Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 379
8 565
113
  • Tetszik
Reactions: zeal
W

Wilson

Guest
Ugyanazok, ugyanazzal a módszerrel akarják kezelni a kudarcot, mint akik létrehozták. Vajon működni fog? :)

Hidd el működni fog csak ne a mi adónkból tegyék működőképessé,annyi minden más értelmesebb dologra is el lehetne költeni ezt az évi minimum két milliárd forintot pl a témánál maradva, a katonák bérének kiegészítésére.
 
  • Tetszik
Reactions: Laci1970
T

Törölt tag 2822

Guest
https://index.hu/gazdasag/2020/07/02/nem_terul_meg_a_hajdunanasi_motogp_palya_65_milliard/

Finnek kb 8,8 milliárd huf-ból építettek pályát, a kormányuk 4,5 milliárdot fizetett bele. Mi 65 milliárdért építünk amit a kormányunk fizet.

Szerintem fel kéne tolni 100 milliárdra és közben akkor már focizni is lehetne rajta.

Vissza fog ez ütni a fidesznek aztán majd jön a sírás, hogy jön az ellenzék. Nem fér a fejembe, hogy ezt miért kell...
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and KoviUbi
T

Törölt tag 008

Guest
Valahol a balatonnál már van egy motor pályánk. Az ennyire ki van használva, hogy kell mégegy?
Most wu-flu idején ez nekem kicsit pénzkidobáanak tűnik.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Valahol a balatonnál már van egy motor pályánk. Az ennyire ki van használva, hogy kell mégegy?
Most wu-flu idején ez nekem kicsit pénzkidobáanak tűnik.


Van egy Lepsénynél, meg van egy a Balaton nyugati felében, nos hát semennyire nincsenek.
Totál felesleges marhaságok.
 
T

torsen

Guest
Debreceniként és futball szeretőként is én ezt nagyon rossz döntésnek tartom semmi keresnivalója az önkormányzatnak egy magyar "profi" labdarúgó klubban 100%-s tulajdonosként.

http://m.nemzetisport.hu/labdarugo_...tes-a-debreceni-futballklub-jovojerol-2770381

Az egész NB I. állami tulajdonú a "megfelelő" emebereken keresztül. Kisvárda, Mezőkövesd, Felcsút, Paks... a 12 csapatból. Puskás forog a sírjában! Hol van a győri foci, Tatabánya, Pécs, Békéscsaba, Szombathely, Siófok? Csak azok vannak ott, akik be vannak kötve arendszerbe

https://index.hu/gazdasag/2020/07/02/nem_terul_meg_a_hajdunanasi_motogp_palya_65_milliard/

Finnek kb 8,8 milliárd huf-ból építettek pályát, a kormányuk 4,5 milliárdot fizetett bele. Mi 65 milliárdért építünk amit a kormányunk fizet.

Szerintem fel kéne tolni 100 milliárdra és közben akkor már focizni is lehetne rajta.

Vissza fog ez ütni a fidesznek aztán majd jön a sírás, hogy jön az ellenzék. Nem fér a fejembe, hogy ezt miért kell...

Én nem nagyon hiszem, hogy 8,8Milliárdből Moto GP plyát lehet építeni. Annál azért sokkal de sokkal komolyabbak a követelmények. Konkrétan a Hongaroring (sajnos) nem alkalmas motorversenyek lebonyolítására. Viszont a Sávolynál már előkészített pályát kellett volna befejezni. Csak most megy ez a politikailag erőltetett Budapest ellenpontozása Debrecennel. Szerintem ezért lett Hajdúnánás a helyszín. Merthogy mivan ott a környéken? Hát, őszintén szólva a nagy büdös semmi... Szállodák? Éttermek? Egyéb szabdidős célpontok? Folyó? Tó? Hegyek? (egy moto gp verseny az egy hétvége)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Az igazi szégyen a futballakadémiákra nézve:
Egyetlen magyar fért be a keretbe...

Én többek között ezért nem járok már meccsre. Tököm sem kíváncsi rá, hogy mindenféle jöttment falábú botladozik a pályán. A másik, hogy egy játékos a pályafutása alatt megfordul 6-10 klubban is. Tavaly még az anyját szidtam, most meg neki kéne szurkolni mert a nyáron csapatot váltott. Ugyanez edzőkkel is igaz. Ha 10 meccs alatt nem tesz csodát akkor már meginog a bizalom? 10 meccs alatt a játékosait nem ismeri meg nemhogy stabil kezdőt és ennek megfelelő taktikát tudjon kidolgozni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Mostanában a Lánchíd folyik mindenhonnan, de arról esett már szó, hogy mi van még azon kívül Budapesten?
Mert ugye az egy dolog, hogy mondjuk nem tudják felújítani a hidat, mert nincs pénz/elvették a pénzt/nem is volt pénz/elköltöttük/koronavírus és/vagy Soros.
De még egy éve sincs, hogy új városvezetés van.Mi lesz mondjuk jövő ilyenkor?Leáll az egész város vagy azt már idén megnézhetjük?

Budapest lassan eléri azt a szintet, hogy visszasírják Demszkyt is, csak ne ezek legyenek.Vagy szeretik ha fáj és kérnek még belőle 5 évre.Majd elválik.Viszont ott rohad szét a nemzet fővárosa miközben passzolgatják a labdát ide-oda.A Lánchíd mellett másra se nagyon költenek (kivéve a tanácsadókra), szóval ha kunyerálnak is pénzt a hídra a kormánytól, a többivel mi lesz?

Tarlós 180mrd Ft-nyi állampapírt és 90mrd Ft bankbetétet hagyott hátra a nyomorultaknak ! De nem adok 2 évet és mínuszosak lesznek mint Miskolc !
 
M

molnibalage

Guest
Tarlós 180mrd Ft-nyi állampapírt és 90mrd Ft bankbetétet hagyott hátra a nyomorultaknak ! De nem adok 2 évet és mínuszosak lesznek mint Miskolc !
Persze, értem tarlós és a narancsosak az istenek, de 10 év 2/3 és naracsos vezetés mellett sem újították fel a hidat, hogy meg ezzel spammelnek szét mindenhol mindent, meg itt is.

Mázlitok van, hogy a modi nem ért rá és nem zárta le a topikot. Megint sikerült jól szétkúrni....
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Persze, értem tarlós és a narancsosak az istenek, de 10 év 2/3 és naracsos vezetés mellett sem újították fel a hidat, hogy meg ezzel spammelnek szét mindenhol mindent, meg itt is.
Mivel majdnem 200 mrd adóssággal vették át a kuplerájt (gyk.: Budapestet), ezért picit késett a dolog. Bocsi!
Egy pályázatot már kiírtak, de Tarlós törölte, mert túl sokat kértek. Arra viszont ez elég volt, hogy a kormányból kiszedjen 6+1 mrd támogatást. A következő pályázat kiírásáig havonta kellett volna műszaki felülvizsgálatot csinálni, de sajnos a haszontalan kamugeri már megint nem csinált semmit, így kicsúsztak az időből és már hetente kell vizsgálni a hidat. A felújítás pedig csak egyre drágább lesz... Köszönjük!
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Tarlós 180mrd Ft-nyi állampapírt és 90mrd Ft bankbetétet hagyott hátra a nyomorultaknak ! De nem adok 2 évet és mínuszosak lesznek mint Miskolc !

Persze, értem tarlós és a narancsosak az istenek, de 10 év 2/3 és naracsos vezetés mellett sem újították fel a hidat, hogy meg ezzel spammelnek szét mindenhol mindent, meg itt is.

Valahol mind a két oldalnak igaza van, hiszen tény, hogy Tarlós alatt se lett felújítva, de eközben ott van a papír arról, hogy bőven lenne rá pénz külső segítség nélkül is.
Rendszeresen halljuk, hogy 200 milliárdos mínusszal vette át Tarlós és ugye 180+90 milliárdos plusszal adta át, de ugye közben eltelt 10 év.
Tarlós nyakába nem lehet beleakasztani azt, hogy 10 év alatt nem nyúlt hozzá, mert le kell belőle vonni azt az időszakot ameddig a 200 milliárdos mínusz eltűnt.De a többire neki sincs mentsége.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Ha már felmerült a Sávoly melletti földkupac befejezése, akkor miért nem inkább a Pannónia-Ringet tatarozzák?Ott egy már kész pálya áll, tuti olcsóbb lenne, mint a 65 milliárd forint.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Persze, értem tarlós és a narancsosak az istenek, de 10 év 2/3 és naracsos vezetés mellett sem újították fel a hidat, hogy meg ezzel spammelnek szét mindenhol mindent, meg itt is.

Mázlitok van, hogy a modi nem ért rá és nem zárta le a topikot. Megint sikerült jól szétkúrni....
Azért mégis belpollal válaszoltal te törvények felett álló isten!
 
M

molnibalage

Guest
Azért mégis belpollal válaszoltal te törvények felett álló isten!
  • Semmiféle törvény felett nem állok.
  • Még csak modi sem vagyok, sőt, annak ellenére, hogy a tartalmat nagyrészt már csak én adom a cikkekhez, még csak a szerkesztőség tagja sem vagyok.
  • Annyira nem állok, hogy anno én tartottam a 9 hónapos bannal a rekordot egy ideig...
De tőled szokás szerint csak egy vaskos személyeskedésre futotta..
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Persze, értem tarlós és a narancsosak az istenek, de 10 év 2/3 és naracsos vezetés mellett sem újították fel a hidat, hogy meg ezzel spammelnek szét mindenhol mindent, meg itt is.

Mázlitok van, hogy a modi nem ért rá és nem zárta le a topikot. Megint sikerült jól szétkúrni....

Miért lenne szétkúrva a topik? Teljesen normálisan beszélget mindenki.. Azt hittem a beszélgetőben akármiről lehet beszélgetni, vagy a belpol az tiltva van?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Persze, értem tarlós és a narancsosak az istenek, de 10 év 2/3 és naracsos vezetés mellett sem újították fel a hidat, hogy meg ezzel spammelnek szét mindenhol mindent, meg itt is.

Mázlitok van, hogy a modi nem ért rá és nem zárta le a topikot. Megint sikerült jól szétkúrni....


Csak "mi" szemetelünk szerinted ? A szokásos kettős mérce ugye ! A beszélgetőben miről kellene fecserészni ? Az időjárásról vagy a füsti fecskék nemi életéről ?

Csak szólok Tarlósék a terveket és a pénzt is prezentálták csak ezeknek a dilettánsoknak 8 hónap alatt se sikerült kiírni a közbeszerzést ! Pont olyan hátramenet mind mint a Miskolci idióták csak a Diósgyőri várprojekt 1,5 mrd Ft EU forrását bukták hasonlóért ! Böribe minddel mert ez már hűtlen kezeléssel összekötött foglakozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés ! HA mi narancsosok vagyunk akkor te mi vagy vörös esetleg szivárvány ? LOL