Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113



Rengeteg örömteli hírt kaptunk ma. Igyanak meg ennek örömére valahol egy csésze kávét vagy akár egy sört. És nyugodtan menjenek dolgozni! – ezekkel a szavakkal jelentette be május elején Benjamin Netanjáhu a koronavírus-járvány miatti rendszabályok lazításának újabb hullámát. Izrael miniszterelnöke "nemzetközi szinten is követendő modellként" méltatta, hogy a kormány viszonylag gyorsan nagyon szigorú korlátozásokat léptetett életbe, és ezeket a lakosság fegyelmezetten be is tartotta. De alig két hónappal később a kilencmilliós országban újból válságosra fordult a helyzet. Június utolsó hetében hirtelen felszökött az új fertőzöttek száma, július elejétől rendszeresen napi ezernél is többen bukkantak fel. Az elmúlt napok 1300-1400-as adata a duplája a járvány tetőzésekor naponta regisztrált fertőzötteknek. Mire ez a cikk megjelenik, addigra az aktív koronavírusos esetek száma is meghaladja majd a 15 ezret – április elején az aktív esetek száma valamivel 10 ezer alatt tetőzött.
Izraelt telibe kapta a koronavírus második hulláma

Koronavírus-fertőzöttség szerint három kategóriába (vörös, sárga és zöld) sorolja a világ országait a kormány, jelentette be Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter. A sárga vagy vörös országból érkezőknek a határon egészségügyi vizsgálat lesz, ami, ha igazolja a fertőzésgyanút, karanténba kell vonulni. Horvátország egyelőre zöld marad, Ukrajna vörös, Románia pedig sárga.
Gulyás: Vörös, sárga és zöld kategóriába sorolják az államokat
Az index cikke nem pontos, félreérthető.

Ez a helyes.
A legkockázatosabb, vörös kategóriába került Európából Albánia, Bosznia-Herrcegovina, Észak-Macedónia, Koszovó, Fehéroroszország, Montenegró és Ukrajna is, illetve egyes ázsiai országok

Az EU-tagállamok közül sárga kategóriába került Románia, Portugália, Bulgária és Svédország. Továbbá Szerbia, Oroszország, az Egyesült Királyság, az Egyesült Államok és Kína is. Aki ezekből az országokból érkezik, az karanténba kerül és első negatív teszt után elhagyhatja a karantént, de kell még egy másik teszt is.

Horvátország egyelőre a zöld kategóriában van. Aki innen érkezik, azt szúrópróbaszerűen ellenőrzik.

A sárga és vörös kategóriájú országból érkező magyar állampolgárnak és rokonaiknak a határon egészségügyi vizsgálaton kell átesni és karanténba kell vonulni 14 napra. Akkor mentesülhet ez alól az illető, ha van negatív koronavírus-tesztje, vagy a karantén alatt sárga ország esetén készül egy, vörös ország esetén két negatív tesztje.

Külföldiek esetén, ha sárga kategóriájú országból érkezik, akkor karanténba kell vonulni, vörös országból viszont nem léphet be Magyarországra senki.

A kormány augusztus 1-ig vállalja a teszteléssel kapcsolatos költségeket, az ezután érkezőknek pedig már maguknak kell a tesztet fizetni, ha olyan országból érkeznek, amelyre a karantén szabályai vonatkoznak.

Az új beutazási szabályok jovő kedden éjféltől lépnek hatályba.
https://m.origo.hu/itthon/20200712-...sjarvany-terjedesenek-megakadalyozasaert.html

Ami a lényeg. Vörös orszagnál automatikus karantén és 2 negatív teszttel szabadulsz. Sárgánál szintén automatikus karantén, de az első negatív után szabadulsz, viszont a biztonság kedvéért lesz itt is második teszt.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 370
2 568
113
Furcsának találom, hogy Horvátország a zöldbe maradhat, pedig most az új esetek száma all time high és felfelé várható. Éppen most mennek ki tömegével nyaralni oda. Ennek ellenére hazafelé csak szúrópróba szerű ellenőrzés lesz. Valaki elmegy pl. a francia riviérára (mondhattam volna más országot is) repülőn retúrjeggyel, akkor az rendben van és nincs is teszt...
Még mindig fontosabb a gazdasági, illetve politikai érdek, mint a józan ész úgy látom.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Furcsának találom, hogy Horvátország a zöldbe maradhat, pedig most az új esetek száma all time high és felfelé várható. Éppen most mennek ki tömegével nyaralni oda. Ennek ellenére hazafelé csak szúrópróba szerű ellenőrzés lesz. Valaki elmegy pl. a francia riviérára (mondhattam volna más országot is) repülőn retúrjeggyel, akkor az rendben van és nincs is teszt...
Még mindig fontosabb a gazdasági, illetve politikai érdek, mint a józan ész úgy látom.
Igen, Horvátország határeset, de sokkal jobban állnak mint bármelyik európai sárga vagy piros ország. Nem egy algoritmus döntött, hanem figyelembe vettek véve a magyar utazási igények és az emberek utazás iránti vágya. Ez a kormány felelőssége, ezt vállalta.
A horvát megbetegedések száma hasonló mint a cseh vagy osztrák és alacsonyabb mint a belga, holland, jóval alacsonyabb mint a spanyol, olasz, francia esetek száma.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Furcsának találom, hogy Horvátország a zöldbe maradhat, pedig most az új esetek száma all time high és felfelé várható. Éppen most mennek ki tömegével nyaralni oda. Ennek ellenére hazafelé csak szúrópróba szerű ellenőrzés lesz. Valaki elmegy pl. a francia riviérára (mondhattam volna más országot is) repülőn retúrjeggyel, akkor az rendben van és nincs is teszt...
Még mindig fontosabb a gazdasági, illetve politikai érdek, mint a józan ész úgy látom.
Egyébként ha gazdasági szempont, akkor a a külföldi nyaralás korlátozása lenne Mo. gazdasági érdeke. Pont ezzel ellentétes a döntés, az emberek utazási igényeihez igazítva.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 839
113
Egyébként ha gazdasági szempont, akkor a a külföldi nyaralás korlátozása lenne Mo. gazdasági érdeke. Pont ezzel ellentétes a döntés, az emberek utazási igényeihez igazítva.

Na igen, csak sok "fontos" ember is Horvátországban nyaral most, kormánypárti, ellenzéki oldalon is.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 915
113
Szekeres Imre: ha ez a kormány marad, 2022-ben nem lesz ingyenes orvosi ellátás sem
https://hirklikk.hu/klikktv/szekere...-ben-nem-lesz-ingyenes-orvosi-ellatas-sem/190
„Három nagy darab Boeing szállítója van a magyar hadseregnek. Akkor kérdem én: mi szükség volt a feltehetően pályáztatás nélkül megbízott Wizzair szállításokra, amikkel a járvány elleni védőfelszereléseket hozták?” – tette fel a költői kérdést Szekeres.

Érti valaki milyen Boeingről beszél? És ez volt hadügyminiszter!
Emlékeim szerint 2 db A319-es van (a legkisebb Airbus) a seregnél, a Wizzair meg A321neo gépekkel repkedett Kínába.

Szekeres jól passzol a maszop színvonalba, még ma is.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Koronavírus-fertőzöttség szerint három kategóriába (vörös, sárga és zöld) sorolja a világ országait a kormány, jelentette be Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter. A sárga vagy vörös országból érkezőknek a határon egészségügyi vizsgálat lesz, ami, ha igazolja a fertőzésgyanút, karanténba kell vonulni. Horvátország egyelőre zöld marad, Ukrajna vörös, Románia pedig sárga.
Gulyás: Vörös, sárga és zöld kategóriába sorolják az államokat
europa.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
„Három nagy darab Boeing szállítója van a magyar hadseregnek. Akkor kérdem én: mi szükség volt a feltehetően pályáztatás nélkül megbízott Wizzair szállításokra, amikkel a járvány elleni védőfelszereléseket hozták?” – tette fel a költői kérdést Szekeres.

Érti valaki milyen Boeingről beszél? És ez volt hadügyminiszter!
Emlékeim szerint 2 db A319-es van (a legkisebb Airbus) a seregnél, a Wizzair meg A321neo gépekkel repkedett Kínába.

Szekeres jól passzol a maszop színvonalba, még ma is.

Olyan mint Bernadett a nemi konzultációval...
Nyelvbotlás vagy összeakadnak az idegpályák.
..
Eközben:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...maszkot-viselt-egy-nyilvanos-esemenyen-440886
donald-trump-maszk-getty-editorial-384468.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 917
13 018
113
Teljesen jók és korrektek az új beutazási korlátozó szabályok. A piros, sárga, zöld országokat is logikusan sorolták be. Az is korrekt, hogy a tesztek költségét augusztus egyig átvállalják.
Utána mindenki saját felelősségre utazik.

Szerintem ez a lista legalább annyira politikai alapon született, mint szakmai alapon. Egyetlen EU-s ország, illetve nagy "szövetséges", vagy barát sincs pirosban. Én az USA-t pirosba tettem volna. Ott a legdurvább a terjedés a világon, néhány kis és távoli országot leszámítva. Oroszországot, Romániát, Portugáliát és Szerbiát szintén pirosba. Európában most náluk a leggyorsabb a terjedés. A Horvátokat legalább sárgába. Igazából a terjedési ütem alapján Horvátország a sárga és piros határán van. Pont azért kellene korlátozó listára tenni Horvátországot, mert a gyors járvány terjedés mellett sok az oda utazó magyar. Ugyancsak sárgába tettem volna a spanyolokat. A többi nagyjából rendben van.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Szerintem ez a lista legalább annyira politikai alapon született, mint szakmai alapon. Egyetlen EU-s ország, illetve nagy "szövetséges", vagy barát sincs pirosban. Én az USA-t pirosba tettem volna. Ott a legdurvább a terjedés a világon, néhány kis és távoli országot leszámítva. Oroszországot, Romániát, Portugáliát és Szerbiát szintén pirosba. Európában most náluk a leggyorsabb a terjedés. A Horvátokat legalább sárgába. Igazából a terjedési ütem alapján Horvátország a sárga és piros határán van. Pont azért kellene korlátozó listára tenni Horvátországot, mert a gyors járvány terjedés mellett sok az oda utazó magyar. Ugyancsak sárgába tettem volna a spanyolokat. A többi nagyjából rendben van.
Igazad van, részben politikai szempontok és a magyar közvélemény nyomása is befolyásolta a listát. Ez a kormány felelőssége.
A sárga meg a piros közt lényegében semmi különbség egy magyar állampolgár szempontjából. Itt részben politikai és gazdasági alapon döntöttek az USA és Oroszország esetében, hogy külföldi állampolgárok tesztelés vagy karantén fejében bejöhessenek, ezzel lecsökkentve minimálisra a rizikót.
Horvátország a magyar turisták miatt maradt zöld, illetve nem tudok róla, hogy onnan tömegesen hurcoltak be Mo. - ra fertőzést.
De abszolút számban nem rosszabbak mint Csehország vagy Ausztria. Népességarányosan igen, bár a sok turista ideiglenesen duzzasztja nyáron jelentősen a népességet, tehát annyira mégsem.

Szten ez az első ilyen intézkedés. Alapnak jó, aztán a fertőzés függvényének alakulásában lehet variálni.

Egyébként Törökország mint baráti ország piros.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Szerintem ez a lista legalább annyira politikai alapon született, mint szakmai alapon. Egyetlen EU-s ország, illetve nagy "szövetséges", vagy barát sincs pirosban. Én az USA-t pirosba tettem volna. Ott a legdurvább a terjedés a világon, néhány kis és távoli országot leszámítva. Oroszországot, Romániát, Portugáliát és Szerbiát szintén pirosba. Európában most náluk a leggyorsabb a terjedés. A Horvátokat legalább sárgába. Igazából a terjedési ütem alapján Horvátország a sárga és piros határán van. Pont azért kellene korlátozó listára tenni Horvátországot, mert a gyors járvány terjedés mellett sok az oda utazó magyar. Ugyancsak sárgába tettem volna a spanyolokat. A többi nagyjából rendben van.
Horvát trend. Ma majdnem harmadára csökkent az esetek száma, 50. Ausztriában több mint dupla annyi eset lett 114.
Ez igy persze semmit nem mond, mert a 5-7 napos átlag a mérvadó.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU