A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 452
113
Csak megint a valós problémamegoldás helyett látszatmegoldások és kapkodás. Ez igazából csak és kizárólag teher a rendszernek, ha mázli van nyerünk vele pár továbbszolgálót. Bár szerintem ennek a tervezett létszámnak a töredéke fog egyáltalán bevonulni.
Ne feledd, hogy ezek az emberek önkéntesek lesznek! Ráadásul ha problémás, akkor simán el lehet tanácsolni...
Igen! Itt azért lesz rendszerterhelés. DE sajnos ilyen időket élünk.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Tele leszünk alkalmatlan hülyékkel akik közül a többséget nem lehet majd érdemi munkára fogni és belehúzza a faszát az egészbe és utána lelép addig is szarik bele amíg itt van. De legalább viszik a pénzt, juhééé repesek az örömtől.
Őszinte részvétem...:(:confused:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
Brutto 161 ezer ft alap jobb motiváció lehet mint a segély. De amint beindul a gazdaság vajon hányan fognak maradni tovább.
Sztem nem cél mkit megtartani. Kényszermegoldás, de beeshetnek @krisss - nek megfelelő delikvensek is. Nagyobb merítés, több lehetőség.
Tele leszünk alkalmatlan hülyékkel akik közül a többséget nem lehet majd érdemi munkára fogni és belehúzza a faszát az egészbe és utána lelép addig is szarik bele amíg itt van. De legalább viszik a pénzt, juhééé repesek az örömtől.
Ha munkanélkülin van, akkor is viszi a pénzt. Sztem a nagyobb létszám többletforrást is jelenthet.
Az az érdekes, hogy ebből a válságból, még pozitívan is kijöhet az MH. Amikor kitört az volt az első reakció, hogy tuti elvonják a zsét, csúsztatják a fejlesztéseket, ha le nem mondják. Aztán, ahogy telt az idő, elkezdték a kommunikációban előre pozícionálni a sereget, sőt kiemelt feladatokat kapott. Fertőtlenítés, kórházparancsnokok, járőrözés stb.. Most úgy néz ki a gazdasági válságkezelés kapcsán is előre tolták és jelentős szerepet kap.
Ez azt jelentheti a sereg olcsón megúszhatja a pénzügyi megszorításokat, ahogy eddig is. Biztos a kényszer is szülte és puhítják a közvéleményt, hisz idén több új szajré is érkezik, ami válság közben támadható lesz. Esnek be újabb beszerzések is, elég csak az AMRAAM ER lehetőségre gondolni. És lehet még más is a tartalékban. Ezeket akkor lehet eladni, ha közben a sereg segít a munkanélküliség leküzdésében és a járványellenes harcban.
Biztos ezer gond lesz az új jelentkezőkkel és a szervezés is akadozni fog, de látni kell az érem másik oldalát is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 689
32 349
113
De ott nem volt választás,miutan felszerelt nem szerelhetett le,ha úgy hozta kedve...
Valojaba sehol se most se :) en is holnap megyek vissza a toborzoba :) ha mar igyis ugyis berantanak ha akarnak akkor fizessenek es kepezzenek es tegyek en is valami hasznosat.
Aki egyszer feleskudott es bekerult anyilvantaroba az hiaba szerel le. "Barmikor" mozgosithatjak.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
Valojaba sehol se most se :) en is holnap megyek vissza a toborzoba :) ha mar igyis ugyis berantanak ha akarnak akkor fizessenek es kepezzenek es tegyek en is valami hasznosat.
Aki egyszer feleskudott es bekerult anyilvantaroba az hiaba szerel le. "Barmikor" mozgosithatjak.

Te miről beszélsz?Tudod te egyáltalán,hogy mit jelent amit én írtam,és,hogy mennyire semmi köze nincs hozzá a válaszodnak?Olyan mintha megkérdeztem volna,hogy mennyi az idő te meg azt válaszolnád,higy 4 liter...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 452
113
Milyen önkéntes az aki az éhhalál helyett vonul be?
A 161 bruttó ezen nem sokat változtat.
Sorkatonaként meg ugye gyakorlatilag 0 forintért kellett menni. Bizonyos szempontból mégis önkéntes volt a 6 hónapos időszakban a dolog. Akkor már csak az nem kerülte el, aki nem akarta.
Nálunk viszont mindenki ténylegesen önkéntes volt. Hidd el, szerintem az önkéntesség nagyon sokat számít. Bármilyen korlátozott is ez az önrendelkezés.
Szerintem a 6 hónapot bőven ki fogják bírni. Pláne, ha tartalommal lesz megtöltve. És azért remélem van ötletetek!
Aki ilyen olyan oknál fogva lelép/elzavarják, az már a legelején lezajlik. A 6 hónap alatt meg el kell fárasztani őket, hogy eszébe se jusson állásinterjúkra menni. ;)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Szerintem a 6 hónapot bőven ki fogják bírni. Pláne, ha tartalommal lesz megtöltve. És azért remélem van ötletetek!
Aki ilyen olyan oknál fogva lelép/elzavarják, az már a legelején lezajlik. A 6 hónap alatt meg el kell fárasztani őket, hogy eszébe se jusson állásinterjúkra menni.
Ja persze csak úgy .............. Javaslom neked hogy ismét "bújjál" be te is velük 6 hónapra.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 689
32 349
113
Te miről beszélsz?Tudod te egyáltalán,hogy mit jelent amit én írtam,és,hogy mennyire semmi köze nincs hozzá a válaszodnak?Olyan mintha megkérdeztem volna,hogy mennyi az idő te meg azt válaszolnád,higy 4 liter...
Akor mashogy irom most nincs valodi leszereles. Az szerel le valoban akit eltiltanak /egeszsegugyi pszihologiai vagy egyeb okok miatt./ nincs leszereles mert ha akarnak visszahivnak barkit aki leszerelt... /most is megmondtak hogy ha kell az elmult 5 evben leszerolteket visszahivjak nem volt ra szukseg./ ergo nincs valodi leszereles csak hatarozatlani ideju szuneteltetes.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
A 161 bruttó ezen nem sokat változtat.
Sorkatonaként meg ugye gyakorlatilag 0 forintért kellett menni. Bizonyos szempontból mégis önkéntes volt a 6 hónapos időszakban a dolog. Akkor már csak az nem kerülte el, aki nem akarta.
Nálunk viszont mindenki ténylegesen önkéntes volt. Hidd el, szerintem az önkéntesség nagyon sokat számít. Bármilyen korlátozott is ez az önrendelkezés.
Szerintem a 6 hónapot bőven ki fogják bírni. Pláne, ha tartalommal lesz megtöltve. És azért remélem van ötletetek!
Aki ilyen olyan oknál fogva lelép/elzavarják, az már a legelején lezajlik. A 6 hónap alatt meg el kell fárasztani őket, hogy eszébe se jusson állásinterjúkra menni. ;)

Ebben élek 10+ éve,nekem ne akard bemutatni azokat a katonákat akik azért szereltek fel mert nem volt más lehetőségük.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Bleroka

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
Akor mashogy irom most nincs valodi leszereles. Az szerel le valoban akit eltiltanak /egeszsegugyi pszihologiai vagy egyeb okok miatt./ nincs leszereles mert ha akarnak visszahivnak barkit aki leszerelt... /most is megmondtak hogy ha kell az elmult 5 evben leszerolteket visszahivjak nem volt ra szukseg./ ergo nincs valodi leszereles csak hatarozatlani ideju szuneteltetes.

Te ezt most tényleg komolyan mondod vagy csak hülyéskedsz?Mert ilyen blődség még viccnek is rossz.Ilyen alapon minden magyar állampolgár katona mert a sorkötelességet csak felfüggesztették.
 
  • Tetszik
Reactions: endre