A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 394
113
Át kéne költöztetni a főbb erőket a tiszántúlra. Harckocsikat pl. , mert a főbb veszélyforrás Magyarországra nézve keletről és délről jöhet. Ezalatt én nem az oroszokat értem, hanem legfőképpen Romániát és Ukrajnát. Szerbekkel még jóban vagyunk egyenlőre. Az Alföldön a Tisza meg a Kőrös vonaláig nincs természetes akadály, ha a románok betörnek és a terep ideális a harckocsiknak, de az már régen rossz ha idáig fajul a helyzet. Legjobb védekezés a támadás.

Nem kell költöztetni senkit, sehova. Egy háború nem tör ki, 2-3 óra alatt. Kicsi ország vagyunk, a csapatok mozgatása, ha indulásra készek, nem tart sok ideig, az ország egyik végéből, a másikba. 24 óra alatt megoldható, háborús veszély esetén.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 394
113
Szerintem is "ráfejleszthető" az a 6-12 Tonna.

Tuti kipróbáljuk a súlyt, mert ez nagyon fontos lehet a Leopárdok használatbavétele után. Tudnunk kell elbírja-e, a híd, vagy sem ezt a súlyt. Ki kell próbálni gyakorlatban. Megfelelő súllyal, persze nem a méregdrága harckocsit kell felvinni egyből, hanem a súlyának megfelelő valamit, amiért nem kár, ha elsüllyed. Bár szerintem elbírja simán a 70 tonnát, ha hivatalosan 60 tonna teherbírás van megadva. Az is lehet, már ki is próbálták rég, mit bír.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 805
35 247
113
Ha átköltöztetedd a főbb erőket pl a nehézdandárt. Akkor fennállhat annak a veszélye hogy az első (komolyabb) csapások a főbb erőket érheti.
A románok most is be tudják lőni Tatát, ha nagyon akarják, a HIMARS-nak, (amit már beszereztek drága barátaink) 300 km -t találtam hatótávnak, felviszik őket Szeged alá a csücsökbe oszt kapjuk az áldást. Természetesen ên sem arra gondoltam hogy pont a román magyar határra tennék a nagy cicákat, hanem mondjuk Szentes és Szarvas környékére, széttelepítve, ne egy kupacban legyen mind. Természetesen szükség van valami spéci légvédelemre is de az egyértelmű.
 
  • Tetszik
Reactions: exsorkatona

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 076
33 332
113
A románok most is be tudják lőni Tatát, ha nagyon akarják, a HIMARS-nak, (amit már beszereztek drága barátaink) 300 km -t találtam hatótávnak, felviszik őket Szeged alá a csücsökbe oszt kapjuk az áldást. Természetesen ên sem arra gondoltam hogy pont a román magyar határra tennék a nagy cicákat, hanem mondjuk Szentes és Szarvas környékére, széttelepítve, ne egy kupacban legyen mind. Természetesen szükség van valami spéci légvédelemre is de az egyértelmű.
Barcsak megprobalnak egy konfliktusba kikapnank azokat nagy hamar.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
A románok most is be tudják lőni Tatát, ha nagyon akarják, a HIMARS-nak, (amit már beszereztek drága barátaink) 300 km -t találtam hatótávnak, felviszik őket Szeged alá a csücsökbe oszt kapjuk az áldást. Természetesen ên sem arra gondoltam hogy pont a román magyar határra tennék a nagy cicákat, hanem mondjuk Szentes és Szarvas környékére, széttelepítve, ne egy kupacban legyen mind. Természetesen szükség van valami spéci légvédelemre is de az egyértelmű.
Az erőket koncentrálni szokás, úgy megvédeni is egyszerűbb őket!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 394
113
A románok most is be tudják lőni Tatát, ha nagyon akarják, a HIMARS-nak, (amit már beszereztek drága barátaink) 300 km -t találtam hatótávnak, felviszik őket Szeged alá a csücsökbe oszt kapjuk az áldást. Természetesen ên sem arra gondoltam hogy pont a román magyar határra tennék a nagy cicákat, hanem mondjuk Szentes és Szarvas környékére, széttelepítve, ne egy kupacban legyen mind. Természetesen szükség van valami spéci légvédelemre is de az egyértelmű.

Nincs túl nagy jelentősége a dolognak, mert egy háborús veszély esetén nem a laktanyában várnak a csapatok. Lőhetik a tatai laktanyát, ha az tök üres. A csapatok várakozási körletekben helyezkednek el, egy közvetlen háborús veszély esetén. Ezen körletek elhelyezkedése, régen titkos volt, gondolom ma is, ha van még ilyen. Az biztos, nem a laktanyában várnánk a háború kezdetét.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 011
11 834
113
Nem mértük le mi. Nyilván ott is, mint a daruk esetében van egy biztonsági ráhagyás. Amennyiben hivatalosan 60 tonna a teherbírása, elképzelhető hogy elbír 70 tonnát is kritikus helyzetben, vagy többet.
Ha pedig tévedtél, akkor legalább egy 3 milliárd értékű harckocsi fog a mederbe elsüllyedni.
Szerintem pedig ne a szerencsére meg feltételezésekre alapozzuk az országvédelmet.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 394
113
Ha pedig tévedtél, akkor legalább egy 3 milliárd értékű harckocsi fog a mederbe elsüllyedni.
Szerintem pedig ne a szerencsére meg feltételezésekre alapozzuk az országvédelmet.

Írtam az utána következő hozzászólásomban, ki kell próbálni, súllyal.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 805
35 247
113
Nem kell költöztetni senkit, sehova. Egy háború nem tör ki, 2-3 óra alatt. Kicsi ország vagyunk, a csapatok mozgatása, ha indulásra készek, nem tart sok ideig, az ország egyik végéből, a másikba. 24 óra alatt megoldható, háborús veszély esetén.
Kitörhetnek háborúk nagyon váratlanul pl. Jom Kippur háború 1973-ban vagy mikor a törökök megszállták Észak Ciprust Már fél óra alatt le tudnák a románok bombázni az összes hidat a Dunán meg a Tiszán és csapást tudnának mérni még Tatára is.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 394
113
Kitörhetnek háborúk nagyon váratlanul pl. Jom Kippur háború 1973-ban vagy mikor a törökök megszállták Észak Ciprust Már fél óra alatt le tudnák a románok bombázni az összes hidat a Dunán meg a Tiszán és csapást tudnának mérni még Tatára is.

Próbálom gondolni és hinni benne, hogy a katonai felderítésünk működik.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 238
76 803
113
Kitörhetnek háborúk nagyon váratlanul pl. Jom Kippur háború 1973-ban vagy mikor a törökök megszállták Észak Ciprust Már fél óra alatt le tudnák a románok bombázni az összes hidat a Dunán meg a Tiszán és csapást tudnának mérni még Tatára is.

A támadóknak nem érdekük a hidak elpusztítása.Épp ellenkezőleg,ők épségben akarják a hidakat...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 076
33 332
113
Kitörhetnek háborúk nagyon váratlanul pl. Jom Kippur háború 1973-ban vagy mikor a törökök megszállták Észak Ciprust Már fél óra alatt le tudnák a románok bombázni az összes hidat a Dunán meg a Tiszán és csapást tudnának mérni még Tatára is.
Igen es a legifolenyt egy ilyen tamadas utan at is jatszanak nekunk./egyebkent minden haboru fel ora alatt is kitor mert minden kitores elottt van fel ora. :) /
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Tyrbak

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Számomra nagy csalódás, hogy a Hiúzok nem lettek az elmúlt napokban bejelentve. Ez volt a várakozásom.
Attól tartok a járvány második hulláma, s a gazdasági válság, amit magával hoz elviszi a haderő-fejlesztést, és csak ami alá van írva az lesz végrehajtva, az is jelentős csúszásokkal.
Ráadásul elég vérszegények az eddigi fejlesztések önmagukban. Legalább a Hiúzokat és a NASAMS-t jelentenék be, már azzal is kiegyeznék.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 394
113
Próbálom gondolni és hinni benne, hogy a katonai felderítésünk működik.

Egyébként ha jól látom, a 80 tonnás komp a leggyakoribb megoldása a nekünk is meglévő hadi híd készletnek. Amennyiben a híd nem bír többet a valóságban sem 60 tonnánál, akkor a komp verzió a megoldás, az 150 tonnáig terhelhető. A 80 tonnás megoldás a leggyakoribb, ha jól látom pár oldalon, ahol erről írnak.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 805
35 247
113
A támadóknak nem érdekük a hidak elpusztítása.Épp ellenkezőleg,ők épségben akarják a hidakat...
Amennyiben a céljuk a Tiszántúl megszállása, szerintem nem fognak sokat tökölni, ha lebombázzák a hidakat nagyon nehéz lesz a csapatokat meg az utánpótlást felfejleszteni a harctérre.
 
  • Tetszik
Reactions: exsorkatona

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 238
76 803
113
Számomra nagy csalódás, hogy a Hiúzok nem lettek az elmúlt napokban bejelentve. Ez volt a várakozásom.
Attól tartok a járvány második hulláma, s a gazdasági válság, amit magával hoz elviszi a haderő-fejlesztést, és csak ami alá van írva az lesz végrehajtva, az is jelentős csúszásokkal.
Ráadásul elég vérszegények az eddigi fejlesztések önmagukban. Legalább a Hiúzokat és a NASAMS-t jelentenék be, már azzal is kiegyeznék.

Nem állítják le a katonai beszerzéseket mert a vajda nagyon jól rájött,hogy így tud politikai jóindulatot vásarolni.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 805
35 247
113
Számomra nagy csalódás, hogy a Hiúzok nem lettek az elmúlt napokban bejelentve. Ez volt a várakozásom.
Attól tartok a járvány második hulláma, s a gazdasági válság, amit magával hoz elviszi a haderő-fejlesztést, és csak ami alá van írva az lesz végrehajtva, az is jelentős csúszásokkal.
Ráadásul elég vérszegények az eddigi fejlesztések önmagukban. Legalább a Hiúzokat és a NASAMS-t jelentenék be, már azzal is kiegyeznék.
Most már biztos hogy hiúzok jönnek?
Hiúz
Puma