[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2822

Guest
Szoval, ha nem a pasztora szavazok, akor nem vagyok magyar?

Elmesz te a b...os...pics...a... Hulye.

Evekig ra szavaztam, de eleg volt. Vanank dolgok amikkel nem ertek egyet is nem erdekel semmi. Nem fogok birka lenni sem propaganda agymosot.

Nem szavaztam senkire, sem magyara, sem szerbre mert nincs egy olyan ember sem aki megerdemelne. A kisebb rossz politika meg egy rakas szar. Azert is megyunk tonkre mar 3 evtizede mert mindig a kisebb szara szavazunk, aztan meg kiderul h mindegyik egyforma. Majd ha lesz egy normalis ember akor majd szavazni fogok.

Anyam meg volt szavazni, a pasztora persze, 2x meg operaltak mert rakos volt, meg mindig jo beteg de o meg szalad mint a hulye szavazni egy olyan orszagba ahol a virus ujbol bedurrant.

Hiaba mondtam hogy ne...mert magyar meg ez a ti dumatok. Aztan meg mi a francot kezdjek vele ha elkapta?


Amugy lattad a videot amit betettem? A valasztasok megvoltak lopva. Csak a hulyek menek ilyen viszonyokban szavazni.

Konnyu budepestrol a fotelbol, razni a zaszlot h magyar vagyok...hol voltatok amikor anno a vucsis es a seselj es szendvicset akartak adni a magyaroknak es elzavarni innet? Vagy hol vagytok amikor a szerp pap egy osszejovetelen szetalazza a magyarsagot, a pasztorkatok meg tapsol neki??

Azért mert te hülye vagy ne a másikat fikázd amiért van véleménye Budapestről egy fotelból ülve. A pingvinekről is van véleményem pedig nem az Antarktiszon élek. Nincs értelme annak amit írsz.
A kisebb rossz politika meg egy rakas szar. Azert is megyunk tonkre mar 3 evtizede mert mindig a kisebb szara szavazunk, aztan meg kiderul h mindegyik egyforma.

Ha a kisebbik rosszra szavazol akkor nem lehet mindegyik egyforma. Ha szerinted mindegyik egyforma akkor nincs kisebbik rossz. Viszont kisebbik rossz mindig van, ez nem hit vagy meggyőződés kérdése, de kell egy alapszintű intelligencia és lexikális tudás a politikáról, hogy ezt felfogd. Ha egyszer az évek alatt, csak egyetlen egyszer tesz egy képviselő, vagy polgármester valamit a helyi magyar közösségért legyen az a legkisebb nüansznyi faszság akkor már jobban jártál vele, mint egy olyannal aki azt az egy dolgot sem tette volna meg.

Még egy átlagos intelligenciával rendelkező ember is, ha csak egy kicsit is érdekli a körülötte lévő világ és közösség sora akkor elmegy szavazni amikor lehetősége van rá és a legkisebb rosszat fogja választani. A másik oldalon ott vannak azok akik megtehetik, hogy magasról leszarják az egészet és az se érdekelné őket ha körülöttük lángokban állna a fél falu. Mert nem érdeklik mások, a közösség, a falu, város, ország stb sorsa, ők elvannak függetlenül a regnáló hatalomtól. A harmadik csoportba pedig azok a hülyék tartoznak akik beleszólnak a politikába, próbálják követni, részben vagy egészben az életük, anyagi jólétük stb függ is tőle, van véleményük de amikor megadják nekik a lehetőséget, hogy döntsenek a politikusok személyéről, nem mennek el szavazni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 690
13 356
113
Azért mert te hülye vagy ne a másikat fikázd amiért van véleménye Budapestről egy fotelból ülve. A pingvinekről is van véleményem pedig nem az Antarktiszon élek. Nincs értelme annak amit írsz.


Ha a kisebbik rosszra szavazol akkor nem lehet mindegyik egyforma. Ha szerinted mindegyik egyforma akkor nincs kisebbik rossz. Viszont kisebbik rossz mindig van, ez nem hit vagy meggyőződés kérdése, de kell egy alapszintű intelligencia és lexikális tudás a politikáról, hogy ezt felfogd. Ha egyszer az évek alatt, csak egyetlen egyszer tesz egy képviselő, vagy polgármester valamit a helyi magyar közösségért legyen az a legkisebb nüansznyi faszság akkor már jobban jártál vele, mint egy olyannal aki azt az egy dolgot sem tette volna meg.

Még egy átlagos intelligenciával rendelkező ember is, ha csak egy kicsit is érdekli a körülötte lévő világ és közösség sora akkor elmegy szavazni amikor lehetősége van rá és a legkisebb rosszat fogja választani. A másik oldalon ott vannak azok akik megtehetik, hogy magasról leszarják az egészet és az se érdekelné őket ha körülöttük lángokban állna a fél falu. Mert nem érdeklik mások, a közösség, a falu, város, ország stb sorsa, ők elvannak függetlenül a regnáló hatalomtól. A harmadik csoportba pedig azok a hülyék tartoznak akik beleszólnak a politikába, próbálják követni, részben vagy egészben az életük, anyagi jólétük stb függ is tőle, van véleményük de amikor megadják nekik a lehetőséget, hogy döntsenek a politikusok személyéről, nem mennek el szavazni.


Nincs messze Szabadka/újvidék(Novi Sad) pl, mikor vége a vírus-őrületnek menj ki 1 hétre. Úgy lehet értékelni, hogy mennyire könnyű/nehéz magyarnak maradni!kb 100 éve megy a román/szerb/cseh-szlovák fárasztás.
Az ottaniaknak is jólesik egy ilyen látogatás. :)

Horvátország helyett, 1 hét/hétvége Palicsi-tó ;)

Én Erdélybe járok ki pl.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Nincs messze Szabadka/újvidék(Novi Sad) pl, mikor vége a vírus-őrületnek menj ki 1 hétre. Úgy lehet értékelni, hogy mennyire könnyű/nehéz magyarnak maradni!kb 100 éve megy a román/szerb/cseh-szlovák fárasztás.
Az ottaniaknak is jólesik egy ilyen látogatás. :)

Horvátország helyett, 1 hét/hétvége Palicsi-tó ;)

Én Erdélybe járok ki pl.

Palicsi to? Horvatorszag helyet?

Olyan piszkos hogy senkinek nem javaslom h ott furodjon, horgaszon vagy akarmi. meg nincs ott semmi, alatkert meg egy napi seta ide oda a parton meg a varosba, esetleg meg egy nap seta szabatkan es az ottanni piacon, de az sem mar a regi. Inkabb elmek szegedre mint oda.

A tobbit meg nem komentelem, felesleges vitatkozni azon ki a "igazi" magyar es ki nem es a tobbi. Mivel hulye vagyok, es a hulyek altalaba feladjak, en is azt teszem.

itt mas az elet mint ott, vannak dolgok amit nem lehet megerteni ha az ember nem tapasztaja sajat borin (mint sok mas orszagban is).
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Olvasnánk ha tudnál írni (legalább a helyes írás figyelőt kapcsold be ) .

De ha olvasnánk is pont az jön le mint Dzsúlia írásaiból . Szóval részemről te Dzsúlia szerbiai kollégája vagy , mondjuk a Magyarsághoz is pont annyi közöd van mint neki !

Ne fáradj nem , nem kell válaszolni .

Egy kicsit a védelmembe veszem helyesírás ügyileg, lehetséges hogy sosem volt lehetősége magyar nyelvtant tanulni maximum önszorgalomból szóval ezért egy határon túlit sose érdemes megszólni, bár én tanultam így se tudok helyesen írni de legalább helyesírás ellenőrzővel elmegy.

Szerintem nem egy lapon említhető az ukrán ügynökkel ,csak olyan amilyen.De hogy ügynök lenne? Aligha. Viszont pusztán azzal hogy megőrzi a magyar nyelvét és használja többet tesz a magyar megmaradásért mint nagyon sok anyaországi. Mondom ezt úgy hogy talán egy hozzászólással se tudok 100% ban egyet érteni amit leírt eddig.
Ne egymást gyűlöljük.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 600
5 245
113
Egy kicsit a védelmembe veszem helyesírás ügyileg, lehetséges hogy sosem volt lehetősége magyar nyelvtant tanulni maximum önszorgalomból szóval ezért egy határon túlit sose érdemes megszólni, bár én tanultam így se tudok helyesen írni de legalább helyesírás ellenőrzővel elmegy.

Szerintem nem egy lapon említhető az ukrán ügynökkel ,csak olyan amilyen.De hogy ügynök lenne? Aligha. Viszont pusztán azzal hogy megőrzi a magyar nyelvét és használja többet tesz a magyar megmaradásért mint nagyon sok anyaországi. Mondom ezt úgy hogy talán egy hozzászólással se tudok 100% ban egyet érteni amit leírt eddig.
Ne egymást gyűlöljük.

Igy van. Ignoráld ha akarod,de ne üldözd el! Így is van okunk szégyenkezni egyes honfitársaink hozzá(juk) állása miatt.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 567
113
Szoval, ha nem a pasztora szavazok, akor nem vagyok magyar?

Elmesz te a b...os...pics...a... Hulye.

Evekig ra szavaztam, de eleg volt. Vanank dolgok amikkel nem ertek egyet is nem erdekel semmi. Nem fogok birka lenni sem propaganda agymosot.

Nem szavaztam senkire, sem magyara, sem szerbre mert nincs egy olyan ember sem aki megerdemelne. A kisebb rossz politika meg egy rakas szar. Azert is megyunk tonkre mar 3 evtizede mert mindig a kisebb szara szavazunk, aztan meg kiderul h mindegyik egyforma. Majd ha lesz egy normalis ember akor majd szavazni fogok.

Anyam meg volt szavazni, a pasztora persze, 2x meg operaltak mert rakos volt, meg mindig jo beteg de o meg szalad mint a hulye szavazni egy olyan orszagba ahol a virus ujbol bedurrant.

Hiaba mondtam hogy ne...mert magyar meg ez a ti dumatok. Aztan meg mi a francot kezdjek vele ha elkapta?

Amugy lattad a videot amit betettem? A valasztasok megvoltak lopva. Csak a hulyek menek ilyen viszonyokban szavazni.

Konnyu budepestrol a fotelbol, razni a zaszlot h magyar vagyok...hol voltatok amikor anno a vucsis es a seselj es szendvicset akartak adni a magyaroknak es elzavarni innet? Vagy hol vagytok amikor a szerp pap egy osszejovetelen szetalazza a magyarsagot, a pasztorkatok meg tapsol neki??
Hasznos olvasmány: Miért árulás a vajdaság napja?
https://vilagterkep.atlatszo.hu/201...-delvidek-1918-as-elcsatolasanak-evforduloja/
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Szoval, ha nem a pasztora szavazok, akor nem vagyok magyar?

Elmesz te a b...os...pics...a... Hulye.

Evekig ra szavaztam, de eleg volt. Vanank dolgok amikkel nem ertek egyet is nem erdekel semmi. Nem fogok birka lenni sem propaganda agymosot.

Nem szavaztam senkire, sem magyara, sem szerbre mert nincs egy olyan ember sem aki megerdemelne. A kisebb rossz politika meg egy rakas szar. Azert is megyunk tonkre mar 3 evtizede mert mindig a kisebb szara szavazunk, aztan meg kiderul h mindegyik egyforma. Majd ha lesz egy normalis ember akor majd szavazni fogok.

Anyam meg volt szavazni, a pasztora persze, 2x meg operaltak mert rakos volt, meg mindig jo beteg de o meg szalad mint a hulye szavazni egy olyan orszagba ahol a virus ujbol bedurrant.

Hiaba mondtam hogy ne...mert magyar meg ez a ti dumatok. Aztan meg mi a francot kezdjek vele ha elkapta?


Amugy lattad a videot amit betettem? A valasztasok megvoltak lopva. Csak a hulyek menek ilyen viszonyokban szavazni.

Konnyu budepestrol a fotelbol, razni a zaszlot h magyar vagyok...hol voltatok amikor anno a vucsis es a seselj es szendvicset akartak adni a magyaroknak es elzavarni innet? Vagy hol vagytok amikor a szerp pap egy osszejovetelen szetalazza a magyarsagot, a pasztorkatok meg tapsol neki??

Szerintem az lett volna talán a leghelyesebb, ha te adsz le egy szavazatot a beteg édesanyád helyett...
És @Heim ezt jól látja. Ha nem tök egyformák már a jelöltek, akkor máris van értelme egy bedobott szavazatnak is!
Ki az a hülye, aki bármilyen életszituációban kihúzza a kalapból a nagyobb rosszat, ha van lehetősége a kisebb gebaszra?
..
Arról nem is beszélve, hogy ha jól veszem ki, akkor itt listákra kellett szavazni, amelyen nem csak Pásztor van ott, hanem több ember.
Emiatt meg biztos vagyok benne, hogy nem mindenki olyan rossz ott, mint amilyennek lefested...
..
De mindegy. Kitartás!
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Igy van. Ignoráld ha akarod,de ne üldözd el! Így is van okunk szégyenkezni egyes honfitársaink hozzá(juk) állása miatt.

Pontosan!
Én sem szúrtam oda még egyet, egy "azt hiszed te, hogy Budapesten könnyű magyarnak lenni"-vel?
Pedig itt is van ám gond, csak más vetület!
..
Mindenki ott küzdjön, ahol van. Azt' jóvan...
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 690
13 356
113
Palicsi to? Horvatorszag helyet? Olyan piszkos hogy senkinek nem javaslom h ott furodjon, horgaszon vagy akarmi. meg nincs ott semmi, alatkert meg egy napi seta ide oda a parton meg a varosba, esetleg meg egy nap seta szabatkan es az ottanni piacon, de az sem mar a regi. Inkabb elmek szegedre mint oda. A tobbit meg nem komentelem, felesleges vitatkozni azon ki a "igazi" magyar es ki nem es a tobbi. Mivel hulye vagyok, es a hulyek altalaba feladjak, en is azt teszem. itt mas az elet mint ott, vannak dolgok amit nem lehet megerteni ha az ember nem tapasztaja sajat borin (mint sok mas orszagban is).

Kár. Gyerekkoromban (kb 30 éve) szép volt a tó, nem túl nagy, már akkor is sok nádas volt, most?
A szabadkai piac meg nyüzsgött, lángosok, szoftos csempeszárúk...
Ez még a háború előtti gengszter-paradicsom/rendszer váltás előtt volt.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113

Igen, ezt valóban nem szavaztam volna meg, jóllehet van azért egy olyan oldala is az éremnek, hogy az augusztus 20-át meg a többi szláv nép képviselőinek kellett megszavazni... Igaz, az meg az ő dolguk.
..
Ettől függetlenül kizártnak tartom, hogy egy választási ciklus alatt, ami sok ezer döntést jelent a testületekben, a magyarságnak jobb, ha a feje fölött szerbek döntenek ezekről, őhelyette! Egész biztos, hogy nincs minden magyar képviselő részéről mindenben megalkuvás!
..
Én is elmegyek szavazni, van álláspontom! Aztán mégse értek egyet én se mindennel, abban, ahogy az általam megválasztottak döntenek.
De ez van, kell lennie legkisebb közös többszörösnek. Teljes érdekazonosság, egyetértés sose lesz, ahhoz a világ túl összetett...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113

Jó, OK! Vérlázító!
De írattak velük egy lagymatag elnézéstkéreket:
..
„Minden katolikus és ortodox ünnepet egyaránt örömmel megünnepel a Szerb Haladó Párt kanizsai szervezete, és ez is világosan tükrözi álláspontunkat! A Szerb Haladó Párt kanizsai szervezete ez úton fejezi ki elégedetlenségét az ortodox pap beszédének azon részével, amely a szerb és a magyar állampolgárokat sérti, valamint az egyes állampolgárok egymással élésének szabad választási lehetőségének jogát, függetlenül a nemzeti és vallási hovatartozástól.”
..
Mit várunk? Nem fognak megváltozni a szerbek nagyrészben!
..
De most akkor erre a szerb kóstólgatásra nekünk az a helyes válaszunk, hogy nem megyünk el szavazni, mert besértődtünk mert van pár jellemtelen a hajónkban???
Be kell akkor lépni a VMSZ alapszervezetekbe és infiltrálni azokat olyanná, ami vállalható! A sz@r alakokat meg kiszorítani idővel!
..
Eszem megáll, hogy a fegyverletétel a semmire, opcióként szóba jöhet egyáltalán!
CSAK ELŐRE!
Magánéletben, munkahelyen, baráti társaságban, utcában, háztömbben, közösségben is!
:hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
T

Törölt tag 2361

Guest
Kár. Gyerekkoromban (kb 30 éve) szép volt a tó, nem túl nagy, már akkor is sok nádas volt, most?
A szabadkai piac meg nyüzsgött, lángosok, szoftos csempeszárúk...
Ez még a háború előtti gengszter-paradicsom/rendszer váltás előtt volt.

Nem a nad a gond hanem hogy minden szart belengedtek..

Itt egy magyar cikk rola..lehet 1x lesz is belole furdesre valo hely (bar itt hogy "fejlesztenek" ketlem).

https://www.travelo.hu/medspa/20190801-szerbia-palics-tisztitjak-a-tavat-fejlesztik-a-partot.html

ami a piacot illeti, hozznak magyarbol elelmiszert/ruhat/mindenfele kacatot, leaffazak a hataron, aztan eladjak kicsit olcsobban, az AFA arat meg nagyabol megtartjak.
ha nem jonne a sok magyar vasarolni (mivel kicsivel olcsobb ugyanaz mint nalatok) mar lehet tonkrement volna.


ja..

Egy kicsit a védelmembe veszem helyesírás ügyileg, lehetséges hogy sosem volt lehetősége magyar nyelvtant tanulni maximum önszorgalomból szóval ezért egy határon túlit sose érdemes megszólni, bár én tanultam így se tudok helyesen írni de legalább helyesírás ellenőrzővel elmegy.

Szerintem nem egy lapon említhető az ukrán ügynökkel ,csak olyan amilyen.De hogy ügynök lenne? Aligha. Viszont pusztán azzal hogy megőrzi a magyar nyelvét és használja többet tesz a magyar megmaradásért mint nagyon sok anyaországi. Mondom ezt úgy hogy talán egy hozzászólással se tudok 100% ban egyet érteni amit leírt eddig.

Ne egymást gyűlöljük.

Vannak magyar sulik, csak kihaloban,vagy utazni kell kisebb telepulesrol nagyobra hogy osszerakjonak egy osztalyt.
en szerbre jartam.

Meg az altalanos/kozep iskola valahogy, de a felsooktatasra sokan szegedre vagy pestre mennek (itt nincs nagy valasztek,vagy csak szerbul).
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 690
13 356
113
Nem a nad a gond hanem hogy minden szart belengedtek..

Itt egy magyar cikk rola..lehet 1x lesz is belole furdesre valo hely (bar itt hogy "fejlesztenek" ketlem).

https://www.travelo.hu/medspa/20190801-szerbia-palics-tisztitjak-a-tavat-fejlesztik-a-partot.html

ami a piacot illeti, hozznak magyarbol elelmiszert/ruhat/mindenfele kacatot, leaffazak a hataron, aztan eladjak kicsit olcsobban, az AFA arat meg nagyabol megtartjak.
ha nem jonne a sok magyar vasarolni (mivel kicsivel olcsobb ugyanaz mint nalatok) mar lehet tonkrement volna.


ja..



Vannak magyar sulik, csak kihaloban,vagy utazni kell kisebb telepulesrol nagyobra hogy osszerakjonak egy osztalyt.
en szerbre jartam.

Meg az általános/kozep iskola valahogy, de a felsooktatasra sokan szegedre vagy pestre mennek (itt nincs nagy valasztek,vagy csak szerbul).


Kb. ezek miatt jutott az asztaltársaságom arra, hogy ahol nincs felsőoktatásig magyar nyelv, azt a területet "vissza kell kérni".
Ez -a követelmény és lehetőség*- nem ebben a formában de benne van a békeszerződésben és a nemzetközi egyezményekben!!!
Főleg ha van nekünk hozzá gazdasági és katonai súlyunk.
Mert -ugye- : "...annyi jogunk van, amit ki tudunk harcolni ! ! !"

Ha pedig ez -magyar oktatás- teljesül az is jó, akkor egy együttműködéssel jobban járunk mint a korábbi "főnökök", ezt nagyon jól mutatja: V4

A kör bezárult ! ! !




-a követelmény és lehetőség*: más kérdés, hogy nem gondolták komolyan, csak mézes madzag/vigaszdíj volt kb. Trianonban.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 915
113
Mindegy hany kepviselo van amikor a hatalmat atpaszoljak a vucic embereinek (szabadka erre a legjobb pelda mar evek ota)...azert zavazak hogy a pasztorek jol eljenek a magyar nep meg egyen sz@rt?

Nem, nem voltam szavazni. minek mennek?

ilyesmikert?


Kosz de nem, meg van valami emberi erzes bennem.
Ilyen film nagyon sok helyen készülhetne. Magyarországon is. Tipikusan az etnikumunk köreiben, de más csoportoknál is megeshet.
Igen, lesz pár tucat vagy száz (országosan több ezer vagy tízezer) szavazat ami így készül. Az összesen 4-5 millióból.

Nem véletlen az, hogy illetéktelenek nem tartózkodhatnak a választási helyiségben. Az hogy ott ez megtörtént arról elsősorban a választási bizottság elnöke tehet.
Intézkednie kellett volna. Őt pedig figyelmeztethette volna a bizottság bármely tagja, hogy lépjen, és ha ha nem teszi: jkv.-et felvenni. A felvétel készítője sem tesz semmit.
Valójában bűnpártoló, mert asszisztál hozzá (vagy egy dokumentáló közreműködő?).

Egy választás tisztasága alapvetően a szavazó helyiségben dől el. Ha ott mindenki felrúgja a szabályokat - aktív vagy passzív közreműködéssel - akkor nem kell csodálkozni semmin. Sokan benne voltak.

Apropó, te ott voltál valamelyik bizottságban, ügyelve arra, hogy ott ilyesmi ne fordulhasson elő?
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ilyen film nagyon sok helyen készülhetne. Magyarországon is. Tipikusan az etnikumunk köreiben, de más csoportoknál is megeshet.
Igen, lesz pár tucat vagy száz (országosan több ezer vagy tízezer) szavazat ami így készül. Az összesen 4-5 millióból.

Nem véletlen az, hogy illetéktelenek nem tartózkodhatnak a választási helyiségben. Az hogy ott ez megtörtént arról elsősorban a választási bizottság elnöke tehet.
Intézkednie kellett volna. Őt pedig figyelmeztethette volna a bizottság bármely tagja, hogy lépjen, és ha ha nem teszi: jkv.-et felvenni. A felvétel készítője sem tesz semmit.
Valójában bűnpártoló, mert asszisztál hozzá (vagy egy dokumentáló közreműködő?).

Egy választás tisztasága alapvetően a szavazó helyiségben dől el. Ha ott mindenki felrúgja a szabályokat - aktív vagy passzív közreműködéssel - akkor nem kell csodálkozni semmin. Sokan benne voltak.

Apropó, te ott voltál valamelyik bizottságban, ügyelve arra, hogy ott ilyesmi ne fordulhasson elő?

Nem voltam, a bizotsagban csak parttagok szoktak lenni, en meg nem vagyok semmi part tagja meg nem is leszek.

Az egyetlen fuggetlen figyelocsoport szerint ezek ezert kaptak 1000 dint (kb 3000 ft ) es vmi kaja csomagot (1kg list cukor stb).. enyit er a szavazat itt...

Majd holnap teszek be meg 1 kepet, hogy megmutassa milyen apszurdum itt a szavazas.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
T

Törölt tag 2361

Guest
Na szoval, mivel igertem hogy ma bmutatom milyen hulyesegek mennek a valasztasokon itt.

Vranje, egy varos lent szerbiaba, nem nagyon mesze a koszovoi hatartol..https://en.wikipedia.org/wiki/Vranje

es a pasztorek (magyarok) a 3. helyen lettek a szavazason. 1265 szavazattal.

EbTLXi_XgAYo5jv


Alitolag ott az egesz tersegbe el 6 magyar (hogy a fenebe kerultek oda?).

Hat akor hogy lett ennyi szavazat a magyarokra?

Voltak parlamenti es lokalis valasztasok egyben, es egy helyi nagyszerb lefizette a ciganyokat es a szegenyeket hogy szavazonak ra.
2 szavazocedula volt, a lokalis szavazason a nagyszerb partja volt a 4. helyen, a parlamenti valasztason meg a pasztorek.
A ciganyok meg mindenfele bejeloltek a 4. szamot...

Volt meg hogy egy tiszta szerblakta falu 100% szavazot a magyar partra :D

https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/szerbia-vajdasag-valasztas-vranje.708793.html
https://szabadmagyarszo.com/2020/06...kozsegben-egy-egesz-falu-a-vmsz-re-szavazott/
1