kezdettől fogva és nem is fognak mást mondani.

Az hogy a lengyelek pontosan a fent említett ügyek miatt teljesen jogosan Oroszországot tartják a legnagyobb fenyegetésnek nem jelenti azt, hogy félnek. Tisztában vannak vele, hogy mi a legnagyobb fenyegetés számukra, de ez nem félelem. Azért olyan elkötelezett EU és NATO tagok, hogy ne kelljen félniük.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 076
32 577
113
Veled ellentétben az EU vezetői koherensen viselkednek. A szankciókról is koherensen ugyanazt mondják a kezdettől fogva és nem is fognak mást mondani.

Az hogy a lengyelek pontosan a fent említett ügyek miatt teljesen jogosan Oroszországot tartják a legnagyobb fenyegetésnek nem jelenti azt, hogy félnek. Tisztában vannak vele, hogy mi a legnagyobb fenyegetés számukra, de ez nem félelem. Azért olyan elkötelezett EU és NATO tagok, hogy ne kelljen félniük.

Hátőő... a lengyel kormányt annyira nem kedvelik Brüsszelben. Washingtonnak viszont benyalnak a meleg sz.rig, így védve vannak. Elsősorban ez a magyarázata a "lelkesedésüknek", ezért akarnak amerikai támaszpontot stb.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 922
22 500
113
Lehet inkább vicc topikba kellene raknom, de olyan aranyos a szlovák srác:
  • Palo Satko: "Predpokladam, že naše F-16 maju tie spravne odpovedače a americke (madarske) rakety nebudu triafat americke (slovenske) lietadla." - Feltételezem a mi F-16-osaink rendelkeznek a megfelelő válaszjeladóval és az amerikai (magyar) rakéták nem találják el az amerikai (szlovák) gépeinket.
  • Skelet: "to by se ti líbilo.. útočit na Maďarsko bez ztrát." - Kibirnád mi...,rátámadni Magyarországra veszteség nélkül.
  • Jura99: "Ty střely mají dosah 40km, takže byste si pro sestřel museli doletět do Maďarska. Plánujete na Maďarsko zaútočit ? :-D." Azok a rakéták 40km hatótávúak, tehát be kell repülnöd Magyarország fölé. Tervezitek megtámadni Magyarországot? :-D
forrás: https://www.armadninoviny.cz/vykonn...o-madarskou-protivzdusnou-obranu.html#diskuze
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó and boki

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 293
27 217
113
Lehet inkább vicc topikba kellene raknom, de olyan aranyos a szlovák srác:
  • Palo Satko: "Predpokladam, že naše F-16 maju tie spravne odpovedače a americke (madarske) rakety nebudu triafat americke (slovenske) lietadla." - Feltételezem a mi F-16-osaink rendelkeznek a megfelelő válaszjeladóval és az amerikai (magyar) rakéták nem találják el az amerikai (szlovák) gépeinket.
  • Skelet: "to by se ti líbilo.. útočit na Maďarsko bez ztrát." - Kibirnád mi...,rátámadni Magyarországra veszteség nélkül.
  • Jura99: "Ty střely mají dosah 40km, takže byste si pro sestřel museli doletět do Maďarska. Plánujete na Maďarsko zaútočit ? :-D." Azok a rakéták 40km hatótávúak, tehát be kell repülnöd Magyarország fölé. Tervezitek megtámadni Magyarországot? :-D
forrás: https://www.armadninoviny.cz/vykonn...o-madarskou-protivzdusnou-obranu.html#diskuze
Az 5V55R hatótávja alapján nem értem, hogy miből indultak ki?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 519
113
Lehet inkább vicc topikba kellene raknom, de olyan aranyos a szlovák srác:
  • Palo Satko: "Predpokladam, že naše F-16 maju tie spravne odpovedače a americke (madarske) rakety nebudu triafat americke (slovenske) lietadla." - Feltételezem a mi F-16-osaink rendelkeznek a megfelelő válaszjeladóval és az amerikai (magyar) rakéták nem találják el az amerikai (szlovák) gépeinket.
  • Skelet: "to by se ti líbilo.. útočit na Maďarsko bez ztrát." - Kibirnád mi...,rátámadni Magyarországra veszteség nélkül.
  • Jura99: "Ty střely mají dosah 40km, takže byste si pro sestřel museli doletět do Maďarska. Plánujete na Maďarsko zaútočit ? :-D." Azok a rakéták 40km hatótávúak, tehát be kell repülnöd Magyarország fölé. Tervezitek megtámadni Magyarországot? :-D
forrás: https://www.armadninoviny.cz/vykonn...o-madarskou-protivzdusnou-obranu.html#diskuze

Sprostí slováci... :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and arcas
T

Törölt tag 1526

Guest
Lehet inkább vicc topikba kellene raknom, de olyan aranyos a szlovák srác:
  • Palo Satko: "Predpokladam, že naše F-16 maju tie spravne odpovedače a americke (madarske) rakety nebudu triafat americke (slovenske) lietadla." - Feltételezem a mi F-16-osaink rendelkeznek a megfelelő válaszjeladóval és az amerikai (magyar) rakéták nem találják el az amerikai (szlovák) gépeinket.
  • Skelet: "to by se ti líbilo.. útočit na Maďarsko bez ztrát." - Kibirnád mi...,rátámadni Magyarországra veszteség nélkül.
  • Jura99: "Ty střely mají dosah 40km, takže byste si pro sestřel museli doletět do Maďarska. Plánujete na Maďarsko zaútočit ? :-D." Azok a rakéták 40km hatótávúak, tehát be kell repülnöd Magyarország fölé. Tervezitek megtámadni Magyarországot? :-D
forrás: https://www.armadninoviny.cz/vykonn...o-madarskou-protivzdusnou-obranu.html#diskuze
Úgy tűnik a szlovákok is el vannak látva olyan kommenthuszárokkal akik a szomszédok megtámadását tervezgetik. De miért kéne ezt a vicc topikba tenni? A mieink sem a vicc topikban szokták tervezgetni a nagy lerohanásaikat.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 922
22 500
113
Úgy tűnik a szlovákok is el vannak látva olyan kommenthuszárokkal akik a szomszédok megtámadását tervezgetik. De miért kéne ezt a vicc topikba tenni? A mieink sem a vicc topikban szokták tervezgetni a nagy lerohanásaikat.
Nem kell ezt annyira komolyan venni,...megvannak mindenkinek a történelmi reflexei...nekünk is, nekik is, még a jenkiknek is, és igy tovább.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem kell ezt annyira komolyan venni,...megvannak mindenkinek a történelmi reflexei...nekünk is, nekik is, még a jenkiknek is, és igy tovább.
Én soha nem vettem komolyan a lerohanós kommenthuszárokat, de abban lehet igazad van, hogy jobb lenne őket a vicc topikba űzni. :D