[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Kedveskéim! Az "emberi faj" az egy faj, hiszen benne van a nevében is. Valóban vannak változatai, melyeket nagyrasznak hívnak, de állítólag egy faj vagyunk.
Akkor egy kis fordítási segítség (angol-magyar):

species = faj, például emberi
race = alfaj (nagyrassz) például europid
[racial] type = fajta (alrassz), például mediterrán
[racial] subtype = típus, például pontuszi

Ugyanakkor a faj régiesen nemzetiséget, elkülönülő/különíthető etnokulturális csoportot is jelent. A XX. század eleji használata még ilyen értelmű volt.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Akkor egy kis fordítási segítség (angol-magyar):

species = faj, például emberi
race = alfaj (nagyrassz) például europid
[racial] type = fajta (alrassz), például mediterrán
[racial] subtype = típus, például pontuszi
Akkor egy kis segítség: https://hu.wikipedia.org/wiki/Nagyrassz
Egyébiránt, ha visszaolvasod, pontosan ezt írtam, arra válaszul, hogy "emberi fajok".
"Amúgy nem kell túlragozni a dolgot:
Minden fajnak, rassznak normál esetben a sajátja a legfontosabb, amellett fog kiállni - mert arra számíthat papírforma szerint:
Legyen az fehér, fekete, sárga, rézbőrű.
Ez ilyen egyszerű."
Ez misinator bejegyzése volt.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Egyébiránt:
Ország: állatok
Rend: főemlősök
Család: emberfélék
Nemzetség: emberek
Faj: homo sapiens
Alfaj: Homo sapiens sapiens
Nagyrassz: europid, a mongolid, a negrid és a veddo-ausztralid.
Ez vagyunk mi.

Részemről a törzskutatást befejeztem.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113

Egy kép alább a hír (igazából a Kimi Räikkönen -es hír) alól:

f319a291d9339e907950521bfcb5c3c6fc0d42abf859675df54dd6325f946422.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Ebben teljesen biztos vagy? Az usákok sem tudják megállapítani a saját feketéik származási helyét, de te csípőből kivágod.

Teljesen biztosat nehéz mondani...
Nagyjából belőhető, hiszen megvannak a feljegyzések, hogy honnan szedték össze a rabszolgának való embereket, melyik partszakaszról,
illetve ezt genetikai vizsgálatok is alátámasztják. Innen puskáztam:
https://en.wikipedia.org/wiki/African_Americans
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Kedveskéim! Az "emberi faj" az egy faj, hiszen benne van a nevében is. Valóban vannak változatai, melyeket nagyrasznak hívnak, de állítólag egy faj vagyunk.

Akkor egy kis fordítási segítség (angol-magyar):

species = faj, például emberi
race = alfaj (nagyrassz) például europid
[racial] type = fajta (alrassz), például mediterrán
[racial] subtype = típus, például pontuszi

Ugyanakkor a faj régiesen nemzetiséget, elkülönülő/különíthető etnokulturális csoportot is jelent. A XX. század eleji használata még ilyen értelmű volt.

Majd még ki ne derüljön aztán egy napon, hogy mégsem vagyunk annyira egységesek...
Elgondolkodtatok, hogy miért nem "alakultak ki" négerek Dél-Amerikában ugyanazon a szélességi körön? Vagy mitől van mandulavágású szem? Tényleg a homokvihar az oka?
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Majd még ki ne derüljön aztán egy napon, hogy mégsem vagyunk annyira egységesek...
Elgondolkodtatok, hogy miért nem "alakultak ki" négerek Dél-Amerikában ugyanazon a szélességi körön? Vagy mitől van mandulavágású szem? Tényleg a homokvihar az oka?


Ha jól tudom amerika első emberei a Bering szoroson át ázsiából érkeztek. És onnét népesítették be dél felé terjeszkedve a kontinenst, de itt is sok a kérdőjel.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Majd még ki ne derüljön aztán egy napon, hogy mégsem vagyunk annyira egységesek...
Elgondolkodtatok, hogy miért nem "alakultak ki" négerek Dél-Amerikában ugyanazon a szélességi körön? Vagy mitől van mandulavágású szem? Tényleg a homokvihar az oka?


Ha jól tudom amerika első emberei a Bering szoroson át ázsiából érkeztek. És onnét népesítették be dél felé terjeszkedve a kontinenst, de itt is sok a kérdőjel.

Nagyon sok! :)
..
Még a globális piramisépítő civilizációra sincs válaszunk, pedig annak nyomai máig látható turistalátványosságként itt vannak velünk!
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113
Tiszta bohócot csinálnak ebből az általam kedvelt sportból ! 1986-óta 5 futamot nem láttam (a mait se , de abból kettőn ott voltam személyesen) élőben tehát régi rajongónak számítok . Mercedes-Benz uber alles és Hamilton a nagy kedvenc ! De ha a fekete gyerek tovább tolja ezt a buziságot kénytelen leszek bozótinak minősíteni és mást kedvelni ! Azért jó látni , hogy vannak még tökös gyerekek akik nem hajolnak meg ! Ez amúgy senki szemét nem szúrja ebben a qrva nagy egyenlőségben de a Slovan meccs White Lives Matter felirata már bűn ! Rothadjon meg minden álszent tetű ! Uff beszéltem(írtam)

Ugyanigy vagyok vele: Hamilton es Mercedesz szurkolo voltam mar hosszu hosszu evek ota, de most a gyomrom is felfordul ha ranezek erre a Fekete majomra (csak hogy a NYT helyesirast is betartsam)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 940
113
Ugyanigy vagyok vele: Hamilton es Mercedesz szurkolo voltam mar hosszu hosszu evek ota, de most a gyomrom is felfordul ha ranezek erre a Fekete majomra (csak hogy a NYT helyesirast is betartsam)

Fogalma sincs a csávónak, hogy mi zajlik a világban, csak a népszerűségre megy.

Young mom, 24, shot dead ‘after telling Black Lives Matter protesters “all lives matter” during argument about movement’
https://www.thesun.co.uk/news/12102...itaker-shot-dead-black-lives-matter-argument/
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 349
113
Fogalma sincs a csávónak, hogy mi zajlik a világban, csak a népszerűségre megy.

Young mom, 24, shot dead ‘after telling Black Lives Matter protesters “all lives matter” during argument about movement’
https://www.thesun.co.uk/news/12102...itaker-shot-dead-black-lives-matter-argument/
Értelmetlen halál. Mi a f@sznak megy oda ezekhez a barmokhoz vitatkozni. Idióta gyökerek, úgy sem tudja őket megváltoztatni, semmi értelme nem volt. Tajtékzó csőcselékkel szemben nem érvelünk, azokat hatóságilag szétverjük és eljárás alá vonjuk. Majd novemberben a választáson a szavazófülkében kellett volna a véleményét elmondani. Felesleges volt és sajnos egy normálisan gondolkodóval kevesebb (ami manapság ritka kincs).
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and aquarell