[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 474
85 324
113
Kartelháborúhoz? Kizárt.
Senki sem fog sehova csatlakozni. USA egyben marad. A demcsik 19-re lapot húztak. Azt hitték Trump földbe tapossa őket és ők lehetnek az ártatlanok. nem ez történt. A demcsi államokat lezúzták, és káoszba taszították, a repek meg egész jól vannak.

Le fog csengeni 1-2 hét alatt és utána ordenáré nagy Trump győzelem jön.
Pont így látom én is. Se a vádaskodás, se a járvány nem jött be, kikapták Berniet, és 19re lapot húztak. Nem meglepődni novemberben, ha full piros lesz a szavazási térkép még Kaliforniában is!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and jimkirk

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 580
28 179
113
Az Egyesült Államok progresszív fejlődése elérte a Warhammer 40k őrületének szintjét amúgy. Nem is tudom hova lehetne fokozni a káoszt, destrukciót, aggressziót és abszurditást. Mindenesetre érdeklődéssel várom! :D
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 238
33 135
113
Kartelháborúhoz? Kizárt.
Senki sem fog sehova csatlakozni. USA egyben marad. A demcsik 19-re lapot húztak. Azt hitték Trump földbe tapossa őket és ők lehetnek az ártatlanok. nem ez történt. A demcsi államokat lezúzták, és káoszba taszították, a repek meg egész jól vannak.

Le fog csengeni 1-2 hét alatt és utána ordenáré nagy Trump győzelem jön.

Nem tudom mennyire volt ez megtervezett. Miután uszított Trump ellen 4 éven át a liberális mainstream média, Hollywood stb., szerveződött az "ellenállás", beleértve az antfát, aztán csak a karantén és a gazdasági következményei miatti feszültség kellett, hogy robbanjon ezen előfeltételek fennállása mellett a dolog.
A demokraták nem 19-re lapot húztak, csak a saját szavazóbázisukkal nem szállhattak szembe.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 474
85 324
113
Screenshot_20200608_095535.jpg

https://www.vadhajtasok.hu/2020/06/...atas-nem-bun-csak-a-tiltakozas-egyik-formaja/
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 474
85 324
113
Nem tudom mennyire volt ez megtervezett. Miután uszított Trump ellen 4 éven át a liberális mainstream média, Hollywood stb., szerveződött az "ellenállás", beleértve az antfát, aztán csak a karantén és a gazdasági következményei miatti feszültség kellett, hogy robbanjon ezen előfeltételek fennállása mellett a dolog.
A demokraták nem 19-re lapot húztak, csak a saját szavazóbázisukkal nem szállhattak szembe.
Pedig ez 19re lapot húzás. Halál reménytelen szitu, biztos vereség, de az anarchiából még minden kinőhet. CSAKHOGY, ezt a meccset nem egyedül játsszák! Fegyvereik vannak a fehéreknek IS. Hány olyan volt a történelemben is, hogy nagy terveik voltak (II. Harold, I. Bajazid), majd jött Vilmos és Timur Lenk, és szépen átalakították a történelem menetét.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 474
85 324
113
A középosztálybeli életek nem számítanak!
"Az átlag amerikai teljesen elfelejtette, hogy mitől működik a társadalma. A hatvanas évek óta szinte minden olyan társadalmi szabály eltűnt, amely naggyá tette Amerikát. Nem véletlen, hogy leginkább a fekete és kisebb részben a latin ajkú kisebbséggel van baj, mert a később (a 4.-5. generációs kínaiak is) bevándorolt ázsiaiak még őrzik annak a zárt társadalomnak a szabályait, amelyből jöttek. A „haladók” teljesen félreértik a helyzetet, amelynek előidézői és hitük szerint haszonélvezői. Amerika nem a Nyílt Társadalom felé halad, hanem a társadalomnélküliség felé. Ezek rendőrségellenes és rend ellenes tüntetések, semmi közük a rasszizmushoz!"
https://pestisracok.hu/a-kozeposztalybeli-eletek-nem-szamitanak/
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 515
24 416
113
Az eredeti szerepük szerint nem. Láttam néhány szervezetüket Afrikában, (az igaziakat amik nem csak migráncsfuvarozásra lettek létrehozva) , hát le a kalappal azelőtt amit ott csinálnak. Tényleg önzetlenül segítenek. Másrészt amit a migrikkel meg mindenféle emberi jogokkal művelnek az undorító. Szerintem meg lettek fertőzve azok is.
Hát én még életemben nem jártam fekete-afrikában így az ottani ngo-k szerepét/munkáját nem ismerem, a fórumról összeszedett információk és az itthoni ngo-ra értettem azt amit írtam. Szóval fogalmazzunk úgy akkor, hogy az Európai migránstaxis ngo-k nem ezért vannak? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány