[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Németek valamiért sose tettek ngp.t hk-ra.Egész mostanáig.De a holland Leo 2ek FN MAG-t kaptak,mert náluk az volt a rendszeresitett GPMG.Lehet,hogy ez eredetileg hollandiának gyártott gép.Vagy PH tapintott rá a lényegre,és a gp-k majd az FN-től jönnek,és ez már annak a része.
Ami azt illeti,én lecserélném őket egy ngp/gp+40milis agv távirányitott pk torony kombóra.Talán le is lesznek.Rendelünk tornyokat a türkisektől,gyártanak ilyet.....

Nem, torokoktol semmit nem akarok latni a nemet cuccokon. A kebabos kocsikra azt tesznek, amit akarnak, az nem erdekel, de hagyjak beken a nehez technikat.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Anti

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 553
113
21c7a97655e71ced33000d1d4b2c10bd.jpg
Az a tengeralattjaro kek biztos a vizi atkeles miatt kellett... Ha a keket meg a citromsargat kivennek meg talan turheto is lenne...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 553
113
a sárgát miért kéne kivenni? nézz szét az országban milyen az aljnövényzet, plusz van egy rakás homokos talajú vidékünk

a kéket vagy mit én sem értem!!
Idoszakos szin, temperazzak be sargara nyaron. Raadasul ezek a pici sarga foltok inkabb figyelemfelkeltok. Szerintem tul sok a negy szin, nem is tudom van e meg tank ami ilyen sokszinu... Talan a Zulfikar...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 417
113
Basszus, így megvan a válasz a színkülönbségre is, ez nem is ugyanaz a tank.. Lehet arra még megy valami réteg.... S most hogy nézem más különbségek is vannak...
Nem, ezek már végleges színek, és az igen gyermeki ákom-bákom minta ellenére a 2 tank pontosan azonos festést kapott!

Igazság szerint én nem is értem igazán ezt a hisztit. Biztos vagyok benne, hogy ebben rohadt sok kutatás van, és élőben meg megfogjátok látni, hogy be fog válni.
A 2015M is elsőre rohadtul röhejesen néz ki a maga sárgás árnyalataival, aztán a hazai tájban meg nagyon működik.
Ugyan ezek az orosz/kínai digitális minták....
Mi is válaszhattuk volna a görögök saját tájra igazított amerikai szabványos mintáját, aztán mégis ez lett.
De külön ki is térnék a két megosztó színre:
A sárga és a "fekete" nem elsősorban színálcázásnak van a mintában, hanem a nagy kontrasztos alakmásítás miatt.
A erdei álcázás alapja, hogy mind a erős napfényben, mind erős holdfényben az erdőben egymást érik a fény-árnyék átmenetek. Na ezt a kontrasztot kapjuk vissza a festésen. Tök sötétben úgy sem kell álcázás (mintás).
Rendes napfénynél pedig a kontrasztos minta szintén segít.
Különben ez a kékes-szürkés-feketés szín egy igen "aljas" dolog, mert a fényviszonyok függvényében teljesen mást mutat.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 836
113
Bárki is találta ki, hogy erre a borzalmas bocira fessék a Leókat zseniális volt: 2 napja csak a színről folyik a vita. Magáról a tank képességeiról még semmit nem tudtunk meg. A románok már biztos a hajukat tépik, hogy hiába olvassák ezt a fórumot még mindig csak a színről megy a vita.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 469
23 996
113
Amugy mi lenne a regi 14.5 toronyfegyverek NATO megfeleloje? En a PSZH tetejeben levo ismertem - mi volt az KPVT? -, azoknak eleg tisztesseges erejuk volt.
Szerintem nincs megfelelője, az 50-es M2-t rakták toronyra mint nehéz gp, volt egy 14,5mm JDJ lőszerük de arra nem faragtak nehéz gp-t.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 147
73 721
113
Bárki is találta ki, hogy erre a borzalmas bocira fessék a Leókat zseniális volt: 2 napja csak a színről folyik a vita. Magáról a tank képességeiról még semmit nem tudtunk meg. A románok már biztos a hajukat tépik, hogy hiába olvassák ezt a fórumot még mindig csak a színről megy a vita.

1985 óta csak sikerült már nekik minden információt összegyűjteni erről a típusváltozatról...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 385
77 070
113
Bárki is találta ki, hogy erre a borzalmas bocira fessék a Leókat zseniális volt: 2 napja csak a színről folyik a vita. Magáról a tank képességeiról még semmit nem tudtunk meg. A románok már biztos a hajukat tépik, hogy hiába olvassák ezt a fórumot még mindig csak a színről megy a vita.

Mert nem szép ezzel a mintával az alapvetően szép tank.A másik két szín az marha jó de a többi...
 

anderson87

Member
2012. január 5.
30
54
18
Bárki is találta ki, hogy erre a borzalmas bocira fessék a Leókat zseniális volt: 2 napja csak a színről folyik a vita. Magáról a tank képességeiról még semmit nem tudtunk meg. A románok már biztos a hajukat tépik, hogy hiába olvassák ezt a fórumot még mindig csak a színről megy a vita.
Remélem megfordulnak felénk is. Szerintem rendben van a festés (Üdv Erdélyből)